Temna energija

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a:
smolejleo napisal/-a: Šele z energijo polnenja se vsa zadeva začne – kako in kaj vse pa vpliva na tir topovske krogle se pa informiraj.
Povsem zadošča začetna hitrost in elevacijski kot izstrelka, ampak tega neizobraženi hobi kozmolog pač ne ve.
Pot izstrelka je odvisna od začetne hitrosti, naklonskega kota cevi, teže, zračnega upora, oblike izstrelka, vrtenje izstrelka in še česa(temperature, vlažnosti, vetrovi...). - oglej si članek Pisanskega v Preseku -
http://www.presek.si/5/5-2-Pisanski.pdf
oz. bralci naj si to ogledajo in si sami ustvarijo mnenje, na kakšen lahek način Shrink "rešuje" naravoslovne probleme.
Ostalega pisanja verjetno ni potrebno komentirati.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a bargo »

smolejleo napisal/-a:
shrink napisal/-a:
smolejleo napisal/-a: Šele z energijo polnenja se vsa zadeva začne – kako in kaj vse pa vpliva na tir topovske krogle se pa informiraj.
Povsem zadošča začetna hitrost in elevacijski kot izstrelka, ampak tega neizobraženi hobi kozmolog pač ne ve.
Pot izstrelka je odvisna od začetne hitrosti, naklonskega kota cevi, teže, zračnega upora, oblike izstrelka, vrtenje izstrelka in še česa(temperature, vlažnosti, vetrovi...). - oglej si članek Pisanskega v Preseku -
http://www.presek.si/5/5-2-Pisanski.pdf
oz. bralci naj si to ogledajo in si sami ustvarijo mnenje, na kakšen lahek način Shrink "rešuje" naravoslovne probleme.
Ostalega pisanja verjetno ni potrebno komentirati.
Ah, vse to lahko zanemariš, če imaš GPS vodene iztrelke ter gibljiva krilca ! :wink:
Še preden bi kaj izračunal, bi naredilo BUM in bilo bi konec. Romantični časi logaritmičnih tablic na bojišču so končani, danes "fizike" zamenjujejo računalničarji. :wink:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Upam, da bomo lahko vse iztrelke zanemarili, so zelo poučen primer, kako smo nepoučni.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

