Temna energija

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

smolejleo napisal/-a:
shrink napisal/-a:
smolejleo napisal/-a:Znanstvenik SHRINK, prosim dodaj k začetnim pogojem še MASO, potem je pa vse ok (bralci bodo že sami pogruntali kaj pomeni, če poznamo hitrost in MASO)
Tu se spet kaže neizobraženost hobi kozmologa: masa ni nikakršen začetni pogoj. Če bi hobi kozmolog vedel, kako se formulirajo gibalne enačbe v mehaniki in kaj pomenijo začetni pogoji pri takih enačbah, se ne bi smešil s takimi izjavami. In mimogrede, hobi kozmolog: če je zračni upor zanemarljiv - kar recimo velja za določene izstrelke - se masa v gibalnih enačbah lepo pokrajša (rezultat so seveda znane kinematične zveze). Ampak naj tega hobist ne povezuje z gibanjem brezmasnih teles - da se ne bo spet smešil pred bralci. :lol:
Končno -citiram Shrinka: če je zračni upor zanemarljiv - kar recimo velja za določene izstrelke - se masa v gibalnih enačbah lepo pokrajša (rezultat so seveda znane kinematične zveze).konec citata
Tu ni bilo nič govora, da bi zračni upor zanemarili, take stvari bi se dogajale na Luni, ali za Luno, v tvoji glavi. Torej zračnega upora pri streljanju s topom ne moreš zanemariti, zato je pa poleg hitrosti in naklonskega kota odločilna tudi masa.(pa še kaj, saj je že Pisanski to za osnovnošolce napisal/tvoj komentar/ - ti pa tega ne razumeš)
Seveda se lahko zanemari zračni upor (napaka zaradi neupoštevanja zračnega upora je namreč sprejemljiva): recimo pri izstrelkih z dometom do 500 m ali pri izstrelkih z nizkim zračnim uporom; kar izobrazi se hobi kozmolog. Slika
Drugič pa že napiši, da streljaš kozle na Luni - boš upošteval 6-krat manjši g.
Oblika enačb je ista, ampak neizobraženi hobi kozmolog pač tega ne more vedeti, ker je pač glede fizike še v OŠ. Slika
Ali pa sploh ne, ko s Hawkingom streljata kozle kar v brezračnem breztežnem prostoru - in to s topom po tisth aliensih, katerih se Hawking tako boji, vama bo prišel pomagati še Hawkens s pisateljem, tvojim vzornikom, vred. Samo pazite, da ne boste zadeli kakšno kozološko konstanto, pa boš spet moral upoštevati maso, ampak ne vem ali bo ta zaustavila ali pospešila izstrelek - je pač črna iluzionija, magija.
"Iluzionija" je (še vedno) hobikozmološko prepričanje, da kinematične zveze (ki v določenih primerih dovolj dobro opisujejo gibanje izstrelkov) opisujejo brezmasna telesa. Slika Seveda pa je pravcat črn humor streljanje brezmasnih kozlov (ali pa morda alienov Slika) s strani hobi kozmologa. Slika
Si videl, kakšo cev ima, tako kot bi moral biti tisti NOV 13 let star graf vesolja - sem prebral, da si kar glavni pri Kvarkadabri - daj odstrani besedo NOVO, če je že 13 let staro. (ti si začel pogrevati staro temo - glej prejšnji odgovor)
Kdo ti je prišepnil, hobi kozmolog? Alien v tvoji glavi? Slika Drugače pa vidim, da te spet mučijo kozmološke krivulje. Slika
Ali se bolj ogrevaš za baronske naslove - sem ti tudi že dal link.
Si res avatar tega gospoda.
Predlogi glede mojega avatarja: spet tipična šarlatanska pojavnost. Slika
Pa še če si boš kupil parcelo tam gor ali dol ali zunaj, kjer imaš že izkušnje z bojevanjem in kanonirstvom.
A te spet daje paranoja v zvezi z alieni? Se pripravljaš na njihovo invazijo? Ampak brez skrbi: se bodo najavili z znaki (žitni krogi ali pa ti bodo posekali hosto - tako ti ne bo treba žagati in sekati za naslednjo zimo). Slika

