OSRČJE črne luknje

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Satch
Prispevkov: 7
Pridružen: 16.9.2003 11:58
Kontakt:

OSRČJE črne luknje

Odgovor Napisal/-a Satch »

Zanima me kaj se dogaja na sredi črne luknje. Ali je kaj povezano s časom. Ali je kaj na drugi strani luknje, kjer se odlaka kar pride v njo.
Prosim, da mi to nekdo pojasni!

HVALA!

Franko
Prispevkov: 174
Pridružen: 15.1.2003 23:35

Odgovor Napisal/-a Franko »

Zanima me kaj se dogaja na sredi črne luknje, Ali je kaj povezano s časom
To ne ve nihče. Po teoriji je v središču singularnost, se pravi da sta čas in prostor ukrivljena do skrajnosti. Tu pa se vse kar pade v črno luknjo zmelje v elementarne delce(protoni, elektroni, nevtroni, mogoče celo v kvarke).
Ali je kaj na drugi strani luknje
Lahko je beli vrelec, ampak to ni dokazano, je zgolj v teoriji. Se pravi da ni nič.
kjer se odlaka kar pride v njo

Odlaga se kar v središču oz. v singularnosti.

Uri:To
Prispevkov: 2
Pridružen: 9.10.2003 19:55

bom probu jst razložit

Odgovor Napisal/-a Uri:To »

Po domače :D . Če bi šel v črno luknjo in se potem vrnil iz nje bi lahko videl samega sebe kako greš noter. Vendar to ni mogoče saj npr. če bi šel v luknjo z glavo naprej bi bila razlika med tvojo glavo in nogami tolk velika da bi te raztrgal na koščke. :!:

vem da sm čudn napisu če ne razumš napiš bom probu bol razložit :oops:

Uporabniški avatar
Pentium
Prispevkov: 431
Pridružen: 10.11.2003 19:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Bom probu jst bolje razložit

Odgovor Napisal/-a Pentium »

Uri:To napisal/-a:Po domače :D . Če bi šel v črno luknjo in se potem vrnil iz nje bi lahko videl samega sebe kako greš noter. Vendar to ni mogoče saj npr. če bi šel v luknjo z glavo naprej bi bila razlika med tvojo glavo in nogami tolk velika da bi te raztrgal na koščke. :!:
Prosim, ne tega. Najprej kvanten pojav, nato pa čisto klasičen pojav, ki prejšnjega negira.

No, predstavljaj si, da si foton.
1. Kako bi prišel ven?
2. Zakaj bi videl samega sebe? Saj ne bi potoval nazaj v času? Če pa že bi, pa za ravno toliko časa, kiot si ga potreboval, da si prišel noter, torej se nebi videl.
3. Fotoni, ki si jih oddal pred vstopo, bi verjetno popadali v črno luknjo, raze tistih, ki so šlo ravno v nasproto stran, ki pa jih ne bi mogel ujeti.

Odgovori