Bioeresonaca in jedrska magnetna resonanca

Nedeljivi. Atomi? Ne, delci!
Odgovori
derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Bioeresonaca in jedrska magnetna resonanca

Odgovor Napisal/-a derik »

shrink napisal/-a:Pojasnilo za neinformirane:

"prof. dr. xyz univ. dipl. fiz" ni isto kot "abc prof. fiz" (prvi(-a) je univ. profesor(-ica), drugi(-a) je OŠ učitelj(-ica)), tako kot ni isto imeti "dr." (ali "mag.") pred imenom in "dr. "(ali "mag.") za imenom.

LUKEC je ravno toliko fizika, kot je OŠ učitelj univ. profesorja. :lol:
Ne razumem ravno, v čem je zdaj problem s to Lukčevo diplomo?

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Bioeresonaca in jedrska magnetna resonanca

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

derik napisal/-a:
shrink napisal/-a:Pojasnilo za neinformirane:

"prof. dr. xyz univ. dipl. fiz" ni isto kot "abc prof. fiz" (prvi(-a) je univ. profesor(-ica), drugi(-a) je OŠ učitelj(-ica)), tako kot ni isto imeti "dr." (ali "mag.") pred imenom in "dr. "(ali "mag.") za imenom.

LUKEC je ravno toliko fizika, kot je OŠ učitelj univ. profesorja. :lol:
Ne razumem ravno, v čem je zdaj problem s to Lukčevo diplomo?
Stvar je v tem, ker jaz fiziki(ki jo učijo v šoli) ne verjamem 100% , ker sem naredil neke inovacije in ker sem javno povedal, da sem katoličan. Zato me tudi shrink in Vojko sovražita.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Bioeresonaca in jedrska magnetna resonanca

Odgovor Napisal/-a vojko »

LUKEC napisal/-a:
derik napisal/-a:
shrink napisal/-a:Pojasnilo za neinformirane:

"prof. dr. xyz univ. dipl. fiz" ni isto kot "abc prof. fiz" (prvi(-a) je univ. profesor(-ica), drugi(-a) je OŠ učitelj(-ica)), tako kot ni isto imeti "dr." (ali "mag.") pred imenom in "dr. "(ali "mag.") za imenom.

LUKEC je ravno toliko fizika, kot je OŠ učitelj univ. profesorja. :lol:
Ne razumem ravno, v čem je zdaj problem s to Lukčevo diplomo?
Stvar je v tem, ker jaz fiziki(ki jo učijo v šoli) ne verjamem 100% , ker sem naredil neke inovacije in ker sem javno povedal, da sem katoličan. Zato me tudi shrink in Vojko sovražita.
Lukec, 'sovražita' je dosti premočna beseda. Nimam prav nobenega razloga, da bi te sovražil, še posebej ne zato, ker "fiziki(ki jo učijo v šoli) ne verjameš 100% , ker si naredil neke inovacije in ker si javno povedal, da si katoličan". To so tvoja čisto zasebna čudaštva, ki se nas ne bi tikala, če jih ne bi obešal na veliki zvon na javnem poljudnoznanstvenem forumu. Tako pa so postala vsaj malo tudi javna čudaštva. :lol:

Namesto 'sovražiti' bi jaz raje uporabil glagol 'pomilovati'... :lol:

P.S. Zdaj ko si diplomiral, bi po moje moral dosti bolj paziti, kaj pišeš... :wink:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Bioeresonaca in jedrska magnetna resonanca

Odgovor Napisal/-a Roman »

shrink napisal/-a:LUKEC je ravno toliko fizika, kot je OŠ učitelj univ. profesorja. :lol:
Ampak, če bo vse po sreči, bo postal še diplomirani inženir teologije.

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Bioeresonaca in jedrska magnetna resonanca

Odgovor Napisal/-a derik »

Roman napisal/-a:Ampak, če bo vse po sreči, bo postal še diplomirani inženir teologije.
 "diplomirani inženir teologije"  - no, tega pa niti Google ne najde. A gre za inovacijo?

