Človeški um

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Človeški um

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Vse, kar sem karkoli povedal na tem forumu, lahko podprem z dejstvi, kar pa zate ni moč reči. Zato je jasno, kdo tu naklada brez osnove. :lol:
Pa še odgovor na to:
Perpektiva brez vsakršne osnove me ne zanima.
Torej, če te ne zanima, te pač ne zanima..pač greš mimo....
Tako je: to je zgolj tvoje mnenje, ki pa je brez osnove.
Ne pa ni..To je na podlagi spoznanj....

Koliko otrok imaš, da veš, da se človek zaveda že ob rojstvu ?

Kopiranje linkov me ne zanima....internet vse prenese... :D

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Človeški um

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Ah, seveda: to, kar ti trdiš, mora vsekakor biti prav. To je znana lastnost velemislecev in šarlatanov.
Ne zato, ampak zato, ker podajam svoj pogled in izkušnje in me drugačna izkušnja ne bo prepričala, da nimam prav..Pač pogledam in če ne vidim prave osnove, pač ne verjamem...

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Človeški um

Odgovor Napisal/-a shrink »

roberto11 napisal/-a:
Ah, seveda: to, kar ti trdiš, mora vsekakor biti prav. To je znana lastnost velemislecev in šarlatanov.
Ne zato, ampak zato, ker podajam svoj pogled in izkušnje in me drugačna izkušnja ne bo prepričala, da nimam prav..Pač pogledam in če ne vidim prave osnove, pač ne verjamem...
No, saj: tako operirajo velemisleci in šarlatani.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Človeški um

Odgovor Napisal/-a shrink »

roberto11 napisal/-a:Pa še odgovor na to:
shrink napisal/-a:Perpektiva brez vsakršne osnove me ne zanima.
Torej, če te ne zanima, te pač ne zanima..pač greš mimo....
Kar pa ne pomeni, da ne bom komentiral.
shrink napisal/-a:Tako je: to je zgolj tvoje mnenje, ki pa je brez osnove.
Ne pa ni..To je na podlagi spoznanj....
Spoznanj, ki niso vredna počenega groša.
Koliko otrok imaš, da veš, da se človek zaveda že ob rojstvu ?
Irelevantno. Navedel sem ti znanstveni tekst, ki navaja dejstva, ki so v nasprotju s tem, kar si sam "spoznal".
Kopiranje linkov me ne zanima....internet vse prenese... :D
Linkanje na znanstvene članke/tekst in nasploh citiranje relevantnih virov je na poljudno-znanstvenem forumu zaželjeno (seveda pa tega vase zaverovani šarlatani, katerim so lastna "spoznanja" edino merodajna, ne razumejo). In bodi brez skrbi: na tem forumu znamo ločiti zrnje od plev. :lol:

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Človeški um

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Kar pa ne pomeni, da ne bom komentiral
Ti kar. Bo bolj zanimivo in pestro... :)
Spoznanj, ki niso vredna počenega groša.
Zakaj bi bila moja spoznanja vredna manj, kot pa nekoga drugega ?

Gre se za to, ker se ne skladajo s tvojimi prepričanji, kar pa ne pomeni, da niso resnična.
In če so tvoja prepričanja tako avtentična in resnična, potem ne vem, zakaj ti gredo posamezniki, ki razmišljajo drugače, na živce...Vso tvoje obtoževanje in označevanje za šarlatane, ni nič drugega, kot odsev strahu...
Namreč zelo pomembna razliak je, kaj sestavlja tvojo osebnost..Ali je to le nakopičeno tuje znanje ali avtentične izkušnje..
In človek, ki ve kdo je, ne bo obsojal drugače mislečega in bil v strahu, da bodo njegova prepričanja ostala brez temeljev...Prepričanja pa seveda gradijo "jaz" in s tem zavedanje.
V tem je tudi dokaz, da je potrebno neko jedro za samo-zavedanje....Saj se to jedro skozi življenje le samo-potrjuje.
Linkanje na znanstvene članke/tekst in nasploh citiranje relevantnih virov je na poljudno-znanstvenem forumu zaželjeno (seveda pa tega vase zaverovani šarlatani, katerim so lastna "spoznanja" edino merodajna, ne razumejo). In bodi brez skrbi: na tem forumu znamo ločiti zrnje od plev. :lol:
Niso moja spoznanja edino merodajna...in prav je, če se da tudi kakšen link.
Vendar nisi opazil, da se vso nakopičeno znanje giblje le v ozkih krogih..S tem mislim, da vidiš le eno perspektivo in tisto, ki potrjuje tebe.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Človeški um

