Atomska Termična Dilatacija

Nedeljivi. Atomi? Ne, delci!
Odgovori
osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
23.3.2017 13:50
Prva atoma naj bi bila v stanju opravljati delo?
Kako veš, da sta bila dva? Ja, če sta imela energijo, gotovo.
Po tvoji izjavi dva atoma sta bila v stanju opravljati delo če sta bila v stanju opravljati delo.
Dva, ker je najmanjše možno število: 1m in 1 ž.

Bi lahko zmerili temperaturo tistih dveh atomov?
Ne, ker bi za to potreboval termometer, tega pa ni, ker obema atomoma nisi privoščil druge materialnosti.
Tukaj je razlika:
jaz menim da so atomi bitja ki se zavedajo lastnega obstoja (atomka + sliši prisotnost atoma - ; nimata še vida in ostalih čutil; atom lahko se samo zaveda , da ni sam*.
Kaj pa energijo? Težo?
Enako, mar ne.
Seveda ne.
Sinhronizirano škripanje sten sem osebno preveril in je resnično.
Pozabljaš na nekatere pojave, ki niso čisto nič parapsihološki, pa napeljejo na zmotno sklepanje, tudi na zmotno zaznavanje.
Zmotna sinhronizacija?

Bolj težko.
Močnejši ali šibkejši 'pok' nosi drugačne informacije.
Predelava sinhroniziranega škripanja v besede bi otvorila začetek komunikacije z entitetami ali celo z mrtvimi.
Paranormalni pojavi imajo čisto normalne razlage.
Seveda, v normalnosti bitja komunicirajo z nami. Nimamo pa še razvitega posluha: zato ne živimo še v realnosti.
Normalna razlaga je, zame, da potom dilatacije teles lahko vzpostavimo vez.
Tisti prijazni prijatelji, ki imajo vedno prav in to dokažejo z veliko vljudnostjo. Se oblačijo v zeleno.
Čakam na elaborat. Namigovanja ne zadoščajo.
Zadostuje pa tvoj spomin, saj sem jih že omenil, ravno tebi. Takrat si rekel, da dvomiš, da so prav tako vljudni.
...in (za nekega bralca) odstranjujejo olupke banan.
Za katerega bralca? Sumim, da olupke prej nastavljajo kot jih pobirajo.
Olupke nastavi nek nesramen forumaš, kakor je sam izjavil (nisi ti).
0ni pa jih pobirajo in skrbijo za red in čistočo.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
23.3.2017 22:40
Po tvoji izjavi dva atoma sta bila v stanju opravljati delo če sta bila v stanju opravljati delo.
Nepotrebno kompliciranje. Energija je zmožnost opravljanja dela. Delo pa je premagovanje sile na poti.
Dva, ker je najmanjše možno število: 1m in 1 ž.
Zakaj to pripisuješ začetku vesolja?
jaz menim da so atomi bitja ki se zavedajo lastnega obstoja
Zakaj tako meniš? Zato, da obstaja zavest, morajo biti izpolnjeni mnogi pogoji, atomi teh pogojev ne izpolnjujejo.
nimata še vida in ostalih čutil; atom lahko se samo zaveda , da ni sam*.
Brez čutov ni zavesti.
Sinhronizirano škripanje sten sem osebno preveril in je resnično.
Pozabljaš na nekatere pojave, ki niso čisto nič parapsihološki, pa napeljejo na zmotno sklepanje, tudi na zmotno zaznavanje.
Zmotna sinhronizacija?
Po mojem zmotna zaznava oziroma interpretacija. Kaj si sicer mislil pod sinhroniziranim škripanjem?
Seveda, v normalnosti bitja komunicirajo z nami.
Zgolj živa.
Nimamo pa še razvitega posluha: zato ne živimo še v realnosti.
Hm, nisem več prepričan, da nama beseda »realnost« pomeni isto.
Normalna razlaga je, zame, da potom dilatacije teles lahko vzpostavimo vez.
Kaj res misliš, da je mogoče z mrtvimi komunicirati?
Takrat si rekel, da dvomiš, da so prav tako vljudni.
Kakorkoli.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