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Bioeresonaca in jedrska magnetna resonanca

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

Ma jaz nažigam teologijo, tako kot Metallica metal.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bioeresonaca in jedrska magnetna resonanca

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Prvo veliko izključiš, nato podaš zahodno civilizacijsko definicijo in sedaj naj jaz dokazujem neumnosti iz definicije, ali kako?
Ne eskiviraj, bargo!
Govoriva o 'nadnaravnih sposobnostih' šamanov (in drugih voo-doo mojstrov!), ne o njihovem poznavanju zdravilnih (ali psihotropnih) učinkov določenih zvarkov. To poznavanje (in učinkovanje) ni nič nadnaravnega in pa predvsem ni privilegij šamanov. Govoriva o bistvu vseh voo-doo in podobnih praktik: o 'srečavanju in interakciji s svetom duhov in prenosom transcendentalnih energij v ta svet'; o 'dostopu in vplivu v svetu dobrih in zlih duhov'!
Ne, o nadnaravnih stvareh govoriš samo ti, mogoče zato, ker se zmeraj postaviš izven narave, ko jo opazuješ.
Skratka metoda opazovanja te dela izven (nad)naravnega, kar pa je zagotovo iluzija. :lol:
vojko napisal/-a: To me skrbi pri naši novopečeni evrokomisarki! Upam, da bo koristno uporabila te svoje sposobnosti 'srečevanja in interakcije s svetom duhov in prenosom transcendentalnih energij v ta svet'...
Kako naiven pa si, da bi ji zato še plačeval davke? :lol:
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Veš, ta definicija je tako, kot tista za inteligenco ali ona za zdravje. Naša kultura pač ni razumela divjakov, ki vnašajo kaos v red.
Ne vem sicer, kaj misliš s tem besednim rizi-bizijem, toda ne gre za 'razumevanje divjakov', gre za to, da ne moremo jemati resno v drugi dekadi XXI. stoletja (ko naši roboti pristajajo na 510 milijonov km oddaljenem kamnu in nam pošiljajo slike, ki potujejo do nas pol ure!) nekakšnih stikov z duhovi in interakciji z njimi in prenosom transcendentalnih energij v ta svet, bargo!
Lepo da poveš, bom poskušal dodati še kakšen grah, da bo bolj zeleno. Poglej, besedo šamanizem, so izumili antropologi, človekoslovci, da bi kategorizirali najmanj razumljiva dejanja "primitivnih" ljudstev. Že to ti veliko pove, a ne? Izvirno poreklo besede "šaman" je sibirsko, njena etimologija pa negotova. Lahko je kitajskega izvora sha-men - čarovnica, sanskrtskega sramana - budistični menih ali turškega porekla gozdno božanstvo.
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Verjetno je problem samo v izrazoslovju, podobno, kot če želiš opisovati dognanja kvantne fizike. Materija ne obstaja kako se te to sliši, še posebej tebi, materialistu? Sedaj, teoretični fizik bi prikimal, eksperimentalni fizik bi rekel, kako ne obstaja, če pa jo izmerim!? Vse je energija, bi se nasmihal praktik teoretiku. Higgs bi podal rešitev, LHC potrdil Higgsa in vse ostalo je zgodovina. Nekaj podobnega je s shamanskimi zvarki in učinkovino DMT, a ne?
Ne, NI problem samo v izrazoslovju, problem je v vsebini. Ne moreš primerjati domen fizike (tudi recimo kvantne) s "svetom dobrih in zlih duhov" in "prenosom transcendentalnih energij" in podobnim mumbo-jumbo pleteničenjem in opletanjem z besedami, ki ne pomenijo nič.
Te duhove, dobre in zle, si ti privlekel na sceno, kot tudi nadnaravno ter prenos transcendentalnih energij. Se samo čudim.
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Vidiš, ni potencialni nevarnosti tako, da moraš sam preveriti, če želiš srečati kakšnega duha, ki se skriva v tvoji podzavesti. Jih je pa kar nekaj, glede na dolgo pot evolucije.
To drži, v našem Id so 'duhovi' naših evolucijskih prednikov, saj smo del družine s skupnim poreklom. Toda to NE pomeni, da obstajajo 'kvalificirani' voo-doo mojstri, ki z njimi komunicirajo, jih kličejo in izganjajo v bizarnih obredih tako da brbljajo nerazumljive besedne obrazce in pri tem tolčejo po obrednih bobnih,
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/imag ... 1EqcJ9hqBn

