Atomska Termična Dilatacija

Nedeljivi. Atomi? Ne, delci!
Odgovori
Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
10.7.2017 23:29
Podprt model, ki se poslužuje statistike in grafičnih modelov atomov.
Sploh ne, oziroma to ni bistveno. Kaj imaš sicer proti statistiki? Ali iz lažnivih statistik v politiki sklepaš na fizikalne statistike? Ne počni tega, je čudno. Osnova kvantne teorije je matematika (ne samo statistika, ki je sicer njen sestavni del) in dejstvo, da zelo dobro napoveduje pojave. Šepa predvsem filozofski del, kar te upravičeno moti.
V bistvu kvantna mehanika je še v gradnji
Do neke mere res, čeprav so osnovna spoznanja že precej stara.
ne zgleda točna
Videz vara.
čeprav o točnosti dandanes ni še govora v nobeni znanstveni teoriji.
Kaj misliš s točnostjo?
Vakuum je dokaz, da materialnost sloni na neki podlagi, ki ni materialna.
Napačno. Verjamem pa, da si želiš, da bi bilo resnično.
Poskus meritve temperature v popolnem vakuumu bi potrdil že nekaj.
Kako si ta poskus predstavljaš?
Predno je matematika obstajala, pred pojavom bitij - od tretjega naprej
:?:
je neskončnost bila že resnica.
Ne, ni bila. Še danes ni, razen v matematiki.
Če npr. temperatura bi bila pojav, ki je prisoten tudi v nematerialnosti, bi lahko rekli, da je neskončna.
Od kod vendar vlečeš take nesmiselne sklepe?
Ne razumem kaj te toliko muči Timeeinsteinova teorija.
Ne vem, kje vidiš moje muke. Dol mi visi zanjo. S šarlatani pa se mi res ni treba ukvarjati. Upravičeno pa me pri tem vprašaš, zakaj se ukvarjam s teboj.
Iz mojega vidika čas je doživljanje dogodkov, ki ostanejo zapisani v nematerialnem database.
Nematerialni database ne obstaja. Peščenega viharja na Marsu nihče ne doživlja. Boš rekel, da ne gre za časovno dogajanje?
Če smo zgolj materialist, da.
In če niste? Sodijo potem pojmi v Platonov svet idej?
Če ni zaznavanja in dogodki vseeno potekajo, pomeni, da možgani upoštevajo brezčasnost.
Možgani ne vejo, da dogodki, ki jih ne zaznavajo, sploh potekajo. Kakšna brezčasnost neki?!
Saj res, ali si nematerialnost sploh definiral?
Večkrat.
Osveži mi spomin.
Nekateri pojavi se, v naravi, ponavljajo: pri tem lahko uporabljamo vnaprejšnjo logiko, ki ni tista uporabljena od statistike.
Kaj naj bi bila vnaprejšnja logika?
Vem zadosti, da statističnemu znanstvu pripisujem komičnost
Povej kaj več o statističnem znanstvu, da bom vedel, o čem govoriš.
znanstvenik, ki tudi pripisuje komičnost določenih trditev, je bolj zaveden kakor tisti, ki sanjarijo.
Aha, torej govoriš o šarlatanih. Morda imaš celo prav.
Konca pa jima ne pripisujem
Kar pa ne pomeni, da konca nimajo.
... je kakor če, po njihovi tvorbi, bi osnova 'vsega' naredila 'format'.
:?:
Prostor je lahko materialen, torej omejen, in nematerialen, torej neomejen.
Kaj ti prostor pomeni, kkašen bi bil materialni in kakšen nematerialni prostor?
vesolje je del materialnosti, razprostira se od atmosfere naprej.
Aha, torej Zemlja ni v vesolju.
prostor-čas: definicija je vezana na to, da za potovanje v prostoru naj bi bil potreben čas.
Ne. Potovanje po prostoru seveda poteka s časom, brez časa ni potovanja. Prostor-čas pa je nekaj povsem drugega, med drugim dejstvo, da je prostor relativen, in da je čas relativen.
To pa ni rečeno
Je rečeno.
ker materialnost sloni na nematerialnosti
Dokaži.
in med njima je lahko možna komunikacija in še kaj več.
Še to ne.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
11.7.2017 19:04
Kaj misliš s točnostjo?
S statistiko lahko domnevamo. V najboljšem primeru se lahko sinhroniziramo z dogodki, kar pomeni slediti neki poti, ki ne zahteva odločitev ali bolje, ki ne dovoli odločanja.
Vakuum je dokaz, da materialnost sloni na neki podlagi, ki ni materialna.
Napačno. Verjamem pa, da si želiš, da bi bilo resnično.
Sem pozabil, da zate vakuum pomeni dosežek niča. To pa bo ostalo vedno le fantazija.
Poskus meritve temperature v popolnem vakuumu bi potrdil že nekaj.
Kako si ta poskus predstavljaš?
Z ustreznimi merilnimi napravami.
Ne, ni bila. Še danes ni, razen v matematiki.
Matematika je abstraktna, neskončnost nematerialnosti ne.
Če npr. temperatura bi bila pojav, ki je prisoten tudi v nematerialnosti, bi lahko rekli, da je neskončna.
Od kod vendar vlečeš take nesmiselne sklepe?
Ker razumevam temperaturo različno od tebe.
Nematerialni database ne obstaja. Peščenega viharja na Marsu nihče ne doživlja. Boš rekel, da ne gre za časovno dogajanje?
Odgovori na neodgovorjeni post, saj so vnjem nadaljni podatki glede omenjenega database.
Ne. Potovanje po prostoru seveda poteka s časom, brez časa ni potovanja. Prostor-čas pa je nekaj povsem drugega, med drugim dejstvo, da je prostor relativen, in da je čas relativen.
ker materialnost sloni na nematerialnosti
Dokaži.
Že boljše. Čakaj, da se zberem, pa mi bo prišlo že kaj na pamet.
in med njima je lahko možna komunikacija in še kaj več.
Še to ne.
Večina ljudi na tem svetu meni da ja.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
11.7.2017 21:37
Roman napisal/-a:
11.7.2017 19:04
Kaj misliš s točnostjo?
S statistiko lahko domnevamo.
Zadeva ni tako enostavna. Po eni strani je vsaka meritev statistika, že zaradi tega, ker ima merilna naprava svojo ločljivost. Zato pa obstaja teorija merjenja, s katero lahko na podlagi statistike izračunamo natančnost meritve oziroma verodostojnost rezultata. Domnevamo lahko samo v zelo majhnem (praviloma zanemarljivem) obsegu.
Sem pozabil, da zate vakuum pomeni dosežek niča.
Ni res. Prostor je nekaj drugega kot nič, čeprav ne vemo, kaj. Vakuum je prazen prostor, torej prostor, v katerem ni ne teles, ne energije (sevanja).
To pa bo ostalo vedno le fantazija.
Povej, kaj tebi pomeni vakuum. Kaj je v njem?
Kako si ta poskus predstavljaš?
Z ustreznimi merilnimi napravami.
Aha, torej si ga ne predstavljaš.
Matematika je abstraktna
Točno, vendar bazira na konkretnem.
neskončnost nematerialnosti ne.
Še bolj. Zakaj bi bilo kaj nematerialnega neskončno?
Ker razumevam temperaturo različno od tebe.
Ne razumevaš prav.
Odgovori na neodgovorjeni post, saj so vnjem nadaljni podatki glede omenjenega database.
Čisto mogoče, da sem v tej množici "korespondence" kaj spregledal. Pomagaj mi, na kateri post nisem odgovoril?
Čakaj, da se zberem, pa mi bo prišlo že kaj na pamet.
Bom počakal. Ampak v fiziki ni dovolj, da ti pride na pamet.
in med njima je lahko možna komunikacija in še kaj več.
Še to ne.
Večina ljudi na tem svetu meni da ja.
Pri resnici ni volilne pravice.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Post na strani 9 je bil sestavljen iz dveh delov. Manjkaodgovor na predzadnjega 9 strani - 10.7.2017 23:46
Roman napisal/-a:
12.7.2017 8:49
Domnevamo lahko samo v zelo majhnem (praviloma zanemarljivem) obsegu.
Odvisno kaj, če iščejo pozicijo 'elektrona' v določenem trenutku in predelu atoma, lahko domnevajo skoraj nič.
Ni res. Prostor je nekaj drugega kot nič, čeprav ne vemo, kaj. Vakuum je prazen prostor, torej prostor, v katerem ni ne teles, ne energije (sevanja).
Ni teles, torej preostane nematerialnost.
Z ustreznimi merilnimi napravami.
Aha, torej si ga ne predstavljaš.
Si ne predstavljam temperature v vakuumu? Zakaj uporabljaš moški spol?
Še bolj. Zakaj bi bilo kaj nematerialnega neskončno?
Sam po sebi pojem nematerialnost ne zadoščuje za razumevanje neskončnosti. Je potrebna neka osnova, ki naj bi bila prisotna v materialnosti in nematerialnosti. Temperatura ustreza tej osnovi.
Ker razumevam temperaturo različno od tebe.
Ne razumevaš prav.
Razumevam raznoliko, ker mi je dovoljeno. Ne bodi ljubosumen.