:idea:
Roman napisal/-a:
24.3.2017 19:35
. Delo je premagovanje sile na poti.
Dva atoma v nematerialnosti nimata sil na poti; vprašanje je kdaj je premik postal možen.
Zakaj to pripisuješ začetku vesolja?
Materialnost se je nekje začela, se mi zdi pravilno upoštevati da vse je nastalo progresivno.
Zato, da obstaja zavest, morajo biti izpolnjeni mnogi pogoji, atomi teh pogojev ne izpolnjujejo...Brez čutov ni zavesti.
Med spanjem je že nekaj, če se zavedamo samih sebe. Kaj pa deluje?
...Kaj si sicer mislil pod sinhroniziranim škripanjem?
Saj sem omenil: določeni izjavi ali vprašanju sledi takojšnje škripanje npr. sten. Se ne gre za teorijo.
Kaj res misliš, da je mogoče z mrtvimi komunicirati?
Ogromna množica ljudi je prepričana, da ja.
Večja množica ljudi trdi, da komunicira z mrtvimi.
Manjša množica to obvlada; nekatere osebe delajo v posebnih sektorjih sistema in nudijo informacije (točne) pridobljene na tak ali podoben način.
Redkim bi uspelo, da bi ustvarili sperimentalne naprave.
Kakorkoli.
Ok

