holografsko vesolje

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
marefnjaž

holografsko vesolje

Odgovor Napisal/-a marefnjaž »

Prebral sm Hawkinovo Vesolje v orehovi lupini, kjer se v zadnjem poglavju avtor sprašuje ali živimo na P-brani ali pa smo mogoče le holografske projekcije. Na to odgovori(potem ko teoretično dokaže obstoj na P-brani, kar se bo baje potrdilo ali ne s pospeševalniki nove generacije) da se s stališča pozitivista ni smiselno spraševati o tem ali je resničnost p-brana ali holograf, ker je vsak človek svoboden do izbire svojega modela. Zdej pa moje vprašanje: glede na to, da je za holograf značilno, da vsak delček holografa vsebuje vse potrebne informacije za opis celotnega stanja(npr. če ustvarimo holografsko 3D sliko jabolka, je na v vsakem najmanjšem delčku 2D holografske plošče skrita vsa informacija za konstrukcijo 3D jabolka), ali je potem možno, da ima vsak od nas potencial, da doseže vse možne informacije v vesolju? Ob predpostavki da je vosolje holografsko. Ob tej misli sm se spomnil na stavek raznih mislecev(znanstvenikov, filozofov): znanja se ni moč naučiti, lahko ga samo odkrijemo v sebi. Torej vprašanje še enkrat: če smo holografi, ali imamo potem res že vse znanje tega vesolja v sebi. Torej če to drži, potem se le je smiselno spraševati o tem ali je vesolje holografsko ali je p-brana.
PS:Zanimivo je tudi to, da se ogromno znanstvenih odkritij odkrije intuitivno. Se prav da ideja kapne v glavo ko človek ne razmišlja. Npr kaj je rekel Einstein o svojem odkritju relativnostne teorije: "It occurred to me by intuition, and music was the driving force behind that intuition. My discovery was the result of musical perception".

Marvin

Odgovor Napisal/-a Marvin »

Da!

Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

ne

Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

Kakšna razlaga mogoče ali bo samo pri da in ne ostal?

Thomas
Prispevkov: 3
Pridružen: 14.1.2004 22:59

Odgovor Napisal/-a Thomas »

Najprej bi se vtaknil v slovnico. Reku bi hologramsko - in ne holografsko Vesolje.

Zdej pa k bistvenim zadevam. NE vsebujemo (človeški možgani naprimer) kar vse informacije o Vesolju. V tem smislu nismo hologramski.

Hologramsko je Vesolje v tem smislu, da moje okno je quantum screen, na katerem se (real time) renderira Sonce. Ni načina da bi ločil ozadje od screena. In to arbitrarno postavljenega.

Črna luknja JE njen horizont - iz tega spoznanja ta princip hologramije zgodovinsko izhaja .



http://www.google.com/search?sourceid=n ... +principle

Uporabniški avatar
Pentium
Prispevkov: 431
Pridružen: 10.11.2003 19:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pentium »

Hm hm. Tudi jaz bi se vtaknil v slovnico. Govori (piši) slovensko ali pa angleško.

Kako pa si predstavljate holografsko ploščo, katere hologrami smo mi?
Kot horizon črne luknje bolj težko, saj svetloba ne more sevati skozenj.

Odgovori