pretvorba energije v materijo

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: pretvorba energije v materijo

Odgovor Napisal/-a shrink »

silvester1234 napisal/-a:Tudi Einstein je imel lažje možgane od povprečnega zemljana.
Einsteinove možgane, ravno tako v skladu z njegovo željo, je ohranil patolog Thomas Stoltz Harvey, ki je opravil avtopsijo na Einsteinu. Harvey na možganih ni našel ničesar nenavadnega, vendar pa je skupina znanstvenikov z univerze McMaster s ponovno analizo l. 1999 odkrila, da je imel Einstein okoli 15% večji od povprečja tisti predel možganov, ki naj bi bil odgovoren za matematično mišljenje in vizualno dojemanje.
http://www.kvarkadabra.net/article.php/ ... nstein-Bio

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: pretvorba energije v materijo

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Ker Američani merijo vse, kar se spomnijo, so primerjali tudi težo možganov različno inteligentnih ljudi. Povod za to so bili
ravno Einsteinovi možgani. Ugotovili so, da imajo bolj inteligentni ljudje lažje možgane od tistih drugih. Zakaj tako, si nisem
zapomnil (če je sploh pisalo o vzroku). To sem si zapomnil zgolj kot statistični podatek.

sunjakaša
Prispevkov: 4
Pridružen: 1.10.2010 15:49

Re: pretvorba energije v materijo

Odgovor Napisal/-a sunjakaša »

KDO JE TA AMRIT?tega človeka pa bi res rad spoznal,kr njemu more pa res dogajat v glavi

nirvi
Prispevkov: 5
Pridružen: 1.12.2010 10:14

Re: pretvorba energije v materijo

Odgovor Napisal/-a nirvi »

masa kosa železa se ne spremeni, ko ga segrevamo,
ker se masa spremeni le pri fuziji in fisiji atomskih jeder :D

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: pretvorba energije v materijo

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

sunjakaša napisal/-a:KDO JE TA AMRIT?tega človeka pa bi res rad spoznal,kr njemu more pa res dogajat v glavi
Kako se je dogajalo šele Newtnu pa Einsteinu, hehe:). Brez dogajanja ni nič.... Važno, da se ne dogajajo sovražne misli in nestrpnost!!!

Uporabniški avatar
amrit
Prispevkov: 198
Pridružen: 13.12.2008 15:39
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: pretvorba energije v materijo

Odgovor Napisal/-a amrit »

MAVER|CK napisal/-a:
sunjakaša napisal/-a:KDO JE TA AMRIT?tega človeka pa bi res rad spoznal,kr njemu more pa res dogajat v glavi
Kako se je dogajalo šele Newtnu pa Einsteinu, hehe:). Brez dogajanja ni nič.... Važno, da se ne dogajajo sovražne misli in nestrpnost!!!
hi
v januarju bo objavljena moja knjiga "Einstein's Timeless Universe" pri Lap Lambert Academic Publishing,
pod imenom Srečko Šorli Nirvikar,
imel bom predstavitev knjige v LJ februarja 2011, pa se lahko spoznamo :D

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: pretvorba energije v materijo

Odgovor Napisal/-a shrink »

amrit napisal/-a:v januarju bo objavljena moja knjiga "Einstein's Timeless Universe" pri Lap Lambert Academic Publishing
Aha, vse jasno:
VDM's business practices have been criticized for profiting from the sale of unacclaimed works and for insufficiently disclosing that content is available for free elsewhere. In November, 2009 an article in the Swiss newspaper Berner Zeitung described VDM's practices as controversial and bordering on deception. The paper faulted VDM for not disclosing that the books it was publishing were academic dissertations, for publishing mediocre works that received just a barely passing grade, and for charging high prices. American writer Victoria Strauss characterized VDM Publishing as "an academic author mill", a kind of vanity press which gives writers the superficial appearance of notability.
http://en.wikipedia.org/wiki/VDM_Publishing#Criticism

:lol:

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: pretvorba energije v materijo

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Čestitke. Ali se da knjigo dobiti s kkšnim popustom takole za znance:). Bi jo z veseljem prebral, čeprav je v Angleščini.

https://www.morebooks.de/store/gb/book/ ... 433-7573-3

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: pretvorba energije v materijo

Odgovor Napisal/-a shrink »

MAVER|CK napisal/-a:Čestitke. Ali se da knjigo dobiti s kkšnim popustom takole za znance:). Bi jo z veseljem prebral, čeprav je v Angleščini.

https://www.morebooks.de/store/gb/book/ ... 433-7573-3
Eh, ta založba (pa čeprav se ima za "akademsko"), ki spada pod VDM, objavi vsakršen možen balast (seveda z jasnim ciljem profita), tako da je ta publikacija ekvivalentna tistim v samozaložbi (npr. Rozmanovim skrpucalom).