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a:
Seveda se lahko zanemari zračni upor (napaka zaradi neupoštevanja zračnega upora je namreč sprejemljiva): recimo pri izstrelkih z dometom do 500 m ali pri izstrelkih z nizkim zračnim uporom; kar izobrazi se hobi kozmolog. Slika
Veš kaj, znanstvenik Shrink. Kozle streljaš in to z zelo velikim kalibrom.
Pri dometu tvojih 500 metrov je razlika, ki nastane zaradi zračnega upora pri 10 kg železni krogli več kot 100 metrov. Ta tvoj izstrelek bi moralo biti 50 kg tanko kopje - iz platine.
Za preprost prikaz je tu simulacija -http://www.schulportal-thueringen.de/we ... ?tspi=3459
izračun bo pa naredil Shrink (seveda tak, da bo na 500 metrih dosega neupoštevanje zračnega upora zanemarljivo, bo že vzel take "konstante" ali pa mađionski metak), jaz ga bom pa koregiral.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

smolejleo napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Seveda se lahko zanemari zračni upor (napaka zaradi neupoštevanja zračnega upora je namreč sprejemljiva): recimo pri izstrelkih z dometom do 500 m ali pri izstrelkih z nizkim zračnim uporom; kar izobrazi se hobi kozmolog. Slika
Veš kaj, znanstvenik Shrink. Kozle streljaš in to z zelo velikim kalibrom.
Ne, kozle streljaš sam, hobi kozmolog osmoljenileo; le oglej si v nadaljevanju. :lol:
Pri dometu tvojih 500 metrov je razlika, ki nastane zaradi zračnega upora pri 10 kg železni krogli več kot 100 metrov. Ta tvoj izstrelek bi moralo biti 50 kg tanko kopje - iz platine.
Samo hobi kozmolog je dojel, da govorim o železnih kroglah; seveda je bilo govora npr. o izstrelkih iz pušk. :lol:
Za preprost prikaz je tu simulacija -http://www.schulportal-thueringen.de/we ... ?tspi=3459
izračun bo pa naredil Shrink (seveda tak, da bo na 500 metrih dosega neupoštevanje zračnega upora zanemarljivo, bo že vzel take "konstante" ali pa mađionski metak), jaz ga bom pa koregiral.
Hah, tak izračun oz. izpeljavo balističnega tira za običajno kroglo z upoštevanjem zračnega upora zna narediti vsak študent v 1. letniku faksa. Seveda pa hobi kozmologu očitno ni jasno, da vsak izstrelek le ni običajna krogla, s katero se je hobi kozmolog zmožen le igrati s pomočjo kake simulacije. Spet mu priporočam, da ustrezno korigira svoje znanje. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Shrink, izmikaš se -
napisal si "Seveda se lahko zanemari zračni upor (napaka zaradi neupoštevanja zračnega upora je namreč sprejemljiva): recimo (1) pri izstrelkih z dometom do 500 m ali (2) pri izstrelkih z nizkim zračnim uporom; kar izobrazi se hobi kozmolog.
Pod (1) nisi določil izstrelka in jaz sem dal za primer železno kroglo, ker sva se prej pogovarjala o topovskih izstrelkih in kanonirjih Jurija Vege - ti so streljali železne krogle in bi se ti vsi smejali, ko si trdil, da sta za iztrelke z dometom 500 metrov pomembna samo začetna hitrost in kot.
Pod (2) izstrelki z nizkim zračnim uporom in potem še citat: "Samo hobi kozmolog je dojel, da govorim o železnih kroglah; seveda je bilo govora npr. o izstrelkih iz pušk." iz katerega je šele sedaj razvidno, da se pogovarjava o izstrelkih iz pušk. Tudi tu te moram razočarati - izstrelki največjih kalibrov pušk pri dometu ali na streljanju na 500 metrov imajo premajhno maso, da bi zračni upor lahko zanemaril. Zares si velik lovec in streljaš velike kozle.