vse to običajno pod vplivom psihotropnih substanc (pri sibirskih šamanih je posebno priljubljena goba psilocybe semilanceata).
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/imag ... tL0FW0g13w
No, me veseli, da se strinjava. Kako je že povedal Wittgenstein: "Meje mojega jezika, so meje mojega sveta." Poudarek je na mojega, kar je pri različnih kulturah še posebej problem, a ne? :roll:
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Zdravstveno, socialno in seveda raziskovalno. Veš, šamane je potrebno usposobiti, se ne rodijo že taki. Povsem nasprotno, kot z našimi kralji, ki se že spočeti zaradi usode kralja.
Torej, ti misliš, da je komuniciranje s svetom duhov "zdravstveno, socialno in seveda raziskovalno" delo šamanov, ali kaj?
Sedaj, kaj so za njih duhovi, ne bi vedel, še naših duhov ne poznam tako, da ...
Nalepko "šaman" in z pripadajočo definicijo, kot se za našo kulturo spodobi, smo jim mi nalepili, pač glede na naše razumevanje njihovega početja. Videti je, da je nekaj narobe z našim razumevanjem, saj njihovo početje nekako deluje.
Dejstvo je, da so te osebe neke vrste zdravilci v njihovi kulturi in pomagajo soljudem in to je edino kar šteje.
Glede na definicijo besede, iz katere izhaja, da jih preučujemo, je tudi očitno, da so preživeli evolucijo, tako kot mi in bojim se, da ne bodo preživeli naše kulture in "pravih" vrednot, ali kako? :shock:
Hecno je tudi, da smo privatizirali in to še počnemo, veliko njihovega znanja, brez da bi jim, v skladu z našimi vrednotami, priznali avtorstvo. Skratka, v tej zgodbi smo spet dvoličneži.
vojko napisal/-a: To drugo pa seveda drži, namreč, da je "šamane potrebno usposobiti"; tako kot farje vseh provenienc (za naš tip farjev imajo celo formalne 'šole', kjer se učijo veščin komuniciranja z onostranstvom in posredovanjem božjih zamisli nam, ki takšnih sposobnosti nimamo. To početje imenujejo s srčkanim evfemizmom 'evangelizacija', šole za indoktrinacijo pa 'teološke fakultete'...), da potem lahko 'usposobijo' za vernike vse nas, ki se "ne rodimo že taki"...
Seveda, mi zmeraj vzgajamo po naši podobi in kdo se ne vzgoji ni naš. Od kod nam že to? :roll:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Bioeresonaca in jedrska magnetna resonanca

Odgovor Napisal/-a shrink »

derik napisal/-a:
shrink napisal/-a:Pojasnilo za neinformirane:

"prof. dr. xyz univ. dipl. fiz" ni isto kot "abc prof. fiz" (prvi(-a) je univ. profesor(-ica), drugi(-a) je OŠ učitelj(-ica)), tako kot ni isto imeti "dr." (ali "mag.") pred imenom in "dr. "(ali "mag.") za imenom.

