Nas bo vesoljski potres zavil v temo?

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: Nas bo vesoljski potres zavil v temo?

Odgovor Napisal/-a NoSee »

problemi napisal/-a:Ja, ampak NoSee sem kratke pameti, zato: prenaseljenost?

Poleg tega, ko govorim o prenaseljenosti ne govorim o problemu pridelave hrane. Ta ni problem.
Prenaseljenost je zelo relativna, ni nobenega absolutnega kriterija zanjo. V primeru piva je pac velikost steklenice.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Nas bo vesoljski potres zavil v temo?

Odgovor Napisal/-a problemi »

NoSee napisal/-a:Ampak, pustimo zdaj meme;)
Se strinjam, bi mogoče samo dodal: mutacije so gonilo napredka :)

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Nas bo vesoljski potres zavil v temo?

Odgovor Napisal/-a problemi »

NoSee napisal/-a:Prenaseljenost je zelo relativna, ni nobenega absolutnega kriterija zanjo. V primeru piva je pac velikost steklenice.
V primeru, človeka (primeren) življenski prostor. Tu bi te vendarle opozoril na relacije (kulturološko pogojene) v družbi. Torej, ne gre se samo za prostor, ta mi niti, v končni fazi, ne predstavlja nerešljivega problema. Problem, ki ga jaz vidim je povsem sociološke narave.

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: Nas bo vesoljski potres zavil v temo?

Odgovor Napisal/-a NoSee »

problemi napisal/-a:V primeru, človeka (primeren) življenski prostor. Tu bi te vendarle opozoril na relacije (kulturološko pogojene) v družbi. Torej, ne gre se samo za prostor, ta mi niti, v končni fazi, ne predstavlja nerešljivega problema. Problem, ki ga jaz vidim je povsem sociološke narave.
Prostor in hrana sta osnovi, na katerih se gradi socioloski razvoj..pravzaprav gre za vzajemnost.
Kaksne pomisleke imas glede druzbenega razvoja?
Oziroma kaksen ideoloski koncept ti doloca parametre razmisljanja o problemih v druzbi? :wink:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Nas bo vesoljski potres zavil v temo?

Odgovor Napisal/-a problemi »

NoSee napisal/-a:Prostor in hrana sta osnovi, na katerih se gradi socioloski razvoj..pravzaprav gre za vzajemnost.
Za obravnavanje človeka (družbe) nikakor zadostni. Če ostaneš na tej osnovi zreduciraš človeka na (samo) žival. Po moje je osnova za sociološki razvoj kultura (etika).
NoSee napisal/-a:Kaksne pomisleke imas glede druzbenega razvoja?
Nobenih. Je pa res, da bi morala tu reči kakšno o tem kaj nama sploh pomeni termin "družbeni razvoj".
NoSee napisal/-a:Oziroma kaksen ideoloski koncept ti doloca parametre razmisljanja o problemih v druzbi? :wink:
Komunistični.

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: Nas bo vesoljski potres zavil v temo?

Odgovor Napisal/-a NoSee »

problemi napisal/-a:
NoSee napisal/-a:Prostor in hrana sta osnovi, na katerih se gradi socioloski razvoj..pravzaprav gre za vzajemnost.
Za obravnavanje človeka (družbe) nikakor zadostni. Če ostaneš na tej osnovi zreduciraš človeka na (samo) žival. Po moje je osnova za sociološki razvoj kultura (etika).
NoSee napisal/-a:Kaksne pomisleke imas glede druzbenega razvoja?
Nobenih. Je pa res, da bi morala tu reči kakšno o tem kaj nama sploh pomeni termin "družbeni razvoj".
NoSee napisal/-a:Oziroma kaksen ideoloski koncept ti doloca parametre razmisljanja o problemih v druzbi? :wink:
Komunistični.
.Hrana je bolj osnovna potreba od kulture. Sem napisal, da gre za vzajemnost hrane/prostora ter socioloskega(druzbenega) razvoja.
..No, s tem sem te mislil vprasat, ce navedes probleme(socioloske narave), ki jih vidis.
...Good for you.

Naletel sem na zanimiv govor:
http://www.youtube.com/watch?v=Yd9cf_vLviI

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Nas bo vesoljski potres zavil v temo?

