čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a problemi »

Roman napisal/-a:
TimeEinstein napisal/-a:ali pa knjigo CELOSTNA EKOLOGIJA
evo je na http://www.vetrnica.net
Žal je ta tekst tehnično nečitljiv, torej neuporaben. Pretvori raje v pdf in daj za download.
Tudi meni ne odpre tega teksta. Nič ne de. Glede na naslednji odstavek imam občutek, lahko da se motim, da je bolje da ga ne:

Planetarna vzgoja (A. S. Šorli)

"Oglejmo si pobližje način razumskega in zavestnega doživljanja. Pri razumskem doživljanju sprejete informacije o svetu najprej obdelamo v konceptu linearnega časa, nato jih doživimo. Pri zavestnem doživljanju pa svet doživimo, kot ga zaznajo čutila.

TimeEinstein, prepričan sem da igraš na tisto noto "saj tisti, ki bodo brali tako nimajo pojma o čemu govorim, tisti, ki pa kaj vedo o tem pa tako tega ne bodo brali" - marketinška strategija - in se ti gre bolj za to, da klikamo na tvojo spletno stran - z kliki bodo prišle tudi reklame, z reklamami pa keš.

"Živel kapitalizem in možnosti za zaslužek, ki jih ponuja!"
"Živel internet in možnosti za zaslužek, ki jih ponuja!"
"Živeli nevedni in možnosti za zaslužek, ki jih ponujajo!"
"Živel, ..., jebiga ne spomnem se več!"
Roman napisal/-a:Ja, nekaterim resnica pokvari užitek.
Nekaterim ga tudi ustvari. :D Amapk o resnici je po moje preuranjeno govoriti - razen morebiti, da določene Amritove teze, to vsekakor niso.

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

"Oglejmo si pobližje način razumskega in zavestnega doživljanja. Pri razumskem doživljanju sprejete informacije o svetu najprej obdelamo v konceptu linearnega časa, nato jih doživimo. Pri zavestnem doživljanju pa svet doživimo, kot ga zaznajo čutila.
Ta filozofija me spominja na TAO. Ne vem, če hoče s tem povedati, da bi naj z zavestnim dojemanjem presegli meje svojega spomina, ki je v času. Zavest oz. sedanji trenutek, pa ni v času, ker čas ne obstaja....A je tako ? Amrit.....?

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

TimeEinstein napisal/-a:jaz pa vam poskušam povedat:

- numerični red nima trajanja po sebi
- šele meritev ustvari trajanje
- trajanje ni v času, trajanje je le v prostoru

gooooooooooooooooooooooooooot it ? :D
Ne razumem, zakaj numerični red naj ne bi imel trajanja. Človek ni sposoben zaznati karkoli neskončnega oz. nekaj, kar ne bi imelo trajanja.
Naša meritev oz. opazovanje ničesar ne ustvari. Naša meritev nam le omogoča, da si spremembe razlagamo v svojem okvirju in zmožnostih.
Človek ne more delovati brez spomina in s tem brez razmišljanja v času. Naša misel nas vedno postavi v nek čas. Brez primerjanja in brez uporabe linearnega časa, bi bil človek le kot neka kamera, ki le opazuje in to je vse....Brez razlage...brez znanosti...Zato je nesmiselno z zanikanjem lineranega časa ustvarjati neko znanost, saj se to izključuje.
Zato so tvoje trditve plod iluzije oziroma nekih želja.......

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a shrink »

TimeEinstein napisal/-a:shrinkec ........črna materija je globoko povezana z življenjem in se dodatno koncentrira v vsakem živem organizmu, od tod je živ organizem težji od mrtvega, tut tvoj shrinkec :D
črna materija je neg-entropična, razumeš......življenje je negantropičen pojav.....prana, QI, bioplasma.....shrink mi smo tle far bewond mahanicism :roll:
rezultati so preliminarni
glej link
http://www.journaloftheoretics.com/Arti ... -final.htm
A si že videl komentarje na svoje preliminarne rezultate? Nisi? Tu jih imaš:

viewtopic.php?p=52219#p52219

Kakšen je tvoj komentar na to, dragi tehtalec črvjih duš? Tam si nekako stisnil rep med noge? :lol: :lol: :lol:
Roman napisal/-a:
problemi napisal/-a:Prav užival sem ob njenem branju, pa mi je moral shrink povsem uničiti užitek z omenjanjem nekega šarlatanstva.
Ja, nekaterim resnica pokvari užitek.
:lol:
problemi napisal/-a:Je pa res, da zna to potrajati, saj me čaka še branje del R. Feymana - saj veš kako je, če hočeš razumeti moraš začeti z lahkotnejšimi avtorji kot je Richard, potem pa lahko preidem na težje "kalibre" tvojega kova.
Kar začni s "težjimi kalibri": Avtorji tipa Feynman so za kvazifilozofe prelahek zalogaj, pa še čez cocktail-party filozofe radi pljuvajo. Avtorji težjega kalibra tipa amrit so pravi izziv. :lol:

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a Krmar »

Kamor se obrneš povsod je shrink

Čas t. prostor p. masa energija *življenje imajo samo eno dimenzijo ničelno točko (sedaj) izmeničnega sočasnega zlivanja Rrealizirane vrednosti mase,energije,prostora ,časa življenja (preteklosti)- samo za čas)z Akumulirano vrednostjo mept* (prihodnosti) v točki T.O. sedaj. Opazovalčevo stanje in izhodišče je samo T.O.sedaj-Ker pa se vrednosti ciklično zlivata med seboj je vsak opazovan sistem TAM-TU sočasno vedno v T.O sedaj- kakor sam opazovalec.Opazovalec in opazovano sta oba vedno v T.0.- sedaj.
Merjenje svetlobne hitrosti in razdalje opazovalcu pokaže pred koliko časa je bilo navidezno enotno stanje tu-tam zaradi zakasnele poti EM valov -svetlobe poravnano v T.O sedaj.
Razlika ni v stanju razlika je v potovanju svetlobe v določeni razkidalji.Slika tu tam ni enaka zaradi oddaljenosti in potovanja svetlobe.V resnici pa se oba sistema TU-TAM sočasno nahajata v isti dimenziji T.0-sedaj.

Če opzujemo središče galaksije je stanje TU-TAM obeh sistemov sočasno v TOČKI NIČ T.0. sedaj. Razlika je navidezna zaradi odaljenosti in svetlobne hitrosti,ki posreduje sliko od TAM do TU z ustreznim izračunljivim časovnim zamikom. Shrink ti pa zapiši enačbo za ta pojav navidezne zakasnitve ki jo kaže slika-videno-opazovano TAM. Kaj češ ,tako razmišljamo Butlji in Šarlatani! :D

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a shrink »

Krmar napisal/-a:Kamor se obrneš povsod je shrink
Ja, seveda: a nisi opazil oglašanja tvojega šarlatanskega kompanjona amrita, nazadnje znanega kot TimeEinstein? Ježeš, ježeš... :lol:
Čas t. prostor p. masa energija *življenje imajo samo eno dimenzijo ničelno točko (sedaj) izmeničnega sočasnega zlivanja Rrealizirane vrednosti mase,energije,prostora ,časa življenja (preteklosti)- samo za čas)z Akumulirano vrednostjo mept* (prihodnosti) v točki T.O. sedaj. Opazovalčevo stanje in izhodišče je samo T.O.sedaj-Ker pa se vrednosti ciklično zlivata med seboj je vsak opazovan sistem TAM-TU sočasno vedno v T.O sedaj- kakor sam opazovalec.Opazovalec in opazovano sta oba vedno v T.0.- sedaj.
Merjenje svetlobne hitrosti in razdalje opazovalcu pokaže pred koliko časa je bilo navidezno enotno stanje tu-tam zaradi zakasnele poti EM valov -svetlobe poravnano v T.O sedaj.
Razlika ni v stanju razlika je v potovanju svetlobe v določeni razkidalji.Slika tu tam ni enaka zaradi oddaljenosti in potovanja svetlobe.V resnici pa se oba sistema TU-TAM sočasno nahajata v isti dimenziji T.0-sedaj.
Šarlatansko nakladanje par exellence!
Če opzujemo središče galaksije je stanje TU-TAM obeh sistemov sočasno v TOČKI NIČ T.0. sedaj. Razlika je navidezna zaradi odaljenosti in svetlobne hitrosti,ki posreduje sliko od TAM do TU z ustreznim izračunljivim časovnim zamikom.
A je to kratek resume šarlatanskega nakladanja pred tem? :lol:
Shrink ti pa zapiši enačbo za ta pojav navidezne zakasnitve ki jo kaže slika-videno-opazovano TAM.
Ah, ne bi si nikoli drznil: to bi nekako pokvarilo vtis tvoji spakedranščini. :lol:
Kaj češ ,tako razmišljamo Butlji in Šarlatani! :D
A so se ti v Mag Lab-u kaj oglasili? Saj boš poročal o njihovih odzivih, k'ne, CENZURA? :lol:

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a Krmar »

shrink

Res je RESOME,da ne boš ostal nezmotljiv! Hi,hi kakšen jajčko si! Ti me res razvedriš s svojo superiorno inteligenco!! :idea: Vidiš,kar možgančke mi razsvetljiš! :idea:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a shrink »

Krmar napisal/-a:shrink

Res je RESOME,da ne boš ostal nezmotljiv! Hi,hi kakšen jajčko si! Ti me res razvedriš s svojo superiorno inteligenco!! :idea: Vidiš,kar možgančke mi razsvetljiš! :idea:
Morda bi te razsvetlil (oz. po Krmarjevo "razsvetljil"(sic!)) SSKJ, v katerem pač ne boš našel svoje najnovejše spakedranke "resome" (zgolj resume in rezime). :lol:

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a Krmar »

shrink
Ti celo izumljaš nove besede za pojem -rezime!Res si genij!!Vsa čast! :idea: Tvoje genialnosti se res ne da obiti! :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a shrink »

Krmar napisal/-a:shrink
Ti celo izumljaš nove besede za pojem -rezime!Res si genij!!Vsa čast! :idea: Tvoje genialnosti se res ne da obiti! :lol:
Hah, tipično od neinformiranega ŠARLATANA, ki še nikoli ni pogledal v SSKJ, v katerem bi videl, da je tako resume kot rezime knjižna beseda v slovenskem jeziku. Kar vpiši se v OŠ tečaj, da nadoknadiš zamujeno. :lol:

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a Krmar »

shrink
Preveč mimo tolčeš s to svojo zarjevelo intelektualno artilerijo! :mrgreen:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a shrink »

Krmar napisal/-a:shrink
Preveč mimo tolčeš s to svojo zarjevelo intelektualno artilerijo! :mrgreen:
Oh, s "Higginsovim buzonom" res težko konkuriram. :lol:

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a Krmar »

shrink

Zame je eedina dimenzija časa ničelna točka T.O.sedaj,izmeničnega sočasnega zlivanja Realizirane vrednost t. (preteklosti)in Akumulirane vrednosti t. (prihodnosti).
T.O.t= Rt. -EM- At.= T.O.t PO meni moramo čas deliti na objektivni in subjektivni čas. Objektivni čas je ugotovitev,da se vseobsežna X vesoljna konstanta mept* večno nahaja v dimenziji T.O. ničelne točke-sedaj! Subjektivni čas je vsako merjenje ovrednotenje časa iz našega izhodišča T.O.sedaj Tu in Tam.
Mi točke Tam ne živimo(živimo vedno v T.O.sedaj) ,ampak jo iz T.O sedaj -subjektivno ovrednotimo z mentalno vizualizacijo in merjenjem časa od točke Tam do točke Tu.sedaj.MI iz Zemlje po meni gledamo v vesolje s časovnim zamikom ,če upoštevamo (razdaljo-hitrost svetlobe), ki nam posreduje vizualno podobo opazovane točke Tam. V resnici pa se vsa vesoljna samopojavnost MEPT vedno in povsod nahaja v objektivni T.O.sedaj.
PO meni je nujno čas deliti na Ot-objektivni in St-subjektivni čas.Shrink bo to moje razmišljanje ovrednotil kot šarlatanstvo!

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a Roman »

Krmar, če hočeš, da te razumem, se boš moral bolj potruditi. Tudi enačbo, če ta to je, oblikuj drugače, da jo bo lahko povprečen fizik ali matematik razumel. Potem pa se lahko pogovarjamo o tem, kaj kaj pomeni in kakšni so lahko izsledki.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a shrink »

Krmar napisal/-a:Shrink bo to moje razmišljanje ovrednotil kot šarlatanstvo!
Tokratnega šarlatanskega zmazka nisi opremil s ©. :lol:

Odgovori