Nekaj podobnega se dogaja, ko pojasnuješ po katerih "formulah" je opisan balistični tir.
Najprej je dovolj - citat:Ne izmišljuj si, hobi kozmolog: napisal sem, da začetna hitrost in elevacijski kot izstrelka povsem zadoščata za popis začetnih pogojev in da zato ni potrebno nakladati o "energiji polnjenja". Tudi sem lepo pojasnil, da zadošča Newtonov zakon (preko katerega se upoštevajo tudi vsi vplivi oz. parametri)
torej en Newtonow zakon - seveda jaz pojasnjujem, da to ni dovolj, ti pa hitro zamenjaš Newtonov zakon z
- citat:Seveda pa hobi kozmolog dodatno dokazuje neizobraženost s tem, ko meni, da je Newtonova mehanika za podrobno obravnavo premalo - seveda je dovolj (očitno ne ve, kaj to sploh je Newtonova mehanika in kaj vse spada pod njen okvir ), hobi kozmolog naj se zato kar izobrazi.
in končno še
- citat: Seveda pa lahko zgolj hobist meni, da se vseh vplivov ne da popisati z Newtonovim pristopom: seveda se jih da, ampak so zaradi tega enačbe (tako mimogrede, hobi kozmolog: gre za diferencialne enačbe, ne pa za tiste, ki si jih obračal v OŠ ) bolj zapletene, zato se pač naredi določene poenostavitve (se zanemari tiste vplive, ki niso bistveni), ki olajšajo reševanje. Ampak kaj bi o tem vedel hobi kozmolog, ki mu višek matematike predstavlja kvadratna enačba.

Da povzamem - moja kritika je bila, da ne moreš preprosto opisati balističnega tira samo z začetno hitrostjo in naklonskim kotom izstrelka, ter da je en Newtonov zakon premalo za vse to (si misli tistega ki te udari po očesu, če si preblizu daljnogleda?) - počasi si tudi ti to spoznal in iz tega izpeljal mađionski metak ter ovrgel kvantno mehaniko in teorijo relativnosti za opisovanje izstrelkov dometa 500 m.

Vseeno - tu v bližnjem kraju, kjer je Josef Stefan preživljal mladost dodajo korenini in kakšnemu kilogramu železa 20000€ vrednosti. Puške delajo.Sigurno bi od tebe odkupili patent s katerim bi eleminirali zračni upor na 500 m. S tem si pa tudi rešil dilemo, kako se postrelita dva klona - eden mora imeti tvojo puško in seveda tebe, da rečeš: pazi klone, metak. Uf, hvala, originalu si rešil življenje.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

