Supernova

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Supernova

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rozman napisal/-a:Lister , končno smo se poenotili. Vsi (ti, shrink, Aniviller) menimo, da v istem sistemu opazovanja ne opazimo dilatacije prostora in časa, kar obenem pomeni, da dvojček v raketi zaradi hitrosti ne občuti sprememb dimenzij rakete (ravno tako pa ne počasnejšega staranja), kar je eno od bistev mojih zapisov na moji internetni strani.
Tvoje razumevanje PTR je povsem napačno, kar jasno kaže:
Ljudje se skupaj z našo galaksijo zelo hitro oddaljujemo od središča vesolja, kjer se je dogodil velik pok. Gibljemo se kot posledica velike eksplozije in velikih pospeškov snovi ob velikem poku, iz katere smo ustvarjeni.

Po teoriji relativnosti bi zaradi velike hitrosti morali opažati spremembo dimenzij kvadratne plošče, ko jo obračam v roki.
Po tvojem bi se zaradi PTR morali kazati zgoraj opisani efekti. Ker jih ne opažaš, sklepaš, da je PTR napačna. Jasno smo ti povedali, da so tvoja izhodišča napačna: v smislu PTR namreč ne moreš uporabljati koncepta absolutnega opazovalnega sistema ter računati in dajati sklepe na tej osnovi. Gre namreč za mešanje jabolk in hrušk. Nato smo ti razložili, zakaj v tem primeru ne prihaja do teh efektov, kar je povsem v skladu s PTR. Skratka: Čeprav menimo enako (da v takem primeru ne pride do relativističnih efektov), so sklepi, ki iz tega izhajajo, popolnoma diametralni. Sam namreč meniš, da je to dokaz za zgrešenost PTR, ostali menimo, da je to osnova PTR. Ker pa sam izhajaš iz "ill-defined" predpostavk (mešanja absolutnostnega koncepta s PTR), je lahko vsakomur jasno, da tvoji sklepi niso vredni počenega groša.

Toliko o poenotenju mnenj.

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: Supernova

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Lister, Aniviller, verjetno sta že ugotovila, da je naše poenoteno mneje v nasprotju s PTR. Shrink je to ugotovil. PTR ne govori o nekih navideznih spremembah časa ali razdalj. PTR pravi, da čas vesoljčku v resnici teče drugače in da se razdalje na raketi v resnici spremenijo. Počasnejši tek časa na primer pomeni, da v raketi elektroni okrog atomskega jedra krožijo počasneje in da na primer molekule spremenijo svojo obliko in s tem omogočijo prave spremembe dimenzij rakete. V PTR je paradoksalno na primer to, da če si sebe zamislim kot enega od dvojčkov v raketi in če me opazujejo dvojček iz Zemlje in še nekaj drugih opazovalcev iz drugih sistemov opazovanja, mi mora po PTR ura v resnici teči z več hitrostmi hkrati glede na to da sem hkrati opazovan iz več sistemov opazovanja.
LP FR

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: Supernova

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Kaj spet mutis nekaj. Kako je lahko PTR v nasprotju s PTR? Tek casa v lastnem sistemu je vedno normalen. Razlicna je le percepcija casa, ko gledas med razlicnimi inercialnimi sistemi. Tvoja izjava je kot bi rekel, da ti cas tece z dvema hitrostma hkrati, ce film predvajas na slow-motion. Gre za perspektivo v casu. Tudi to, da je okrogla ploscica iz strani videti elipsasta, ne pomeni, da ima zdaj dve obliki hkrati. Tvoj glavni problem je, da ne razumes osnovne predpostavke: RELATIVNOST pomeni, da je zaznavanje realnosti odvisno od opazovalne tocke, da ne mores postaviti "glavnega" koordinatnega sistema. Ti pa to non-stop pocnes ze ves cas.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Supernova

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rozman napisal/-a:Lister, Aniviller, verjetno sta že ugotovila, da je naše poenoteno mneje v nasprotju s PTR. Shrink je to ugotovil.
To je ena navadna laž in ti si en navaden lažnivec (to lahko mirno jemlješ kot emocionalni izbruh)!