LUKEC je ravno toliko fizika, kot je OŠ učitelj univ. profesorja. :lol:
Ne razumem ravno, v čem je zdaj problem s to Lukčevo diplomo?
Zelo enostavno: če ima v nazivu "fiz.", še ne pomeni, da je fizik, tako kot npr. ni fizik "prof. fiz.", ki uči na OŠ.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bioeresonaca in jedrska magnetna resonanca

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:
derik napisal/-a:
shrink napisal/-a:Pojasnilo za neinformirane:

"prof. dr. xyz univ. dipl. fiz" ni isto kot "abc prof. fiz" (prvi(-a) je univ. profesor(-ica), drugi(-a) je OŠ učitelj(-ica)), tako kot ni isto imeti "dr." (ali "mag.") pred imenom in "dr. "(ali "mag.") za imenom.

LUKEC je ravno toliko fizika, kot je OŠ učitelj univ. profesorja. :lol:
Ne razumem ravno, v čem je zdaj problem s to Lukčevo diplomo?
Zelo enostavno: če ima v nazivu "fiz.", še ne pomeni, da je fizik, tako kot npr. ni fizik "prof. fiz.", ki uči na OŠ.
Torej, kaj mora imeti oseba v nazivu, da bo fizik? :roll:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Bioeresonaca in jedrska magnetna resonanca

Odgovor Napisal/-a shrink »

LUKEC napisal/-a:
derik napisal/-a:
shrink napisal/-a:Pojasnilo za neinformirane:

"prof. dr. xyz univ. dipl. fiz" ni isto kot "abc prof. fiz" (prvi(-a) je univ. profesor(-ica), drugi(-a) je OŠ učitelj(-ica)), tako kot ni isto imeti "dr." (ali "mag.") pred imenom in "dr. "(ali "mag.") za imenom.

LUKEC je ravno toliko fizika, kot je OŠ učitelj univ. profesorja. :lol:
Ne razumem ravno, v čem je zdaj problem s to Lukčevo diplomo?
Stvar je v tem, ker jaz fiziki(ki jo učijo v šoli) ne verjamem 100% , ker sem naredil neke inovacije in ker sem javno povedal, da sem katoličan. Zato me tudi shrink in Vojko sovražita.
Ah, ne, stvar je v tem, da se ti bolj malo sanja o fiziki (kljub inž. diplomi), zato je ne razumeš, kar je tudi razlog, da ti ne potegne, da so tvoje "inovacije" šarlatanstvo. To, da mešaš vero z znanostjo, pa te dela le še večjega šarlatana. Za "sovraštvo", ki ga dojemaš s strani tistih, ki te označujejo za to, kar si v resnici, pa je edino zdravilo, da se bodisi nehaš oglašati, bodisi da se izobraziš (v izogib streljanju šarlatanskih kozlov). :lol:

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Bioeresonaca in jedrska magnetna resonanca

Odgovor Napisal/-a derik »

Zelo enostavno: če ima v nazivu "fiz." še ne pomeni, da je fizik, 
Kaj pa je sploh študiral?

Sem mislil, da je študiral tole http://www.fmf.uni-lj.si/si/studij-fizike/fizika-I/

Fizika I. stopnja
Stopnja študija:
Prva stopnja.
Predvideni strokovni naslov:
Diplomirani fizik (UN) oziroma diplomirana fizičarka (UN).
Okrajšava: dipl. fiz. (UN).

Tukaj okrajšava fiz. pomeni ravno fizik.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Bioeresonaca in jedrska magnetna resonanca

Odgovor Napisal/-a shrink »

Roman napisal/-a:
shrink napisal/-a:LUKEC je ravno toliko fizika, kot je OŠ učitelj univ. profesorja. :lol:
Ampak, če bo vse po sreči, bo postal še diplomirani inženir teologije.
Ali pa mag. inž. teol. (za imenom). :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Bioeresonaca in jedrska magnetna resonanca

Odgovor Napisal/-a shrink »

derik napisal/-a:
Zelo enostavno: če ima v nazivu "fiz." še ne pomeni, da je fizik, 
Kaj pa je sploh študiral?

Sem mislil, da je študiral tole http://www.fmf.uni-lj.si/si/studij-fizike/fizika-I/

Fizika I. stopnja
Stopnja študija:
Prva stopnja.
Predvideni strokovni naslov:
Diplomirani fizik (UN) oziroma diplomirana fizičarka (UN).
Okrajšava: dipl. fiz. (UN).