smolejleo napisal/-a:Shrink, izmikaš se -
Če se kaj izmika, je to znanje - seveda hobi kozmologu. Slika
napisal si "Seveda se lahko zanemari zračni upor (napaka zaradi neupoštevanja zračnega upora je namreč sprejemljiva): recimo (1) pri izstrelkih z dometom do 500 m ali (2) pri izstrelkih z nizkim zračnim uporom; kar izobrazi se hobi kozmolog.
Pod (1) nisi določil izstrelka in jaz sem dal za primer železno kroglo, ker sva se prej pogovarjala o topovskih izstrelkih in kanonirjih Jurija Vege - ti so streljali železne krogle in bi se ti vsi smejali, ko si trdil, da sta za iztrelke z dometom 500 metrov pomembna samo začetna hitrost in kot.
Pod (2) izstrelki z nizkim zračnim uporom in potem še citat: "Samo hobi kozmolog je dojel, da govorim o železnih kroglah; seveda je bilo govora npr. o izstrelkih iz pušk." iz katerega je šele sedaj razvidno, da se pogovarjava o izstrelkih iz pušk.
Kako ti dojemaš moje poste, je tvoj problem. Slika
Tudi tu te moram razočarati - izstrelki največjih kalibrov pušk pri dometu ali na streljanju na 500 metrov imajo premajhno maso, da bi zračni upor lahko zanemaril.
Tu lahko razočaraš zgolj samega sebe: kar "posimuliraj" kak tak izstrelek (seveda takega, ki ima začetno hitrost od 800 do 1000 m/s) na razdalji 500 m - recimo za vodoravni met, pa poročaj, kaj vidi tvoje hobikozmološko oko. Če ne najdeš enačb za krivulje, kar sporoči; ti jih bom spet priskrbel, ampak pozor: v tisti, ki popisuje gibanje z zračnim uporom, boš spet našel hiperbolično funkcijo. Slika
Zares si velik lovec in streljaš velike kozle.
Kozle streljaš zgolj sam: tudi recimo take brezmasne. Slika
Nekaj podobnega se dogaja, ko pojasnuješ po katerih "formulah" je opisan balistični tir./.../
Res se podobno dogaja: ker si pač polpismen, zato slabo razumeš napisano - spet priporočam kak "šnelkurc" slovenščine. Slika
Da povzamem - moja kritika je bila, da ne moreš preprosto opisati balističnega tira samo z začetno hitrostjo in naklonskim kotom izstrelka, ter da je en Newtonov zakon premalo za vse to (si misli tistega ki te udari po očesu, če si preblizu daljnogleda?)
Da povzamem:
shrink napisal/-a:Ne izmišljuj si, hobi kozmolog: napisal sem, da začetna hitrost in elevacijski kot izstrelka povsem zadoščata za popis začetnih pogojev in da zato ni potrebno nakladati o "energiji polnjenja". Tudi sem lepo pojasnil, da zadošča Newtonov zakon (preko katerega se upoštevajo tudi vsi vplivi oz. parametri). Iz tega seveda jasno sledi, da niso pomembni samo začetni pogoji, ampak hobi kozmolog, ki ima očitno probleme s prebiranjem besedil v slovenščini, pač tega še vedno ne more razumeti. Predlagam, da si omislil tudi kak "šnelkurc" slovenščine.
in
shrink napisal/-a:Tu se spet kaže neizobraženost hobi kozmologa: masa ni nikakršen začetni pogoj. Če bi hobi kozmolog vedel, kako se formulirajo gibalne enačbe v mehaniki in kaj pomenijo začetni pogoji pri takih enačbah, se ne bi smešil s takimi izjavami. In mimogrede, hobi kozmolog: če je zračni upor zanemarljiv - kar recimo velja za določene izstrelke - se masa v gibalnih enačbah lepo pokrajša (rezultat so seveda znane kinematične zveze). Ampak naj tega hobist ne povezuje z gibanjem brezmasnih teles - da se ne bo spet smešil pred bralci.

Seveda pa hobi kozmolog dodatno dokazuje neizobraženost s tem, ko meni, da je Newtonova mehanika za podrobno obravnavo premalo - seveda je dovolj (očitno ne ve, kaj to sploh je Newtonova mehanika in kaj vse spada pod njen okvir), hobi kozmolog naj se zato kar izobrazi.
Slika
smolejleo napisal/-a:- počasi si tudi ti to spoznal in iz tega izpeljal mađionski metak ter ovrgel kvantno mehaniko in teorijo relativnosti za opisovanje izstrelkov dometa 500 m.
No, kar posimuliraj "metak", kot sem ti predlagal. Pa poročaj o obnašanju: če se ti bo slučajno dozdevalo, da gre za "mađionski metak", najprej preveri ostrino svojega hobikozmolokega očesa, nato pa še domet svoje hobikozmološke pameti. Slika
Puške delajo.Sigurno bi od tebe odkupili patent s katerim bi eleminirali zračni upor na 500 m.
Hobi kozmolog še vedno ne dojame, da ne gre za nikakršno eliminacijo, ampak za zanemarjanje ob zadovoljitvi z določeno natančnostjo. Slika
S tem si pa tudi rešil dilemo, kako se postrelita dva klona - eden mora imeti tvojo puško in seveda tebe, da rečeš: pazi klone, metak. Uf, hvala, originalu si rešil življenje.
Najprej si se mi zahvalil za:
Uf, hvala Shrink, da si mi rešil življenje.
in sedaj se mi zahvaljuješ... za kaj že? A morda za to, da se zavedam, da v tvoji glavi poleg že omenjene hobikozmološke pameti biva še kakšna klonirana pamet? Čaki, da uganem: ji je morda ime hobibalistična pamet? Slika Slika Slika

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Shrink, ne smeši se.