Odgovor Napisal/-a problemi »

NoSee napisal/-a:..No, s tem sem te mislil vprasat, ce navedes probleme(socioloske narave), ki jih vidis.
Na kratko jih bom naštel samo nekaj:
  • Problem mešanja/sobivanja različnih kultur in pri tem vzpostavitve stanja, ko bi te različne kulture (sobivajoč na tako mešanem področju sobivale) ohranile svoje identiteto. Torej, da ne bi prišlo do hegemonizma ene kulture nad drugo in s tem povezanim nujnim konfliktom. Zaradi tega tudi trdim da se moramo šele naučiti sobivanja.
  • Politični in gospodarski sistem - nova (globalna) politična in ekonomska paradigma.
  • Reševanje demografskih problemov.
  • Učinkovita energetska politika - seveda na globalnem nivoju.
NoSee napisal/-a:...Good for you.
Ne vem kako naj si to razalagam, ali kot res nekaj dobrega zame ali pa glej ga bebčka tudi temu je odklenkalo. :)
NoSee napisal/-a:..Naletel sem na zanimiv govor:
http://www.youtube.com/watch?v=Yd9cf_vLviI
Ga bom pogledal/poslušal in če bo kaj takega tudi komentiral.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Nas bo vesoljski potres zavil v temo?

Odgovor Napisal/-a problemi »

NoSee napisal/-a: .Hrana je bolj osnovna potreba od kulture. Sem napisal, da gre za vzajemnost hrane/prostora ter socioloskega(druzbenega) razvoja.
Vsekakor je vnos energije potrebne za ohranjanje življenskih procesov najpomembnejši. Kakor je tudi zrak, ki ga dihamo. No, kakor koli, tudi sam si zapisal, da lahko hrano uspešno pridelujemo na različne načine in v različni obliki.

Šala:
"Hrana je bolj osnovna potreba od kulture" - zanimiva izjava za transhumanista (upam da ne zameriš ker sem te tako označil).

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Nas bo vesoljski potres zavil v temo?

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Poglejte. Kriterij za prenaseljenost bi bila tista meja, ko se naravno ravnotežje v neki sredini poruši. Narava ne more
več sanirati škode, ki jo dela človek. Propadajo živalske vrste, vedno več površin je treba spremeniti v kmetijska zemljišča,
kar povzroča erozijo na občutljivih področjih, kjer je padavin komajd za sprotno pokrivanje potreb. Ko rdeča zemlja, namesto
zelenja spremeni satelitsko sliko, to pomeni: na tistem področju manj dežja in več suše, kar ga spremeni v puščavo. Ni zelenega
pokrova, ki bi hladil zemljo pod njim in vlaga prosto hlapi v atmosfero in dodatno ustvarja efekt tople grede. Nisem rasist. Kakega
pol leta pa sem živel v Afriki in tam so mi pokazali rasizem. Črnci in Arabci. Na vsakem koraku so mi dali čititi, da so nekaj več,
ker so tam doma (čeprav sem bil tam v sklopu know-how tehnične pomoči). Seveda pa jih znanje še zdaleč ni zanimalo. Zanimala jih
je plača in kako bodo lovili krivine, ter blefirali, da so kobajagi v službi. Sedaj pa naj njih in njim podobne uvozimo, samo zato, ker
je nekdo prebral Kočo strica Toma. Ne... Izobrazimo jih tam, pri njih. Naučimo jih kako naj preživijo v njihovi domovini, kako naj
ohranijo tisto, kar se še ohraniti da in kako izboljšati njihovo sredino. Kako naj ohranijo svojo naravo. To je prava pot. Spoznati
morajo, da imajo lahko le toliko otrok, kolikor prenese njihovo okolje in zdrava pamet in NIČ VEČ. Kdor misli, da nimam prav, pa naj
jih gre spoznavati v njihova domača okolja, kot sem šel jaz, potem pa govori o njihovih kulturah in mišljenju. Verjemite mi, da bi
se vsak potem strinjal z menoj. Nisem proti nikomur. Le vzgajati bi jih morali od ojenčka dalje v Evropi in jih kot izgrajene osebe
vrniti njihovim deželam nazaj, da bi spremenili mišljenje njihovih okolij. Nekaj takih projektov sem že videl na televiziji in le-to je
dajalo rezultate in nič drugega.

