Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
oxlahunix
Prispevkov: 107
Pridružen: 27.11.2016 9:31

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a oxlahunix »

Torej najprej v glavi popolna slika - zastonj in šele potem duplikat, kateri je vedno brezhibno deloval zunaj.
To se sicer precej mistično sliši (mislim na popolnost slike), govoriš pa tako, kakor da je delovanje možganov zastonj.

...jaz to vidim tako, kakor kroži elektron okoli jedra, oziroma luna okoli zemlje... "on/ona" se ne sprašuje o delu oziroma plačilu, samo je, in vseeno opravlja delo za človekovo "omejeno" zavest. Ko zavest ni več omejena z pretiranim merjenjem, delo v smislu plačila odpade...

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

A se smeješ svojemu avatarju, trol?

oxlahunix
Prispevkov: 107
Pridružen: 27.11.2016 9:31

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a oxlahunix »

shrink napisal/-a:A se smeješ svojemu avatarju, trol?
Seveda, vedno :)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

oxlahunix napisal/-a:
shrink napisal/-a:A se smeješ svojemu avatarju, trol?
Seveda, vedno :)
Potem si ga že obesi in se mu smej, ampak ko si odjavljen.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

oxlahunix napisal/-a:
Roman napisal/-a:
oxlahunix napisal/-a:... kako si je možakar predhodno ustvaril mentalno sliko v glavi ...
Je zanimivo, ampak nič čudežnega. Nekateri možgani pač tako dobro delujejo, gotovo on ni edini tak.
Torej najprej v glavi popolna slika - zastonj in šele potem duplikat, kateri je vedno brezhibno deloval zunaj.
To se sicer precej mistično sliši (mislim na popolnost slike), govoriš pa tako, kakor da je delovanje možganov zastonj.
... ne pomeni, da nekdo, ki živi na ulici in izgleda za opazovalca, zanemarjen ali pač drugačen na kakršen koli način, nima v sebi, (oziroma živi) čudovitega sveta, katerega si projicira na ven samo sebi ...
Beseda ni tekla o tem.
Roman brez zamere jaz pač tako vidim in zastopim napisano... nekje se bomo že srečali , da bo prav... in ko rečeš, da ni nič čudežnega, da si človek ustvari mentalno sliko v glavi mi je všeč, saj to pomeni, da je to že dokazano... vidiš je že bolj razumljivo, vsaj zame...
Dodati je potrebno, da ni samo človek tisti, ki si ustvarja notranje slike tudi druga bitja si jih morajo, če želijo preživeti. Seveda je vprašanje ali so te notranjo ustvarjene slike realne, kar pa se pokaže šele v dejanskosti, torej, ko se dogodijo dogodki, ki lahko potrdijo ali ovržejo predhodno kreirane notranje slike, predstave. :wink: Napačne notranje predstave pač pomenijo konec notranjih predstav splošno, neke vrste "game over". :lol:
Naša družba pretirano poudarja zmagovalce, ki pa jih je zanemarljivo malo glede na vse sodelujoče v igri življenja in tako je mogoče sklepati, da so vsakogaršnje notranje slike lahko "prave", kar pa je zelo daleč od realnosti.
Skratka, pomembno je sodelovati in hecno je, da to preprosto in trivialno resnico večinoma pozabljamo. :roll:
oxlahunix napisal/-a:
Roman napisal/-a:
oxlahunix napisal/-a:Torej najprej v glavi popolna slika - zastonj in šele potem duplikat, kateri je vedno brezhibno deloval zunaj.
To se sicer precej mistično sliši (mislim na popolnost slike), govoriš pa tako, kakor da je delovanje možganov zastonj.

...jaz to vidim tako, kakor kroži elektron okoli jedra, oziroma luna okoli zemlje... "on/ona" se ne sprašuje o delu oziroma plačilu, samo je, in vseeno opravlja delo za človekovo "omejeno" zavest. Ko zavest ni več omejena z pretiranim merjenjem, delo v smislu plačila odpade...
Misliti zahteva energijo. Človeški možgani porabijo okoli 25% potrebne energije za delovanje posameznika, kar ni ravno malo vendar ravno s tem početjem smo prišli na Luno in tako uporabili obstoječa pravila v našo korist. No, vsaj zaenkrat kaže tako, dokler povsem ne uničimo planeta. :roll:

oxlahunix
Prispevkov: 107
Pridružen: 27.11.2016 9:31

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a oxlahunix »