Tvoja izjava -
shrink napisal/-a: Tu lahko razočaraš zgolj samega sebe: kar "posimuliraj" kak tak izstrelek (seveda takega, ki ima začetno hitrost od 800 do 1000 m/s) na razdalji 500 m - recimo za vodoravni met, pa poročaj, kaj vidi tvoje hobikozmološko oko. Če ne najdeš enačb za krivulje, kar sporoči; ti jih bom spet priskrbel, ampak pozor: v tisti, ki popisuje gibanje z zračnim uporom, boš spet našel hiperbolično funkcijo.
potrjuje, da si akrobat v izmikavstvu in res "čudovid" znanstvenik. Malo prej se pogovarjamo o izstrelkih z dosegom 500 m, zdaj to spremeniš. Če je to "resen" izstrelek ima pri začetni hitrosti 800 m/s veliko veliko večji domet kot 500 m.
Včasih je mogoče, da kdo ne razume ali drugače razume prebrano besedilo. Ti pa očitno ne razumeš tistega kar sam napišeš, potem pa obračaš svoje izjave in jih prirejaš sebi v prid.

Obenem je iz zgornje izjave " boš spet našel hiperbolično funkcijo. " razvidno, da niti te ne poznaš, ali te bolijo sinusi.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

smolejleo napisal/-a:Shrink, ne smeši se.
S svojo polpismenostjo in neizobraženostjo se smešiš zgolj sam, hobi balistik.
Tvoja izjava -
shrink napisal/-a: Tu lahko razočaraš zgolj samega sebe: kar "posimuliraj" kak tak izstrelek (seveda takega, ki ima začetno hitrost od 800 do 1000 m/s) na razdalji 500 m - recimo za vodoravni met, pa poročaj, kaj vidi tvoje hobikozmološko oko. Če ne najdeš enačb za krivulje, kar sporoči; ti jih bom spet priskrbel, ampak pozor: v tisti, ki popisuje gibanje z zračnim uporom, boš spet našel hiperbolično funkcijo.
potrjuje, da si akrobat v izmikavstvu in res "čudovid" znanstvenik.

Narobe, hobi balistik, čudi lahko samo tvoja polpismenost v povezavi s čuda zmožno ostrino tvojega očesa in s čuda zmožnimi akrobacijami tvoje pameti. :lol:
Malo prej se pogovarjamo o izstrelkih z dosegom 500 m, zdaj to spremeniš.
Doseg izstrelka je pogojen s tarčo in seveda doseg 500 m pomeni, da se tarča nahaja na 500 m, ne pa max. dosega izstrelka. Če je hobi balistik razumel kako drugače, je to spet njegov problem oz. naj se pogovori s svojo pametjo. :lol:
Če je to "resen" izstrelek ima pri začetni hitrosti 800 m/s veliko veliko večji domet kot 500 m.
Če bi hobi balistik poznal začetne hitrosti izstrelkov iz orožij, kot so puške (pa ne zračne), bi resno premislil, preden bi nakladal.
Včasih je mogoče, da kdo ne razume ali drugače razume prebrano besedilo.
Tebi se to stalno dogaja; je že skrajni čas, da si omisliš kak "šnelkurc". :lol:
Ti pa očitno ne razumeš tistega kar sam napišeš, potem pa obračaš svoje izjave in jih prirejaš sebi v prid.
Brez skrbi, hobi balistik, sam že vem in razumem, kaj pišem, popolnoma pa razumem, da ima nek polpismeni hobist pač probleme z dojemanjem, ampak nakladačem pač ne mislim razlagati samoumevnega. :lol:
Obenem je iz zgornje izjave " boš spet našel hiperbolično funkcijo. " razvidno, da niti te ne poznaš, ali te bolijo sinusi.
Poznam, poznam, hobi balistik, pa tudi me ne boli ne hiperbolični sinus ne kosinus; za razliko od hobista, ki mu je velike bolečine prizadejala že eksaktna kozmološka krivulja. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a:
Doseg izstrelka je pogojen s tarčo in seveda doseg 500 m pomeni, da se tarča nahaja na 500 m, ne pa max. dosega izstrelka. Če je hobi balistik razumel kako drugače, je to spet njegov problem oz. naj se pogovori s svojo pametjo. :lol:
Ojjojoj - tipično Shrink. Poglej v slovar kaj pomeni doseg nekega izstrelka. Lahko pogledaš v angleško wikipedio:
http://en.wikipedia.org/wiki/Range_of_a_projectile
In še slikica, ker si očitno polpismen
Slika
IN TO JE DOMET IZSTRELKA
Če ti wikipedia ni všeč si oglej še kaj bolj dostojnega - povsod je isto.
Zdaj se pa zopet izmotavaš, obračaš besede, poleg tega si pa še nesramen do sogovornika.