Čakaj, da se zberem, pa mi bo prišlo že kaj na pamet.
Bom počakal. Ampak v fiziki ni dovolj, da ti pride na pamet.
Odvisno:
Imamo posodo kubičnega metra, ki je napolnjena s praznimi žogicami 80% in vodo 20%. Zakaj ali v katerem primeru naj bi se žogice v spodnjem delu dvignile v zgornjega?(recimo, da so zgornje žogice zelene, tiste vmes rdeče, spodnje rumene)

- štej: žogice so težke kakor voda, v vodi ostanejo kjer so; premik žogic mora posnemati način širitve temperature ali toplote.
Še to ne.
Večina ljudi na tem svetu meni da ja.
Pri resnici ni volilne pravice.
Ne, ampak mnenje prebivalstva glede poznanega argumenta, ustvari medijo.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
12.7.2017 16:12
Post na strani 9 je bil sestavljen iz dveh delov. Manjkaodgovor na predzadnjega 9 strani - 10.7.2017 23:46
Že vidim.
... če iščejo pozicijo 'elektrona' v določenem trenutku in predelu atoma, lahko domnevajo skoraj nič.
S kvantno mehaniko se ne moreš ukvarjati z orodji klasične fizike.
Ni teles, torej preostane nematerialnost.
Lahko tako poenostaviš. Pri čemer tvoja nematerialnost ni tudi moja.
Aha, torej si ga ne predstavljaš.
Si ne predstavljam temperature v vakuumu? Zakaj uporabljaš moški spol?
Ker je bil govor o poskusu.
Je potrebna neka osnova, ki naj bi bila prisotna v materialnosti in nematerialnosti. Temperatura ustreza tej osnovi.
Tu ne bova prišla skupaj.
Razumevam raznoliko, ker mi je dovoljeno.
Hm, le kdo ti to dovoli?
Ne bodi ljubosumen.
Ljubosumen na zmote drugega? Čemu le?
Imamo posodo kubičnega metra, ki je napolnjena s praznimi žogicami 80% in vodo 20%. Zakaj ali v katerem primeru naj bi se žogice v spodnjem delu dvignile v zgornjega?(recimo, da so zgornje žogice zelene, tiste vmes rdeče, spodnje rumene)
Če je sistem v ravnotežju, se ne zgodi prav nič. Verjetno lahko brownovo gibanje v takem primeru zanemariva.
štej: žogice so težke kakor voda, v vodi ostanejo kjer so
To pravim. Kaj naj štejem?
premik žogic mora posnemati način širitve temperature ali toplote.
Temperatura ni isto kot toplota. Poleg tega nisi rekel, da sistem segrevaš ali ohlajaš.
Večina ljudi na tem svetu meni da ja.
Pri resnici ni volilne pravice.
Ne, ampak mnenje prebivalstva glede poznanega argumenta, ustvari medijo.
Ja, in pojavijo se chemtrails. In kaj je medija?