Tukaj okrajšava fiz. pomeni ravno fizik.
Očitno slabo spremljaš temo: poglej post pri osmoljenemleotu, kaj je študiral in kakšen naziv si je pridobil.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Bioeresonaca in jedrska magnetna resonanca

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Ne, o nadnaravnih stvareh govoriš samo ti, mogoče zato, ker se zmeraj postaviš izven narave, ko jo opazuješ.
Skratka metoda opazovanja te dela izven (nad)naravnega, kar pa je zagotovo iluzija.
Ne, na pladnju z modrim robom sem ti samo serviral definicijo šamanstva po wikiju. To pa ni 'zahodnjaška' definicija njihovih 'nadnaravnih' sposobnosti; za take se namreč imajo sami. Oni se postavljajo "izven narave", ko so pod vplivom psihotropnih substanc...

Ostalega ne razumem...
Kako naiven pa si, da bi ji zato še plačeval davke?
Si spregledal ironijo? :lol:
Lepo da poveš, bom poskušal dodati še kakšen grah, da bo bolj zeleno. Poglej, besedo šamanizem, so izumili antropologi, človekoslovci, da bi kategorizirali najmanj razumljiva dejanja "primitivnih" ljudstev. Že to ti veliko pove, a ne? Izvirno poreklo besede "šaman" je sibirsko, njena etimologija pa negotova. Lahko je kitajskega izvora sha-men - čarovnica, sanskrtskega sramana - budistični menih ali turškega porekla gozdno božanstvo.
:shock:
Te duhove, dobre in zle, si ti privlekel na sceno, kot tudi nadnaravno ter prenos transcendentalnih energij. Se samo čudim.
Spet mimo, bargo! "Te duhove, dobre in zle" nisem 'privlekel na sceno' jaz, kličejo in z njimi 'divanijo', (potem ko so se zadeli s psilocibinom ali čim podobnim) jih šamani (in morda naša diplomirana šamanka, spoštovana evrokomisarka).

Da ne bom krivičen do teh voo-doo mojstrov: ko imam pod kapo kakšne tri buteljke 'črnega' radgonskega traminca, sem počasi tudi jaz v "interakciji s svetom duhov in prenosom transcendentalnih energij v ta svet'; včasih imam tudi občutek o 'dostopu in vplivu v svetu dobrih in zlih duhov'! Za takšna 'komuniciranja' ni potreben ravno psilocibin in diploma šamanske akademije iz Škotske... :D
No, me veseli, da se strinjava. Kako je že povedal Wittgenstein: "Meje mojega jezika, so meje mojega sveta." Poudarek je na mojega, kar je pri različnih kulturah še posebej problem, a ne?
V čem točno se strinjava?
Sedaj, kaj so za njih duhovi, ne bi vedel, še naših duhov ne poznam tako, da ...
Nalepko "šaman" in definicijo smo jim mi nalepili, pač glede na naše razumevanje njihovega početja. Videti je, da je nekaj narobe z našim razumevanjem, saj njihovo početje nekako deluje.
Dejstvo je, da so te osebe neke vrste zdravilci v njihovi kulturi in pomagajo soljudem in to je edino kar šteje.
Glede na definicijo besede, iz katere izhaja, da jih preučujemo, je tudi očitno, da so preživeli evolucijo, tako kot mi in bojim se, da ne bodo preživeli naše kulture in "pravih" vrednot, ali kako?
Hecno je tudi, da smo privatizirali in to še počnemo, veliko njihovega znanja, brez da bi jim, v skladu z našimi vrednotami, priznali avtorstvo. Skratka, v tej zgodbi smo spet dvoličneži.
Ja, vsa ta 'početja delujejo', dokler vanje ljudje verjamejo. Tudi farji pri nas izganjajo hudiča z blagoslovljeno vodico in žebranjem predpisanih kozjih molitvic. Mi lahko pojasniš, v čem se tako 'početje' bistveno razlikuje od šamanstva in ostalih voo-doo praktik? :lol:

Niso sibirska plemena edina, ki imajo "neke vrste zdravilcev"; tudi pri nas so in na mojo grozo jih je vedno več. Rinejo se celo med "alternativne" medicince. Tudi pri nas zdravilci "pomagajo ljudem", najbolj učinkovito seveda pri tanjšanju denarnic.