Tvoj odgovor je pa tipičen za kvaziznanstvenika in naduteža kot si ti.

Ti ne moreš pogojiti dosega izstrelka s tarčo - doseg izstrelka je dan z drugimi pogoji (poglej vsaj wikipedio - jo sam velikokrat citiraš - saj vem, da težko razumeš kar bereš - se pa le potrudi, drugače pa na schnellkurz kn tršici". Se pa lahko pogovarjamo še o efektivni oddaljenosti cilja / efektivni domet - oddaljenost cilja, pri kateri nevtraliziraš cilj (za določeno orožje in določeno strelivo - npr. šibrovka, 5mm šibre, (glinasti) golob, 30 m). Ampak to je že druga zgodba.
Če že sam ne priznaš napake, bodo vsaj bralci videli, da veliko govoriš, zelo malo je pa vsebine, pa še ta je ponavadi prepisana. Kaj od tega pa res razumeš - verjetno zelo malo.

Zelo podel je pa način izmikanja
- ko je debata o dosegu izstrelka in vidiš, da streljaš kozle - cinsalabim - pogovarjamo se o efektivni oddaljenosti
- ko razlagaš, da je dovolj en Newtonov zakon in vidiš, da ga lomiš - sinsalabim - govorimo o Newtonovi mehaniki
-
Našel bi še in še te tvoje podle taktike - dva primera sta dovolj - jaz se s tabo ne mislim ukvarjati, mi nič ne pomeni - nula.
Če si pa res v ekipi, ki vodi Kvarkadabro, si pa eden izmed pomembnih faktorjev, zakaj je ta stran nazadovala.

Marjan82
Prispevkov: 58
Pridružen: 13.1.2012 11:18

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a Marjan82 »

smolejleo, sem se spominil na tole:

vojko je napisal:
Najkrajša (in ena boljših!) definicij inteligence je: inteligenca je sposobnost znajdenja v novih situacijah. :wink:

:roll:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a bargo »

Marjan82 napisal/-a:smolejleo, sem se spominil na tole:

vojko je napisal:
Najkrajša (in ena boljših!) definicij inteligence je: inteligenca je sposobnost znajdenja v novih situacijah. :wink:

:roll:
Ja in bi se kar strinjal z Vojkom ! Mogoče še dodam Albertovo misel: "Sprva se je potrebno, do potankosti, naučiti pravila igre, preden karkoli spreminjaš !" :wink:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

bargo napisal/-a:
Marjan82 napisal/-a:smolejleo, sem se spominil na tole:

vojko je napisal:
Najkrajša (in ena boljših!) definicij inteligence je: inteligenca je sposobnost znajdenja v novih situacijah. :wink:

:roll:
Ja in bi se kar strinjal z Vojkom ! Mogoče še dodam Albertovo misel: "Sprva se je potrebno, do potankosti, naučiti pravila igre, preden karkoli spreminjaš !" :wink:
Se z obema strinjam, obenem je pa nevarno, da ta definicija vsebuje zmanjšanje karakterja - po vetru obrneš plašč, pa je zopet ok.

Sem se pa spomnil še ene defenicije inteligence - inteligenten se uči na tujih napakah, ne na svojih.

Vrli Primorci so se ga lepo znebili - ne bi izgubil toliko časa.