Naj poskusim zdaj še poravnati dolg za nazaj. Potem bom nekaj časa tiho.
Prostor je, ampak nematerialen.
Načelno se s tem strinjam, je pa tu vseeno problem. Ali razlikujemo prostor in vakuum? In vakuumske fluktuacije so tako ali drugače materialne. Tudi Vojkovo pripombo je treba vzeti zares.
Čas je stvar subjektivnega doživljanja.
To velja samo za subjektivni čas. Čas teče hitro ali počasi, odvisno od tega, na kateri strani straniščnih vrat si. Na fizikalni čas pa vpliva relativnost.
Nematerialni prostor ni pa nič
Če je to res, potem si (skoraj) dokazal vakuumske fluktuacije.
ker ne verjamem, da v nematerialnosti ni temperature.
To najbrž ne more biti stvar (ne)vere. Si mi že razložil, kaj pojmuješ pod temteraturo?
Geometrija je, kakor matematika, neskončna.
Neskončni so njeni prostori. Kako bi bila geometrija neskončna? Naj bi bilo neskončno število geometrijskih izrekov, aksiomov ali drugih trditev?
Pri matematiki štejemo enote, pri geometriji njihovo obliko.
To je nekaj drugega. Če je množica naravnih števil neskončna, to ne pomeni, da je matematika neskončna.
Odstrani materialno zaveso in bo preostala podoba-bitje.
Uh, močna.
Ampak znanstveniki trdijo, da energija je materija, torej materialna.
Točno. In prav je tako.
Zato v 'zunanjosti', ni vplivov iz materialnosti, razen prehoda podatkov ipd.
:?:
materialnost pač pušča.
Pušča človeško razumevanje.
Kakšno pa je še lahko, ča govoriva o zaznavanju temperature?
Bolj psihološko.
Vsako zaznavanje se dogaja psihološko.
Če bi utegnili potom psihe vplivati na temperaturo našega telesa, bi doživeli regres, ki bi vodil do evolucije.
:?:
Misliš, kako se nagonov in navad zavemo, ali kje so te informacije zapisane? Zavedanje je težka in še vedno zelo skrivnostna stvar, informacije pa so shranjene v tkivih.
Govoriva o Tarzanu?
Ne, literarni junaki niso iz te zgodbe.
Tudi. Aja, pa na hormone ne smemo pozabiti.
Slišim Freudov vpliv; dajmo vsako toliko misliti kakor živali; morda se bomo spomnili kako vplivati na temperaturo telesa s psiho.
Žival, ki spreminja svojo telesno temperaturo, recimo v hibernaciji, ne počne tega z mislijo.
Spomin se pojavi, ker naša značilnost je ponavljati vse kar doživljamo. Da poleg samega spomina so podatki, med materialnim življenjem, shranjeni kemijsko, je stvar nezaupanja v novonastalo bitje, ki rado pozablja.
:?:
Pisava je geometrična oblika črk in besed.
Aha, to, potem lahko uporabiš kar besedo "pisava".
Recimo, da naša pisava je razumljiva samo nam
Pogojno.
pisava psov samo psom
To bi pa rad videl.
... za skupno komuniciranje je potrebna še ena skupna pisava.
Čutiš potrebo po komuniciranju z bakrom? Zakaj?
Zapisovanje podatkov potom geometričnih oblik je torej, osnova vidne komunikacije.
Prav. Pri čemer seveda brez materialnega nosilca ne moreš zapisovati ničesar.
Pravim, da sevanje se pojavi le od 940ºC navzgor, od rumene (oranžno rumene) naprej.
Sevanje česa? Kovinskega telesa? Ampak sevanje se ne dogaja samo v vidnem spektru. Tudi peč, ki ne žari, seva toploto, ali pa radiator.
določena količina dela je vedno enaka, če jo telo opravi v eni sekundi ali eni uri.
Ja, v definiciji dela ni časa.
V materialnosti delo je odvisno od možnosti premika, ki je odvisna od vibracije, dilatacije in rotacije, ki odvisijo od želje.
Kakšne želje?
Navedi vir.
Implozija, ne lažem.
Se to nanaša na "Je fizično dokazano, da v absolutnem vakuumu je temperatura izredno visoka ali izredno nizka."? Kako deluje implozija?
To nima nobene zveze z mojo trditvijo. Zakon o ohranitvi energije velja samo v zaprtih sistemih. Če se telo ohlaja in oddaja toploto v okolico, pač ne gre za zaprt sistem, saj toplota sistem (telo) zapušča.
Odvečna toplota zapušča vedno telo, zaradi uravnovešanja temperature.
Katera toplota je odvečna? Toploda v mojem telesu ni čisto nič odvečna, pa jo vseeno oddajam.
Ne razumem pa zakaj si obrnil na ohranitev energije, govoril si o sevanju.
Sevanje je energija, ta pa se drži ohranitvenega zakona. Zato.
Iskanje manjših sestavin je neskončno (navzdol).
To sploh ni nujno res. Elektron velja za osnovni delec, ki ni deljiv.
Lahko se tudi postaviš pred roštil: opazil boš dejanski pomen trditve, da se konvekcija širi linearno.
Konvekcija pri roštilju je topel zrak, ki se dviga nad njim, čisto nič linearno. Bolj ti je vroče zaradi sevanja, ki se širi v vse smeri, če pa se stene dotakneš, pa doživiš tudi učinek kondukcije. Odsvetujem. Peče.
Ker ima za to potrebno energijo.
In zakaj ima energijo?
Vzrokov je lahko veliko. Na primer: vržeš kamen in mu s tem daš kinetično energijo. Lahko zakuriš pod njim in mu s tem daš toplotno energijo. Lahko napneš fračo in ji s tem daš energijo elastičnosti.
Vprašaj živali, morda ti bodo kaj povedale glede barv.
Sosedov pes pravi, da je najboljša barva barva klobase.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a shrink »

osf napisal/-a:
11.7.2017 7:04
shrink napisal/-a:
11.7.2017 0:43
Hej, osf oz. alterego, da se nisi v forum prijavil v napačni inkarnaciji? :lol:
Kaj je sedaj to, pismena zahteva odgovora na kako tvoje postiranje v eni izmed tvojih bistrih tem?
Ne, trol, to le pomeni, da se včasih spozabiš špilati ubogega na duhu, a zaradi tega nisi nič manj šarlatanski. :lol:

P.S. Kaj ko bi se začel oglašati z originalnim nickom? :lol:

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
12.7.2017 18:21
Imamo posodo kubičnega metra, ki je napolnjena s praznimi žogicami 80% in vodo 20%. Zakaj ali v katerem primeru naj bi se žogice v spodnjem delu dvignile v zgornjega?(recimo, da so zgornje žogice zelene, tiste vmes rdeče, spodnje rumene)
Če je sistem v ravnotežju, se ne zgodi prav nič. Verjetno lahko brownovo gibanje v takem primeru zanemariva.
Torej žogice mirujejo v vodi, ter' žogice so težke kakor voda'
premik žogic mora posnemati način širitve temperature ali toplote.
Temperatura ni isto kot toplota. Poleg tega nisi rekel, da sistem segrevaš ali ohlajaš.. Na fizikalni čas pa vpliva relativnost.
Ne greješ in ne ohlajaš: posnemaš.
Znaš dobro kam vodi primer, zato: kaj bi omogočilo rumenim (spodnjim) žogicam, da bi šle navzgor?

Na, pomagam, že kerRecimo, da posnemamo kondukcijo: rumene žogice začnejo vibrirati

Nematerialni prostor ni pa nič
Če je to res, potem si (skoraj) dokazal vakuumske fluktuacije.

Sem si ogledal Casimirjev pojav in iz vse tiste juhe besed nisem razumel: obe plošči sta v vakuumu? Kaj pa ima pojav, ki je lahko magnetnega značaja (magnetna privlačnost upoštevana kakor rotacija atomov), z dejstvom, da nematerialni prostor ni nič?
Žival, ki spreminja svojo telesno temperaturo, recimo v hibernaciji, ne počne tega z mislijo.
Si dodal hibernacijo, običajno govorimo o letnih časih in spremembo temperature glede na te. Glede hibernacije pa ni rečeno, da žival ali organizem ne počne tega z mislijo; lahko pa zaupa atomom, ki ga/jo sestavljajo, če upoštevaš da so bitja ki komunicirajo, imajo spomin in opravljajo funkcije po določenih inputih.

