Medzvezdna potovanja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8302
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a: "Naš lektor gospod Vojko" je ...
Opa, kam je šel tovariš, se sprašujem. :roll:
vedež napisal/-a: Ne trosi bedarij, ker nisi dojel konteksta
Od kod sploh izvira ideja, da bi se zavri zvlekli v jame? Pred kom so zbežali?
Lahko poveš, v nekaj povedih, kakšna je razlika, če bi resnično živeli tam, v jamah?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Vedež je napisal:
Malce več bistrosti pričakujem od tebe.
Pričakovanja so obojestranska... :wink:
Ne vem komu odgovarjaš tisto o "opravičen". Meni morda ali problematiku? Jaz sem povedal problematiku natanko to kar si ti potem še bolj razčlenil. Hvala ti za obširnejšo razlago med opravičen in upravičen. Toda prosim te, beri poste po vrsti, da boš vedel komu in kaj odgovarjaš.
Če je tako, se opravičujem; tvoja kritika je upravičena... :lol:
In če greva dalje - bodi to kar si in naj te uporaba "inteligencije" ne zmoti v tvoji inteligentnosti.
Zakaj bi zmotila mojo 'inteligentnost'? Samo opozoril sem te na pravopisno napako.
Dragi vojko, "iq" test te je zmotil?
Ja.
A da je z velikimi črkami praviš?
Ja.
Ne dovoli mi, da se spustim tako nizko, da ti moram razložiti, da so v pogovoru s šrinkom nekatere besede nalašč zapisane tako kot so, pa še v narekovajih, z malimi začetnicami, ..., sem misli, da boš razumel.
Nisem razumel, premalo eksplicitno je bilo. Veš, v kontekstu o podzemnih sodobnikih zavrih me takoj zanese... :lol:
Nenazadanje te spoštujem, ti mi pa takole pamet soliš. Edino kar ti dam za prav je "o jabolkih".
Kaj pa poskusit, inteligencija, prežvečit?
Pa lep pozdrav.
Tudi tebi, de profundis subterraneis...

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: "Naš lektor gospod Vojko" je ...
Opa, kam je šel tovariš, se sprašujem. :roll:
vedež napisal/-a: Ne trosi bedarij, ker nisi dojel konteksta
Od kod sploh izvira ideja, da bi se zavri zvlekli v jame? Pred kom so zbežali?
Lahko poveš, v nekaj povedih, kakšna je razlika, če bi resnično živeli tam, v jamah?
To je napisal vedež, bargo. Jaz sem ga samo citiral... :D

Če lahko ugibam o odgovoru na tvoje drugo vprašanje: Ideja, da bi se zvlekli v podzemlje je bila seveda posledica nevarnosti pred sončarico. Zbežali so pred prvimi sesalci velikosti miši, ker so bili tako inteligentni, da so ekstrapolirali naš razvoj za 65 milijonov let in so vedeli, kaj jih čaka recimo okoli leta 1950 n.š... :lol:

Razlika, če živiš 'pod' ali 'nad' nekom je več kot očitna. Če živiš višje, nad njim, je vsaka tvoja diskusija in razmišljanje per definitionem na višjem nivoju... :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8302
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: "Naš lektor gospod Vojko" je ...
Opa, kam je šel tovariš, se sprašujem.
vedež napisal/-a: Ne trosi bedarij, ker nisi dojel konteksta
Od kod sploh izvira ideja, da bi se zavri zvlekli v jame? Pred kom so zbežali?
Lahko poveš, v nekaj povedih, kakšna je razlika, če bi resnično živeli tam, v jamah?
To je napisal vedež, bargo. Jaz sem ga samo citiral... :D
Vidim, da ti je všeč, gospod Vojko, kaj ne?


vojko napisal/-a: Če lahko ugibam o odgovoru na tvoje drugo vprašanje: Ideja, da bi se zvlekli v podzemlje je bila seveda posledica nevarnosti pred sončarico. Zbežali so pred prvimi sesalci velikosti miši, ker so bili tako inteligentni, da so ekstrapolirali naš razvoj za 65 milijonov let in so vedeli, kaj jih čaka recimo okoli leta 1950 n.š...
Lahko, samo to je videti resna tema in tvoja ugibanja in komentarji so precej laična. Ni logično, da bi pobegnili pred Soncem in si potem zgradili svojega, ali kako?
vojko napisal/-a: Razlika, če živiš 'pod' ali 'nad' nekom je več kot očitna. Če živiš višje, nad njim, je vsaka tvoja diskusija in razmišljanje per definitionem na višjem nivoju...
Čakaj, višje je potrebno gledati baje iz 5. dimenzije.