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
24.3.2017 21:33
Dva atoma v nematerialnosti nimata sil na poti; vprašanje je kdaj je premik postal možen.
Dva atoma sta materialna in ne moreta biti v nematerialnosti. In če sta dva, lahko definiraš sile, ki delujejo med obema, pa tudi medsebojno razdaljo in hitrost (oboje seveda v relativnem smislu), torej imaš tudi pot in gibanje. Problem bi bil, če bi bil atoma en sam, takrat bi moral iskati fizikalne pojave znotraj njega.
Materialnost se je nekje začela
Ja. S prapokom. In takrat nista nastala dva atoma, ampak manjši delci, ki so kasneje z ohlajanjem začeli tvoriti atome in drugo materialnost.
se mi zdi pravilno upoštevati da vse je nastalo progresivno.
Seveda. Iz majhnega raste veliko, iz preprostega zapleteno, iz nič nekaj.
Med spanjem je že nekaj, če se zavedamo samih sebe. Kaj pa deluje?
Pozabljaš na podzavest, ki je evolucijsko starejša od zavesti, in je "prižgana" ves čas življenja, tudi takrat, ko spimo in smo samo delno oziroma pogojno zavestni. To deluje.
Saj sem omenil: določeni izjavi ali vprašanju sledi takojšnje škripanje npr. sten. Se ne gre za teorijo.
Aha, prav. Gotovo obstaja boljša razlaga kot oglašanje mrtvih.
Ogromna množica ljudi je prepričana, da ja.
Vprašal sem, če ti verjameš. Odgovor je očitno pritrdilen. Mnenje še tako ogromne množice pa ne dokazuje resničnosti.
Večja množica ljudi trdi, da komunicira z mrtvimi.
Enako.
Manjša množica to obvlada
Dokler jih kdo ne razkrinka.
nekatere osebe delajo v posebnih sektorjih sistema in nudijo informacije (točne) pridobljene na tak ali podoben način.
Ja, marsikatera vladna organizacija je poskušala ugotoviti, ali se za letečimi krožniki, telekinezo in podobnim res kaj skriva. Kolikor vem, do pozitivnih odkritij ni prišlo. So pa do popolnosti izdelani načini, kako se vpliva na množice in zlorablja človeško lahkovernost.
Redkim bi uspelo, da bi ustvarili sperimentalne naprave.
Nikomur, ne redkim. Izganjalci duhov so samo zanimiv in zabaven film.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
25.3.2017 10:39
osf napisal/-a:
24.3.2017 21:33
Dva atoma v nematerialnosti nimata sil na poti; vprašanje je kdaj je premik postal možen.
Dva atoma sta materialna in ne moreta biti v nematerialnosti. In če sta dva, lahko definiraš sile, ki delujejo med obema, pa tudi medsebojno razdaljo in hitrost (oboje seveda v relativnem smislu), torej imaš tudi pot in gibanje. Problem bi bil, če bi bil atoma en sam, takrat bi moral iskati fizikalne pojave znotraj njega.
Narava nam kaže, da spola sta dva. Istočasno rojena, ampak drugačna.
Omenjaš razdaljo, pot, premik ipd. ker se naslanjaš na današnja dognanja (današnja lahko pomeni tudi od 8x10na24 let do danes).
Glede sil pa menim, da jih ni bilo.
Materialnost se je nekje začela
Ja. S prapokom. In takrat nista nastala dva atoma, ampak manjši delci, ki so kasneje z ohlajanjem začeli tvoriti atome in drugo materialnost.
Vortexirani kaos VS atomi:
ustvarimo naprave za komunikacijo z vsemi bitji (v enem jeziku) in bomo dobili odgovore. Za take eksperimente so prisotni EU fundi?
Seveda. Iz majhnega raste veliko, iz preprostega zapleteno, iz nič nekaj.
Nič je nekaj ki ni, zato je neploden.
Med spanjem je že nekaj, če se zavedamo samih sebe. Kaj pa deluje?
Pozabljaš na podzavest, ki je evolucijsko starejša od zavesti, in je "prižgana" ves čas življenja, tudi takrat, ko spimo in smo samo delno oziroma pogojno zavestni. To deluje.
Menim, da nismo deljeni na zavest in podzavest. Kadar spi, je vsaka oseba omamljena zaradi izločanja dmt.
Saj sem omenil: določeni izjavi ali vprašanju sledi takojšnje škripanje npr. sten. Se ne gre za teorijo.
Aha, prav. Gotovo obstaja boljša razlaga kot oglašanje mrtvih.
Oglašanje entitet. Ni rečeno, da zadnji ki so prišli (mi), imajo tudi privilegij besede.
Boljšo razlago dobiš z bolj izvedenim znanstvom, ki upošteva dilatacijo teles in iz tega naredi vedo/stroko.
Vprašal sem, če ti verjameš. Odgovor je očitno pritrdilen. Mnenje še tako ogromne množice pa ne dokazuje resničnosti.
Večkrat se mi je zgodilo, da sem sanjal mrtve prednike, ki so mi podelili informacije glede lastne družine: informacij/dogodkov prej nisem poznal in enkrat preverjene, so se izkazale resnične. To pa se mi dogaja zadnjih deset let.
Vsakdo, ki verjame v posmrtno življenje, mora verjeti v komunikacijo z mrtvimi.
nekatere osebe delajo v posebnih sektorjih sistema in nudijo informacije (točne) pridobljene na tak ali podoben način.
Ja, marsikatera vladna organizacija je poskušala ugotoviti, ali se za letečimi krožniki, telekinezo in podobnim res kaj skriva. Kolikor vem, do pozitivnih odkritij ni prišlo. So pa do popolnosti izdelani načini, kako se vpliva na množice in zlorablja človeško lahkovernost.
Govorim o izvedencih, ki že znajo kaj se bo zgodilo.