Pisava je geometrična oblika črk in besed.
Aha, to, potem lahko uporabiš kar besedo "pisava".
Če to vidiš zgolj človeško.Raznolikost geometričnih oblik je neskončna, ni pa rečeno, da deluje matematično (se bom poslužil številk, da ne bom kompliciral preveč)
- dve manjši kocki lahko predstavlja ena večja kocka, ampak pomen se v tem primeru lahko spremeni, pri matematiki bolj težko
- rumeno kocko in rdečo kocko lahko predstavlja zelena kocka, če je določeno neko barvno zaporedje (zaporedje je lahko različno glede na določbe odvisne od bitja)

pisava psov samo psom
To bi pa rad videl.
Imaš domačo žival? Opazuj in želi, lahko ti bo odgovorila:
- v binarnem alfabetskem kodeksu (žival se prilagodi človekovemu razumu; opazuj kako se žival postavi, kaj dela, kako se predstavi in spremeni v alfabetsko 'pisavo')
- v kemijskem kodeksu (človek in žival uporabljata lahko elememtarno izražanje: dušik ima svoj pomen, kisik svojega itd.. ; npr. barva v globini oči pove, če bo se žival igrala ali ne)

Take vrste poskusov sem naredil in več oseb je lahko opazilo verodostojnost komunikacije. To imenujem uvod v realnost.
... za skupno komuniciranje je potrebna še ena skupna pisava.
Čutiš potrebo po komuniciranju z bakrom? Zakaj?
Vseeno naj bi se to dogajalo, zakaj ne vzpostaviti stika?

Zapisovanje podatkov potom geometričnih oblik je torej, osnova vidne komunikacije.
Prav. Pri čemer seveda brez materialnega nosilca ne moreš zapisovati ničesar.
Abstraktnost ne pomeni zgolj prozornost, zapisovanje je lahko miselno ali pa materialno; materialno je osnovano na misli, miselno ni osnovano na materialnosti.

Sevanje česa? Kovinskega telesa? Ampak sevanje se ne dogaja samo v vidnem spektru. Tudi peč, ki ne žari, seva toploto, ali pa radiator.
Če ni tistega vidnega spektra, ki je neviden če predstavlja manjšo količino (npr. 0, 5% rumene v telesu ki ima 80º, je nevidna), govoriš o minimalni količini ki se pojavi zaradi kemijskih reakcij in/ali prisotnosti elementov z visokim vibracijskim stanjem.
Zato, do 900º pribl. govorimo o kondukciji in konvekciji, ki predstavljajo glavi pojav.
Konvekcija pa, po mojem mnenju, je podproizvod kondukcije: kondukcija, ki jo prenašajo hitra telesa, bi lahko bila konvekcija.


"Kako deluje implozija?"
Večkrat grdo.
To nima nobene zveze z mojo trditvijo. Zakon o ohranitvi energije velja samo v zaprtih sistemih. Če se telo ohlaja in oddaja toploto v okolico, pač ne gre za zaprt sistem, saj toplota sistem (telo) zapušča.
Govoriš o časovni ohranitvi 'energije'?

Katera toplota je odvečna? Toploda v mojem telesu ni čisto nič odvečna, pa jo vseeno oddajam.
Če telo ne bi oddajalo toplote, bi takoj razumeli kaj je odveč.
Sevanje je energija, ta pa se drži ohranitvenega zakona. Zato.
Ohraniš sevanje? Kje?
Konvekcija pri roštilju je topel zrak, ki se dviga nad njim, čisto nič linearno. Bolj ti je vroče zaradi sevanja, ki se širi v vse smeri, če pa se stene dotakneš, pa doživiš tudi učinek kondukcije. Odsvetujem. Peče.
Joj kaka juha.... zato sem navedel primer žogic v kubiku.
Vzrokov je lahko veliko. Na primer: vržeš kamen in mu s tem daš kinetično energijo. Lahko zakuriš pod njim in mu s tem daš toplotno energijo. Lahko napneš fračo in ji s tem daš energijo elastičnosti.
Ja in vsa ta dejanja so možna zaradi dilatacije, rotacije in vibracije elementov.
Vprašaj živali, morda ti bodo kaj povedale glede barv.
Sosedov pes pravi, da je najboljša barva barva klobase.
Tiste od sosedovega psa?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
13.7.2017 20:58
Ne greješ in ne ohlajaš: posnemaš.
:?:
Znaš dobro kam vodi primer, zato: kaj bi omogočilo rumenim (spodnjim) žogicam, da bi šle navzgor?
Ne vem, kam vodi. Sploh mi ni jasno, kaj hočeš od mene. Spodnje žogice bi šle navzgor, če bi bilo ravnovesje iz takega ali drugačnega vzroka prekinjeno.
Na, pomagam, že kerRecimo, da posnemamo kondukcijo: rumene žogice začnejo vibrirati
Pomoč ni bila uspešna. Zakaj bi rumene žogice začele vibrirati?
Sem si ogledal Casimirjev pojav in iz vse tiste juhe besed nisem razumel
To priznanje cenim.
obe plošči sta v vakuumu?
Ja.
Kaj pa ima pojav, ki je lahko magnetnega značaja
Ni magnetnega značaja.
magnetna privlačnost upoštevana kakor rotacija atomov
Narobe.
z dejstvom, da nematerialni prostor ni nič?
Ja, vprašanje je tu, kaj je z nič in kaj s praznim prostorom. Tako imenovane vakuumske fluktuacije so pač dejstvo.
Glede hibernacije pa ni rečeno, da žival ali organizem ne počne tega z mislijo
Hočeš reči, da z mislijo znižajo telesno temperaturo in se spomladi z mislijo zbudijo?
lahko pa zaupa atomom, ki ga/jo sestavljajo, če upoštevaš da so bitja ki komunicirajo, imajo spomin in opravljajo funkcije po določenih inputih.
Nisi resen.
Pisava je geometrična oblika črk in besed.
Aha, to, potem lahko uporabiš kar besedo "pisava".
Če to vidiš zgolj človeško.
Saj sem vendar človek.
Raznolikost geometričnih oblik je neskončna, ni pa rečeno, da deluje matematično (se bom poslužil številk, da ne bom kompliciral preveč)
- dve manjši kocki lahko predstavlja ena večja kocka, ampak pomen se v tem primeru lahko spremeni, pri matematiki bolj težko
- rumeno kocko in rdečo kocko lahko predstavlja zelena kocka, če je določeno neko barvno zaporedje (zaporedje je lahko različno glede na določbe odvisne od bitja)
Kaj si hotel s tem povedati?
Opazuj in želi, lahko ti bo odgovorila
Aha, misliš "vse razume, samo govoriti ne zna."
- v binarnem alfabetskem kodeksu (žival se prilagodi človekovemu razumu; opazuj kako se žival postavi, kaj dela, kako se predstavi in spremeni v alfabetsko 'pisavo')
:?:
- v kemijskem kodeksu (človek in žival uporabljata lahko elememtarno izražanje: dušik ima svoj pomen, kisik svojega itd.. ; npr. barva v globini oči pove, če bo se žival igrala ali ne)
Je to že alkimija?
Take vrste poskusov sem naredil in več oseb je lahko opazilo verodostojnost komunikacije.
Z živalmi je seveda mogoče (do neke mere) komunicirati, ampak tvoja interpretacija je pretirana.
To imenujem uvod v realnost.
Uh.
Čutiš potrebo po komuniciranju z bakrom? Zakaj?
Vseeno naj bi se to dogajalo, zakaj ne vzpostaviti stika?
Zakaj "naj bi se to dogajalo"? Saj se vendar ne.
Abstraktnost ne pomeni zgolj prozornost
Abstraktnost sploh ni prozornost.
zapisovanje je lahko miselno ali pa materialno; materialno je osnovano na misli, miselno ni osnovano na materialnosti.
Ampak?
Če ni tistega vidnega spektra, ki je neviden če predstavlja manjšo količino (npr. 0, 5% rumene v telesu ki ima 80º, je nevidna), govoriš o minimalni količini ki se pojavi zaradi kemijskih reakcij in/ali prisotnosti elementov z visokim vibracijskim stanjem.
Kaj si hotel povedati? Elektromagnetno sevanje je valovanje z različnimi frekvencami oziroma valovnimi dolžinami, le majhen del teh z očesom vidimo. Sevanje je odvisno od temperature telesa, ki seva.
Zato, do 900º pribl. govorimo o kondukciji in konvekciji, ki predstavljajo glavi pojav.
:?: Način širjenja toplote ni odvisen od temperature, ampak od prisotnosti drugih teles. Če telo žari v vakuumu, ni nobene kondukcije ali konvekcije, je samo sevanje. In to ne glede na temperaturo.
Konvekcija pa, po mojem mnenju, je podproizvod kondukcije: kondukcija, ki jo prenašajo hitra telesa, bi lahko bila konvekcija.
No, na nek način morajo telesa, ki odnašajo toploto od vira, to toploto prejeti.
"Kako deluje implozija?" Večkrat grdo.
Upam, da bom daleč, ko bo ta tema implodirala.
Govoriš o časovni ohranitvi 'energije'?
Seveda.
Sevanje je energija, ta pa se drži ohranitvenega zakona. Zato.
Ohraniš sevanje? Kje?
V sistemu, če je ta seveda zaprt.
Joj kaka juha.... zato sem navedel primer žogic v kubiku.
Ne vem, zakaj si navedel ta primer. In primer česa bi te žogice bile?
Ja in vsa ta dejanja so možna zaradi dilatacije, rotacije in vibracije elementov.
Beseda element v tej zvezi ni pravilna. In če si imel v mislih atome, tudi ne. Pri dodajanju kinetične energije pri metu kamna gre samo za spremembo hitrosti gibanja, nobene dilatacije, rotacije ali vibracije elementov. Lahko se seveda kamen vrti, ampak ti je nekaj drugega, kajne.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
31.7.2017 16:06
Zakaj bi rumene žogice začele vibrirati?
Ker bi makroskopsko posnemali pojav, ki je vezan na temperaturo.
Manjša gostota pač ni pravi način za razlago.