O kakšnem avtorstvu govoriš, bargo? O ugotovitvah, starih nekaj tisoč let, da nekatere substance koristijo organizmu, druge pač ne, tretje pa mu škodijo?
Vedno manj te razumem...
Seveda, mi zmeraj vzgajamo po naši podobi in kdo se ne vzgoji ni naš. Od kod nam že to?
Vsak vzgaja po svoji podobi, vključno s primati. Od kod nam to? Dediščina evolucije... :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bioeresonaca in jedrska magnetna resonanca

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Ne, o nadnaravnih stvareh govoriš samo ti, mogoče zato, ker se zmeraj postaviš izven narave, ko jo opazuješ.
Skratka metoda opazovanja te dela izven (nad)naravnega, kar pa je zagotovo iluzija.
Ne, na pladnju z modrim robom sem ti samo serviral definicijo šamanstva po wikiju. To pa ni 'zahodnjaška' definicija njihovih 'nadnaravnih' sposobnosti; za take se namreč imajo sami. Oni se postavljajo "izven narave", ko so pod vplivom psihotropnih substanc...

Shamanism is a practice that involves a practitioner reaching altered states of consciousness in order to encounter and interact with the spirit world and channel these transcendental energies into this world.[2] A shaman is a person regarded as having access to, and influence in, the world of benevolent and malevolent spirits, who typically enters into a trance state during a ritual, and practices divination and healing.
Torej ta svet ni nujno, da je izven nas, lahko je v nas, a ne? Skratka stopiš zavestno v podzavest. :roll: Tole zate, ki si znotraj kroga 99%, ki vedo kaj je zavest, vendar ne bi smel biti problem dojeti. Sedaj, ker smo nastali iz ene same celice, v kateri je zakodiran celoten hardware, kot tudi software možganov, kot rad sam praviš, ti pač te substance, ki jih stoletja mešajo šamanani, omogočajo, da malce globlje pogledaš v sebe in iz sebe privlečeš kakšno informacijo iz pradavnine na svetlo. Kako se pa informacije v živčnem sistemu shranjujejo, vidiš, to pa je spet problem. Tako, da v principu bi lahko "videl", vprašanje je, če znaš in če si sploh upaš transformirati v človeku razumljiv jezik, doživeto. Zahodna misel gleda na halucinacije v najboljšem primeru kot na iluzije, v najslabšem pa jih ima za morbiden pojav.

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Kako naiven pa si, da bi ji zato še plačeval davke?
Si spregledal ironijo?
Očitno, čeprav je dejstvo, da plačuješ davke, tudi za njeno plačo.

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Lepo da poveš, bom poskušal dodati še kakšen grah, da bo bolj zeleno. Poglej, besedo šamanizem, so izumili antropologi, človekoslovci, da bi kategorizirali najmanj razumljiva dejanja "primitivnih" ljudstev. Že to ti veliko pove, a ne? Izvirno poreklo besede "šaman" je sibirsko, njena etimologija pa negotova. Lahko je kitajskega izvora sha-men - čarovnica, sanskrtskega sramana - budistični menih ali turškega porekla gozdno božanstvo.
:shock:
Kaj te je šokiralo?

