Nelokalnost

Nedeljivi. Atomi? Ne, delci!
Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Ker so ljudje skozi zgodovino pojavom, ki jih niso razumeli, vedno rekli magija.

beno23
Prispevkov: 361
Pridružen: 15.2.2010 5:14

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a beno23 »

problemi napisal/-a: - zapišeš povsem neznanstven stavek: "Maša, eksorcist ter obhajilo nimajo nikakršnega efekta", kjer trdiš, da nimajo nikakršnega/nobenega efekta, potem pa dodaš tisti vražji razen, kjer ugotoviš, da pa vendarle imajo efekt (placebo).
Maša, eksorcist ter obhajilo nimajo nikakršnega REALNEGA efekta. To da nekdo maha z rokami nad tabo ne pomeni, da izganja karkoli. Ima pa to dejanje placebo efekt na tistega, ki verjame v to. Torej, placebo efekt bi lahko poimenovali "magični" efekt, saj se dogaja le v glavi in nima direktne povezave z realnim svetom.
Ali ne pokaže že "poizkus z dvema režama in elektronom" magičnost naše realnosti (delec/val)?
To ni magija. To je realen svet. Če je za nekoga teško sprejemljiv še ne pomeni, da je magičen.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a agata »

Beno23, tudi glava je realna, tako da gre za realni, celo fizološki učinek-placebo pa to. V možganih se sprožijo realni, če naj uporabim znanstveni izraz, kemični,ecetera procesi. Kot je Freud nekje razmišljal: govorica v možganih pušča na njih sledi, tako kot svinčnik na papirju(to je parafraza, ni napiso čist točno tk, ampak jaz sem ga tako razumela). Kako to, da glave nimajo dejanske povezave z realnim svetom, živijo v svetu senc(Platon)? :roll:

beno23
Prispevkov: 361
Pridružen: 15.2.2010 5:14

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a beno23 »

agata napisal/-a:Beno23, tudi glava je realna, tako da gre za realni, celo fizološki učinek-placebo pa to. V možganih se sprožijo realni, če naj uporabim znanstveni izraz, kemični,ecetera procesi. Kot je Freud nekje razmišljal: govorica v možganih pušča na njih sledi, tako kot svinčnik na papirju(to je parafraza, ni napiso čist točno tk, ampak jaz sem ga tako razumela). Kako to, da glave nimajo dejanske povezave z realnim svetom, živijo v svetu senc(Platon)? :roll:
Beri agata.
saj se dogaja le v glavi in nima DIREKTNE povezave z realnim svetom.
Res je, da kemični procesi, ki jih sproži placebo efekt imajo realni učinek. Toda ta učinek deluje samo na določene ljudi in ne na neko magijo. Govora je bilo u učinku eksorcista na magijo in tukaj vmes ni nikakršnega efekta, saj njegovo kriljenje z rokami ne odganja nikakršne magije.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a problemi »

beno23 napisal/-a:Maša, eksorcist ter obhajilo nimajo nikakršnega REALNEGA efekta. To da nekdo maha z rokami nad tabo ne pomeni, da izganja karkoli. Ima pa to dejanje placebo efekt na tistega, ki verjame v to. Torej, placebo efekt bi lahko poimenovali "magični" efekt, saj se dogaja le v glavi in nima direktne povezave z realnim svetom.
Ampak placebo efekt je realen efekt, ima realen učinek. Maša ima lahko zelo realen efekt, v primeru, da bi bila prezentirana/interpretirana na nek zelo radikalen način in bi proizvedla "fundamentalnega častilca/malikovalca" (določene ideologije).
To ni magija. To je realen svet. Če je za nekoga teško sprejemljiv še ne pomeni, da je magičen.
Človek dobi občutek, da imaš ogromno vednosti o realnem svetu. Sploh ne gre za to, ali je teško ali lahko sprejemljiv, gre za to, da je nekomu lahko sprejemljiv, kot magičen, tebi pač ni.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a agata »

Moja glava ima direktno povezavo z realnim svetom, recimo ena ponazoritev- ko mi veter skuštra lase. In primerov je še nešteto. In če nekdo krili z rokami tudi nekaj realnega počne z rokami, dela turbulence, oddaja toploto telesa...

beno23
Prispevkov: 361
Pridružen: 15.2.2010 5:14

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a beno23 »

agata napisal/-a:Moja glava ima direktno povezavo z realnim svetom, recimo ena ponazoritev- ko mi veter skuštra lase. In primerov je še nešteto. In če nekdo krili z rokami tudi nekaj realnega počne z rokami, dela turbulence, oddaja toploto telesa...
problemi napisal/-a: Ampak placebo efekt je realen efekt, ima realen učinek. Maša ima lahko zelo realen efekt, v primeru, da bi bila prezentirana/interpretirana na nek zelo radikalen način in bi proizvedla "fundamentalnega častilca/malikovalca" (določene ideologije).
Še enkrat: Govora je o tem ali ima eksorcist DIREKTNO povezavo z odganjanjem magije. Nima je, ker magija ne obstaja kot taka in ker so njegova dejanja šarlatanska. To, da oddaja toploto in dela turbulence še ne pomeni da odganja magijo.

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

beno23 napisal/-a:
agata napisal/-a:Moja glava ima direktno povezavo z realnim svetom, recimo ena ponazoritev- ko mi veter skuštra lase. In primerov je še nešteto. In če nekdo krili z rokami tudi nekaj realnega počne z rokami, dela turbulence, oddaja toploto telesa...
problemi napisal/-a: Ampak placebo efekt je realen efekt, ima realen učinek. Maša ima lahko zelo realen efekt, v primeru, da bi bila prezentirana/interpretirana na nek zelo radikalen način in bi proizvedla "fundamentalnega častilca/malikovalca" (določene ideologije).
Še enkrat: Govora je o tem ali ima eksorcist DIREKTNO povezavo z odganjanjem magije. Nima je, ker magija ne obstaja kot taka in ker so njegova dejanja šarlatanska. To, da oddaja toploto in dela turbulence še ne pomeni da odganja magijo.
No, mene nisi prepričal.

beno23
Prispevkov: 361
Pridružen: 15.2.2010 5:14

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a beno23 »

LUKEC napisal/-a:No, mene nisi prepričal.
Kar ne spremeni ničesar. No, pove pa veliko o tebi. :lol:

Odgovori