Dodati je potrebno, da ni samo človek tisti, ki si ustvarja notranje slike tudi druga bitja si jih morajo, če želijo preživeti. Seveda je vprašanje ali so te notranjo ustvarjene slike realne, kar pa se pokaže šele v dejanskosti, torej, ko se dogodijo dogodki, ki lahko potrdijo ali ovržejo predhodno kreirane notranje slike, predstave. :wink: Napačne notranje predstave pač pomenijo konec notranjih predstav splošno, neke vrste "game over". :lol:
Naša družba pretirano poudarja zmagovalce, ki pa jih je zanemarljivo malo glede na vse sodelujoče v igri življenja in tako je mogoče sklepati, da so vsakogaršnje notranje slike lahko "prave", kar pa je zelo daleč od realnosti.
Skratka, pomembno je sodelovati in hecno je, da to preprosto in trivialno resnico večinoma pozabljamo. :roll:
Bargo, ti si že dosti naprej v razmišljanju. Omejil sem se le na človeka in njegove zmožnosti, kje pa še na druga bitja! Ne dolgo nazaj je veljalo, da so živali tudi za hrano, sedaj pa govorimo o notranji sliki le teh, to pa je napredek...hvala ti za to.
Za tistega, kateri to sliko ima je le ta toliko realna kot vsaka druga slika, katera naj nebi bila taista slika. Razen seveda pogleda, ta je lahko tudi sferični, medtem, ko z očesi na glavi vidimo samo naprej?!
Ne razumem, kaj hočeš povedati z zmagovalci in igro življenja?! Meni na žalost to vse predstavlja bolj mučno, nelahko delo, kako pa igro?!

Vsekakor se strinjam, sodelovanje je bistveno ravno zato sem tu in upam, da nisem preveč klišejevski.

oxlahunix
Prispevkov: 107
Pridružen: 27.11.2016 9:31

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a oxlahunix »

shrink napisal/-a:
oxlahunix napisal/-a:
shrink napisal/-a:A se smeješ svojemu avatarju, trol?
Seveda, vedno :)
Potem si ga že obesi in se mu smej, ampak ko si odjavljen.
Hvala, ker si to storil ti.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Le sam si to domišljaš, trol.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

oxlahunix napisal/-a:
Dodati je potrebno, da ni samo človek tisti, ki si ustvarja notranje slike tudi druga bitja si jih morajo, če želijo preživeti. Seveda je vprašanje ali so te notranjo ustvarjene slike realne, kar pa se pokaže šele v dejanskosti, torej, ko se dogodijo dogodki, ki lahko potrdijo ali ovržejo predhodno kreirane notranje slike, predstave. :wink: Napačne notranje predstave pač pomenijo konec notranjih predstav splošno, neke vrste "game over".
Naša družba pretirano poudarja zmagovalce, ki pa jih je zanemarljivo malo glede na vse sodelujoče v igri življenja in tako je mogoče sklepati, da so vsakogaršnje notranje slike lahko "prave", kar pa je zelo daleč od realnosti.
Skratka, pomembno je sodelovati in hecno je, da to preprosto in trivialno resnico večinoma pozabljamo. :roll:
Bargo, ti si že dosti naprej v razmišljanju. Omejil sem se le na človeka in njegove zmožnosti, kje pa še na druga bitja! Ne dolgo nazaj je veljalo, da so živali tudi za hrano, sedaj pa govorimo o notranji sliki le teh, to pa je napredek...hvala ti za to.
No, mislim, da je o tem že tekla debata.
Povzetek iz MEDZVEZDNA POTOVANJA

