Higgsovo polje, Higgsov ocean

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
mmar
Prispevkov: 55
Pridružen: 2.11.2007 19:05

Higgsovo polje, Higgsov ocean

Odgovor Napisal/-a mmar »

V Greenovi knjigi (str.312) Green opisuje Higgsovo polje kot polje, ki je razlog da masa telesa predstavlja odpor telesa do sprememb pri svojem gibanju. Higgsov ocean deluje na kvarke in elektrone ter pri tem zadržuje njihovo pospeševanje (naj me kdo popravi...). Če razmišljam še naprej, potem ima očitno tudi posledično (ali pa kar neposredno?) vpliv na superstrune. Zanima pa me koliko je ta teorija (če sem jo seveda razumel prav) tudi potrjena?

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: Higgsovo polje, Higgsov ocean

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Higgsovo polje spada pod standardni model. Ne mores kar tako mesat teorij med sabo. Opis s strunami je namrec drugacen in kolikor vem obstaja precej razlicnih variant, vse od njih pa predpostavljajo cel kup hipoteticnih delcev ki jih nihce se ni opazil.

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Re: Higgsovo polje, Higgsov ocean

Odgovor Napisal/-a bianko »

Higgsov mehanizem naj bi bil proriteta raziskovanj v Cernu, če se ne motim :roll:

mmar
Prispevkov: 55
Pridružen: 2.11.2007 19:05

Re: Higgsovo polje, Higgsov ocean

Odgovor Napisal/-a mmar »

Aniviller napisal/-a:Higgsovo polje spada pod standardni model. Ne mores kar tako mesat teorij med sabo. Opis s strunami je namrec drugacen in kolikor vem obstaja precej razlicnih variant, vse od njih pa predpostavljajo cel kup hipoteticnih delcev ki jih nihce se ni opazil.
Pomislil sem na vprašanje (pa sem malo nerodno napisal), da če bodo dokazali obstoj Higgsovega bozona - kaj to pomeni pri teroriji superstrun? Ali sploh kaj ali nič...?

Sicer malo star tekst pa vendar:
http://www.fnal.gov/pub/inquiring/quest ... boson.html

Odgovori