Naprava osnovana na dilataciji teles ni fantazija; če iz raztezanja povlečemo ven signal, se začne nova doba

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
25.3.2017 21:00
Narava nam kaže, da spola sta dva.
Izključno samo pri živih bitjih.
Istočasno rojena, ampak drugačna.
Spol se ne rodi, rodi se živo bitje, ki je lahko enega ali drugega spola, ali, če se narava zmoti, obeh spolov.
Glede sil pa menim, da jih ni bilo.
Odvisno. Sila je pojem, ki si ga je izmislila fizika, da bi pojasnila medsebojno delovanje teles. Med dvema telesoma vedno deluje privlačna sila. Še danes.
Vortexirani kaos VS atomi
:?:
ustvarimo naprave za komunikacijo z vsemi bitji (v enem jeziku) in bomo dobili odgovore.
Za komunikacijo morata biti bitji, ki komunicirata, tega sposobni. Prevajalnik bi komunikacijo med bitji različnih jezikov omogočil, ampak do odgovorov je še zelo daleč, morda neskončno daleč.
Za take eksperimente so prisotni EU fundi?
Ne vem. Bojim se, da je v EU veliko politike in zelo malo znanosti.
Nič je nekaj ki ni, zato je neploden.
Ne vem, kaj misliš s plodnostjo, ampak preberi kaj o nastanku vesolja iz nič. Je poučno.
Menim, da nismo deljeni na zavest in podzavest.
Najbrž deljenost ni prava beseda. Podzavest obstaja in vpliva tudi na zavest.
Kadar spi, je vsaka oseba omamljena zaradi izločanja dmt.
Kaj je dmt? Spanje je stvar fiziologije, hormonov, živčevja. Omamljenost in zmanjšanje zavesti ni isto.
Večkrat se mi je zgodilo, da sem sanjal mrtve prednike, ki so mi podelili informacije glede lastne družine: informacij/dogodkov prej nisem poznal in enkrat preverjene, so se izkazale resnične. To pa se mi dogaja zadnjih deset let.
Ja, nekateri pojavi so res prepričljivi, ampak to ne pomeni, da jih pravilno interpretiraš.
Vsakdo, ki verjame v posmrtno življenje, mora verjeti v komunikacijo z mrtvimi.
Ni nujno. Stika med tem in onim (če v to verjameš) življenjem pač ni. Ampak obstoj halucinacij je potrjeno dejstvo.
Govorim o izvedencih, ki že znajo kaj se bo zgodilo.
Nisem usposobljen za razkrinkavanje goljufov.
Naprava osnovana na dilataciji teles ni fantazija
Seveda ne, bimetal je osnova marsikaterega termostata, menda tudi trikov Urija Gelerja.
če iz raztezanja povlečemo ven signal, se začne nova doba
To pa je zgolj fantaziranje, nič drugega.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
25.3.2017 21:49
Za komunikacijo morata biti bitji, ki komunicirata, tega sposobni. Prevajalnik bi komunikacijo med bitji različnih jezikov omogočil, ampak do odgovorov je še zelo daleč, morda neskončno daleč...Bojim se, da je v EU veliko politike in zelo malo znanosti.
Taki eksperimenti zahtevajo manjše investicije. V najslabšem primeru samo stroške za reklamo: zanimane dobiš s tem, da jih privabiš.
Kaj je dmt? Spanje je stvar fiziologije, hormonov, živčevja. Omamljenost in zmanjšanje zavesti ni isto.
Hormon povezan s spanjem in smrtjo. V forumu je bilo govora o tem. Poznanje njegovega delovanja razčisti pojme: kaj je smrt, kaj vpliva na našo psiho med spanjem, zakaj je najmočnejše obstoječe mamilo, kako deluje kakor medium med živimi in mrtvimi itd... ključna snov, ki je danes še skrivnost, čeprav je bilo narejenih mnogo uradnih eksperimentov. V večini primerov so strokovnjaki prišli do opazovanja entitet brez fizičnega telesa. Mislim pa da so kemijsko predelali snov in tako se oddaljili od pravega delovanja (hormon).
Ja, nekateri pojavi so res prepričljivi, ampak to ne pomeni, da jih pravilno interpretiraš.
Če sem preveril točnost informacij mislim, da jih interpretiram pravilno. Problem je, ker je potrebno vzdrževat doseženo stanje 'sanjanja' ipd. in je treba se oddaljit od dobrega kozarčka.
Ni nujno. Stika med tem in onim (če v to verjameš) življenjem pač ni. Ampak obstoj halucinacij je potrjeno dejstvo.
Poskuse je potrebno naredit, potem bi se lahko reklo da ali ne. Obstaja več sistemov, ki so osnovani na energiji in mediumih; škripanje teles ni bilo še vzeto v poštev, nekaj poskusnih naprav sem izročil nekim izvedencem.
če iz raztezanja povlečemo ven signal, se začne nova doba
To pa je zgolj fantaziranje, nič drugega.
Nekaj poskusov sem že naredil, zato se nanašam na prakso. Eksperimenti potekajo zabremzano, ker me strah zaustavlja.Pred leti sem aktiviral nek prostor, ampak sem ostal slabo kadar nekateri, kadar so se zaveli da je škripanje sinhronizirano, so se se začeli pogovarjati s hudičem, so se ustrašili in zbežali...