oxlahunix napisal/-a: Za tistega, kateri to sliko ima je le ta toliko realna kot vsaka druga slika, katera naj nebi bila taista slika. Razen seveda pogleda, ta je lahko tudi sferični, medtem, ko z očesi na glavi vidimo samo naprej?!
Seveda je za posameznika slika realna, kakšna pa naj bi drugače sploh bila, kot realna, vendar, ni pa nujno, da je ta notranja slika skladna z zunanjim svetom in prav to je potrebno preveriti in na tem bazira znanost.
oxlahunix napisal/-a: Ne razumem, kaj hočeš povedati z zmagovalci in igro življenja?! Meni na žalost to vse predstavlja bolj mučno, nelahko delo, kako pa igro?!
Saj, to samo potrjuje, da razmišljanje zahteva energijo, muko oz. nelahko delo prekineš enostavno tako, da ne razmišljaš. :) Znaš narediti to?
Velja pa tudi, da ko si prišel na svet je ta že bil tukaj, kar pomeni, da je življenje veliko starejše kot si lahko predstavljaš in veš, v tem času se je resnično veliko naučilo. :wink:
oxlahunix napisal/-a: Vsekakor se strinjam, sodelovanje je bistveno ravno zato sem tu in upam, da nisem preveč klišejevski.
Tako ja. Kaj pa naj bi pomenilo "klišejevski"? :roll:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
oxlahunix napisal/-a:
Dodati je potrebno, da ni samo človek tisti, ki si ustvarja notranje slike tudi druga bitja si jih morajo, če želijo preživeti. Seveda je vprašanje ali so te notranjo ustvarjene slike realne, kar pa se pokaže šele v dejanskosti, torej, ko se dogodijo dogodki, ki lahko potrdijo ali ovržejo predhodno kreirane notranje slike, predstave. :wink: Napačne notranje predstave pač pomenijo konec notranjih predstav splošno, neke vrste "game over".
Naša družba pretirano poudarja zmagovalce, ki pa jih je zanemarljivo malo glede na vse sodelujoče v igri življenja in tako je mogoče sklepati, da so vsakogaršnje notranje slike lahko "prave", kar pa je zelo daleč od realnosti.
Skratka, pomembno je sodelovati in hecno je, da to preprosto in trivialno resnico večinoma pozabljamo. :roll:
Bargo, ti si že dosti naprej v razmišljanju. Omejil sem se le na človeka in njegove zmožnosti, kje pa še na druga bitja! Ne dolgo nazaj je veljalo, da so živali tudi za hrano, sedaj pa govorimo o notranji sliki le teh, to pa je napredek...hvala ti za to.
No, mislim, da je o tem že tekla debata.
Povzetek iz MEDZVEZDNA POTOVANJA

oxlahunix napisal/-a: Za tistega, kateri to sliko ima je le ta toliko realna kot vsaka druga slika, katera naj nebi bila taista slika. Razen seveda pogleda, ta je lahko tudi sferični, medtem, ko z očesi na glavi vidimo samo naprej?!
Seveda je za posameznika slika realna, kakšna pa naj bi drugače sploh bila, kot realna, vendar, ni pa nujno, da je ta notranja slika skladna z zunanjim svetom in prav to je potrebno preveriti in na tem bazira znanost.
oxlahunix napisal/-a: Ne razumem, kaj hočeš povedati z zmagovalci in igro življenja?! Meni na žalost to vse predstavlja bolj mučno, nelahko delo, kako pa igro?!
Saj, to samo potrjuje, da razmišljanje zahteva energijo, muko oz. nelahko delo prekineš enostavno tako, da ne razmišljaš. Znaš narediti to?
Velja pa tudi, da ko si prišel na svet je ta že bil tukaj, kar pomeni, da je življenje veliko starejše kot si lahko predstavljaš in veš, v tem času se je resnično veliko naučilo. :wink:
oxlahunix napisal/-a: Vsekakor se strinjam, sodelovanje je bistveno ravno zato sem tu in upam, da nisem preveč klišejevski.
Tako ja. Kaj pa naj bi pomenilo "klišejevski"? :roll:
Mater, sta pametna ... :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Mater, sta pametna ... :lol:
Seveda, kako pa!
Vidim, da spet igraš cinika, ki sicer prebira razumljivo pisanje vendar je zanj nerazumno. :roll: Zavest cinika pač s težavo, če sploh, stopa iz ugodnega udobja vrha piramide, ki so ga ustvarile takšne ali drugačne dogme. :lol:

Nitka iz Čudeži in znanost
Vojko: Tekst se pravilno glasi: "Ja, najprej je človek ustvaril boga." (ta napis imam tudi na majici).
Bargo: Lepo, to te odslikava. Naj spomnim, "Doživimo več kot dojamemo." :D

Čuj, kdaj si nazadnje oblekel tole majico? Če slučajno sedaj sediš v njej, ko bereš tole pisanje, potem sem tudi jaz pravkar doživel levetacijo. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Mater, sta pametna ... :lol:
Seveda, kako pa!
Vidim, da spet igraš cinika, ki sicer prebira razumljivo pisanje vendar je zanj nerazumno. : Zavest cinika pač s težavo, če sploh, stopa iz ugodnega udobja vrha piramide, ki so ga ustvarile takšne ali drugačne dogme.

