posledice v primeru trčenja meteorita

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
HaNa
Prispevkov: 1
Pridružen: 3.6.2012 19:29

posledice v primeru trčenja meteorita

Odgovor Napisal/-a HaNa »

zadnjič sem brala, da bo v začetku leta 2013 blizu Zemlje letel meteorit premera 45m, in težek 140.000 ton. možnost da bi zadel Zemljo v omenjenem letu je majhna, 0,031%, vendar znanstveniki predvidevajo, da bi nas zaradi gravitacije lahko zadel 2020, ki naj bi padel v ocean zraven Antarktike. eksplozija bi imela moč 2,4 megatone. pravijo, da posledice ne bi uničile celotne civilizacije, a me vseeno zanima, če mi lahko kdo pove, kakšne bi bile posledice pri nas v Sloveniji in drugje po svetu, še posebaj glede globalnih sprememb?

Macho9

Re: posledice v primeru trčenja meteorita

Odgovor Napisal/-a Macho9 »

Bi lahko objavila link/povezavo kje si to brala?
Ker govoriti kaj se bo zgodilo je težko... Glede na to da je meteorit velik 45m po mojem mnenju nebi povzročil škode v Sloveniji, saj verjetno ta valj nebi prišel do Slovenije, če bi pa prišel pa nebi bil močan, povdarjam po mojem mnenju, če pa še je gdo tu na forumu ki se prav okvarja z tem pa me naj kar pošteno okara ker govorim nekaj na pamet.
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.
Lep Pozdrav

Uporabniški avatar
pilot
Prispevkov: 234
Pridružen: 2.7.2009 20:27

Re: posledice v primeru trčenja meteorita

Odgovor Napisal/-a pilot »

Mislim da se ti ni treba bati za globalne posledice...če smo slednji dogodek preživeli(video)

http://www.youtube.com/watch?v=tr7Rr33BphU

bomo pa tudi 3 megatonski meteorit. :D

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: posledice v primeru trčenja meteorita

Odgovor Napisal/-a Vedež »

V naslednjih dneh je zaradi prehoda Venere pričakovati potrese, cumamije in vulkanske izbruhe. Statistika dogodkov iz preteklosti to potrjuje. So bila prej le naključja? So potresi v Italiji povezani s prehodom Venere? Počakajmo naslednjih nekaj dni in potem komentirajmo.

Kdor želi si lahko prebere prej nekaj iz šarlatanske prakse:
http://pakalian.tripod.com/pakal_tsunami2004.htm

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: posledice v primeru trčenja meteorita

Odgovor Napisal/-a shrink »

Vedež napisal/-a:V naslednjih dneh je zaradi prehoda Venere pričakovati potrese, cumamije in vulkanske izbruhe. Statistika dogodkov iz preteklosti to potrjuje. So bila prej le naključja? So potresi v Italiji povezani s prehodom Venere? Počakajmo naslednjih nekaj dni in potem komentirajmo.

Kdor želi si lahko prebere prej nekaj iz šarlatanske prakse:
http://pakalian.tripod.com/pakal_tsunami2004.htm
Hah, praksa: to so samo nakladanja brez osnove. Jasno je, da gravitacija ostalih nebesnih teles ne vpliva na pojavnost potresov, cunamijev in vulkanskih izbruhov, sicer bi se zaradi Lunine gravitacije (ki ima daleč največji vpliv) tla tresla in vulkani bruhali s tako periodo kot bibavica. :lol:

P.S. Se oglasim čez par dni, da pokomentiram tvojo napoved. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: posledice v primeru trčenja meteorita

Odgovor Napisal/-a vojko »

HaNa napisal/-a:zadnjič sem brala, da bo v začetku leta 2013 blizu Zemlje letel meteorit premera 45m, in težek 140.000 ton. možnost da bi zadel Zemljo v omenjenem letu je majhna, 0,031%, vendar znanstveniki predvidevajo, da bi nas zaradi gravitacije lahko zadel 2020, ki naj bi padel v ocean zraven Antarktike. eksplozija bi imela moč 2,4 megatone. pravijo, da posledice ne bi uničile celotne civilizacije, a me vseeno zanima, če mi lahko kdo pove, kakšne bi bile posledice pri nas v Sloveniji in drugje po svetu, še posebaj glede globalnih sprememb?
Energija trka bi bila cca 10 megaton TNT, drugih posledic ne bi bilo. Oglej si link:
http://www.purdue.edu/impactearth
za prikaz posledic trkov meteoritov.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: posledice v primeru trčenja meteorita