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Te duhove, dobre in zle, si ti privlekel na sceno, kot tudi nadnaravno ter prenos transcendentalnih energij. Se samo čudim.
Spet mimo, bargo! "Te duhove, dobre in zle" nisem 'privlekel na sceno' jaz, kličejo in z njimi 'divanijo', (potem ko so se zadeli s psilocibinom ali čim podobnim) jih šamani (in morda naša diplomirana šamanka, spoštovana evrokomisarka).
Vsak džanki še zdaleč ni šaman.

vojko napisal/-a: Da ne bom krivičen do teh voo-doo mojstrov: ko imam pod kapo kakšne tri buteljke 'črnega' radgonskega traminca, sem počasi tudi jaz v "interakciji s svetom duhov in prenosom transcendentalnih energij v ta svet'; včasih imam tudi občutek o 'dostopu in vplivu v svetu dobrih in zlih duhov'! Za takšna 'komuniciranja' ni potreben ravno psilocibin in diploma šamanske akademije iz Škotske...
Vidiš, da kemikalije delujejo. Flaša Jacka ima še večji učinek, če jo seveda konzumiraš v nekem dovolj malem časovnem intervalu. :lol: Dva Jacka v istem intervalu, zadaneta še bolj. Rock, bi takšno početje verjetno ubilo, ker pije slano vodo.
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: No, me veseli, da se strinjava. Kako je že povedal Wittgenstein: "Meje mojega jezika, so meje mojega sveta." Poudarek je na mojega, kar je pri različnih kulturah še posebej problem, a ne?
V čem točno se strinjava?
S tem vendar, Vojko: "To drži, v našem Id so 'duhovi' naših evolucijskih prednikov, saj smo del družine s skupnim poreklom." Če smo začeli vsi iz prvega replikatorja je kar veliko informacij v nas, a ne?
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Sedaj, kaj so za njih duhovi, ne bi vedel, še naših duhov ne poznam tako, da ...
Nalepko "šaman" in definicijo smo jim mi nalepili, pač glede na naše razumevanje njihovega početja. Videti je, da je nekaj narobe z našim razumevanjem, saj njihovo početje nekako deluje.
Dejstvo je, da so te osebe neke vrste zdravilci v njihovi kulturi in pomagajo soljudem in to je edino kar šteje.
Glede na definicijo besede, iz katere izhaja, da jih preučujemo, je tudi očitno, da so preživeli evolucijo, tako kot mi in bojim se, da ne bodo preživeli naše kulture in "pravih" vrednot, ali kako?
Hecno je tudi, da smo privatizirali in to še počnemo, veliko njihovega znanja, brez da bi jim, v skladu z našimi vrednotami, priznali avtorstvo. Skratka, v tej zgodbi smo spet dvoličneži.
Ja, vsa ta 'početja delujejo', dokler vanje ljudje verjamejo. Tudi farji pri nas izganjajo hudiča z blagoslovljeno vodico in žebranjem predpisanih kozjih molitvic. Mi lahko pojasniš, v čem se tako 'početje' bistveno razlikuje od šamanstva in ostalih voo-doo praktik?
Mater si trd, alkohol deluje, neodvisno od tega ali verjameš ali ne. Kurare deluje, DMT deluje, če le imaš živčni sistem. Kako deluje pa lahko preveriš le sam, teoretično se ne moreš napiti. :lol: Psihoanaliza naj bi tudi delovala, sedaj, kako?, je še zmeraj debata med nevroznanstveniki, eni pravijo, da je mogoče, drugi, da ni. Freud in Jung se samo nasmihata.

vojko napisal/-a: Niso sibirska plemena edina, ki imajo "neke vrste zdravilcev"; tudi pri nas so in na mojo grozo jih je vedno več. Rinejo se celo med "alternativne" medicince. Tudi pri nas zdravilci "pomagajo ljudem", najbolj učinkovito seveda pri tanjšanju denarnic.
Ja, tako kot nekateri finančniki, kot npr. Greenspan in njegova "božja" finančna politika. :wink:
vojko napisal/-a: O kakšnem avtorstvu govoriš, bargo? O ugotovitvah, starih nekaj tisoč let, da nekatere substance koristijo organizmu, druge pač ne, tretje pa mu škodijo?
Vedno manj te razumem...
Ah, pustiva to.

Odgovori