Evo, v sliki in besedi, kako je videti Zemlja od znotraj? 5. dimenzija in to od znotraj. 8)

Zoran Železnikar - Je naš planet votel?

"Baje je 150 podzemnih mest, ki so zgrajena z davkoplačevalskih denarjem."

Sedaj bolje razumem, sintagmo "Denar je poniknil". :shock:

Pazi sedaj:

Železnikar:"Predstavljam si, da sobiva več ljudstev v notranjosti in da niso do nas vsa ta ljudstva nastrojena negativno, pač pa tisti, ki upravljajo s svetom, kot veste iluminati, reptili in drugi ne, so pa verjetno, po moji presoji, bolj v teh podzemnih mestih v skorji, ne pa toliko v notranjosti, ampak to ne spreminja dejstva, da nas od znotraj upravljajo. "

Vedež, ti veš kaj o teh, ki jim mi gradimo mesta? :roll:

Mimogrede Shrink, tole me zelo spominja na gumenjak. :lol:

Ta isti Železnikar pravi tudi:

" Moja predstava o zunanjem snovnem svetu, ki obstaja neodvisno od mene, je morala odstopiti mesto novemu spoznanju o svetu, ki nastane v moji zavesti. Tisto, kar imenujem resničnost, torej ustvarja moja zavest.
Dejanje opazovanja je »temeljno dejanje stvarjenja«! Noben elementarni pojav ni pojav, dokler ni opazovan pojav. Kdor koli (poleg mene),
ki želi svet opaziti, potrebuje zavest. Nerodnost je le ena: druge opazovalce jaz sam opažam v svoji zavesti, torej so tako kot preostali svet vsebovani v »meni«.
Ključno vprašanje je tako: ali lahko kar koli nastane ali obstaja zunaj moje zavesti? Moj zaključek je bil na prvi pogled presenetljiv: tudi če bi nastalo, jaz za to ne bi mogel vedeti; v obeh primerih so posledice enake.

Zgornja ugotovitev je v meni povzročila pomemben premik: preusmerila je pozornost z zunanjega sveta v notranjost, k meni samemu. Misel, da je resničen in pomemben predvsem zunanji svet, v katerem se gibljem in živim v skladu z zunanjimi danostmi, ni bila prava!
Najpomembnejši sem jaz sam, kajti jaz sem tisti opazovalec, ki v svoji zavesti doživlja svet kot izraz nekih notranjih procesov, ki mi zdaj še niso povsem razumljivi.
Moj odnos do sveta se je s tem občutno spremenil. Nič več nisem žrtev številnih zunanjih okoliščin, na katere nimam vpliva, temveč sem morda žrtev nekakšnih notranjih okoliščin, ki jih še ne razumem. Kar vem, je to, da nanje (še) nimam zaželenega zavestnega vpliva, a jasno mi je, da je vse skupaj povezano z mojimi mislimi, prepričanji in občutki.
Ko bom razumel mehanizme v svoji zavesti, bom torej na konju!
"

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Lahko, samo to je videti resna tema in tvoja ugibanja in komentarji so precej laična.
Tema je videti :lol: resna, če gledaš od spodaj...Priznam pa, da so 'moja ugibanja in komentarji precej laična... :lol:
Ni logično, da bi pobegnili pred Soncem in si potem zgradili svojega, ali kako?
Kako da ne?! Seveda je logično! Oni se grejejo pri fluorescentkah, te pa ne povzročajo sončarice... :lol:

P.S. Najbolj me je pri tvojem Železnikarju impresioniral njegov zadnji stavek: "Ko bom razumel mehanizme v svoji zavesti, bom torej na konju..."

Očitno je do sedaj krevsal peš ali kvečjemu jahal osla... :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8302
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a: Kako da ne?! Seveda je logično! Oni se grejejo pri fluorescentkah, te pa ne povzročajo sončarice... :lol:
:D

vojko napisal/-a: P.S. Najbolj me je pri tvojem Železnikarju impresioniral njegov zadnji stavek: "Ko bom razumel mehanizme v svoji zavesti, bom torej na konju..."

Očitno je do sedaj krevsal peš ali kvečjemu jahal osla... :lol:
Veš, ni mi jasno, zakaj rešitev išče v votli Zemlji, pa četudi gre za notranjost. :roll:
Skratka, človek je žrtev jaza, ko bo spoznal to, ne bo več potreboval konja. :D
Zadnjič spremenil bargo, dne 9.6.2015 21:07, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Motiš se, bargon, to so precej resna ugibanja, le tema je imbecilna. :lol:

Ampak da ne boš slučajno ostal brez "strokovnih" virov (od 5:04 naprej):

https://www.youtube.com/watch?v=k1arHU6Izoc

:lol:

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Vedež »

šrink me je ponovno razočaral. V svojih razmišljanjih o 'tičih, njegova pamet ne dojame sarkazma, ki sem ga seveda razumel.