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
26.3.2017 21:36
Hormon povezan s spanjem in smrtjo.
Kako je lahko hormon povezan s smrtjo?
V forumu je bilo govora o tem.
Sem našel. Govora je bilo o psilocibinu, ki je psihedeličen alkaloid iz nekaterih gob. Psihedeličen pomeni nanašajoč se na delovanje, učinkovanje mamil na človekovo duševnost (SSKJ).
Poznanje njegovega delovanja razčisti pojme
Misliš resno? Mamila seveda delujejo na psiho, smrtna doza povzroči tudi smrt, ampak ne povezujejo sveta živih in "sveta mrtvih". Očitno povzroča tudi privide, prisluhe in podobne pri-zaznave, pri čemer je ideja o komuniciranju z mrtvimi pač ena od teh.
Nekaj poskusov sem že naredil, zato se nanašam na prakso.
Tu lahko samo neham govoriti. Kot rečeno, nisem usposobljen za razkrinkavanje para-strokovnjakov.
Eksperimenti potekajo zabremzano, ker me strah zaustavlja.
Priporočam ti, da te je strah pristranskosti, ki jo vlagaš v to svoje raziskovanje. Sem pa pripravljen pogledati tvojo dokumentacijo poskusov, ki jo gotovo imaš, če počneš te stvari resno.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a shrink »

osf napisal/-a:Pred leti sem aktiviral nek prostor, ampak sem ostal slabo kadar nekateri, kadar so se zaveli da je škripanje sinhronizirano, so se se začeli pogovarjati s hudičem, so se ustrašili in zbežali...
Čaki, da uganem:

Slika

:lol:

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
27.3.2017 8:54
osf napisal/-a:
26.3.2017 21:36
Hormon povezan s spanjem in smrtjo.
Kako je lahko hormon povezan s smrtjo?
Ker v trenutku smrti ali tik pred smrtjo, ga človeško telo proizvede v večji količini kakor med spanjem.
Sem našel. Govora je bilo o psilocibinu, ki je psihedeličen alkaloid iz nekaterih gob. Psihedeličen pomeni nanašajoč se na delovanje, učinkovanje mamil na človekovo duševnost (SSKJ).
Ne, bilo je govora o endogenem dmt. Naslov teme je dmt.
Misliš resno? Mamila seveda delujejo na psiho, smrtna doza povzroči tudi smrt, ampak ne povezujejo sveta živih in "sveta mrtvih". Očitno povzroča tudi privide, prisluhe in podobne pri-zaznave, pri čemer je ideja o komuniciranju z mrtvimi pač ena od teh.
Poleg mnenja, da so skoraj vsa mamila le raznorazni ključki za aktiviranje dmt, bom rekel, da je razlika med hormonom in drogami, velika.
Priporočam ti, da te je strah pristranskosti, ki jo vlagaš v to svoje raziskovanje. Sem pa pripravljen pogledati tvojo dokumentacijo poskusov, ki jo gotovo imaš, če počneš te stvari resno.
Dokumentacijo glede dilatacije teles? Saj pišem v forumu. Dilatacija je tesno povezana s komunikacijo:
- materialnost-materialnost: če bi imel na razpolago cev dolgo do neptuna in bi ta cev bila široka kolikor en atom in med atomi ne bi bilo trenja, kaj bi se zgodilo, če bi se prvi atom razširil? (lahko bi se razširil v smeri cevi; lahko bi porival samo atome v cevi)
- materialnost-nematerialnost: vrnem se na primer prvih dveh atomov. Zakaj naj bi se širila in krčila, vrtela in vibrirala?
Razumem, da ti dve izjavi sta v konfliktu s sodobno fiziko, ampak resnica je ena; vsakdo izbere bolj privlačno in logično varianto. Jaz sem zbral starejšo pot.
Si videl narisane formule, ki sem jih omenil: atomi imajo ušesa, nos, oči ipd., ker so jih upoštevali kakor bitja.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