smolejleo napisal/-a:
shrink napisal/-a:
smolejleo napisal/-a:Šele z energijo polnenja se vsa zadeva začne – kako in kaj vse pa vpliva na tir topovske krogle se pa informiraj.
Povsem zadošča začetna hitrost in elevacijski kot izstrelka, ampak tega neizobraženi hobi kozmolog pač ne ve.
Pot izstrelka je odvisna od začetne hitrosti, naklonskega kota cevi, teže, zračnega upora, oblike izstrelka, vrtenje izstrelka in še česa(temperature, vlažnosti, vetrovi...).
Hobist spet ne dojame: nakladal je, kako se "zadeva začne z energijo polnenja", sam pa sem mu lepo povedal, da ni potrebe po tem, saj da "povsem zadošča začetna hitrost in elevacijski kot izstrelka." Očitno hobist ni dojel, da gre za podajanje začetnih pogojev, za katere ni potrebna nobena formulacija preko "energije polnjenja." Seveda s tem nikakor nisem trdil, da sta to edina parametra, ki vplivata na balistični tir, ampak zgolj to, da ni potrebno poznavanje energije oz. formulacije preko nje, da se pride do enačbe za tir; kot sem rekel: zadošča Newtonov zakon (preko katerega se upoštevajo tudi vsi vplivi oz. parametri). :lol:
- oglej si članek Pisanskega v Preseku -
http://www.presek.si/5/5-2-Pisanski.pdf
A si končno ugotovil, kaj pomeni "balističen", hobi kozmolog? A si sploh prebral članek? Očitno ga nisi, kajti sicer bi ugotovil, da tire (do določene natančnosti) lepo opisujejo kinematične zveze. :lol:
oz. bralci naj si to ogledajo in si sami ustvarijo mnenje, na kakšen lahek način Shrink "rešuje" naravoslovne probleme.
Bralci lahko ugotovijo, da sam članka niti prebral nisi, sicer ne bi nakladal o nujnosti "energije polnjenja." Seveda pa lahko vsakdo količkaj naravoslovno razgledan ugotovi, da se ti niti ne sanja, kako in na koliko različnih načinov se lahko formulira probleme v mehaniki. Ampak to preveč ne preseneča: znanje hobi kozmologa se očitno ustavi pri OŠ fiziki. :lol:
Ostalega pisanja verjetno ni potrebno komentirati.
Tako je: z dodatnim komentiranjem bi se hobist samo dodatno smešil. :lol:
smolejleo napisal/-a:Upam, da bomo lahko vse iztrelke zanemarili, so zelo poučen primer, kako smo nepoučni.
Če je kaj zanemarljivega, je to poznavanje predmeta s strani osmoljenegaleota - zelo poučen primer hobistične pojavnosti. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a: Hobist spet ne dojame: nakladal je, kako se "zadeva začne z energijo polnenja", sam pa sem mu lepo povedal, da ni potrebe po tem, saj da "povsem zadošča začetna hitrost in elevacijski kot izstrelka." Očitno hobist ni dojel, da gre za podajanje začetnih pogojev, za katere ni potrebna nobena formulacija preko "energije polnjenja." Seveda s tem nikakor nisem trdil, da sta to edina parametra, ki vplivata na balistični tir, ampak zgolj to, da ni potrebno poznavanje energije oz. formulacije preko nje, da se pride do enačbe za tir; kot sem rekel: zadošča Newtonov zakon (preko katerega se upoštevajo tudi vsi vplivi oz. parametri). :lol:
- oglej si članek Pisanskega v Preseku -
http://www.presek.si/5/5-2-Pisanski.pdf
Glede na tak ignorantski odgovor moram napisati tole povezavo. Vsaj tisti, ki jih stvar resno zanima, si lahko ustvari jasno sliko, kaj mislim s tem, da Shrink stvari zelo ampak res zelo poenostavlja. Napisal je, da sta pomembna samo kot in hitrost, pa Newtonova mehanika (nič proti Newtonu, ampak za resno, podrobno obravnavo je malo premalo).
http://gdz.sub.uni-goettingen.de/dms/lo ... =PHYS_0260
Zdaj si počasi doumel, da za tir izstrelka ni dovolj, če poznaš samo začetno hitrost in kot. Veliko je še drugih faktorjev, ki vplivajo na tir izstrelka. Pri nekaterih od faktorjev je odločilna energija izstrelka, ki jo je iztrelek dobil od energije polnenja. Pa preberi vsaj prvi del članka, ki ga je napisal Pisanski, http://www.presek.si/5/5-1-Pisanski.pdf boš vsaj zvedel kaj je pisanica in kaj risanica in kaj risanka. Risanke o tvojem vzorniku profesor Baltazarju že poznaš – tu je ena res zanimiva za virtualiste, ne vem, če te ta prekaša!? :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=4N8rSW4mWRg

Še enkrat samo ponovim:
smolejleo napisal/-a:oz. bralci naj si to ogledajo in si sami ustvarijo mnenje, na kakšen lahek način Shrink "rešuje" naravoslovne probleme.
Vidiš zdaj, kje se začnejo tiste majhne, a odločilne razlike od tvojega pif paf topa, iz katerega pihne samo kakšen topel vetrč. Pri tem tvojem topu se seveda izstrelki (po tvojem so ti izstrelki kar brez mase, upam da dajo vsaj malo glasu od sebe, pa da posmrdi po purfelcu in žveplu) vsi lepo gibljejo po balističnih krivuljah, ki si jih ti glede začetne hitrosti in kota kar predpisal, saj nimaš kaj zgrešiti, če nimajo energije, mase.
V resnici pa to izgleda precej drugače. Vsak izstrelek ima svoje majhne posebnosti (masa, oblika, dimenzije), niti dva nista ne ista, ne enaka, sta kvečjemu podobna. Začetno hitrost in kot si pač predpisal (pa vzemimo, da sta ves čas enaka – čeprav je tudi to tvoja iluzionija), je pa vseeno še mnogo drugih dejavnikov, ki vplivajo na balistično krivuljo posameznega izstrelka in je kar smešno, da bi to imenovali balistična krivulja – to je pot, tir po katerem se je gibal določen izstrelek. In vsak tak izstrelek povzroči delo (slabo delo) in tu ni možno kot pri iluzionistih (zate bi iluzionist lahko napisal kar z veliko, samo potem bi nekateri natančni bralci ne vedeli ali je tam i ali l) – Pazi Motore, metak. Uf, hvala Shrink, da si mi rešil življenje. To ne gre tako, tu je realen svet, posledice so tu, zaradi kota, hitrosti in mase izstrelka – sedaj vidiš – hitrost in masa določata energijo. Za formule pa povprašaj tršico, če je Presek pretežak, pri spoznavanju narave boš tudi o tem kaj slišal.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

