Antropično načelo

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Antropično načelo

Odgovor Napisal/-a mriz »

problemi napisal/-a:Iz najinega pogovora.
No, saj si imel tudi že bolj problematične sklepe in domneve.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Antropično načelo

Odgovor Napisal/-a problemi »

mriz napisal/-a:
problemi napisal/-a:Iz najinega pogovora.
No, saj si imel tudi že bolj problematične sklepe in domneve.
Res je, pa ne zgolj problematične, tudi povsem zgrešene sem tu in tam imel. :)

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: Antropično načelo

Odgovor Napisal/-a Krmar »

Zanimiva debata.Še ne vem,ali bi se jokal,ali smejal?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Antropično načelo

Odgovor Napisal/-a problemi »

Krmar napisal/-a:Zanimiva debata.Še ne vem,ali bi se jokal,ali smejal?
Kaj "trip" ni zagrabu. Današnji dilerji, tko k družbeno-politični sistem, vedno bolj so v kurcu. Ampak, čvaken še enga, lahko da boš pol vedu.

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: Antropično načelo

Odgovor Napisal/-a Krmar »

Problemi

Če se do 60 nisem nalezel te navade se je tudi teh preostalih par let ne bom.Si pa maher!Pojdi se malo mamici pojokcat in potolašt..

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Antropično načelo

Odgovor Napisal/-a problemi »

Krmar napisal/-a:Problemi

Če se do 60 nisem nalezel te navade se je tudi teh preostalih par let ne bom.Si pa maher!Pojdi se malo mamici pojokcat in potolašt..
Bog ne daj, da bi te silil, da se tega navadiš. Nikakor ne. Ne pretiravaj s tem.

A veš, da tega že zelo dolgo nisem storil. In kolikor se spomnim so bili občutki, ko me je mama potolažila in malo pocrkljala, resnično lepi. Mogoče imaš celo prav ..., zakaj pa ne.

Pusti družinske člane uporabnikov foruma pri miru! Ne omenjaj jih po nepotrebnem.

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: Antropično načelo

Odgovor Napisal/-a Krmar »

Ja kaj jim pa čem? A me boš tožil,ker te prosim,da se greš k mamici pocrkljat?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Antropično načelo

Odgovor Napisal/-a problemi »

Krmar napisal/-a:Ja kaj jim pa čem? A me boš tožil,ker te prosim,da se greš k mamici pocrkljat?
Tožil te vsekakor ne bom, zakaj le. Saj si že obsojen. Opozoril sem te, da po nepotrebnem v naše debate ne vpletaš družinsklih članov, sploh če je to vpletanje povsem iz konteksta, zgolj to.

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: Antropično načelo

Odgovor Napisal/-a Krmar »

Problemi
Nepomebno.Daj mi raje pove kakšno vrednost mase-energije predstavlja črna luknja -nasproti glavnim galaktičnim zvezdnim kopicam?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Antropično načelo

Odgovor Napisal/-a problemi »

Krmar napisal/-a:Problemi
Nepomebno.Daj mi raje pove kakšno vrednost mase-energije predstavlja črna luknja -nasproti glavnim galaktičnim zvezdnim kopicam?
Ne vem, a tudi briga me ne.

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: Antropično načelo

Odgovor Napisal/-a Krmar »

Problemi

Namen tvoje debate tule je??? Kokodakanje?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Antropično načelo

Odgovor Napisal/-a problemi »

Krmar napisal/-a:Problemi

Namen tvoje debate tule je??? Kokodakanje?
Ja, oziroma bolje, nimam nobenega namena. Kakšen je tvoj namen?

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: Antropično načelo

Odgovor Napisal/-a Krmar »

problemi-----civilizacije in njih rešitev je moj namen!

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Antropično načelo

Odgovor Napisal/-a vojko »

anzovc napisal/-a:
vojko napisal/-a:Anzovc je napisal:
Sprašujem se ali je nedoločenost posledica kvantnega nemira, ki je na vse manjših razdaljah in časovnih presledkih vse večji ali pa je ravno obratno? Ali pa je nemara to eno in isto?
Kar se pa irevezibilnih procesov tiče, pa je tako, da drugi zakon termodinamike pravi, da se fizikalni sistemi razvijajo proti stanju z višjo entropijo. Ampak to ni zakon v konvencionalnem smislu, kajti sistem lahko pride tudi iz višjeentropijskega stanja v nižjeentropijsko stanje. Ampak za to obstaja majhna verjetnost, tem manjša, čim več sestavin ima sistem. In ravno zato se bomo zelo načakali, da se bodo vse molekule prerazpredile (npr. pri razbiti skodelici) natanko tako, da se bo skodelica sestavila. Drugačna pa je stvar pri žogici ki se odbije od stene - to je enostaven sistem z malo sestavinami. In z lahkoto lahko film zavrtimo nazaj pa ne bo nobene razlike. Dejstvo je, da se stvari začno tako in končajo drugače in nikdar ne začno drugače ter končajo tako, je zato takšno, ker je bila časovna puščica istreljena v vesolju z nizko entropijo.
Človek bi ob big bangu pričakoval visoko entropijo. Od kod nizka entropija zgodnjega vesolja?
Mislim, da inflacijski model kar dobro odgovori na to vprašanje.
Kako? Prosim, pojasni!

anzovc
Prispevkov: 92
Pridružen: 12.8.2010 13:58

Re: Antropično načelo

Odgovor Napisal/-a anzovc »

Predvidevam, da si bral knjigo od B. Greena Tkanina vesolja oz. da jo celo imaš. No v njej je na straneh od 336 do 346 obrazloženo, kako teorija inflacijske pojasni zakaj nizkoentropijsko mlado vesolje. Mislim, da je kar logično in na razumljiv način pojasnjeno vse skupaj. Če pa želiš pa lahko tudi napišem povzetek o tem.

Odgovori