Da pa tema le ni tako šarlatanska kot jo hoče šrink sedaj prikazati, čeprav jo je on začel, pa si poglejte resen prispevek od BBC-ja:

https://www.youtube.com/watch?v=yTnzYeKZQrI

Zaključki so bolj po šrinkovo, vendar to ne drži, njihova civilizacija je daleč pred našo.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Vedež »


problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a problemi »

Vedež napisal/-a:Da pa tema le ni tako šarlatanska kot jo hoče šrink sedaj prikazati, čeprav jo je on začel, pa si poglejte resen prispevek od BBC-ja:

https://www.youtube.com/watch?v=yTnzYeKZQrI
Da je tudi BBC podlegel novodobnim trendom skomercializiranih šund televizij je dobro znano. Zato ne preseneča da imajo v sporedu tu takšno antropocentrično sranje na temo evolucije. To ni niti resna špekulacija, kaj šele da bi bila neka resna obdelava določene teme.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8302
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Vedež napisal/-a:Še tole v razmislek:
https://www.youtube.com/watch?v=6HpBgsnJB4c
Linki so odlični. Hvala. :D

Lepo prikazujejo domišljijo naše vrste, vse po naši podobi. :wink: Življenje v vodi, oceanih, je vendar veliko bolj prijazno in zanimivo. Obstaja kakšna teorija, da bolj inteligenta bitja od nas, živijo v oceanih?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Vedež napisal/-a:šrink me je ponovno razočaral. V svojih razmišljanjih o 'tičih, njegova pamet ne dojame sarkazma, ki sem ga seveda razumel.

Da pa tema le ni tako šarlatanska kot jo hoče šrink sedaj prikazati, čeprav jo je on začel, pa si poglejte resen prispevek od BBC-ja:

https://www.youtube.com/watch?v=yTnzYeKZQrI

Zaključki so bolj po šrinkovo, vendar to ne drži, njihova civilizacija je daleč pred našo.
Odvisno, s katere strani meriš... :lol: :lol: :lol:

Poznaš tistega partizanskega, ko je preprosti komisar razlagal kmetom prednosti socializma? Ne? No, takole je začel: "Kot veste je kapitalizem na robu prepada. Znano pa je tudi, da je socializem vedno korak pred kapitalizmom..." :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
Vedež napisal/-a:Še tole v razmislek:
https://www.youtube.com/watch?v=6HpBgsnJB4c
Linki so odlični. Hvala. :D

Lepo prikazujejo domišljijo naše vrste, vse po naši podobi. :wink: Življenje v vodi, oceanih, je vendar veliko bolj prijazno in zanimivo. Obstaja kakšna teorija, da bolj inteligenta bitja od nas, živijo v oceanih?
Prijazno in zanimivo za koga, bargo? Za morskega psa prav gotovo, vprašanje pa je, če je za kamelo ali kokoš... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Vedež napisal/-a:šrink me je ponovno razočaral. V svojih razmišljanjih o 'tičih, njegova pamet ne dojame sarkazma, ki sem ga seveda razumel.

Da pa tema le ni tako šarlatanska kot jo hoče šrink sedaj prikazati, čeprav jo je on začel, pa si poglejte resen prispevek od BBC-ja:

https://www.youtube.com/watch?v=yTnzYeKZQrI

Zaključki so bolj po šrinkovo, vendar to ne drži, njihova civilizacija je daleč pred našo.
Ne bodi no tak perfekcionist,vedež! Nad mano si razočaran, nad shrinkom... Nad kom pa nisi? :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Kako da ne?! Seveda je logično! Oni se grejejo pri fluorescentkah, te pa ne povzročajo sončarice... :lol:
:D

vojko napisal/-a: P.S. Najbolj me je pri tvojem Železnikarju impresioniral njegov zadnji stavek: "Ko bom razumel mehanizme v svoji zavesti, bom torej na konju..."

Očitno je do sedaj krevsal peš ali kvečjemu jahal osla... :lol:
Veš, ni mi jasno, zakaj rešitev išče v votli Zemlji, pa četudi gre za notranjost.
Skratka, človek je žrtev jaza, ko bo spoznal to, ne bo več potreboval konja. :D
Morda ne konja, kolo pa prav gotovo... :lol:

Odgovori