Črna luknja in večja zvezda

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Gost

Črna luknja in večja zvezda

Odgovor Napisal/-a Gost »

Pozdravljeni!

Zanima me kaj bi se zgodilo v primeru da bi se črni luknji pribljižalo večje telo (zvezda) kot je premer same črne luknje? Ali bi telo ravno tako povleklo v notranjost le te?



lp

Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

Seveda da bi.

ravnovesor

nemogoce je mogoce

Odgovor Napisal/-a ravnovesor »

se eno podvprasanje...ker je v vesolju ocitno vec mogoce kot nemogoce..kaj pa ce bi se dve enaki crni luknji priblizali ena drugi..ampak cisto enaki?

Gost

Re: nemogoce je mogoce

Odgovor Napisal/-a Gost »

ravnovesor napisal/-a:se eno podvprasanje...ker je v vesolju ocitno vec mogoce kot nemogoce..kaj pa ce bi se dve enaki crni luknji priblizali ena drugi..ampak cisto enaki?
Mislim da bi se potem obe združile v eno.

XJam
Prispevkov: 27
Pridružen: 10.2.2003 2:31
Kraj: Celje, mestna četrt Nova vas
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a XJam »

Ravnovesor - po moji teoriji je tako nastalo naše Osončje. Samo dokazati ti tega ne znam. Si je pa možno zamisliti. Samo takšnih simulacij na računalnikih verjetno še ne delajo, ali pač.

Ja, Gost združile v eno (samo ni potem ostala več 'črna luknja', horizonta obeh sta se nekako 'spojila') - naše Sonce. Je to sploh smiselno? Verjetno totalna bedarija___

Aja, še tole. Kaj menite o 'lepšem' slovenskem izrazu za črne luknje. Pred leti sem našel enega: **sesedka**. Meni črna luknja zveni zares nemogoče. Sicer pa neposrednega dokaza o obstoju črnih lukenj še vedno ni. Vse je teorija in mehanizmi v kvazarjih in aktivnih galaktičnih jedrih in posredni dokazi močnih sevanj akrecijskih diskov, mar ne ___

Odgovori