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: Nas bo vesoljski potres zavil v temo?

Odgovor Napisal/-a NoSee »

problemi napisal/-a:
NoSee napisal/-a:..No, s tem sem te mislil vprasat, ce navedes probleme(socioloske narave), ki jih vidis.
Na kratko jih bom naštel samo nekaj:
  • Problem mešanja/sobivanja različnih kultur in pri tem vzpostavitve stanja, ko bi te različne kulture (sobivajoč na tako mešanem področju sobivale) ohranile svoje identiteto. Torej, da ne bi prišlo do hegemonizma ene kulture nad drugo in s tem povezanim nujnim konfliktom. Zaradi tega tudi trdim da se moramo šele naučiti sobivanja.
  • Politični in gospodarski sistem - nova (globalna) politična in ekonomska paradigma.
  • Reševanje demografskih problemov.
  • Učinkovita energetska politika - seveda na globalnem nivoju.
NoSee napisal/-a:...Good for you.
Ne vem kako naj si to razalagam, ali kot res nekaj dobrega zame ali pa glej ga bebčka tudi temu je odklenkalo. :)
.Torej si za multikulturni postdemokraticni komunizem:)
Lepo se slisi, a nakako mi ta ideja daje po utopiji. Ce bi verjel, da je mozna taka globalna ureditev, bi bil takoj za.
Po mojem je vecja verjetnost, da gre vse k vragu, zal.

..Gre za salo, da je 'komunizem' dober zate(posameznika). Weird humor.
silvester1234 napisal/-a:Seveda pa jih znanje še zdaleč ni zanimalo. Zanimala jih
je plača in kako bodo lovili krivine, ter blefirali, da so kobajagi v službi. Sedaj pa naj njih in njim podobne uvozimo, samo zato, ker
je nekdo prebral Kočo strica Toma. Ne... Izobrazimo jih tam, pri njih. Naučimo jih kako naj preživijo v njihovi domovini, kako naj
ohranijo tisto, kar se še ohraniti da in kako izboljšati njihovo sredino. Kako naj ohranijo svojo naravo. To je prava pot. Spoznati
morajo, da imajo lahko le toliko otrok, kolikor prenese njihovo okolje in zdrava pamet in NIČ VEČ. Kdor misli, da nimam prav, pa naj
jih gre spoznavati v njihova domača okolja, kot sem šel jaz, potem pa govori o njihovih kulturah in mišljenju. Verjemite mi, da bi
se vsak potem strinjal z menoj. Nisem proti nikomur. Le vzgajati bi jih morali od ojenčka dalje v Evropi in jih kot izgrajene osebe
vrniti njihovim deželam nazaj, da bi spremenili mišljenje njihovih okolij. Nekaj takih projektov sem že videl na televiziji in le-to je
dajalo rezultate in nič drugega.
Se precej strinjam s tem, ceprav bi bilo bolje(po eni strani) se ne umesavat in jih pustit naj zivijo svoj way of life.
Mislim, da je edino tako mozno ohranit neko 'kulturo'. Ceprav se lahko zdi izvazanje tehnologije za modernizacijo vsakdana v (recimo)Afriko 'eticno pocetje', je po mojem potrebno precej pazit pri tem.
Da se ne gremo nekega 'kapitalisticnega misijonarstva', ki v bistvu ze dolgo obratuje.

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: Nas bo vesoljski potres zavil v temo?

Odgovor Napisal/-a NoSee »

problemi napisal/-a:Šala:
"Hrana je bolj osnovna potreba od kulture" - zanimiva izjava za transhumanista (upam da ne zameriš ker sem te tako označil).
Meni se izjava zdi na mestu. Oznaka nekako tudi stima, sklepajoc iz napisanega.
Bolj mi je zanimivo, da se mi transhumanisti zdijo vecinoma beboti:)

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Nas bo vesoljski potres zavil v temo?

