črvja lunkja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Gost

črvja lunkja

Odgovor Napisal/-a Gost »

k sm bral http://www.kvarkadabra.net/index.html?/ ... luknje.htm tale tekst sm se skos sprašval kaj je to "eksotična" materija, pa nasploh kaj je materija?

lp

Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

aja, to temo sm naredu, kr me zanima še več stvari o tem, pa bom pol vprašu, k je že nekje drgje blo govora o tem..

Uporabniški avatar
Pentium
Prispevkov: 431
Pridružen: 10.11.2003 19:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pentium »

Ja bil sm zlo vesel ker sm mislu, da je enako skrivnostna kot antimaterija. Pol mi je pa avtor povedal, da je zgolj teoretična. :cry:

Ja no, jo bom moral pa jaz praktično odkriti. :lol:

Bi bila pa zelo uporabna, če bi jo uspeli uskladiščiti.

Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

hmm..je to kot naquadah v nanizamki zvezdna vrata?..če je pol razumm kaj prbližn naj bi to blo..

Uporabniški avatar
Pentium
Prispevkov: 431
Pridružen: 10.11.2003 19:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pentium »

To je materija, ki je lažja od vakuuma.

Toda, ker je vakuum poln enih mutacij in fluktacij in podobnih stvari, ne vem, če ima res negativno maso. Verjetno jo ima. Torej bi se medsebojno odbijala in bi v prostor-času predstavlja luknje navzgor (če navadna masa predstavlja luknje navzdol).

ZiGA
Prispevkov: 1
Pridružen: 12.1.2004 18:02
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ZiGA »

no zdj sm se registriru, tist prej sm bil jst..
če prav razumm, če bi lahko nekak "spravl" to materijo, bi lahko odprl črvjo luknjo in mogoče še celo poslal neki skos predn se zapre?

LP

Nabildan Skrzat
Prispevkov: 6
Pridružen: 12.1.2004 14:14
Kontakt:

Re: črvja lunkja

Odgovor Napisal/-a Nabildan Skrzat »

Hmmm

zaenkrat so črvje luknje samo teorija.

trdi pa tale teorija, da bi naj predstavljale short-cuts iz enega konca na drugi konec vesolja. Te bliznjice je težko razložiti, a dalo bi se nekako takole:

Če si predstavljaš list papirja in na njem na vsaki strani po eno točko. Najbližja pot iz ene v drugo ni po papirju do roba in po drugi strani do druge točke, ampak je skozi papir. Tako nekako bi naj delovale črvje luknje.

Odgovori