shrink napisal/-a:
27.3.2017 19:51
osf napisal/-a:Pred leti sem aktiviral nek prostor, ampak sem ostal slabo kadar nekateri, kadar so se zaveli da je škripanje sinhronizirano, so se se začeli pogovarjati s hudičem, so se ustrašili in zbežali...
Čaki, da uganem:


:lol:
Nima veze s tem.

Morda, če se pogledaš v ogledalo, se razbije.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
27.3.2017 22:42
Ker v trenutku smrti ali tik pred smrtjo, ga človeško telo proizvede v večji količini kakor med spanjem.
A tako.
Ne, bilo je govora o endogenem dmt. Naslov teme je dmt.
Nisem našel.
Dokumentacijo glede dilatacije teles?
Ne katerihkoli teles, atomov.
Dilatacija je tesno povezana s komunikacijo
Misliš med atomi? Atomi ne komunicirajo med seboj.
če bi imel na razpolago cev dolgo do neptuna in bi ta cev bila široka kolikor en atom in med atomi ne bi bilo trenja, kaj bi se zgodilo, če bi se prvi atom razširil? (lahko bi se razširil v smeri cevi; lahko bi porival samo atome v cevi)
Tale "če" ni nikoli izpolnjen.
vrnem se na primer prvih dveh atomov. Zakaj naj bi se širila in krčila, vrtela in vibrirala?
Ne vem. Nisem trdil, da se.
Razumem, da ti dve izjavi sta v konfliktu s sodobno fiziko, ampak resnica je ena; vsakdo izbere bolj privlačno in logično varianto. Jaz sem zbral starejšo pot.
Torej Zeus meče strele. Se ti to res zdi resnično? Ali logično? Starost pač ni primeren kriterij.
Si videl narisane formule, ki sem jih omenil: atomi imajo ušesa, nos, oči ipd., ker so jih upoštevali kakor bitja.
Nisem videl. Ampak gotovo ni šlo za atome. Še enkrat pa te pozivam, da si pri navajanju bitij bolj natančen. Atomi so bitja, niso pa živa bitja.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
27.3.2017 23:01
Nisem našel.
viewtopic.php?f=16&t=5927
Dokumentacijo glede dilatacije teles?
Ne katerihkoli teles, atomov.
Si vprašal glede dokumentacije, pojasnil sem, da se gre za dilatacijo atomov. Večji del raznoraznih dokumentacij sem uničil, ne pa te. Gre se za grafično in pismeno razlago teorije, ki bi lahko privedla do sperimentalnega ustvarjanja pogojev za komunikacijo potom atomov. Komunikacija bi bila osnovana na dilataciji teles.
Dilatacija je tesno povezana s komunikacijo
Misliš med atomi? Atomi ne komunicirajo med seboj.
Govorila sva o komunikaciji nasplošno. Da atomi ne komunicirajo med seboj ni moje mnenje.
če bi imel na razpolago cev dolgo do neptuna in bi ta cev bila široka kolikor en atom in med atomi ne bi bilo trenja, kaj bi se zgodilo, če bi se prvi atom razširil? (lahko bi se razširil v smeri cevi; lahko bi porival samo atome v cevi)
Tale "če" ni nikoli izpolnjen.
Glede cevi ni izpolnjen, glede že obstoječih vezi pa lahko omenim, da jih nekdo imenuje 'živčni sistem'. Podatki bi prišli od točke A do točke B v trenutku, neglede na razdaljo.
vrnem se na primer prvih dveh atomov. Zakaj naj bi se širila in krčila, vrtela in vibrirala?
Ne vem. Nisem trdil, da se.
Je vprašanje, na katero lahko odgovoriš kritično ali manj.
Razumem, da ti dve izjavi sta v konfliktu s sodobno fiziko, ampak resnica je ena; vsakdo izbere bolj privlačno in logično varianto. Jaz sem zbral starejšo pot.
Torej Zeus meče strele. Se ti to res zdi resnično? Ali logično? Starost pač ni primeren kriterij.
Starejši ima več znanja kakor mlajši.
Odvisno kaj pojmuješ pod Zeus: lahko je sinonim za vodik, ali za kisik, ali za ogenj.
Nisem videl. Ampak gotovo ni šlo za atome. Še enkrat pa te pozivam, da si pri navajanju bitij bolj natančen. Atomi so bitja, niso pa živa bitja.
V slovarju piše, da se izraz bitje uporablja za vse kar je živo.
Narise si videl, ker sem jih prilepil v debati o alkimiji, ki sva jo imela pred meseci. Iz tistih narisov povlečem ven formule, gre se za opazovanje slike, za primerjavo pošasti-atomi in za 'turbo philosophorum', oziroma za primerjavo lastnega včerajšnjega mišljenja z današnjim (če smo našli staro pot).