Sicer pa nikomur ne priporočam prebiranja (čista izguba časa) amritovih umotvorov, kaj šele nakupa (metanje denarja skozi okno), saj že njegovi "članki" kažejo na strokovno pa tudi jezikovno (njegova angleščina je milo rečeno grozna - upam vsaj, da je ono "knjigo" dobil v roke lektor) smešno nizko raven.

nirvi
Prispevkov: 5
Pridružen: 1.12.2010 10:14

Re: pretvorba energije v materijo

Odgovor Napisal/-a nirvi »

Ja srink tko je to.....moje delo je šit,
ti si pa neodkrit genij
vsam pač ima svojo usodo

Maverick
knjiga bo stala 49 evro, kar me preseneča,
bom poskrbel za izdajo v slovenčini,
upam da bo cena bolj spejemljiva

PS niti nisem vedel da je moja knjga žer online....shink je to prvi odkril....je lepo

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: pretvorba energije v materijo

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Oooo, amrit si je nadel novo ime. Nirvi. Pristaja ti!

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Re: pretvorba energije v materijo

Odgovor Napisal/-a bianko »

nirvi napisal/-a:Maverick
knjiga bo stala 49 evro, kar me preseneča,
bom poskrbel za izdajo v slovenčini,
upam da bo cena bolj spejemljiva

PS niti nisem vedel da je moja knjga žer online....shink je to prvi odkril....je lepo
Si pa dražji od Hawkinga in Dawkinsa. :)
A je knjiga vsaj lektorirana?

sinbad
Prispevkov: 81
Pridružen: 24.10.2010 18:01

Re: pretvorba energije v materijo

Odgovor Napisal/-a sinbad »

amrit napisal/-a:vzemimo 1 tono težko železo, ki ga segrejemo na 1000 stopinj in damo na vago.......
bo imelo, ko se bo ohladilo manjšo maso ?
V naši atmosferi bo imelo železo po ohlajanju večjo meso, ker je segreto bolj reagiralo z O2 v rjo, le ta pa je težja od železa. Tako bo masa tiste tvoje kocke na koncu večja, za pribitek kisika vezanega v rjo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: pretvorba energije v materijo

Odgovor Napisal/-a shrink »

nErvi napisal/-a:Ja srink tko je to.....moje delo je šit,
Res je, tvoje "delo" ni vredno papirja, na katerem je tiskano. :lol: Ampak tista tvoja založba je za profit pripravljena tiskati in prodajati dobesedno "drek" (glej zapis na wikipediji).
ti si pa neodkrit genij
Jaz, genij, imam vsaj kak članek indeksiran v SCI, za razliko od šarlatana amrita. :lol:
vsam pač ima svojo usodo
Tvoja usoda je jasna: objavljanje skrpucal v šarlatanskih revijah in "knjig" pri obskurnih založbah. :lol:
Maverick
knjiga bo stala 49 evro, kar me preseneča,
Heh, kaj res? No, kar informiraj se:
VDM's business practices have been criticized for profiting from the sale of unacclaimed works and for insufficiently disclosing that content is available for free elsewhere. In November, 2009 an article in the Swiss newspaper Berner Zeitung described VDM's practices as controversial and bordering on deception. The paper faulted VDM for not disclosing that the books it was publishing were academic dissertations, for publishing mediocre works that received just a barely passing grade, and for charging high prices. American writer Victoria Strauss characterized VDM Publishing as "an academic author mill", a kind of vanity press which gives writers the superficial appearance of notability.
:lol:
nErvi napisal/-a:bom poskrbel za izdajo v slovenčini,
upam da bo cena bolj spejemljiva
:lol:
PS niti nisem vedel da je moja knjga žer online....shink je to prvi odkril....
Slabo bereš/vidiš, ali kako? Preveril sem zgolj obskurno založbo, ki si jo navedel, da bi iskal tvoje skrpucalo mi niti na pamet ni prišlo. :lol: Zavajanja s tvoje strani pa sicer niso nič novega.
je lepo
Kakšna je zadnja napoved sprejetja tvojih halucinacij v "mainstream" fiziko? :lol:

sunjakaša
Prispevkov: 4
Pridružen: 1.10.2010 15:49

Re: pretvorba energije v materijo

Odgovor Napisal/-a sunjakaša »

amrit kje v lj pa bo ta predstavitev,a v Mb-ju bo tud predstavitev.vedn so me zanimali različni pogledi realnosti-nerealnosti

Odgovori