smolejleo napisal/-a:
shrink napisal/-a: Hobist spet ne dojame: nakladal je, kako se "zadeva začne z energijo polnenja", sam pa sem mu lepo povedal, da ni potrebe po tem, saj da "povsem zadošča začetna hitrost in elevacijski kot izstrelka." Očitno hobist ni dojel, da gre za podajanje začetnih pogojev, za katere ni potrebna nobena formulacija preko "energije polnjenja." Seveda s tem nikakor nisem trdil, da sta to edina parametra, ki vplivata na balistični tir, ampak zgolj to, da ni potrebno poznavanje energije oz. formulacije preko nje, da se pride do enačbe za tir; kot sem rekel: zadošča Newtonov zakon (preko katerega se upoštevajo tudi vsi vplivi oz. parametri). :lol:
- oglej si članek Pisanskega v Preseku -
http://www.presek.si/5/5-2-Pisanski.pdf
Glede na tak ignorantski odgovor moram napisati tole povezavo.
Ignorant je tisti, ki takega odgovora ne razume: t.j. hobi kozmolog osmoljenileo. Slika
Vsaj tisti, ki jih stvar resno zanima, si lahko ustvari jasno sliko, kaj mislim s tem, da Shrink stvari zelo ampak res zelo poenostavlja.
Nič ne poenostavljam: zgolj sem jasno povedal, da obravnava preko energije ni potrebna - ampak tega hobi kozmolog še vedno ne dojame. Slika
Napisal je, da sta pomembna samo kot in hitrost, pa Newtonova mehanika (nič proti Newtonu, ampak za resno, podrobno obravnavo je malo premalo).
Ne izmišljuj si, hobi kozmolog: napisal sem, da začetna hitrost in elevacijski kot izstrelka povsem zadoščata za popis začetnih pogojev in da zato ni potrebno nakladati o "energiji polnjenja". Tudi sem lepo pojasnil, da zadošča Newtonov zakon (preko katerega se upoštevajo tudi vsi vplivi oz. parametri). Iz tega seveda jasno sledi, da niso pomembni samo začetni pogoji, ampak hobi kozmolog, ki ima očitno probleme s prebiranjem besedil v slovenščini, pač tega še vedno ne more razumeti. Predlagam, da si omislil tudi kak "šnelkurc" slovenščine. Slika