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Lunine gravitacijske sile ne moreš enačiti z gravitacijskimi anomalijami prehodov planetov in kometov. Zakaj? Lunina gravitacija je konstantna in Zemlja je na ta tujek "navajena", kot da je del nje. Brez nje ji ni več živeti. To veš.

Gravitacijske anomalije v smislu približevanja drugih planetov ali kometov pa lahko vplivajo na dogajanje na Zemljinem površju. Znanost za to zaenkrat še nima izdelane teorije, dogodki v preteklosti nakazujejo na ponavljajoče dogodke, tako, da se splača v tej smeri kaj raziskati.

Recimo: imaš bradavico že nekaj mesecev in ko se zjutraj zbudiš, sploh ne obračaš pozornost več nanjo, ker si se bradavice "navadil" kot del tebe.

Ko dobiš nov mozolj, ga boš zjutraj opazil in te bo njegova prisotnost na koži "motila".

Ne govori mi, da to ni možno, ker se motiš. Ko se bo Nibiru peljal blizu Zemlje, bomo zamenjali polariteto v nekaj urah.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: posledice v primeru trčenja meteorita

Odgovor Napisal/-a shrink »

Vedež napisal/-a:Lunine gravitacijske sile ne moreš enačiti z gravitacijskimi anomalijami prehodov planetov in kometov. Zakaj? Lunina gravitacija je konstantna in Zemlja je na ta tujek "navajena", kot da je del nje. Brez nje ji ni več živeti. To veš.

Gravitacijske anomalije v smislu približevanja drugih planetov ali kometov pa lahko vplivajo na dogajanje na Zemljinem površju. Znanost za to zaenkrat še nima izdelane teorije, dogodki v preteklosti nakazujejo na ponavljajoče dogodke, tako, da se splača v tej smeri kaj raziskati.

Recimo: imaš bradavico že nekaj mesecev in ko se zjutraj zbudiš, sploh ne obračaš pozornost več nanjo, ker si se bradavice "navadil" kot del tebe.

Ko dobiš nov mozolj, ga boš zjutraj opazil in te bo njegova prisotnost na koži "motila".

Ne govori mi, da to ni možno, ker se motiš.
Joj, kakšno šarlatansko nakladanje! Samo šarla-tan, ki nima pojma, lahko naklada o "gravitacijskih anomalijah" in o "konstantnosti Lunine gravitacije". Naj podučim šarlatanskega nevedneža:

1. "Gravitacijske anomalije zaradi približevanja planetov in drugih teles" NE obstajajo (vsaj ne take, kot si šarlatani predstavljajo). Približevanje planetov in podobno (npr. poravnani planeti na premici) za toliko spremenijo gravitacijski vpliv na Zemljo, kot spremeni gravitacijski vpliv nase človek, ki prestopi na višjo(nižjo) stopnico:

http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hb ... e.html#jup

Skratka: Kdor trdi, da "približevanje planetov lahko vpliva na dogajanje na Zemljinem površju", da "znanost za to zaenkrat še nima izdelane teorije" in "da dogodki v preteklosti nakazujejo na ponavljajoče dogodke", samo naklada brez osnove.

2. "Konstantnost Lunine gravitacije" je neumnost, sicer ne bi prišlo do pojava bibavice. Schnellkurs za šarlatana:

http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hb ... .html#mtid

3. Trditev, da je Zemlja "navajena na Luno (tujek)" in da ni navajena na ostala nebesna telesa v Sončnem sistemu, lahko izreče samo šarla-tan, ki mu ni jasen mehanizem delovanja gravitacije. Poleg tega nevedni šarla-tan očitno ni seznanjen s tem, da se Zemlja "odvaja" od Lune, kajti slednja se od nje oddaljuje (ravno zaradi mehanizma plimskih sil in ohranjanja vrtilne količine). In naj bo jasno: Luna ima največji gravitacijski vpliv na Zemljo.
Ko se bo Nibiru peljal blizu Zemlje, bomo zamenjali polariteto v nekaj urah.
Kdo bo zamenjal polariteto? Morda nevedni šarlatani v svojih glavah (podvprašanje: a je to takozvana paralelna resničnost, v kateri se nahajajo nekateri, ki trdijo, da so nedavno doživeli konec sveta?)? :lol:

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: posledice v primeru trčenja meteorita

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Hah, praksa: to so samo nakladanja brez osnove. Jasno je, da gravitacija ostalih nebesnih teles ne vpliva na pojavnost potresov, cunamijev in vulkanskih izbruhov, sicer bi se zaradi Lunine gravitacije (ki ima daleč največji vpliv) tla tresla in vulkani bruhali s tako periodo kot bibavica.
Ko pride v bližino Zemlje Nibiru, ki je dosti večji, potem bodo potresi. Tiste linke, ki si jih navedel v prejšnjem postu, je vsakdanje stanje in kot tako nima vpliva. Jaz se pogovarjam o jabolkah, ti pa o hruškah.

Toliko kot sem jaz šar la tan, si tudi ti, ker se izmikaš pravi temi.

Bom poenostavil vprašanje: Predpostavimo, da bi se v bližini Zemlje za nekaj trenutkov pojavilo nebesno telo, ki je recimo velikosti Jupitra. Ali bi to vplivalo na potrese in vulkanske izbruhe?

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: posledice v primeru trčenja meteorita

Odgovor Napisal/-a Motore »

Vedež napisal/-a:Bom poenostavil vprašanje: Predpostavimo, da bi se v bližini Zemlje za nekaj trenutkov pojavilo nebesno telo, ki je recimo velikosti Jupitra. Ali bi to vplivalo na potrese in vulkanske izbruhe?
Tvoja predpostavka je napačna, nobeno telo velikosti Jupitra se ne bo pojavilo v bližini Zemlje, če pa bi se bi prej vplivalo na kaj drugega kot na potrese in vulkanske izbruhe.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: posledice v primeru trčenja meteorita

Odgovor Napisal/-a shrink »

Seveda, (ne)Ved(n)ež, ti nakladaš o prehodu Venere, ki naj bi povzročil potrese, cunamije in vulkanske izbruhe in ko ti je dodobra pojasnjeno, da ima Luna na Zemljo večji vpliv kot vsa ostala telesa in da če se njen vpliv ne kaže s tresenjem in bruhanjem, se ne more tako kazati niti vpliv ostalih teles. Ampak za šarlatane, ki ne razumejo, je pač to mešanje hrušk in jabolk. :lol:

Glede E.T. vesoljčka pa si že dobil odgovor. :lol:

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Re: posledice v primeru trčenja meteorita

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Vedež! :roll:
Hvala za zanimivo priložnost, da lahko ponovno citiram sam sebe! 8)
Vemo, da prek 230 planetov navidezno prehaja prek ploščice centralne zvezde! Sedaj pa eden v Osončju, pa taka panika.
:lol:
Še resen link za potencialno nevarne asteroide: http://neo.jpl.nasa.gov/neo/groups.html

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: posledice v primeru trčenja meteorita

Odgovor Napisal/-a NoSee »

Haha, Nikki...ko sem prvic prebral citiran tekst(na astronom.si), sem se posteno nasmejal:)

Dobra.

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: posledice v primeru trčenja meteorita

Odgovor Napisal/-a NoSee »

Vedež napisal/-a:Ko pride v bližino Zemlje Nibiru...
A se vsaj priblizno zavedas, da predpostavljas brez nikakrsne osnove??

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: posledice v primeru trčenja meteorita

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Ko pride v bližino Zemlje Nibiru, ki je dosti večji, potem bodo potresi.
Ampak to se je zgodilo že leta 2003. Nisi opazil? Še vedno so sledovi na netu: http://www.zetatalk.com/thub.htm. Poučno branje. Le tega ne vem, zakaj nekatere tako veseli strašiti ljudi.

Odgovori