Odgovor Napisal/-a problemi »

silvester1234 napisal/-a:Poglejte. Kriterij za prenaseljenost bi bila tista meja, ko se naravno ravnotežje v neki sredini poruši.
OK, ampak kdaj lahko rečemo, da se je naravano ravnotežje porušilo.
silvester1234 napisal/-a:Narava ne more več sanirati škode, ki jo dela človek..
Kako pa sanira tisto, ki jo "dela sama".
silvester1234 napisal/-a:Propadajo živalske vrste, vedno več površin je treba spremeniti v kmetijska zemljišča, kar povzroča erozijo na občutljivih področjih, kjer je padavin komajd za sprotno pokrivanje potreb. Ko rdeča zemlja, namesto
zelenja spremeni satelitsko sliko, to pomeni: na tistem področju manj dežja in več suše, kar ga spremeni v puščavo. Ni zelenega pokrova, ki bi hladil zemljo pod njim in vlaga prosto hlapi v atmosfero in dodatno ustvarja efekt tople grede. ..
Živalske vrste so in bodo propadale/izumirale, pa če je ali pa če ne bo človeka.

Kar se tiče odnosa do okolja, se pa strinjam da je tu potrebno imeti odgovorno politiko.
silvester1234 napisal/-a:Nisem rasist..
Verjamem, ampak glede na napisano si kulturni hegemonist.
silvester1234 napisal/-a:Kakega pol leta pa sem živel v Afriki in tam so mi pokazali rasizem. Črnci in Arabci. Na vsakem koraku so mi dali čititi, da so nekaj več, ker so tam doma (čeprav sem bil tam v sklopu know-how tehnične pomoči)..
Res je, rasizem nikakor ni več samo "značilnost" belega človeka.
silvester1234 napisal/-a:Seveda pa jih znanje še zdaleč ni zanimalo..
Ali si se vprašal zakaj jih znanje, ki ste ga tam prezentirali ni zanimalo?
silvester1234 napisal/-a:Sedaj pa naj njih in njim podobne uvozimo, samo zato, ker je nekdo prebral Kočo strica Toma..
Uvozimo? Za božjo voljo pa saj niso blago. Poleg tega, če bo prišlo do tega, ne bo govora o "uvozu" ampak o migracijah milijonov ljudi.
silvester1234 napisal/-a:Ne... Izobrazimo jih tam, pri njih. Naučimo jih kako naj preživijo v njihovi domovini, kako naj ohranijo tisto, kar se še ohraniti da in kako izboljšati njihovo sredino. Kako naj ohranijo svojo naravo. To je prava pot..
Ali si se morebiti kdaj zamislil ali vprašal, če je naša kultura res tista, ki naj bi druge učila tega. Ali je kultura, ki je, po moji oceni, največ pripomogla k uničevanju okolja res tista, ki naj bi druge izobraževala, ali je kultura, ki je vrgla tisoč in (krepko) več atomskih bomb res tista, ki naj bi druge kulture izobraževala? Samo sprašujem.
silvester1234 napisal/-a:Spoznati morajo, da imajo lahko le toliko otrok, kolikor prenese njihovo okolje in zdrava pamet in NIČ VEČ..
Se strinjam, samo tudi mi moramo še marsikaj spoznati. Vsi ljudje se moramo začeti učiti in to ne starih preživetih zgrešenih paradigem.
silvester1234 napisal/-a:Kdor misli, da nimam prav, pa naj jih gre spoznavati v njihova domača okolja, kot sem šel jaz, potem pa govori o njihovih kulturah in mišljenju. Verjemite mi, da bi se vsak potem strinjal z menoj.
Evo sem že prvi, ki se ne. Silvester1234 v pol leta, kar si bival v Afriki si ti spoznal bore malo afriške kulture.
silvester1234 napisal/-a:Nisem proti nikomur..
Sploh če je daleč stran od tebe, tako da ga niti ne vidiš niti ne slišiš.
silvester1234 napisal/-a:Le vzgajati bi jih morali od ojenčka dalje v Evropi in jih kot izgrajene osebe vrniti njihovim deželam nazaj, da bi spremenili mišljenje njihovih okolij..
Ta projekt je dobro znan. Večina afriških diktatorjev je bila šolana na elitnih šolah v Evropi in ZDA. Mislim, da je rezultat tega projekta katastrofalen.
silvester1234 napisal/-a:Nekaj takih projektov sem že videl na televiziji in le-to je dajalo rezultate in nič drugega.
In so dobili zamorčka z evropsko kulturo. No taki so pa res dobri. Pravi vojščaki, ki zelo dobro služijo našim korporacijam.