Glede Albertove misli pa takole. Ko nedoraščeni razvajenčki začnejo izgubljati, želijo spremenjati pravila igre.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

smolejleo napisal/-a:
shrink napisal/-a:Doseg izstrelka je pogojen s tarčo in seveda doseg 500 m pomeni, da se tarča nahaja na 500 m, ne pa max. dosega izstrelka. Če je hobi balistik razumel kako drugače, je to spet njegov problem oz. naj se pogovori s svojo pametjo. :lol:
Ojjojoj - tipično Shrink. Poglej v slovar kaj pomeni doseg nekega izstrelka. Lahko pogledaš v angleško wikipedio/.../
Ojojoj, hobist, pa saj sem ti lepo razložil: gre za izstrelke iz puške in ti vedno zadenejo tarčo, zato je njihov doseg/domet pač omejen s tarčo in zato ni govora o nikakršnem maksimalnem dosegu/dometu. In če tega ne dojameš, gre pač spet za tvoj, hobibalistični, problem. Slika
Zdaj se pa zopet izmotavaš, obračaš besede, poleg tega si pa še nesramen do sogovornika.
Izmotavanje in obračanje besed dojema zgolj hobist, ki si seveda zasluži to, kar mu gre. Slika
Tvoj odgovor je pa tipičen za kvaziznanstvenika in naduteža kot si ti.
Kako moje odgovore dojema polpismeni hobist, je zame irelevantno, glede nadutosti pa naj kar pomete pred lastnim pragom. Slika
Ti ne moreš pogojiti dosega izstrelka s tarčo - doseg izstrelka je dan z drugimi pogoji (poglej vsaj wikipedio - jo sam velikokrat citiraš - saj vem, da težko razumeš kar bereš - se pa le potrudi, drugače pa na schnellkurz kn tršici".
Seveda ga lahko, hobi balistik, ampak tebi je očitno težko dojeti, da pri izstrelkih iz pušk ne gre za železne krogle iz topov kanonirjev pred par 100 leti. Slika "Šnelkurc" pa si omisli kar sam, lahko tudi kakega iz balistike. Slika
Se pa lahko pogovarjamo še o efektivni oddaljenosti cilja / efektivni domet - oddaljenost cilja, pri kateri nevtraliziraš cilj (za določeno orožje in določeno strelivo - npr. šibrovka, 5mm šibre, (glinasti) golob, 30 m). Ampak to je že druga zgodba.
Ne, to je od vsega začetka ravno ta zgodba, kar bi moral hobist takoj dojeti, ampak verjamem, da mu je zaradi polpismenosti kar težko. Slika
Če že sam ne priznaš napake, bodo vsaj bralci videli, da veliko govoriš, zelo malo je pa vsebine, pa še ta je ponavadi prepisana.
shrink napisal/-a:Pri meni ni bilo nobene napake, hobi kozmolog. Napake moraš iskati pri svojem hobističnem dojemanju začinjenim s polpismenostjo, ki ima za posledico prav neumno interpretacijo izjav ostalih. Ampak to ni nič posebno novega pri tebi - že videno v tej temi, ko si nakladal o kozmoloških krivuljah (drugič). Slika
in
shrink napisal/-a:Narobe: ne prepisujem, citiram. In seveda to narekujejo tudi pravila foruma, ki bi jih sicer hobi kozmolog moral že sam upoštevati: "Če imate vprašanje, priporočamo, da najprej poskusite preiskati Kvarkadabro in internet z iskalnikom, npr. Google, nato pa le - podkovani z znanjem - vprašajte tudi na forumu." Kozolog smolejleo pač znanja ne premore. (drugič)
Slika
Kaj od tega pa res razumeš - verjetno zelo malo.
Svojevrstna ironija je, da polpismeni hobist ocenjuje razumevanje (in znanje) drugih. Seveda pa je svoje "znanje" in "razumevanje" predmeta že večkrat demonstriral na tem forumu. Slika
Zelo podel je pa način izmikanja
Podlost in izmikanje lahko samo razume polpismeni hobist, ki je prepotenten (od vsega začetka) in bo zaradi tega od mene vselej deležen posebne obravnave. Slika
- ko je debata o dosegu izstrelka in vidiš, da streljaš kozle - cinsalabim - pogovarjamo se o efektivni oddaljenosti
S tabo ni nobene debate (in pogovarjaš se kvečjemu sam s sabo), hobist: tebi je možno le razlagati, kje ga biksaš. Seveda pa lahko še naprej streljaš kozle ali aliene (tudi brezmasne) - vselej boš dobil to, kar ti gre. Svoje "mađionične" interpretacije na osnovi polpismenosti pa je bolje, da zadržiš zase. Slika
ko razlagaš, da je dovolj en Newtonov zakon in vidiš, da ga lomiš - sinsalabim - govorimo o Newtonovi mehaniki
Neizobraženi hobist še vedno ne dojame, da so Newtonovi zakoni osnova Newtonove mehanike in da je z njimi možno opisati vse pojave v okviru mehanike. In seveda mu še vedno ni kapnilo, na kakšni osnovi se v Newtonovi mehaniki formulirajo gibalne enačbe - hitro na kak "šnelkurc", kajti OŠ fizika ne zadošča. Slika
Našel bi še in še te tvoje podle taktike
Podlost in izmikanje lahko samo razume polpismeni hobist, ki je prepotenten (od vsega začetka) in bo zaradi tega od mene vselej deležen posebne obravnave (drugič) Slika
dva primera sta dovolj
Ja, ta dva primera dovolj dobro kažeta na tvojo polpismenost in strokovno podhranjenost. Slika
- jaz se s tabo ne mislim ukvarjati, mi nič ne pomeni - nula.
A morda pomeni, da se (tretjič) poslavljaš? Slika

