Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
smolejleo
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a smolejleo » 8.7.2018 16:07

vojko napisal/-a:
8.7.2018 12:20

Kdo je zdaj kralj izmikavtov???? :lol:

Kralj izmikantov je še vedno Asinus Šrink, Grebes fon Begne!

:!:

Uporabniški avatar
vojko
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vojko » 8.7.2018 17:49

bargo napisal/-a:
8.7.2018 12:56
vojko napisal/-a:
Če nisem JAZ potem si lahko samo TI! :lol: 8)

U2 - Invisible (Live on The Tonight Show)
It’s like the room just cleared of smoke
I didn't even want the heart you broke
It’s yours to keep
You just might need one

I finally found my real name
I won’t be me when you see me again
No, I won’t be my father’s son

Še gledaš in se ne moreš odločiti ali pa si spregledal. V "Medzvezdna potovanja" te čaka vprašanje.
Tale sholastična saga o radirki in konici svinčnika je odločno pretežka zame; :lol: zato sem se skromno držal na strani in se čudil globini in pronicljivosti vaših argumentov ... :lol:

Uporabniški avatar
bargo

Odgovor Napisal/-a bargo » 9.7.2018 8:07

vojko napisal/-a:
8.7.2018 17:49
bargo napisal/-a:
8.7.2018 12:56
vojko napisal/-a:
Kdo je zdaj kralj izmikavtov????
Če nisem JAZ potem si lahko samo TI! 8)

U2 - Invisible (Live on The Tonight Show)
It’s like the room just cleared of smoke
I didn't even want the heart you broke
It’s yours to keep
You just might need one

I finally found my real name
I won’t be me when you see me again
No, I won’t be my father’s son

Še gledaš in se ne moreš odločiti ali pa si spregledal. V "Medzvezdna potovanja" te čaka vprašanje.
Tale sholastična saga o radirki in konici svinčnika je odločno pretežka zame; :lol: zato sem se skromno držal na strani in se čudil globini in pronicljivosti vaših argumentov ...
Ja, ni enostavno videti celoto tako, da lahko preučuješ samo medsebojno povezanost delov. 8) Še posebej, če moraš odšteti sebe! :)
Fides quaerens intellectum!

TI, ki verjameš v edino brezplačno kosilo, bigbang, in še v vzročno-posledično dogajanje ter v odkritje ali izumljanje matematike, tebe sprašujem: "Kako boš utemeljil pojavitev racionalnosti iz iracionalnosti?" :roll:

osf

Odgovor Napisal/-a osf » 10.7.2018 9:03

vojko napisal/-a:
osf napisal/-a:
8.7.2018 9:22
vojko napisal/-a:
7.7.2018 23:08

Ti si klinični primer, osf ... :lol: :lol:
Kakor večkrat, se izmikaš.
Večjega sprenevedanja kot je tale bizarna izjava še nisem slišal.
Ti si brez konkurence največji izmikavt, kar sem jih srečal. Ko bi moral kadarkoli odgovoriti na kakšno vprašanje, se spustiš v smuk in začneš trobezljati o povsem tretjih stvareh.

Kot ilustracijo, poglejva samo tole najino zadnjo diskusijo!
Ko si začel nakladati, da je 'hladna fuzija od znanstvenikov' in ko sem hotel zvedeti, kateri 'znanstveniki' govorijo takšne traparije, si odgovoril:

Si že dokazal kaj znaš o heliju .
Tvoje izjave kažejo naprej kaj znaš.

Kakšno zvezo ima to s tvojo trditvijo, pri Mariji Snežni???!

Ko si nakladal, da so pri gradnji termonuklearnih reaktorjev 'uporabili 'opremo hladne fuzije' in sem te pobaral, kakšna oprema je bila to, si začel jecljati :

No, že spet kažeš svojo nevednost. S tem si dokazal, da nisi prebral delovanje obeh naprav:
- za hladno fuzijo npr. omenjeno v posebni izdaji italijanske televizije, so uporabili naboj (tega nisi dojel, je razvidno od tvojih izjav)
- za tokamak uporabljajo naboj
Si našel skupno besedo za oba primera?

????????????????????????Halo??????!

Ko si nakladal, da je shrink rekel, da tokamaki ne delujejo, sem zahteval citat. Namesto tega si začel momljati o povsem nepovezanih in irelevantnih stvareh:

Nekje sem navedel jt-60sa pa se je dalo proti.
Iz navedene oddaje, je dokazano, da je Rubbia omogočil testiranje hladne fuzije, tisti Rubbia, ki ga shrink hvali...

Otročje si mi že odgovoril, sicer bi razumel, da se gre za naboj.

Ko si dokazoval svojo popolno nevednost glede principov delovanja termonuklearnih reaktorjev in si nakladal, da lahko 'počijo' in ko sem te podučil, da to ni mogoče, si bleknil tole neumnost:

Imaš prav ti, zvezde ne počijo.
Zato ne verjamem znanstvenikom.

Ko sem te prosil, da prebereš vsaj najbolj osnovne stvari o fuzijskih reaktorjih, da ne boš 'sekal' takih po forumu, si začel motoviliti nekaj o 'zgradbah naprav', pa celo o 'dilataciji strukture interferometra':

Lahko prosiš, ampak dokaži vsaj da obvladaš osnovne kriterije zgradbe naprav.

Kažeš klasične napake osebe, ki se je nekaj učila, ampak ni nikdar imela opravka s takimi zadevami.
Primer: dilatacije strukture interferometra.

