Vesolje po domače

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Sky

Vesolje po domače

Odgovor Napisal/-a Sky »

VESOLJE - Najlažje si ga predstavljam in ga enačim z vsem znanimi pirotehničnimi izstrelki - raketami na vaški veselici, ki se po izstrelitvi razletijo in na nočnem nebu zasvetijo kot drobne lučke.. svetleče iskrice..

.. ki se, če pogledamo podrobno počasi oddaljujejo ena od druge in hkrati od točke kjer je raketo razneslo..

.. če pa se pomanjšamo in postavimo na eno od teh svetlečih pikic vidimo da se širimo oz. oddaljujemo od centra in to vse počasneje.

.. naj je bil ognjemet še tako veliki, raketa še tako mogočna - premosorazmerno širjenju se naša hitrost in ali energija manjša, prazen prostor med iskricami pa veča

- mi pa se sprašujemo zakaj je med iskricami tako veliko (vedno več) "praznega" prostora
- sprašujemo se kdo smo in zakaj smo del tega ognjemeta
- sprašujemo se kdo je prižgal raketo in ali nas je le ta namerno postavil na to točko ravno ta trenutek
- sprašujemo se ali pa ni mogoče ta ognjemet samo računalniška igrica ali celo ohranjevalnik zaslona našega Boga
Verujem v Boga - v nekaj pač moramo verjeti - ali pa mogoče tudi ne..
.. ampak kar je preveč je pač preveč - vsaj tako se mi zdi

mogoče pa je napaka ravno v tem da sploh nebi smel vedeti da sem
mogoče nam je Bog dal na uporabo samo tako majhen delček možgan na uporabo, da nebi prilezli predaleč - ali pa je bil radodaren in smo si jih večino že davno sami zapravili

to bi bilo šele boleče za nas bitja ki mislimo da vemo..

vem da sem mogoče malo zakompliciral ampak vseeno upam, da boste razbrali bit mojega razmišljanja

Gost

Re: Vesolje po domače

Odgovor Napisal/-a Gost »

Če smo ohranjevalnik zaslona a naj to pomeni da je naše vesolje v resnici veliko od 14 do 22 incha,in da je katodna cev monitorja središče vesolja ki je zaradi naše dvodimenzionalnosti neskončno daleč.

Gost

Re: Vesolje po domače

Odgovor Napisal/-a Gost »

-Če smo ohranjevalnik zaslona a naj to pomeni da je naše vesolje v resnici veliko od 14 do 22 incha,in da je katodna cev monitorja središče vesolja ki je zaradi naše dvodimenzionalnosti neskončno daleč.
Samo se še nisem odločil kdo je potem Bog - je kar nekaj kandidatov
:evil: :evil: 8) :evil:

Ja Bogovi kupujejo vedno večje monitorje :arrow: nam pa se zato vesolje širi :idea:

Zadnje čase pa strokovnjaki vedno težje čunajo velike razdalje - pa ne zaradi vse daljših decimalk ampak ker so monitorji vse bolj FLAT :?
Pi?

Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

Popolnoma se strinjam s teboj!

Pi!

Odgovori