Težko sprejemaš primere, zakaj?



Ni magnetnega značaja.
Dobi mi primer, kjer so uporabili dve plošči iz porcelana.


Ja, vprašanje je tu, kaj je z nič in kaj s praznim prostorom. Tako imenovane vakuumske fluktuacije so pač dejstvo.
Bremzaj, ločimo prazen prostor v materialnosti od tistega izven materialnosti.
Hočeš reči, da z mislijo znižajo telesno temperaturo in se spomladi z mislijo zbudijo?
Meniš, da živali ne mislijo?

Saj sem vendar človek.
In kakor človek lahko opaziš, da smo obkroženi z bitji, ki se izražajo z njihovimi 'pisavami'.
Kaj si hotel s tem povedati?(geometrija)
Da ni potrebno uporabljati vedno:
- številčna zaporedja
- abstraktno štetje

Aha, misliš "vse razume, samo govoriti ne zna."
Govorimo živalim v našem jeziku, v tistih trenutkih si menda žival misli: 'aha, nekaj razume, pa še govoriti ne zna'.

Je to že alkimija?
Ne, mislim da alkimisti so prišli do kozmičnega kodeksa, niso pa ga razdelili.
Z živalmi je seveda mogoče (do neke mere) komunicirati, ampak tvoja interpretacija je pretirana.
Osnovana na lastnih izkušnjah in dokazana več osebam.
Nekdo lahko me vpraša naj dokažem:
- misliš, da živali so vedno na razpolago za cirkus?
- vsakdo lahko dobi odgovore s tem, da opazuje kaj domača (ali divja) žival naredi. Želja in vztrajnost vodijo do darila (nekam podobno kakor če pes uboga in dobi prigrizek).
Čutiš potrebo po komuniciranju z bakrom? Zakaj?...Zakaj "naj bi se to dogajalo"? Saj se vendar ne.
Vidim, da bistveno vprašanje je zakaj:
ker vsako bitje lahko komunicira in nova spoznanja gradijo našo popolnost.
Ampak?
Na nematerialnosti vendar. Lahko obstaja nematerialno zapisovanje, če upoštevamo, da so bitja lahko materialna ali nematerialna.

Kaj si hotel povedati? Elektromagnetno sevanje je valovanje z različnimi frekvencami oziroma valovnimi dolžinami, le majhen del teh z očesom vidimo. Sevanje je odvisno od temperature telesa, ki seva. ...nadaljuje
Zadnjič spremenil osf, dne 1.8.2017 17:34, skupaj popravljeno 1 krat.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

nadaljevanje
Sem hotel povedati, da tvoja razlaga je osnovana na teoriji subatomskih delcev in vseeno valovanje, ki opisuješ, temelji na prisotnosti teles, naj bodo manjša ali večja. Na takle način nisi povedal zakaj sevanje segreje telo bolj v globino. Misliš, da konvekcije ne meriš po tvoji zgornji razlagi?
Konvekcija ni rumeno-bela, če želiš valovne dolžine...
:?: Način širjenja toplote ni odvisen od temperature, ampak od prisotnosti drugih teles. Če telo žari v vakuumu, ni nobene kondukcije ali konvekcije, je samo sevanje. In to ne glede na temperaturo.
Ne zameri, ampak ta tvoja izjava je fizeljska; obenem se sprašujem kolikokrat si opazoval pojav, ki si opisal.
Tema absorbira svetlobo: popolni vakuum je temen.
Konvekcija pa, po mojem mnenju, je podproizvod kondukcije: kondukcija, ki jo prenašajo hitra telesa, bi lahko bila konvekcija.
No, na nek način morajo telesa, ki odnašajo toploto od vira, to toploto prejeti.
Toplota brez teles ne pride do izraza, zato se sprašujem kako se kaže temperatura v nematerialnosti.