Bom nesramen: Zakaj bi jih vzgajali v Evropi, zakaj jih raje ne potolčemo?

Silvester1234 mislim da so ta vprašanja zelo kompleksna. Vsi mi moramo še marsikaj postoriti in šele čez nekaj generacij se bodo (mogoče) videli sadovi tega dela. Na nam je da začnemo delati prve korake. In prvo uredimo stvari v naši kulturi, mogoče bomo zgradili model*, katerega bomo potem lahko drugim kulturam pokazali kot uspešnega. In če bodo želele, jim ga bomo tudi pomagali postaviti. Model v katerem živiva, pa ni primeren niti za nas kaj šele da bi ga ponujali kot vzor drugim.

*družbeni sistem

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: Nas bo vesoljski potres zavil v temo?

Odgovor Napisal/-a agata »

Malo patetike. Kaj pa če bi namesto o tem, da je preveč ljudi( v tem vidim nek prastrah) pogovarjali o tem, da je preveč orožja, pa preveč nasilja, pa preveč avtomobilov, preveč nepravičnosti in barabij, da je preveč oblastnikov, ki ne samo da so neumni, ampak so tudi zlobni, ko ponavljajo klišeje. Če se bo še govorilo o podnebnih spremebah in prenaseljenosti, jih kar vidim, profete, kako se bodo začeli množiti in nam soliti pamet, ob tem pa se bodo zasolile še cene našega obstoja in svobode bo vedno manj. Jaz si ne upam soditi o tem ali je nekdo, ki ima deset otrok. daleč, daleč stran od mene, kjer še nikoli nisem bila, za neodgovorne. Me čisto nič ne briga. A smo za demokracijo al nismo?
Kar se pa tiče mase in energije, drugi zakon termodinamike pravi, da bo enkrat samo še prah, tako da so "podnebne spremembe" neizbežne. Tudi termin podnebne spremembe je ideološki, saj podnebje nikoli ni bilo "enako"in tudi naravnega ravnovesja nikoli ni bilo....
Zdaj pa malo citatov:
Splošne ugotovitve o interakciji ljudi in njihovim okoljem(ekološkimi sistemi)
-imamo najvišjo biomaso med vsemi vrstami:okrog 100X 10 na 6 ton suhe teže ali 6x 10 na 14kcl shranjene(embeded)(upam, da sem prav prevedla) energije. Zaradi naše dolge življenske dobe je stopnja prevrata biomase nizka.
Naša populacijska stopnja rasti je z vidika bioloških standardov za določeno populacijo visoka
Stopnja strukturalne organizacije je najvišja v živalskem kraljestvu-izmenjava energije, materije, posameznikov, znanja in tradicij je zelo izrazita
Od energije, ki jo uporabljamo, prihaja 90 procentov iz zalog prejšnjih ekosistemov in ne od aktivnih ekosisitemov današnjega dne. V terminih apropriacije energije narave se uporablja, spreminja ali reducira s človeško aktivnostjo 39% NPP ( Net primary productivity- Mrežna primarna produktivnost-produktivnost rastlin, tj. koliko organske materije rastline ustvarijo v določenem času na določenem področju na Zemlji)
Glavni vplivi ljudi na ekosisteme tako producirajo:
Akutne, vendar začasne in prehodne spremembe(perturbacije), od katerih je obnovitev bolj ali manj kompletna in o katerih ne moremo podati nobenih drugih uporabnih splošnih trditev
kronične spremembe kot je permanentna sprememba uporabe prsti ali kontinuirajoče izumiranje vrst
drugačna energijska in prehrambena razmerja v ekosistemih-z uporabo fosilne energije, z odprtjem prehrambenih tokov, s transportom pridelkov na dolge razdalje in z akcelerirano erozijo prsti
nov genetičen material...
Iz tega lahko podamo nekaj splošnih trditev o relacijah med ljudmi in naravo:
Malo človeških vplivov na ekosisteme je tipično ali ekskluzivno človeških, razen s kvantiteto in kombinacijo,
Ljudje se lahko obravnavajo kot normalni, čeprav visoko manipulativni sestavni deli ekosistemov...
(delno zaradi tega, ker smo sorazmerno biološko nespecializirani).......( je še več pa se mi ne lubi več pisat)
bitno je ovo: V ekologiji so klasični modeli sistemov, ki so tendirali k ekvilibriju v urejenem nizu zaporedij z merljivimi karakteristikami na vsaki stopnji, zdaj zamenjani z dinamiko majhnih področij in pomembnostjo nepredvidljivih kaotičnih zaporedij. Celo dolgoročni ekvilibriji nekaterih klimatskih vrednosti so opuščeni v dobro konstantnih sprememb, pogosto nesimetrične narave. (se opravičujem za slab prevod) Zato so dolgoročne posledice človeško povzročenih alternacij ekoloških sistemov skoraj nepredvidljive. Lahko rečemo, če bomo naredili to, se bo zgodilo tisto, toda zelo redko, če sploh, lahko rečemo kdaj in v kolikšni meri. Res je, da je tehnologija zgradila nove sisteme..in da je pri tem uničila druge.Vendar se moramo spomniti na to, da je ta proces star toliko kot človeštvo samo. Velike transformacije obličja Zemlje so bile že v časih, ko so bila fosilna goriva samo pomožni viri energije...(Simmons 1995 str. 35-39)