Odgovor Napisal/-a shrink »

roberto11 napisal/-a:
shrink napisal/-a:Spoznanj, ki niso vredna počenega groša.
Zakaj bi bila moja spoznanja vredna manj, kot pa nekoga drugega ?
Ne skladajo se z realnostjo.
Gre se za to, ker se ne skladajo s tvojimi prepričanji, kar pa ne pomeni, da niso resnična.
Prepričanja so za znanost nerelevantna. V znanosti štejejo samo dejstva, ki so v skladu z opazovanji in na tem temelječa spoznanja. Tvoja "resnica" temu ne ustreza.
In če so tvoja prepričanja tako avtentična in resnična, potem ne vem, zakaj ti gredo posamezniki, ki razmišljajo drugače, na živce...
Saj ravno to je največji problem šarlatanov: menijo, da so znanstvena spoznanja (in s tem povezane naravne zakonitosti) stvar prepričanja posameznika.
Vso tvoje obtoževanje in označevanje za šarlatane, ni nič drugega, kot odsev strahu...
Aha, tresem se kot šiba na vodi. :lol:
Namreč zelo pomembna razliak je, kaj sestavlja tvojo osebnost..Ali je to le nakopičeno tuje znanje ali avtentične izkušnje..
Še ena šarlatanska cvetka: "Jaz čutim, da ni tako, kot pravijo znanstveniki." :lol: :lol: :lol:
In človek, ki ve kdo je, ne bo obsojal drugače mislečega in bil v strahu, da bodo njegova prepričanja ostala brez temeljev...Prepričanja pa seveda gradijo "jaz" in s tem zavedanje.
V tem je tudi dokaz, da je potrebno neko jedro za samo-zavedanje....Saj se to jedro skozi življenje le samo-potrjuje.
Šarlatansko nakladanje.
Niso moja spoznanja edino merodajna...in prav je, če se da tudi kakšen link.
Aha: "Vsakdo ima pravico do svojega mnenja in vsako spoznanje je ekvivalentno drugemu." Kako tipično razmišljanje šarlatanov v zvezi z znanostjo.
Vendar nisi opazil, da se vso nakopičeno znanje giblje le v ozkih krogih..
To bo to, ja.
S tem mislim, da vidiš le eno perspektivo in tisto, ki potrjuje tebe.
Dejstvo je, da v znanosti štejejo le dejstva (ujemanje/neujemanje hipotez z opazovanji). Zato je vsakršno nakladanje o perspektivah smešno.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Človeški um

Odgovor Napisal/-a mriz »

qg napisal/-a:Vsekakor pa bo več znanja na področju delovanja možganov tudi jeziček na tehtnici, ali je tisto bistveno kvantna zavest, ali ne.
Ravnokar berem knjigo Johna G. Taylorja The Race for Consciousness in kot kaže, to ni ravno neka dilema:
The Race for Consciousness, str. 118 napisal/-a:Experimental results are clear, however: there is absolutely no evidence
for a quantum basis of consciousness. The evidence has various parts,
those directly against the relevance of quantum effects, those indicating
how it cuts across what is known about the basis of consciousness, and
those that show how the whole enterprise is unnecessary in the first place.
I briefly discuss the first and second aspects here; the rest of this book
develops an argument for the third. The uncertainty brought about in
chemical transmission across a synapse by quantum mechanical effects
can be calculated to be less than one in a million of nonquantum effects;
they are therefore negligible. A further range of suggestions as to how
quantum mechanical effects may in fact be of relevance to consciousness
was surveyed (Herbert 1993), but they have no specific relation to the
creation of particular states of mind, especially consciousness.

Če je vpliv kvantnih pojavov na (dokaj jasno dokazan) medij zavesti oz. duševnih procesov zanemarljiv, v kakšnem smislu bi potem sploh lahko govorili o kvantni zavesti?

roberto11 napisal/-a:Če pogledamo dojenčka, vidimo, da najprej njegovi gibi nimajo nebene logične povezave..samo maha..tolče..se tudi poškoduje...To zato, ker se še ni poistovetil s telesom, kar pomeni, da se misli in telo niso sinhronizirali..
Po tej logiki bi skoraj lahko rekli, da se ti še nisi poistovetil s svojimi mislimi :lol:

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Človeški um

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Še dobro, da se nisem čisto poistovetil..
Če se bi, potem bi me vsaka nasprotujoča misel ogrožala. Kar se dogaja pri tistih, ki so preveč poistoveten s svojimi mislimi in znanjem. :lol:

Zgleda, da ne veš kaj pomeni poistovetiti se..

