Daljica in veliki pok?

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
kiky84
Prispevkov: 72
Pridružen: 9.1.2007 23:59
Kontakt:

Daljica in veliki pok?

Odgovor Napisal/-a kiky84 »

Zanima me sledeče.
Recimo, da vzamemo daljico s točko A in B v razdalji 10 cm. S tem smo določili start in konec ene razdalje. Tokrat pri 10 cm. Sedaj pa me zanima sledeče. Kot vemo, nam ni moč prešteti do konca ker so številke neskončne. Na kaj hočem sedaj opozoriti. Da, če črto (daljico) rišemo s pikicami, jo prav tako lahko rišemo v neskončnost. Kakorkoli že, črta je lahko vseeno neskončna, čeprav je določena s točko A in B.
Tako, si jaz predstavljam veliki pok. Vse se je že začelo in končalo in še vedno vse deluje v neskončnosti

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: Daljica in veliki pok?

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

Da, če črto (daljico) rišemo s pikicami, jo prav tako lahko rišemo v neskončnost.
Potem bi pikice morale biti neskončno majhne.
Risanje s pikicami, bi prav tako enkrat napolnilo celo razdaljo, saj pikice niso neskončno majhne.

kiky84
Prispevkov: 72
Pridružen: 9.1.2007 23:59
Kontakt:

Re: Daljica in veliki pok?

Odgovor Napisal/-a kiky84 »

Paradox. Vedno jih lahko povečamo in najdemo prostor kjer še lahko dodamo kako. In tudi sama pikica je lahko sestavljena iz majhnih pikic itd...

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Daljica in veliki pok?

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Gibanje snovi po velikem poku si lahko predstavljamo z vektorji iz skupne točke v vse smeri, predstavimo pa z daljicani od točke
prapoka, do trenutnih položajev nebesnih teles in snovi. Seveda pa te daljice naraščajo v časovni odvisnosti od točke prapoka in
časa 0, do danes in današnje pozicije. Vmes pa se je in se še dogaja marsikaj, kar vpliva na trajektorije snovi v vesolju. Mislim pa,
da je tistih 10 cm v vesoljskih razdaljah precej nepomembnih.

*=X
Prispevkov: 69
Pridružen: 15.9.2006 18:48

Re: Daljica in veliki pok?

Odgovor Napisal/-a *=X »

Prapok, ce ze, se ni zacel v eni tocki.

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: Daljica in veliki pok?

Odgovor Napisal/-a NoSee »

kiky84 napisal/-a:Zanima me sledeče.
Recimo, da vzamemo daljico s točko A in B v razdalji 10 cm. S tem smo določili start in konec ene razdalje. Tokrat pri 10 cm. Sedaj pa me zanima sledeče. Kot vemo, nam ni moč prešteti do konca ker so številke neskončne. Na kaj hočem sedaj opozoriti. Da, če črto (daljico) rišemo s pikicami, jo prav tako lahko rišemo v neskončnost. Kakorkoli že, črta je lahko vseeno neskončna, čeprav je določena s točko A in B.
Tako, si jaz predstavljam veliki pok. Vse se je že začelo in končalo in še vedno vse deluje v neskončnosti
Poglej si ta dokumentarec:
http://www.youtube.com/watch?v=5nyZR4Ya4oI

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Daljica in veliki pok?

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Za sedanje proporce in teorije o prapoku lahkorečemo točka, pa recimo , nedoločene velikosti. Vsekakor naj nebi bila kakšnih velikih
dimenzij. Vse ostalo se je pričelo po prapoku. Pravzaprav je ta točka, točka dotika dveh bran.

Odgovori