Gospodarji prostora in časa

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Gospodarji prostora in časa

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:
problemi napisal/-a:Jaz pa poznam (ne osebno, preko njegovih objav na tem forumu) enega nezemljana. Celo sliko je objavil. :) Pravzaprav dva, oba sta objavila sliki. Pa še rada se imata.
problemčki, pa da nisi doživel z nezemljani kako bližnje srečanje tretje vrste? :lol:
Sem in to večkrat, pri čisto zemeljskih debatah sem se srečal z njegovo nezemeljskostjo (beri nerazumevanjem jezika).
Aha, tisti, ki ne razumejo nakladanj kvazifilozofov, so potemtakem nezemljani. :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Gospodarji prostora in časa

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:Aha, tisti, ki ne razumejo nakladanj kvazifilozofov, so potemtakem nezemljani. :lol:
Prijatelj, zgleda da imava iste komplekse, čemu množina (...,tisti, ki ...)? Sam sem uporabil "njegovo" (ednina).

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Gospodarji prostora in časa

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:Aha, tisti, ki ne razumejo nakladanj kvazifilozofov, so potemtakem nezemljani. :lol:
Prijatelj, zgleda da imava iste komplekse, čemu množina (...,tisti, ki ...)? Sam sem uporabil "njegovo" (ednina).
Niti približno. Nisem edini na tem forumu, ki jih ne "razumem". :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Gospodarji prostora in časa

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:
problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:Aha, tisti, ki ne razumejo nakladanj kvazifilozofov, so potemtakem nezemljani. :lol:
Prijatelj, zgleda da imava iste komplekse, čemu množina (...,tisti, ki ...)? Sam sem uporabil "njegovo" (ednina).
Niti približno. Nisem edini na tem forumu, ki jih ne "razumem". :lol:
A, zdaj boš pa še druge forumaše obsodil popolnega analfabetizma, kar se tiče filozofije. Ja, ti si pa upaš, moram priznati.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Gospodarji prostora in časa

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:
problemi napisal/-a:Prijatelj, zgleda da imava iste komplekse, čemu množina (...,tisti, ki ...)? Sam sem uporabil "njegovo" (ednina).
Niti približno. Nisem edini na tem forumu, ki jih ne "razumem". :lol:
A, zdaj boš pa še druge forumaše obsodil popolnega analfabetizma, kar se tiče filozofije.
Česa ne razumeš, kvazifilozof? Naj ti citiram koga od forumašev, ki se jim nakladanje kvazifilozofov zdi ravno tako brezzvezno kot meni? :lol:
Ja, ti si pa upaš, moram priznati.
Dol mi visi za tvoje ocene. :lol:

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Re: Gospodarji prostora in časa

Odgovor Napisal/-a kren »

Evo jih nezemljani:

Slika


Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Gospodarji prostora in časa

Odgovor Napisal/-a vojko »

Silvester1234 je napisal:

Pa naj človek loči zrnje od plev, če nisi ravno ekspert z nekega področja. Pa senzacionalizem novinarjev, ki včasih precej nekritično pišejo. Po drugi strani, pa objavljene novosti oz. pomembna odkritja, ki gredo mimo ljudi. Mnogokrat se pozabijo že naslednji dan.

Ko sem se na tem forumu zavzemal za uvedbo filozofije znanosti ali nekaj podobnega že v vse srednje šole, za visoke pa je to samo po sebi razumljivo, sem mislil ravno na to, kar ti problematiziraš: da bi povprečen državljan (z vsaj srednješolsko izobrazbo) lahko ločil zrnje od plev, brez da bi bil ekspert z nekega področja. Filozofija znanosti bi morala zagotoviti ne ekspertno ozko znanje na določenih področjih, ampak razviti pri ljudeh nekakšen "feeling" (Nemci bi rekli: Gefuehl) za to kaj je možno na podlagi fizikalnih zakonov in kaj je poceni fantastika. "Na vodi" bi morali začutiti, ko preberemo neko senzacionalistično novico iz znanosti, ali je ta v domeni znanosti, ali psevdoznanosti. Torej, konkretno: če nekdo prične mahati z "odkritjem", da Michelson-Morleyev poskus ni pravilen, torej, da c ni konstanta; da v LHC delajo "primitivne" eksperimente; da je možno izdelati "svetlobni meč"; da je nekdo iznašel stroj, ki nasprotuje zakonu o ohranitvi energije; da neki proces poteka v nasprotju z zakonom o naraščajoči entropiji; da je ameriška vojska "iznašla" antigravitacijo, ipd, itd, - potem bi moral zamahniti z roko in vreči članek v koš. Tako pa drži, da imajo ljudje v poplavi senzacionalističnih novic težave pri ločevanju šunda od prave znanosti.


Težko pa se bi strinjal s tvojim zapažanjem, da "pomembna odkritja, ... gredo mimo ljudi. Mnogokrat se pozabijo že naslednji dan." Navedi mi eno samo pomebno odkritje, ki se je "pozabilo" že naslednji dan! Jaz sem se trudil najti kakšnega, pa mi ni uspelo. Vesel bom, če ga boš našel ti!

moderator
Prispevkov: 165
Pridružen: 5.2.2004 10:01

Re: Gospodarji prostora in časa

Odgovor Napisal/-a moderator »

Uporabnike pozivamo naj se naslednjič pri diskusiji bolje držijo PRAVIL. Neprimerni odgovori bodo zaklenjeni ali izbrisani.

Zaklenjeno