Upam, da bom daleč, ko bo ta tema implodirala.
Misliš, da sem sam prišel do teh teorij? Napihuj balonček, pa bo počil: mišljeno na običajno znanstvo.
Ohraniš sevanje? Kje?
V sistemu, če je ta seveda zaprt.
Torej si v stanju skladiščiti sevanje?
Ne vem, zakaj si navedel ta primer. In primer česa bi te žogice bile?
Makroskopski primer teles v prostoru. Vsaka žogica je eno telo in posnemanje vibracij bi prikazovalo kaj se dogaja.
Beseda element v tej zvezi ni pravilna. In če si imel v mislih atome, tudi ne. Pri dodajanju kinetične energije pri metu kamna gre samo za spremembo hitrosti gibanja, nobene dilatacije, rotacije ali vibracije elementov. Lahko se seveda kamen vrti, ampak ti je nekaj drugega, kajne.
Dokler smo v materialnosti, smo odvisni od prisotnosti elementov/atomov.
Kamna ne vržeš, če tiste tri lastnosti ti tega ne dovolijo: brez teh telo miruje.
Tako met ali vrtenje: vse odvisi od osnovnih faktorjev.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
1.8.2017 17:22
Ker bi makroskopsko posnemali pojav, ki je vezan na temperaturo.
Ilustracija torej? Nisem tega tako razumel.
Težko sprejemaš primere, zakaj?
Težko sprejemam nekatere primere, ne vseh. Razlogov je lahko več: primeri niso ustrezni, so slabo razloženi, ali pa jih jaz ne razumem.
Ni magnetnega značaja.
Dobi mi primer, kjer so uporabili dve plošči iz porcelana.
Preberi https://sl.wikipedia.org/wiki/Casimirjev_pojav.
Bremzaj, ločimo prazen prostor v materialnosti od tistega izven materialnosti.
Hočeš reči, da je prostor znotraj telesa drugačen od prostora zunaj telesa? Praznega prostora v materialnosti itak ni.
Meniš, da živali ne mislijo?
Amebe gotovo ne. Za mišljenje moraš imeti razvit aparat (možgane), ki je mišljenja (se pravi abstrahiranja) sposoben. Pri čemer tudi ti svojih vegetativnih funkcij ne upravljaš z mišljenjem.
smo obkroženi z bitji, ki se izražajo z njihovimi 'pisavami'.
Ne vem, zakaj uporabljaš besedo "pisava", ko gre v resnici za jezik. In ja, živali komunicirajo med seboj.
Da ni potrebno uporabljati vedno:
- številčna zaporedja
- abstraktno štetje
Štetje je vedno abstraktno, geometrija je vedno abstraktna.
mislim da alkimisti so prišli do kozmičnega kodeksa, niso pa ga razdelili.
Alkimisti so zašli. Kozmični kodeks je utvara.
misliš, da živali so vedno na razpolago za cirkus?
Kaj pomeni "na razpolago"? Sploh v primeru, ko so v kaj prisiljene.
Želja in vztrajnost vodijo do darila (nekam podobno kakor če pes uboga in dobi prigrizek).
Pogojni refleks torej.
Vidim, da bistveno vprašanje je zakaj
Morda, vendar to vprašanje nima pravega odgovora.
ker vsako bitje lahko komunicira in nova spoznanja gradijo našo popolnost.
Baker ne komunicira. Tudi preučevanja bakra ni komuniciranje z njim.
Na nematerialnosti vendar.
Brez miselnega aparata (ta je materialen) ni mišljenja.
Lahko obstaja nematerialno zapisovanje, če upoštevamo, da so bitja lahko materialna ali nematerialna.
Tega ne moremo upoštevati.
Na takle način nisi povedal zakaj sevanje segreje telo bolj v globino.
Tega me tudi spraševal nisi. Sevanje se ne širi samo v praznem prostoru, prodira tudi skozi telesa, ki ga vsrkavajo (pretvarjajo v toploto), sevanje pa se s tem izničuje.
Misliš, da konvekcije ne meriš po tvoji zgornji razlagi?
Konvekcije v praznem prostoru ni.
Konvekcija ni rumeno-bela, če želiš valovne dolžine...
Seveda ni, konvekcija je vendar nekaj drugega kot radiacija.
Ne zameri, ampak ta tvoja izjava je fizeljska
Če bi se ti hotel zares ukvarjati s fiziko, bi moral sprejeti osnovne standarde natančnosti. V nasprotnem primeru prideš do zmede, ki je morda v alkimiji dopustna, v fiziki pa ne.
obenem se sprašujem kolikokrat si opazoval pojav, ki si opisal.
Vsakodnevno.
Tema absorbira svetlobo
Kaj misliš pod temo?
popolni vakuum je temen.
Aha, tema je torej odsotnost svetlobe. Prav. Zadeva pa je veliko hujša: tudi svetlobe, ki potuje skozi vakuum, ne moremo videti, razen če pade na našo mrežnico. Ampak svetlobo absorbira neko telo, vakuum gotovo ne.
kako se kaže temperatura v nematerialnosti.
Nikjer nisem trdil, da sploh se.
Misliš, da sem sam prišel do teh teorij?
Ne, tega ti ne pripisujem. Ti pa pripisujem (kar redno dokazuješ na tem forumu) lahkovernost in nerazumevanje osnovnih fizikalnih dejstev in teorij.
Napihuj balonček, pa bo počil: mišljeno na običajno znanstvo.
Mokre sanje alkimista?
Ohraniš sevanje? Kje?
V sistemu, če je ta seveda zaprt.
Torej si v stanju skladiščiti sevanje?
Seveda ne, mišljeno je bilo povsem drugače. Zakon o ohranjanju energije velja samo za zaprt sistem. O tem sva govorila. Ker telo oddaja toploto, s tem ni kršen zakon o ohranjanju energije, ker pač ne gre za zaprt sistem.
Makroskopski primer teles v prostoru. Vsaka žogica je eno telo in posnemanje vibracij bi prikazovalo kaj se dogaja.
Takih primerov ne moreš dajati, ker niso ustrezni. Fizikalni pojavi se v različnih velikostnih razmerah kažejo zelo drugačni.
Dokler smo v materialnosti, smo odvisni od prisotnosti elementov/atomov.
To pa je vedno.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
2.8.2017 9:26
Preberi https://sl.wikipedia.org/wiki/Casimirjev_pojav.
No, iz radovednosti znam, da površina dielektrikov je podvržena https://nl.m.wikipedia.org/wiki/Potentiaalverschil
Ne vem, zakaj uporabljaš besedo "pisava", ko gre v resnici za jezik. In ja, živali komunicirajo med seboj.
Jezik je fonetski, pisava je kemijska ali v podobi oblik.
Praviš, da geometrija je abstraktna, bodi tega prepričanja. Kozmični kodeks berejo vodje sveta, midva ne spadava med te.