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Človeški um

Odgovor Napisal/-a shrink »

roberto11 napisal/-a:Še dobro, da se nisem čisto poistovetil..
Če se bi, potem bi me vsaka nasprotujoča misel ogrožala. Kar se dogaja pri tistih, ki so preveč poistoveten s svojimi mislimi in znanjem. :lol:
Ja, šarlatani so nasploh mnenja, da so znanstveniki "poistoveteni" s svojimi ugotovitvami; pač v smislu vere v neke spoznanja. Niti približno pa ne razumejo, da verovanje ne igra nobene vloge, saj znanstvena spoznanja temeljijo na eksperimentih, ki morajo biti kontrolirani in ponovljivi, skratka objektivno zastavljeni, tako da že v osnovi izključijo subjektivno komponento opazovalca.
Zgleda, da ne veš kaj pomeni poistovetiti se..
Izgleda, da si se poistovetil z religioznim nakladanjem o duši in telesu. :lol:

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Človeški um

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Ja, šarlatani so nasploh mnenja, da so znanstveniki "poistoveteni" s svojimi ugotovitvami; pač v smislu vere v neke spoznanja. Niti približno pa ne razumejo, da verovanje ne igra nobene vloge, saj znanstvena spoznanja temeljijo na eksperimentih, ki morajo biti kontrolirani in ponovljivi, skratka objektivno zastavljeni, tako da že v osnovi izključijo subjektivno komponento opazovalca.
Vse se vrti okrog človeka..
Človek le želi sebi dokazati neko realnost in to s subjektivnim namenom. :)

Treba je vedno upoštevati pomembno komponento - UM.
Um postavlja teorije, trditve, instrumente..in na podlagi postavljenih trditev in subjektivnih temeljev, potem dobiš določen rezultat.
Vsaka teorija deluje le v omejenih območjih in pogojih...
Vesolje je prostor neomejenih možnosti.... :)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Človeški um

Odgovor Napisal/-a shrink »

roberto11 napisal/-a:
Ja, šarlatani so nasploh mnenja, da so znanstveniki "poistoveteni" s svojimi ugotovitvami; pač v smislu vere v neke spoznanja. Niti približno pa ne razumejo, da verovanje ne igra nobene vloge, saj znanstvena spoznanja temeljijo na eksperimentih, ki morajo biti kontrolirani in ponovljivi, skratka objektivno zastavljeni, tako da že v osnovi izključijo subjektivno komponento opazovalca.
Vse se vrti okrog človeka..
Človek le želi sebi dokazati neko realnost in to s subjektivnim namenom. :)
Realnost naravnih zakonitosti ni odvisna od posameznika.
Treba je vedno upoštevati pomembno komponento - UM.
Um postavlja teorije, trditve, instrumente..in na podlagi postavljenih trditev in subjektivnih temeljev, potem dobiš določen rezultat.
Vsaka teorija deluje le v omejenih območjih in pogojih...
Nonsense. Znanstvena metoda, ki temelji na ponovljivosti eksperimentov v kontroliranih pogojih, zagotavlja objektivnost spoznanj. Da teorija velja v pogojih, v katerih je preizkušena, je pač temelj znanstvene metode.
Vesolje je prostor neomejenih možnosti.... :)
Zakaj že? :lol:

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Človeški um

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Že zato, da lahko obstajajo šarlatani... :D

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Človeški um

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Če je vpliv kvantnih pojavov na (dokaj jasno dokazan) medij zavesti oz. duševnih procesov zanemarljiv, v kakšnem smislu bi potem sploh lahko govorili o kvantni zavesti?
Ker človek hoče videti tisto, kar hoče videti in kar se sklada s prepričanji.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Človeški um

Odgovor Napisal/-a shrink »

roberto11 napisal/-a:Že zato, da lahko obstajajo šarlatani... :D
Točno.
roberto11 napisal/-a:
Če je vpliv kvantnih pojavov na (dokaj jasno dokazan) medij zavesti oz. duševnih procesov zanemarljiv, v kakšnem smislu bi potem sploh lahko govorili o kvantni zavesti?
Ker človek hoče videti tisto, kar hoče videti in kar se sklada s prepričanji.
Tipičen šarlatanski pogled: Zakonitosti so stvar lastnega/subjektivnega prepričanja. :lol:

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Človeški um

Odgovor Napisal/-a mriz »

shrink napisal/-a:Tipičen šarlatanski pogled: Zakonitosti so stvar lastnega/subjektivnega prepričanja.
Seveda z izjemo njegovih umotvorov...

Odgovori