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Nas bo vesoljski potres zavil v temo?

Odgovor Napisal/-a problemi »

agata napisal/-a:Malo patetike. Kaj pa če bi namesto o tem, da je preveč ljudi( v tem vidim nek prastrah) pogovarjali o tem, da je preveč orožja, pa preveč nasilja, pa preveč avtomobilov, preveč nepravičnosti in barabij, da je preveč oblastnikov, ki ne samo da so neumni, ampak so tudi zlobni, ko ponavljajo klišeje.
Zakaj namesto? Pogovarjajmo se in predvsem ukrepajmo v vseh teh primerih. Zakaj bi se te stvari izključevale. Zaradi neke, po meni napačne, percepcije humanosti, ki vleče korenine iz "preživetih" religijskih konceptov "svetosti"? Zakaj se družboslovci takoj zdrznete, ko je govora o prenaseljenosti ali sorodnih temah in namesto, da bi v teh debatah sodelovali prepuščate razmislek in odločitve o teh problemih ekonomistom in pravnikom (politikom) - potem pa ko se ugotovi, da so bile odločitve napačne ali krivične "uletite" in nam vsem skupaj "tako na hitro razložite", kako se stvarem ni streglo na ustrezen način.
agata napisal/-a:Če se bo še govorilo o podnebnih spremebah in prenaseljenosti, jih kar vidim, profete, kako se bodo začeli množiti in nam soliti pamet, ob tem pa se bodo zasolile še cene našega obstoja in svobode bo vedno manj. Jaz si ne upam soditi o tem ali je nekdo, ki ima deset otrok. daleč, daleč stran od mene, kjer še nikoli nisem bila, za neodgovorne. Me čisto nič ne briga.
Lahko smo tudi tiho. Misliš, da se bo potem kaj spremenilo? Misliš, da pa potem ne bo novih davkov. Proti obdavčitvam se lahko "mirno" borimo in jih pač ne sprejmimo. Seveda pa smo tu že pri problemu: "Kje najti "idiote", da se bodo borili?"
agata napisal/-a:A smo za demokracijo al nismo?.
Jaz ne.

Glede ostalega teksta ti pa priporočam, da si na netu najdeš intervju z Tomom Križnarjem in poslušaš njegov opis dogajanja v podsaharski Afriki. Veš tam ljudi boli kurac (ja malo sem jezen) ali so se klimatske spremembe dogajale v preteklosti ali ne, konec koncev jih boli kurac ali se dogajajo danes, tisto kar vidijo in občutijo je dejstvo, da imajo vedno manj pitne vode in površin primernih za poljedelstvo in živinorejo. In ti ljudje bodo morali nekam iti, če se bo trenda širjenja puščave nadaljeval. Kam bodo šli? Odgovori si sama.

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: Nas bo vesoljski potres zavil v temo?

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

Agata napisal/-a:A smo za demokracijo al nismo?.
Če je to demokracija, kar imamo zdaj, potem tudi nisem za.

Odgovori