In ja, tvoje znanje je - na nuli. Slika
Če si pa res v ekipi, ki vodi Kvarkadabro, si pa eden izmed pomembnih faktorjev,
A te spet daje paranoja, hobist? Slika
zakaj je ta stran nazadovala.
Zgolj mišljenje hobista, ki je sicer o tem že jokcal na začetku v zvezi s kozmološkimi krivuljami. Slika
Se z obema strinjam, obenem je pa nevarno, da ta definicija vsebuje zmanjšanje karakterja - po vetru obrneš plašč, pa je zopet ok.
Nevarna (zate) je zgolj lastna polpismenost in neizobraženost. Slika
Sem se pa spomnil še ene defenicije inteligence - inteligenten se uči na tujih napakah, ne na svojih.
Kar upoštevaj ta nasvet, hobist. Slika
Vrli Primorci so se ga lepo znebili - ne bi izgubil toliko časa.
A se spet tepeta klona v tvoji glavi? Slika
Ko nedoraščeni razvajenčki začnejo izgubljati, želijo spremenjati pravila igre.
Problem je pri tistih, ki zaradi polpismenosti obstoječih pravil ne razumejo - to je tipično za hobista osmoljenegaleota. Slika

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

Marjan82 napisal/-a:smolejleo, sem se spominil na tole:

vojko je napisal:
Najkrajša (in ena boljših!) definicij inteligence je: inteligenca je sposobnost znajdenja v novih situacijah. :wink:

:roll:
No, vsakdo si lahko ogleda "inteligenco" zelenega spranca nitsnls, ki je sedaj inkarniran v Marjan82:

viewtopic.php?f=27&t=4398&p=52708#p52708

Opozorilo: če je "inteligenca" zelenega spranca v korelaciji s številom vključenih slik, se zanjo ni za bati. :lol:

Marjan82
Prispevkov: 58
Pridružen: 13.1.2012 11:18

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a Marjan82 »

smolejleo napisal/-a:
Se z obema strinjam, obenem je pa nevarno, da ta definicija vsebuje zmanjšanje karakterja - po vetru obrneš plašč, pa je zopet ok.
Imaš poanto.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

Marjan82 napisal/-a:
smolejleo napisal/-a:
Se z obema strinjam, obenem je pa nevarno, da ta definicija vsebuje zmanjšanje karakterja - po vetru obrneš plašč, pa je zopet ok.
Imaš poanto.
Poanta je, da zeleni spranec hvali šarlatana.

Odgovori