Čas

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Čas

Odgovor Napisal/-a Katy »

Če pomisliš, da vsem nam teče čas vedno hitreje, bi lahko celo iz stališča pogleda vsega človeštva, in ne samo posameznika, razumeli, da je čas vkalupiran v spiralo in zato se nam iz dneva v dan zdi, da nam primanjkuje časa. Ali se vam ne zdi tako? Včasih so živeli bolj umirjeno, vse se jim je dogajalo počasi, zdaj pa dogodek prehiteva dogodek, nihče nima več časa za nič, v vsakdanjiku se nam včasih zdi, da bomo srečali sami sebe.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čas

Odgovor Napisal/-a shrink »

Katy napisal/-a:Če pomisliš, da vsem nam teče čas vedno hitreje, bi lahko celo iz stališča pogleda vsega človeštva, in ne samo posameznika, razumeli, da je čas vkalupiran v spiralo in zato se nam iz dneva v dan zdi, da nam primanjkuje časa. Ali se vam ne zdi tako? Včasih so živeli bolj umirjeno, vse se jim je dogajalo počasi, zdaj pa dogodek prehiteva dogodek, nihče nima več časa za nič, v vsakdanjiku se nam včasih zdi, da bomo srečali sami sebe.
In kakšno zvezo ima to z dejanskim tekom časa? Naj ti pomagam: nobene.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Čas

Odgovor Napisal/-a GJ »

Katy napisal/-a:Če pomisliš, da vsem nam teče čas vedno hitreje, bi lahko celo iz stališča pogleda vsega človeštva, in ne samo posameznika, razumeli, da je čas vkalupiran v spiralo in zato se nam iz dneva v dan zdi, da nam primanjkuje časa.
Vkalupirano je tvoje razmišljanje in posledica tega je tvoje pomankanje časa!

Lep dan..

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Čas

Odgovor Napisal/-a =) »

Tako ti povem. Ena ura učenja še ne prinese učenosti. (dober izgovor za lenuhe).
Nekje pač začneš... morda pa bi ji rože polepšale dan, včasih rabimo zelo malo da sprejmemo nove odločitve.

Ples? :D ne, ne...ples sem omenila, zato ker sem te hotela vprašat kdaj si svoji ženi nazadnje prinesel rože? :wink: Pa se mi je zdelo preveč osebno vprašanje :? sam zdej sem se itak že zaplezala...

Uporabniški avatar
amrit
Prispevkov: 198
Pridružen: 13.12.2008 15:39
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: Čas

Odgovor Napisal/-a amrit »

potrebno je razlikovati med realnim časom, ki je tek ur v prostoru
in imaginarnim časom, ki je matematični model
http://www.fqxi.org/data/forum-attachme ... i_2009.pdf

amrit

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čas

Odgovor Napisal/-a shrink »

amrit napisal/-a:potrebno je razlikovati med realnim časom, ki je tek ur v prostoru
in imaginarnim časom, ki je matematični model
http://www.fqxi.org/data/forum-attachme ... i_2009.pdf
SPAM:

viewtopic.php?f=31&t=2917

Uporabniški avatar
amrit
Prispevkov: 198
Pridružen: 13.12.2008 15:39
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re:

Odgovor Napisal/-a amrit »

Xantos napisal/-a:"Fora" je v hitrosti dojemanja okolice - kako hitro obdeluješ podatke. Hitrejše kot jih obdeluješ, več časa imaš torej ti čas teče počasneje in obratno.
čas ne more teči obratno.......čas je tek ur in teče v brezčasnem prostoru
http://www.scribd.com/doc/14616710/Real ... Sorli-2009

amrit

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Re:

Odgovor Napisal/-a shrink »

amrit napisal/-a:
Xantos napisal/-a:"Fora" je v hitrosti dojemanja okolice - kako hitro obdeluješ podatke. Hitrejše kot jih obdeluješ, več časa imaš torej ti čas teče počasneje in obratno.
čas ne more teči obratno.......čas je tek ur in teče v brezčasnem prostoru
http://www.scribd.com/doc/14616710/Real ... Sorli-2009
Šarlatane je moč prepoznati tudi po tipografskih napakah v njihovih zmazkih. In gornji zmazek jo premore že v naslovu. :lol:

Uporabniški avatar
amrit
Prispevkov: 198
Pridružen: 13.12.2008 15:39
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: Čas

Odgovor Napisal/-a amrit »

slavni filozof učenec Hegla Mc Tarrget pravi da je čas iluzija, zakaj je tako pa vam povem jaz, lep dan amrit
http://www.fqxi.org/data/forum-attachme ... __MIND.pdf

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čas

Odgovor Napisal/-a shrink »

amrit napisal/-a:slavni filozof učenec Hegla Mc Tarrget pravi da je čas iluzija,
"Philosophers say a great deal about what is absolutely necessary for science, and it is always, so far as one can see, rather naive, and probably wrong." (R. P. Feynman)
amrit napisal/-a:zakaj je tako pa vam povem jaz, lep dan amrit
http://www.fqxi.org/data/forum-attachme ... __MIND.pdf
O šarlatanskih zmazkih pa sploh nima smisla izgubljati besed.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Čas

Odgovor Napisal/-a =) »

:shock: amrit, neverjeten si :!:
Zakaj se tako ubadaš s časom, če je zate le iluzija????

p.s. Mimogrede, na vprašanja v zvezi s tem tvojim časom,si "pozabil" odgovorit...tam se oglašaj...

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čas

Odgovor Napisal/-a Roman »

Amrit, če časa ni, tudi opazovanje ni možno. In kdaj boš (spet) začel odgovarjati na moja vprašanja? Nimaš časa? Nimaš znanja? Nimaš odgovorov? Se mi je zdelo.

Katy
Prispevkov: 189
Pridružen: 14.9.2008 16:13

Re: Čas

Odgovor Napisal/-a Katy »

Včasih se ob prebiranju odgovorov ljudi (ki so študirali na določenih fakultetah), ki naj bi vedeli največ oz. je zanje resnično samo vse, kar je dokazano (po dokazih, ki se dajo prilagodit), zamislim in vprašam, ali je sploh vredno odgovarjati ljudem, ki ne dojamejo določenih stvari.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čas

Odgovor Napisal/-a Roman »

Koga si imela v mislih, Katy? In katere prilagojene dokaze?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čas

Odgovor Napisal/-a shrink »

Katy napisal/-a:Včasih se ob prebiranju odgovorov ljudi (ki so študirali na določenih fakultetah), ki naj bi vedeli največ oz. je zanje resnično samo vse, kar je dokazano (po dokazih, ki se dajo prilagodit), zamislim in vprašam, ali je sploh vredno odgovarjati ljudem, ki ne dojamejo določenih stvari.
Ja, seveda, za nekoga, ki meni:
Katy napisal/-a:
shrink napisal/-a:Kar se tiče mehanizmov, ki vladajo realnosti/stvarnosti, morajo biti stvari dokazane in pika. Če nekdo trdi, da ima nadnaravno moč, mora to dokazati. In do sedaj še nobenemu takemu ni uspelo česarkoli oprijemljivega dokazati. Zato je upravičena domneva, da gre za šarlatane.
Poglej, verjamem ti, da naj bi bili mehanizmi, ki vladajo realnosti/stvarnosti, dokazane. Ampak še to zato, ker si vi znanstveniki in vsi, ki brezpogojno verjamete znanosti, to želite. :!:
je jasno, kaj meni z "dokazi, ki se dajo prilagodit". :lol:

Sicer pa sem na to že odgovoril:
shrink napisal/-a:Povsem šarlatanski besednjak: Ker si nekdo nekaj želi, je to resnica. :lol:
Odgovori šarlatanov, ki menijo, da dojamejo določene stvari bolje kot drugi - npr.:
Katy napisal/-a:/.../ampak nekatere stvari in pojave v življenju pa človek lahko samo sluti in čuti.
me NITI PRIBLIŽNO NE ZANIMAJO.

Odgovori