Se zavedam, da z besedami se ne gre zato, da se koga prepriča, da je neka teorija pravilna. Potrebni so dokazi, ki, v primeru uspeha, bi bili lažje metabolizirani od oseb, ki so teoriji aktivno ali pasivno prisluhnile.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a osf »

Primer atomske dilatacije bi lahko bil aktivni dušik.
R.J.Strutt je menil, da se gre za monoatomski dušik, nekateri eksperimenti so dokazali, da se gre za N2, nekatere teorije pravijo, da se gre za N3.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Atomska Termična Dilatacija

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
28.3.2017 18:15
Roman napisal/-a:
27.3.2017 23:01
Nisem našel.
viewtopic.php?f=16&t=5927
Ah, zato nisem našel. Bilo je povsem nerazumljivo in sem v hipu pozabil.
Komunikacija bi bila osnovana na dilataciji teles.
To bi pa šlo zelo počasi. Še dobro, da ima EM valovanje svetlobno hitrost.
Da atomi ne komunicirajo med seboj ni moje mnenje.
Pomiril si me.
glede že obstoječih vezi pa lahko omenim, da jih nekdo imenuje 'živčni sistem'. Podatki bi prišli od točke A do točke B v trenutku, neglede na razdaljo.
Ne bi prišli. Signali po živcih gredo relativno zelo počasi.
Starejši ima več znanja kakor mlajši.
To sploh ni nujno. O računalništvu še danes otroci vedo več kot njihovi starši.
Odvisno kaj pojmuješ pod Zeus: lahko je sinonim za vodik, ali za kisik, ali za ogenj.
No, s tem si sesul kakršnikoli jezik. Pod Zeusom pojmujem grškega boga in nič drugega. Sinonimov si ne moremo prosto izmišljevati.
V slovarju piše, da se izraz bitje uporablja za vse kar je živo.
Najbrž si pogledal SSKJ, ki ni vedno dovolj primeren. Ampak prav, pa naj bodo bitja živa.

Odgovori