Seveda pa hobi kozmolog dodatno dokazuje neizobraženost s tem, ko meni, da je Newtonova mehanika za podrobno obravnavo premalo - seveda je dovolj (očitno ne ve, kaj to sploh je Newtonova mehanika in kaj vse spada pod njen okvir Slika), hobi kozmolog naj se zato kar izobrazi. Slika
http://gdz.sub.uni-goettingen.de/dms/lo ... =PHYS_0260
Zdaj si počasi doumel, da za tir izstrelka ni dovolj, če poznaš samo začetno hitrost in kot.
Ne ti ne dojameš tistega, kar drugi pišejo. Kar opismeni se (tako jezikovno kot strokovno). Slika
Veliko je še drugih faktorjev, ki vplivajo na tir izstrelka. Pri nekaterih od faktorjev je odločilna energija izstrelka, ki jo je iztrelek dobil od energije polnenja.
Hah, hobi kozmolog še vedno ne dojame, da ni potrebno nakladati o "energiji polnjenja", če je znana začetna hitrost izstrelka. Slika
Pa preberi vsaj prvi del članka, ki ga je napisal Pisanski, http://www.presek.si/5/5-1-Pisanski.pdf boš vsaj zvedel kaj je pisanica in kaj risanica in kaj risanka.
Ni mi treba, hobi kozmolog, saj dokaj dobro poznam področje balistike. Očitno pa se tebi niti ne sanja, kako in na koliko različnih načinov se lahko formulira probleme v mehaniki. Ampak to preveč ne preseneča: znanje hobi kozmologa se očitno ustavi pri OŠ fiziki (drugič). Slika
Risanke o tvojem vzorniku profesor Baltazarju že poznaš – tu je ena res zanimiva za virtualiste, ne vem, če te ta prekaša!? :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=4N8rSW4mWRg
Ti še osnov mehanike ne poznaš, a bi nakladal o kozmologiji v okviru splošne teorije relativnosti. Slika
Še enkrat samo ponovim:
smolejleo napisal/-a:oz. bralci naj si to ogledajo in si sami ustvarijo mnenje, na kakšen lahek način Shrink "rešuje" naravoslovne probleme.
Seveda pa lahko vsakdo količkaj naravoslovno razgledan ugotovi, da se ti niti ne sanja, kako in na koliko različnih načinov se lahko formulira probleme v mehaniki. Ampak to preveč ne preseneča: znanje hobi kozmologa se očitno ustavi pri OŠ fiziki (tretjič) :lol:
Vidiš zdaj, kje se začnejo tiste majhne, a odločilne razlike od tvojega pif paf topa, iz katerega pihne samo kakšen topel vetrč. Pri tem tvojem topu se seveda izstrelki (po tvojem so ti izstrelki kar brez mase, upam da dajo vsaj malo glasu od sebe, pa da posmrdi po purfelcu in žveplu) vsi lepo gibljejo po balističnih krivuljah, ki si jih ti glede začetne hitrosti in kota kar predpisal, saj nimaš kaj zgrešiti, če nimajo energije, mase.
Joj, joj, joj, neizobraženi hobist naklada, da npr. kinematične zveze in Newtonova dinamika predpostavljata telesa brez mase. Slika
V resnici pa to izgleda precej drugače. Vsak izstrelek ima svoje majhne posebnosti (masa, oblika, dimenzije), niti dva nista ne ista, ne enaka, sta kvečjemu podobna.
Kako izgledajo balistične enačbe, pač hobi kozmolog ne ve, ker je neizobražen. Slika
Začetno hitrost in kot si pač predpisal (pa vzemimo, da sta ves čas enaka – čeprav je tudi to tvoja iluzionija), je pa vseeno še mnogo drugih dejavnikov, ki vplivajo na balistično krivuljo posameznega izstrelka in je kar smešno, da bi to imenovali balistična krivulja – to je pot, tir po katerem se je gibal določen izstrelek.
Hah, ja, za hobi kozmologa je "iluzionija" (iluzija je pravilen pojem, hobi kozmolog Slika), da se izstrelke istega tipa obravnava enako. Seveda pa mu še vedno ni jasen pojem balistične krivulje in kaj je vse povezano z njim, kar je seveda lahko zgolj smešno tistim, ki taka nakladanja berejo. Slika
In vsak tak izstrelek povzroči delo (slabo delo) in tu ni možno kot pri iluzionistih (zate bi iluzionist lahko napisal kar z veliko, samo potem bi nekateri natančni bralci ne vedeli ali je tam i ali l)
Kakšno "delo", hobi kozmolog? A poznaš pojem dela v mehaniki (in fiziki nasploh)? Slika
– Pazi Motore, metak.
Uuuuu, osmoljenileo, pa ti si mi mađioničar, pardon: iluzionist. Slika
Uf, hvala Shrink, da si mi rešil življenje.
Tvoje življenje ima jasno usodo: usodo neizobraženega hobista. Slika
To ne gre tako, tu je realen svet, posledice so tu, zaradi kota, hitrosti in mase izstrelka – sedaj vidiš – hitrost in masa določata energijo.
Hobi kozmolog pa je še vedno prepričan, da mehanika obravnava telesa brez mase. Slika
Za formule pa povprašaj tršico, če je Presek pretežak, pri spoznavanju narave boš tudi o tem kaj slišal.
Hah, hobi kozmolog, formule so meni popolnoma znane, le tebi niso: kajti ti še vedno imaš "iluzionije" o brezmasnih telesih. Slika

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a:
Povsem zadošča začetna hitrost in elevacijski kot izstrelka,...
Po tvojem izgleda študiranje balističnih tirov brezmasnih izdelkov takole:
Slika

Ker si avatar tega gospoda predlagam, da spremeniš svoj avatar - nov je že tu. :shock:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

smolejleo napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Povsem zadošča začetna hitrost in elevacijski kot izstrelka,...
Po tvojem izgleda študiranje balističnih tirov brezmasnih izdelkov takole:
http://commons.wikimedia.org/wiki/File: ... AWille.jpg


Ker si avatar tega gospoda predlagam, da spremeniš svoj avatar - nov je že tu. :shock:

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Balistika je veda o tirih ali tudi trajektoriji predmetov npr. nevtrinov :wink: , in tudi tistih brez mase npr. gravitonov :wink: ! Ta veda je dobila ime po :
http://sl.wikipedia.org/wiki/Balista ,
je pa tudi del "nebesne mehanike" (nebeške mehanike). Tipično opisuje tire, kjer se objekt vrne na izhodiščno telo, npr. na črno luknjo! Upam, da mi ne bo kdo zameril, ker sem vzel primerjave iz vsakdanjega življenja! :oops:
What makes planets go around the sun? At the time of Kepler some people answered this problem by saying that there were angels behind them beating their wings and pushing the planets around an orbit. As you will see, the answer is not very far from the truth. The only difference is that the angels sit in a different direction and their wings push inward.
Richard Feynman

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

smolejleo napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Povsem zadošča začetna hitrost in elevacijski kot izstrelka,...
Po tvojem izgleda študiranje balističnih tirov brezmasnih izdelkov takole:
Slika
Neizobraženi hobist, ki je pri poznavanju mehanike obtičal v OŠ, še vedno naklada o brezmasnih telesih. Priporočam mu "šnelkurc" tudi iz tega predmeta.
Ker si avatar tega gospoda predlagam, da spremeniš svoj avatar - nov je že tu. :shock:
Najprej se opismeni v slovenskem jeziku, ker gornje ni za oceno zadostno niti po OŠ merilih.

P.S. Tipično od šarlatanov je, da dajejo predloge v zvezi z mojim avatarjem. :lol:
NIKKI napisal/-a:Balistika je veda o tirih ali tudi trajektoriji predmetov npr. nevtrinov :wink: , in tudi tistih brez mase npr. gravitonov :wink: ! Ta veda je dobila ime po :
http://sl.wikipedia.org/wiki/Balista ,
je pa tudi del "nebesne mehanike" (nebeške mehanike). Tipično opisuje tire, kjer se objekt vrne na izhodiščno telo, npr. na črno luknjo! Upam, da mi ne bo kdo zameril, ker sem vzel primerjave iz vsakdanjega življenja!
Ne bo držalo: balistika se nanaša na gibanje in tire izstrelkov, etimološko pa izhaja iz grške besede βάλλειν ('ba'llein') - met (ang. wikipedija):
Ballistics (gr. βάλλειν ('ba'llein'), "throw") is the science of mechanics that deals with the flight, behavior, and effects of projectiles, especially bullets, gravity bombs, rockets, or the like; the science or art of designing and accelerating projectiles so as to achieve a desired performance.
Seveda je možno tudi osnovne delce ali določena nebesna telesa izstreliti. 8)

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a: Ne izmišljuj si, hobi kozmolog: napisal sem, da začetna hitrost in elevacijski kot izstrelka povsem zadoščata za popis začetnih pogojev in da zato ni potrebno nakladati o "energiji polnjenja". Tudi sem lepo pojasnil, da zadošča Newtonov zakon (preko katerega se upoštevajo tudi vsi vplivi oz. parametri). Iz tega seveda jasno sledi, da niso pomembni samo začetni pogoji, ampak hobi kozmolog, ki ima očitno probleme s prebiranjem besedil v slovenščini, pač tega še vedno ne more razumeti. Predlagam, da si omislil tudi kak "šnelkurc" slovenščine.

Seveda pa hobi kozmolog dodatno dokazuje neizobraženost s tem, ko meni, da je Newtonova mehanika za podrobno obravnavo premalo - seveda je dovolj (očitno ne ve, kaj to sploh je Newtonova mehanika in kaj vse spada pod njen okvir ), hobi kozmolog naj se zato kar izobrazi.
To pač trdi šrink. Če pogledamo njegovo izjavo :
"napisal sem, da začetna hitrost in elevacijski kot izstrelka povsem zadoščata za popis začetnih pogojev in da zato ni potrebno nakladati o "energiji polnjenja"."
in izjavo g Pisanskega (citiram - http://www.presek.si/5/5-2-Pisanski.pdf -2 odstavek, dne 04.04.2013) :
"Pot izstrelka je odvisna od hitrosti, naklonskega kota cevi, teže, zračnega upora, oblike izstrelka, vrtenja izstrelka in še (temperatura, vlažnost, vetrovi itd.).Računanje poti izstrelka je težavna naloga, saj bi pri natančnem računu morali upoštevati še spreminjanje težnega pospeška z višino, vrtenje Zemlje . . . Napraviti moramo precej poenostavitev ....." (konec citata)