Tega me tudi spraševal nisi. Sevanje se ne širi samo v praznem prostoru, prodira tudi skozi telesa, ki ga vsrkavajo (pretvarjajo v toploto), sevanje pa se s tem izničuje.
Ne razumem, razloži mi pojav potom primera žogic v kubiku. Če obvladaš argument boš lahko opisal npr. sevanje.
Seveda ni, konvekcija je vendar nekaj drugega kot radiacija.
Razloži s primerom žogic, če ti gre.
Aha, tema je torej odsotnost svetlobe. Prav. Zadeva pa je veliko hujša: tudi svetlobe, ki potuje skozi vakuum, ne moremo videti, razen če pade na našo mrežnico. Ampak svetlobo absorbira neko telo, vakuum gotovo ne.
Praviš, da v praznem kubiku, v katerega vržemo nekaj žogic, bodo te enakomerno absorbirane v vse smeri? Je tvoja svetloba materialna?
Mokre sanje alkimista?
Se ne držim za alkimista, pravim, da alkimija ima daljše korenine kakor sodobno znanstvo. Sodobno znanstvo pa je bolj komična zadeva, ki sesa preveliko denarja družbi.
Takih primerov ne moreš dajati, ker niso ustrezni. Fizikalni pojavi se v različnih velikostnih razmerah kažejo zelo drugačni.
Ne, primer žogic je točen, vendar se ga izmikaš z nadaljnimi vprašanji.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
2.8.2017 21:46
No, iz radovednosti znam, da površina dielektrikov je podvržena https://nl.m.wikipedia.org/wiki/Potentiaalverschil
In? Kakšno zvezo ima to s Casimirjevim pojavom?
Jezik je fonetski
Ne. Fonetika je samo del jezikoslovja in se ukvarja z izgovorjavo. Tvoje enačenje glasoslovja z jezikom bi ukinilo pisano besedo.
Praviš, da geometrija je abstraktna, bodi tega prepričanja.
Ne gre za moje prepričanje.
Kozmični kodeks berejo vodje sveta, midva ne spadava med te.
Ljubiš teorije zarot? Imaš za obstoj kozmičnega kodeksa kak argument, da te ne vprašam po dokazu?
Sevanje se ne širi samo v praznem prostoru, prodira tudi skozi telesa, ki ga vsrkavajo (pretvarjajo v toploto), sevanje pa se s tem izničuje.
Ne razumem, razloži mi pojav potom primera žogic v kubiku. Če obvladaš argument boš lahko opisal npr. sevanje.
Zadeva je čisto preprosta. Steklo (recimo na oknu) je primer telesa, ki prepušča svetlobo (tudi vidno). Tvoje žogice so nepotrebne in ne pojasnjujejo ničesar.
konvekcija je vendar nekaj drugega kot radiacija.
Razloži s primerom žogic, če ti gre.
Ne, mi ne gre. Ampak bom vseeno poskusil, pa naj mi fiziki odpustijo. Ena stena kocke je vir toplote, torej oddaja žogice (recimo rumene) v notranjost kocke. Te žogice predstavljajo elektromagnetno valovanje ali v drugačni interpretaciji fotone (radiacijo). Če rumena žogica zadene recimo zeleno žogico, svojo energijo prenese na zeleno žogico, ki s tem postane modra žogica, rumena pa izgine (tako snov absorbira sevanje). Modra žogica zdaj naključno potuje po kocki in prenaša energijo, ki jo je dobila od rumene žogice. To je konvekcija. Zadeve seveda niso tako enostavne, ampak zahteval si primer z žogicami.
Praviš, da v praznem kubiku, v katerega vržemo nekaj žogic, bodo te enakomerno absorbirane v vse smeri?
Ne. Prazen prostor ne absorbira sevanja.
Je tvoja svetloba materialna?
Po tvoji definiciji materialnosti ne, po moji ja. Svetloba ni sestavljena iz atomov.
pravim, da alkimija ima daljše korenine kakor sodobno znanstvo.
To je res. Enako velja tudi za religije.
Sodobno znanstvo pa je bolj komična zadeva, ki sesa preveliko denarja družbi.
Zelo si pristranski.
Ne, primer žogic je točen
Potem pa mi razloži kakšno kemijsko reakcijo z žogicami. In ko boš to naredil, pojasni še kak kvantni pojav. Bo šlo?
vendar se ga izmikaš z nadaljnimi vprašanji.
Čuden in nepotreben očitek.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
3.8.2017 11:30
https://nl.m.wikipedia.org/wiki/Potentiaalver.... In? Kakšno zvezo ima to s Casimirjevim pojavom?
Na površini vsakega telesa se nabirajo plusi in minusi.
Pred leti sem naredil poskus z dvemi ploščami iz žvepla beta (žveplo sem vlil v ogrodje iz svinca). Plošči sem postavil v bližino (0, 5 cm) in sem opazil, da ena je bila +, ena -. Sta se polarizirali ena obratno od druge.

Ljubiš teorije zarot? Imaš za obstoj kozmičnega kodeksa kak argument, da te ne vprašam po dokazu?
Torej svetu ne načeljuje skupina oseb in družba ni osnovana piramidalno? ...dokazi: oglej si vse simbole, ki uporabljajo 'višji sloji'... ah ja, sem pozabil, praviš da ne obstajajo...
Zadeva je čisto preprosta. Steklo (recimo na oknu) je primer telesa, ki prepušča svetlobo (tudi vidno). Tvoje žogice so nepotrebne in ne pojasnjujejo ničesar.
Steklo lomi skupine štirih žogic in jih v večji meri loči na žogice. To boš lahko opazil, če boš gojil rastlino na odprtem ali v gredi. Hitrost žogic pa ostane skoro nespremenjena; nisi navedel pravi primer.

Ne, mi ne gre. Ampak bom vseeno poskusil, pa naj mi fiziki odpustijo. Ena stena kocke je vir toplote, torej oddaja žogice (recimo rumene) v notranjost kocke. Te žogice predstavljajo elektromagnetno valovanje ali v drugačni interpretaciji fotone (radiacijo). Če rumena žogica zadene recimo zeleno žogico, svojo energijo prenese na zeleno žogico, ki s tem postane modra žogica, rumena pa izgine (tako snov absorbira sevanje). Modra žogica zdaj naključno potuje po kocki in prenaša energijo, ki jo je dobila od rumene žogice. To je konvekcija. Zadeve seveda niso tako enostavne, ampak zahteval si primer z žogicami.
Bi lahko poenostavil:
toploto posnemaš samo s tem, da žogice ne pridobivajo realne toplote. Potom žogic naj bi razložil potek pojava.
Če ti je potrebno, uvedi prisotnost manjših žogic, ki bi predstavljale subatomske delce.