Kako lahko trdiš, da je moje mnenje v nasprotju s PTR, če sem ti jasno povedal, da je z njim v skladu? Preberi si še enkrat:
shrink napisal/-a:Nato smo ti razložili, zakaj v tem primeru ne prihaja do teh efektov, kar je povsem v skladu s PTR. Skratka: Čeprav menimo enako (da v takem primeru ne pride do relativističnih efektov), so sklepi, ki iz tega izhajajo, popolnoma diametralni. Sam namreč meniš, da je to dokaz za zgrešenost PTR, ostali menimo, da je to osnova PTR. Ker pa sam izhajaš iz "ill-defined" predpostavk (mešanja absolutnostnega koncepta s PTR), je lahko vsakomur jasno, da tvoji sklepi niso vredni počenega groša.
Če tega ne razumeš, ti priporočam, da si nadeneš očala ali pa da greš nazaj v osnovno šolo ponovno se učiti veščin branja. :!:

Sicer dvomim, da bi to kaj zaleglo, ker si en navaden zaslepljen "crackpot", ki še povsem jasno zapisane sklepe interpretira na svoj značilen degeneriran način.
Rozman napisal/-a:PTR ne govori o nekih navideznih spremembah časa ali razdalj. PTR pravi, da čas vesoljčku v resnici teče drugače in da se razdalje na raketi v resnici spremenijo. Počasnejši tek časa na primer pomeni, da v raketi elektroni okrog atomskega jedra krožijo počasneje in da na primer molekule spremenijo svojo obliko in s tem omogočijo prave spremembe dimenzij rakete. V PTR je paradoksalno na primer to, da če si sebe zamislim kot enega od dvojčkov v raketi in če me opazujejo dvojček iz Zemlje in še nekaj drugih opazovalcev iz drugih sistemov opazovanja, mi mora po PTR ura v resnici teči z več hitrostmi hkrati glede na to da sem hkrati opazovan iz več sistemov opazovanja.
Tole besedičenje pa spet kaže, kako ne razumeš osnov PTR in jih očitno nikoli ne boš. Kako ne moreš razumeti, da nekdo iz lastnega stališča (lastnega opazovalnega sistema) meri svoj čas vedno na enak način, da pa ta čas merijo drugače ostali opazovalci v inercialnih opazovalnih sistemih, ki se glede na njega gibljejo z neko konstantno relativno hitrostjo? Tu ni nikakršnega paradoksa; paradoksalno se to zdi samo šarlatanom, ker tega ne zmorejo dojeti ali pa si to razlagajo na obskuren način.

Za konec: Če bi bilo po moje, bi na tem forumu že davno prepovedal objavljanje šarlatanom in dajanje povezav na šarlatanske vire (tako kot je to politika na physicsforums.com).

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: Supernova

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Aniviller, o dogajanju pri velikih hitrostih razmišljam tako kot ti. Da to mogoče ni skladno s PTR prepustiva drugim, da presodijo.
LP FR

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Supernova

Odgovor Napisal/-a Lister »

Rozman napisal/-a:Lister, Aniviller, verjetno sta že ugotovila, da je naše poenoteno mneje v nasprotju s PTR. Shrink je to ugotovil. PTR ne govori o nekih navideznih spremembah časa ali razdalj. PTR pravi, da čas vesoljčku v resnici teče drugače in da se razdalje na raketi v resnici spremenijo. Počasnejši tek časa na primer pomeni, da v raketi elektroni okrog atomskega jedra krožijo počasneje in da na primer molekule spremenijo svojo obliko in s tem omogočijo prave spremembe dimenzij rakete. V PTR je paradoksalno na primer to, da če si sebe zamislim kot enega od dvojčkov v raketi in če me opazujejo dvojček iz Zemlje in še nekaj drugih opazovalcev iz drugih sistemov opazovanja, mi mora po PTR ura v resnici teči z več hitrostmi hkrati glede na to da sem hkrati opazovan iz več sistemov opazovanja.
LP FR
WTF?!?!?!?!?!? Moje mnenje je točno tako kot PTR, nobenga nasprotja! ti imaš eno čudno mešanico opazovalnih sistemov, po kateri skačeš, in potem najdeš paradokse kjer jih ni! Potem o paradoksu dvojčkov si preber tule: http://en.wikipedia.org/wiki/Twin_paradox (shrink upam da wikipedije ne šteješ kot totalno šarlatanski vir. :D) Pa ko si v enem opazovalnem sistemu je tvoj čas normalen ostali pa spremenjeni, in to neglede na to v katerem opazovalnem sistemu si. Pa molekule ki spreminjajo obliko???!!?!??!?! Ti si res čist pomešu zadeve! Isto kot s časom v tvojem opazovalnem sistemu stvari ki glede nate mirujejo ne doživijo nikakršne spremembe dimenzij, samo objekti ki se glede nate gibljejo jih doživijo. Izbij si že iz glave ta absoluten koordinatni sistem ker je koncept popolnoma napačen. Tole o tem da zaznavaš različne čase če te opazuje več oseb hkrati pa kaže le na to da imaš razdvojeno osebnost in bi bilo pametno če si priskrbiš tabletke! :lol: :lol:

moderator
Prispevkov: 165
Pridružen: 5.2.2004 10:01

Re: Supernova

Odgovor Napisal/-a moderator »

Zaklep: tema pod želenim nivojem.

Zaklenjeno