Boš zanikal dilatacije? (Potem ne boš samo lažnjiv, boš tudi dokazal, da ne vidiš prav).

...enostavno ne asociraš mojih stavkov tvojim izjavam iz preteklosti. Vsakič, ko se nečesa ne boš spomnil, boš krivil nekoga?

Lani sva imela neko debato o heliju, zato sem omenil 'kaj znaš o heliju'.

Še bolj enostavno ne vidiš povezave med hladno fuzijo in tvojimi sto milijoni stopinj:
- med fuzijo v vodi, se sprostijo radioaktivni atomi*
- zvezde, med njihovim žarenjem, izločajo radioaktivne atome* (moč npr. tokamakov primerjajo moči od zvezd)
- plazma pri izredno visoki temperaturi lahko izloča radioaktivne atome* (kako so zgradili strukturo, ki naj bi zadržala toploto in 'delce'?)

Kaj hočeš, da ti rečem?

Uporabniški avatar
bargo

Odgovor Napisal/-a bargo » 18.7.2018 9:48

vojko napisal/-a:
29.5.2013 21:30
vojko napisal/-a:
derik napisal/-a:Mimogrede, a je kje razloženo, kaj pomeni v zvezi z IceCube, da visoko energijski nevtrini morda izhajajo iz "razpadajoče temne snovi"? Bi me zanimalo kaj več o tem.
http://profmattstrassler.com/
Sem prebral link, zanimivo a malo nejasno, se mi zdi...
Ima še kdo drugi kakšen komentar na to temo? :wink:
TXS 0506+056
On September 22, 2017, the IceCube Neutrino Observatory detected a high energy neutrino, dubbed IceCube-170922A, with an energy of ~290 tera–electronvolts.[4]

ABSTRACT
A neutrino with energy' of ~290 TeV, IceCube-170922A. was detected in coincidence with the BL Lac object TXS 0506+056 during enhanced gamma-ray activity, with chance coincidence being rejected at ~ 3<t level. We monitored the object in the very-high-energy (VHE) band with the MAGIC telescopes for ~41 hours from 1.3 to 40.4 days after the neutrino detection.
Day-timescale variability is clearly resolved. We interpret the quasi-simultaneous neutrino and broadband electromagnetic observations with a novel one-zone lepto-hadronic model,
based on interactions of electrons and protons co-accelerated in the jet with external photons originating from a slow-moving plasma sheath surrounding the faster jet spine.
We can reproduce the multiwavelength spectra of TXS 0506+056 with neutrino rate and energy compatible with IceCube-170922A, and with plausible values for the jet powrer of ~ 10^45 — 4 x 10^46 Gerg s-1.
The steep spectrum observed by MAGIC is concordant with internal 77 absorption above a fewr tens of GeV entailed by photohadronic production of a ~290 TeV neutrino, corroborating a genuine connection betwreen the multi-messenger signals.
In contrast to previous predictions of predominantly hadronic emission from neutrino sources, the gamma-rays can be mostly ascribed to inverse Compton up-scattering of external photons by accelerated electrons.
The X-ray and VHE bands provide crucial constraints on the emission from both accelerated electrons and protons. We infer that the maximum energy of protons in the jet co-moving frame can be in the range ~ 10^14 to 10^18 eV.

Vir

To pa senzibilnost instrumenta, kaj!? 8)

Uporabniški avatar
vojko
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vojko » 19.7.2018 11:45

bargo napisal/-a:
18.7.2018 9:48
vojko napisal/-a:
29.5.2013 21:30
vojko napisal/-a:
Sem prebral link, zanimivo a malo nejasno, se mi zdi...
Ima še kdo drugi kakšen komentar na to temo? :wink:
TXS 0506+056
On September 22, 2017, the IceCube Neutrino Observatory detected a high energy neutrino, dubbed IceCube-170922A, with an energy of ~290 tera–electronvolts.[4]

ABSTRACT
A neutrino with energy' of ~290 TeV, IceCube-170922A. was detected in coincidence with the BL Lac object TXS 0506+056 during enhanced gamma-ray activity, with chance coincidence being rejected at ~ 3<t level. We monitored the object in the very-high-energy (VHE) band with the MAGIC telescopes for ~41 hours from 1.3 to 40.4 days after the neutrino detection.
Day-timescale variability is clearly resolved. We interpret the quasi-simultaneous neutrino and broadband electromagnetic observations with a novel one-zone lepto-hadronic model,
based on interactions of electrons and protons co-accelerated in the jet with external photons originating from a slow-moving plasma sheath surrounding the faster jet spine.
We can reproduce the multiwavelength spectra of TXS 0506+056 with neutrino rate and energy compatible with IceCube-170922A, and with plausible values for the jet powrer of ~ 10^45 — 4 x 10^46 Gerg s-1.
The steep spectrum observed by MAGIC is concordant with internal 77 absorption above a fewr tens of GeV entailed by photohadronic production of a ~290 TeV neutrino, corroborating a genuine connection betwreen the multi-messenger signals.
In contrast to previous predictions of predominantly hadronic emission from neutrino sources, the gamma-rays can be mostly ascribed to inverse Compton up-scattering of external photons by accelerated electrons.
The X-ray and VHE bands provide crucial constraints on the emission from both accelerated electrons and protons. We infer that the maximum energy of protons in the jet co-moving frame can be in the range ~ 10^14 to 10^18 eV.

Vir

To pa senzibilnost instrumenta, kaj!? 8)
Kaj je poanta (pomen za fiziko) tega odkritja?

Odgovori