Jasno je, da za vsak malo bolj "resen izračun" potrebujemo še kaj več kot hitrost in elevacijski (naklonski) kot. Če ne verjamete meni, pa vsaj g. Pisanskemu - to je tisti docent, profesor, ki je hodil v tankerci in kavbojkah tam okoli FNT in v FNT kot asistent in kasneje kot predavatelj.
Ob vsem tem topu pa ne razumem ali Shrink noče priznati svojih napačnih - pomankljivih izjav, ker je tako nadut ali ... top je pač njegova napaka.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

smolejleo napisal/-a:
shrink napisal/-a: Ne izmišljuj si, hobi kozmolog: napisal sem, da začetna hitrost in elevacijski kot izstrelka povsem zadoščata za popis začetnih pogojev in da zato ni potrebno nakladati o "energiji polnjenja". Tudi sem lepo pojasnil, da zadošča Newtonov zakon (preko katerega se upoštevajo tudi vsi vplivi oz. parametri). Iz tega seveda jasno sledi, da niso pomembni samo začetni pogoji, ampak hobi kozmolog, ki ima očitno probleme s prebiranjem besedil v slovenščini, pač tega še vedno ne more razumeti. Predlagam, da si omislil tudi kak "šnelkurc" slovenščine.

Seveda pa hobi kozmolog dodatno dokazuje neizobraženost s tem, ko meni, da je Newtonova mehanika za podrobno obravnavo premalo - seveda je dovolj (očitno ne ve, kaj to sploh je Newtonova mehanika in kaj vse spada pod njen okvir ), hobi kozmolog naj se zato kar izobrazi.
To pač trdi šrink. Če pogledamo njegovo izjavo :
"napisal sem, da začetna hitrost in elevacijski kot izstrelka povsem zadoščata za popis začetnih pogojev in da zato ni potrebno nakladati o "energiji polnjenja"."

in izjavo g Pisanskega (citiram - http://www.presek.si/5/5-2-Pisanski.pdf -2 odstavek, dne 04.04.2013) :
"Pot izstrelka je odvisna od hitrosti, naklonskega kota cevi, teže, zračnega upora, oblike izstrelka, vrtenja izstrelka in še (temperatura, vlažnost, vetrovi itd.).Računanje poti izstrelka je težavna naloga, saj bi pri natančnem računu morali upoštevati še spreminjanje težnega pospeška z višino, vrtenje Zemlje . . . Napraviti moramo precej poenostavitev ....." (konec citata)
Zgolj hobist osmoljenileo, ki ima očitno probleme z razumevanjem napisanega, vidi nasprotja. Seveda jih ni, kajti njegovi neizobraženi hobistični pameti še vedno ni jasen pomen začetnih pogojev (in začetna hitrost prav lepo nadomešča njegovo "energijo polnjenja", kot jo poimenuje). Seveda pa je zgolj njegov problem, če slabo obvlada slovenščino in posledično napačno bere, da zgolj začetni pogoji vplivajo na balistični tir; pa še lepo sem mu povedal, da tega niti približno nisem trdil. :lol:

Seveda pa lahko zgolj hobist meni, da se vseh vplivov ne da popisati z Newtonovim pristopom: seveda se jih da, ampak so zaradi tega enačbe (tako mimogrede, hobi kozmolog: gre za diferencialne enačbe, ne pa za tiste, ki si jih obračal v OŠ :lol: ) bolj zapletene, zato se pač naredi določene poenostavitve (se zanemari tiste vplive, ki niso bistveni), ki olajšajo reševanje. Ampak kaj bi o tem vedel hobi kozmolog, ki mu višek matematike predstavlja kvadratna enačba. :lol:
Jasno je, da za vsak malo bolj "resen izračun" potrebujemo še kaj več kot hitrost in elevacijski (naklonski) kot.
Jasno je, da hobist potrebuje "šnelkurc" slovenščine, ker samo polpismeni nakladač lahko moje poste interpretira na tak način.
Če ne verjamete meni, pa vsaj g. Pisanskemu - to je tisti docent, profesor, ki je hodil v tankerci in kavbojkah tam okoli FNT in v FNT kot asistent in kasneje kot predavatelj.
Saj ni on problem, problem je polpismenost (tako jezikovna kot strokovna) osmoljenegaleota. :lol:
Ob vsem tem topu pa ne razumem ali Shrink noče priznati svojih napačnih - pomankljivih izjav, ker je tako nadut ali ... top je pač njegova napaka.
Pri meni ni bilo nobene napake, hobi kozmolog. Napake moraš iskati pri svojem hobističnem dojemanju začinjenim s polpismenostjo, ki ima za posledico prav neumno interpretacijo izjav ostalih. Ampak to ni nič posebno novega pri tebi - že videno v tej temi, ko si nakladal o kozmoloških krivuljah. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a:
Zgolj hobist osmoljenileo, ki ima očitno probleme z razumevanjem napisanega, vidi nasprotja. Seveda jih ni, kajti njegovi neizobraženi hobistični pameti še vedno ni jasen pomen začetnih pogojev (in začetna hitrost prav lepo nadomešča njegovo "energijo polnjenja", kot jo poimenuje). Seveda pa je zgolj njegov problem, če slabo obvlada slovenščino in posledično napačno bere, da zgolj začetni pogoji vplivajo na balistični tir; pa še lepo sem mu povedal, da tega niti približno nisem trdil. :lol:
To pač trdi šrink. Če pogledamo njegovo izjavo :
"napisal sem, da začetna hitrost in elevacijski kot izstrelka povsem zadoščata za popis začetnih pogojev in da zato ni potrebno nakladati o "energiji polnjenja"."

in izjavo g Pisanskega (citiram - http://www.presek.si/5/5-2-Pisanski.pdf -2 odstavek, dne 04.04.2013) :
"Pot izstrelka je odvisna od hitrosti, naklonskega kota cevi, teže, zračnega upora, oblike izstrelka, vrtenja izstrelka in še (temperatura, vlažnost, vetrovi itd.).Računanje poti izstrelka je težavna naloga, saj bi pri natančnem računu morali upoštevati še spreminjanje težnega pospeška z višino, vrtenje Zemlje . . . Napraviti moramo precej poenostavitev ....." (konec citata) - beič
http://kanone.funspiele.ch/flying-gonzo.html

Znanstvenik SHRINK, prosim dodaj k začetnim pogojem še MASO, potem je pa vse ok (bralci bodo že sami pogruntali kaj pomeni, če poznamo hitrost in MASO)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

A spet izkazuješ tipično lastnost šarlatana, t.j. repetitivnost, osmoljenileo? :lol:

Seveda lahko sledi le repriza:
smolejleo napisal/-a:
shrink napisal/-a:Zgolj hobist osmoljenileo, ki ima očitno probleme z razumevanjem napisanega, vidi nasprotja. Seveda jih ni, kajti njegovi neizobraženi hobistični pameti še vedno ni jasen pomen začetnih pogojev (in začetna hitrost prav lepo nadomešča njegovo "energijo polnjenja", kot jo poimenuje). Seveda pa je zgolj njegov problem, če slabo obvlada slovenščino in posledično napačno bere, da zgolj začetni pogoji vplivajo na balistični tir; pa še lepo sem mu povedal, da tega niti približno nisem trdil.
To pač trdi šrink. Če pogledamo njegovo izjavo :
"napisal sem, da začetna hitrost in elevacijski kot izstrelka povsem zadoščata za popis začetnih pogojev in da zato ni potrebno nakladati o "energiji polnjenja"."

in izjavo g Pisanskega (citiram - http://www.presek.si/5/5-2-Pisanski.pdf -2 odstavek, dne 04.04.2013) :
"Pot izstrelka je odvisna od hitrosti, naklonskega kota cevi, teže, zračnega upora, oblike izstrelka, vrtenja izstrelka in še (temperatura, vlažnost, vetrovi itd.).Računanje poti izstrelka je težavna naloga, saj bi pri natančnem računu morali upoštevati še spreminjanje težnega pospeška z višino, vrtenje Zemlje . . . Napraviti moramo precej poenostavitev ....." (konec citata) - beič
Zgolj hobist osmoljenileo, ki ima očitno probleme z razumevanjem napisanega, vidi nasprotja. Seveda jih ni, kajti njegovi neizobraženi hobistični pameti še vedno ni jasen pomen začetnih pogojev (in začetna hitrost prav lepo nadomešča njegovo "energijo polnjenja", kot jo poimenuje). Seveda pa je zgolj njegov problem, če slabo obvlada slovenščino in posledično napačno bere, da zgolj začetni pogoji vplivajo na balistični tir; pa še lepo sem mu povedal, da tega niti približno nisem trdil. :lol:

Seveda pa lahko zgolj hobist meni, da se vseh vplivov ne da popisati z Newtonovim pristopom: seveda se jih da, ampak so zaradi tega enačbe (tako mimogrede, hobi kozmolog: gre za diferencialne enačbe, ne pa za tiste, ki si jih obračal v OŠ :lol: ) bolj zapletene, zato se pač naredi določene poenostavitve (se zanemari tiste vplive, ki niso bistveni), ki olajšajo reševanje. Ampak kaj bi o tem vedel hobi kozmolog, ki mu višek matematike predstavlja kvadratna enačba. :lol:
Znanstvenik SHRINK, prosim dodaj k začetnim pogojem še MASO, potem je pa vse ok (bralci bodo že sami pogruntali kaj pomeni, če poznamo hitrost in MASO)
Tu se spet kaže neizobraženost hobi kozmologa: masa ni nikakršen začetni pogoj. Če bi hobi kozmolog vedel, kako se formulirajo gibalne enačbe v mehaniki in kaj pomenijo začetni pogoji pri takih enačbah, se ne bi smešil s takimi izjavami. In mimogrede, hobi kozmolog: če je zračni upor zanemarljiv - kar recimo velja za določene izstrelke - se masa v gibalnih enačbah lepo pokrajša (rezultat so seveda znane kinematične zveze). Ampak naj tega hobist ne povezuje z gibanjem brezmasnih teles - da se ne bo spet smešil pred bralci. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a:
smolejleo napisal/-a:Znanstvenik SHRINK, prosim dodaj k začetnim pogojem še MASO, potem je pa vse ok (bralci bodo že sami pogruntali kaj pomeni, če poznamo hitrost in MASO)
Tu se spet kaže neizobraženost hobi kozmologa: masa ni nikakršen začetni pogoj. Če bi hobi kozmolog vedel, kako se formulirajo gibalne enačbe v mehaniki in kaj pomenijo začetni pogoji pri takih enačbah, se ne bi smešil s takimi izjavami. In mimogrede, hobi kozmolog: če je zračni upor zanemarljiv - kar recimo velja za določene izstrelke - se masa v gibalnih enačbah lepo pokrajša (rezultat so seveda znane kinematične zveze). Ampak naj tega hobist ne povezuje z gibanjem brezmasnih teles - da se ne bo spet smešil pred bralci. :lol:
Končno -citiram Shrinka: če je zračni upor zanemarljiv - kar recimo velja za določene izstrelke - se masa v gibalnih enačbah lepo pokrajša (rezultat so seveda znane kinematične zveze).konec citata
Tu ni bilo nič govora, da bi zračni upor zanemarili, take stvari bi se dogajale na Luni, ali za Luno, v tvoji glavi. Torej zračnega upora pri streljanju s topom ne moreš zanemariti, zato je pa poleg hitrosti in naklonskega kota odločilna tudi masa.(pa še kaj, saj je že Pisanski to za osnovnošolce napisal/tvoj komentar/ - ti pa tega ne razumeš)
Drugič pa že napiši, da streljaš kozle na Luni - boš upošteval 6-krat manjši g. Ali pa sploh ne, ko s Hawkingom streljata kozle kar v brezračnem breztežnem prostoru - in to s topom po tisth aliensih, katerih se Hawking tako boji, vama bo prišel pomagati še Hawkens s pisateljem, tvojim vzornikom, vred. Samo pazite, da ne boste zadeli kakšno kozološko konstanto, pa boš spet moral upoštevati maso, ampak ne vem ali bo ta zaustavila ali pospešila izstrelek - je pač črna iluzionija, magija.
http://www.google.at/imgres?imgurl=http ... w&dur=2909

Si videl, kakšo cev ima, tako kot bi moral biti tisti NOV 13 let star graf vesolja - sem prebral, da si kar glavni pri Kvarkadabri - daj odstrani besedo NOVO, če je že 13 let staro. (ti si začel pogrevati staro temo - glej prejšnji odgovor)

Ali se bolj ogrevaš za baronske naslove - sem ti tudi že dal link.http://www.scifi-movies.com/english/pos ... n-1943.htm
Si res avatar tega gospoda.

Pa še če si boš kupil parcelo tam gor ali dol ali zunaj, kjer imaš že izkušnje z bojevanjem in kanonirstvom. http://www.moonforsale.com/

Odgovori