Vseeno znaš, da telo ne izgine. Poda 'energijo' telesom, s katerimi pride v dotik.

Tako bom navedel:
- kubik ima že določeno število žogic, ki bi predstavljale agregatno stanje določenega atoma
- deset žogic, ki bi vibriralo 10 krat na sekundo do in od lastne osi, bi predstavljalo segrete žogice; ostale bi vibrirale 3 krat na sekundo. V tem primeru je očitno, da vibracija desetih žogic se bo porazdelila med ostalimi, enakomerno.
To je kondukcija in lahko obstaja sama.
- deset žogic, ki bi vibriralo 3 krat na sekundo in bi začele vibrirati 8 krat na sekundo ter pospešile njihove obrate na 5 obratov na sekundo (ostale žogice bi se vrtele 3 obrate na sekundo), bi vibracije in rotacije začele podajati v eno smer, oziroma smer rotacije.
To je konvekcija, skupno s kondukcijo.
- deset žogic, ki bi začelo vibrirati 100 krat na sekundo in rotirati 50 krat na sekundo, bi 'prižgale' te žogice (potom kemijske reakcije, ki bi posnemala pojav svetlobe). Te žogice bi podale vibracije in rotacije ostalim žogicam, dokler se ne bi luč ugasnila.
Res pri sevanju potrebujemo tudi barvo, v tem primeru uporabljamo samo belo.

Vsi ti primeri ne odgovorijo vprašanju zakaj se toplota viša: zato je potrebna dilatacija.
Npr. višje greš, nižja je temperatura zraka (od zemlje gor). Poleg gostote zraka, bomo tudi šteli akumulacijo zemlje ali bomo naprej čakali razlage, ki so ocvrt zrak?
Ne. Prazen prostor ne absorbira sevanja.
Hočeš reči, da v vakuumu sevanje potuje linearno?
V popolnem vakuumu, dvomim; tudi ker sile so tako izredno močne, zaradi trenutnega trajanja pojava. V skoro popolnih vakuumih morda res potuje po začrtani poti, ker imamo vseeno prisotna telesa.
Svetloba ni sestavljena iz atomov.
Svetloba je pojav, ki kaže določeno stanje nekega telesa. Telo, ki žari, oddaja žareča telesa, dokler se ne žarenje porazdeli po prostoru.

Potem pa mi razloži kakšno kemijsko reakcijo z žogicami. In ko boš to naredil, pojasni še kak kvantni pojav. Bo šlo?
Žogice nadomestujejo atome, ne vidim težav v razlagi kemijskih reakcij. Bistveno je določiti kriterije.
Da vidimo: če bi žogice predstavljale atome, bi bilo potrebno, da bi imele različne značilnosti.
Vseeno, spreminjaš primer, ker z enimi samimi žogicami lahko povemo kako se pojavi in premika toplota. Za kemijske vezi pa je potrebno določiti kako bi žogice imele eno, dve, tri, štiri ude in morali bi jih ločiti na m in ž.
Navedi kak pojav kvantne mehanike in bomo videli...

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
3.8.2017 21:31
Na površini vsakega telesa se nabirajo plusi in minusi.
Temu rečeš natančno tehnično izražanje? No, morda si imel v mislih naboj. Od kod pa pride? Zdaj pa z viri na plan.
Sta se polarizirali ena obratno od druge.
Kakšno zvezo ima to s Casimirjevim pojavom?
Imaš za obstoj kozmičnega kodeksa kak argument, da te ne vprašam po dokazu?
Torej svetu ne načeljuje skupina oseb in družba ni osnovana piramidalno?
To ni argument za obstoj kodeksa.
dokazi: oglej si vse simbole, ki uporabljajo 'višji sloji'
Navedi vire.
ah ja, sem pozabil, praviš da ne obstajajo
Čakaj no, po kozmičnem kodeksu te sprašujem. Seveda imajo bogati svoj nenapisani kodeks, namreč da naj še naprej bogatijo in jim ni mar za škodo, ki jo povzročajo. Ampak to spet ni kozmični kodeks.
Steklo lomi skupine štirih žogic in jih v večji meri loči na žogice.
Bedarija! Zakaj štiri, katere štiri?
To boš lahko opazil, če boš gojil rastlino na odprtem ali v gredi.
:?:
Hitrost žogic pa ostane skoro nespremenjena
Seveda, hitrost fotonov je odvisna od sredstva in se v istem sredstvu ne spreminja.
nisi navedel pravi primer.
Kateri je pravi primer? Govora je bilo o prodiranju sevanja v telesa.
Bi lahko poenostavil
Ja, samo tako, da se odrečem nesmiselnemu primeru "akvarija" z žogicami.
toploto posnemaš samo s tem, da žogice ne pridobivajo realne toplote
Vidiš, kako žogice nimajo smisla?
Če ti je potrebno, uvedi prisotnost manjših žogic, ki bi predstavljale subatomske delce.
Kako si velikodušen. Mislim, da ni potrebe po subatomskih delcih.
Vseeno znaš, da telo ne izgine.
Seveda izgine, no spremeni se v nekaj drugega.
Poda 'energijo' telesom, s katerimi pride v dotik.
In kje je potem?
Tako bom navedel ...
Kakor želiš. Samo pazi, da bo model deloval tako kot narava.
Vsi ti primeri ne odgovorijo vprašanju zakaj se toplota viša
Tudi na marsikatero drugo vprašanje ne odgovorijo. Model pač ni dober.
zato je potrebna dilatacija.
:mrgreen:
Npr. višje greš, nižja je temperatura zraka (od zemlje gor).
Pa ne zaradi dilatacije. In pojav megle tudi preprosto ignoriraš.
Hočeš reči, da v vakuumu sevanje potuje linearno?
Itak, kako pa.
V popolnem vakuumu, dvomim; tudi ker sile so tako izredno močne, zaradi trenutnega trajanja pojava.
Katere sile?
V skoro popolnih vakuumih morda res potuje po začrtani poti, ker imamo vseeno prisotna telesa.
Narobe. Če so prisotna telesa (torej ne v vakuumu, niti skoro popolnem), je gibanje svetlobe ukrivljeno.
Svetloba je pojav, ki kaže določeno stanje nekega telesa.
Če si s tem hotel reči, da je svetloba produkt teles, ti dam prav, razen seveda pri kozmičnem prasevanju.
Telo, ki žari, oddaja žareča telesa, dokler se ne žarenje porazdeli po prostoru.
Fotoni nimajo mase, torej niso telesa. In ko telo neha žareti, prej "izstreljeni" fotoni še vedno potujejo po prostoru. Torej ne kažejo stanja žarečega telesa.
Navedi kak pojav kvantne mehanike in bomo videli...
Poskus z dvema režama.

Odgovori