Nitka iz Čudeži in znanost
Vojko: Tekst se pravilno glasi: "Ja, najprej je človek ustvaril boga." (ta napis imam tudi na majici).
Bargo: Lepo, to te odslikava. Naj spomnim, "Doživimo več kot dojamemo." :D

Čuj, kdaj si nazadnje oblekel tole majico? Če slučajno sedaj sediš v njej, ko bereš tole pisanje, potem sem tudi jaz pravkar doživel levetacijo. :lol:
Komparasantno, ti rečem... :lol: Tudi jaz levetiram ... brez majice ... :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Mater, sta pametna ...
Seveda, kako pa!
Vidim, da spet igraš cinika, ki sicer prebira razumljivo pisanje vendar je zanj nerazumno. : Zavest cinika pač s težavo, če sploh, stopa iz ugodnega udobja vrha piramide, ki so ga ustvarile takšne ali drugačne dogme.

Nitka iz Čudeži in znanost
Vojko: Tekst se pravilno glasi: "Ja, najprej je človek ustvaril boga." (ta napis imam tudi na majici).
Bargo: Lepo, to te odslikava. Naj spomnim, "Doživimo več kot dojamemo."

Čuj, kdaj si nazadnje oblekel tole majico? Če slučajno sedaj sediš v njej, ko bereš tole pisanje, potem sem tudi jaz pravkar doživel levetacijo.
Komparasantno, ti rečem... Tudi jaz levetiram ... brez majice ... :lol:
Kaj bi naj to "komparasantno" pomenilo? :roll:

Saj komaj verjamem, Google ta niz znakov poveže samo z lokalnim forumom, torej s teboj. :shock: Torej, kot avtor tega izmisleka, imaš enkratno in neponovljivo priložnost, da pojasniš z znanimi pojmi neznan pomen tega niza in tako prispevaš nekaj k razvoju slovenskega besedišča.

Poglej, prvič si ta niz objavil davnega leta 2013 v izmenjavi (beri: pillow fight) z "distraktus" in nato šele leta 2014:

Črvina 2014 iz Ime našega SONCA
Vojko: 'Ta nemojte kas'ti!' Komparasantno! Se ti bom aranžiral.

Črvina 2015 iz Čudeži in znanost
Bargo: Akupalutze now :lol:
Helge: "To je težavno pojasniti kako se tam odigrava. To se odvija, ja, tako malo po malo."

Čudno, v letu 2016 ni bilo potrebe za objavo tega niza.

Evo zate:
Aerosmith - Dude (Looks Like A Lady)

Dude looks like a lady
Dude looks like a lady
Dude looks like a lady
Dude looks like a lady

So never judge a book by its cover
Or who you gonna love by your lover
Love put me wise to her love in disguise
She had the body of a Venus
Lord, imagine my surprise
8)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Seveda, kako pa!
Vidim, da spet igraš cinika, ki sicer prebira razumljivo pisanje vendar je zanj nerazumno. Zavest cinika pač s težavo, če sploh, stopa iz ugodnega udobja vrha piramide, ki so ga ustvarile takšne ali drugačne dogme.

Nitka iz Čudeži in znanost
Vojko: Tekst se pravilno glasi: "Ja, najprej je človek ustvaril boga." (ta napis imam tudi na majici).
Bargo: Lepo, to te odslikava. Naj spomnim, "Doživimo več kot dojamemo."

Čuj, kdaj si nazadnje oblekel tole majico? Če slučajno sedaj sediš v njej, ko bereš tole pisanje, potem sem tudi jaz pravkar doživel levetacijo.
Komparasantno, ti rečem... Tudi jaz levetiram ... brez majice ... :lol:
Kaj bi naj to "komparasantno" pomenilo?

Saj komaj verjamem, Google ta niz znakov poveže samo z lokalnim forumom, torej s teboj. Torej, kot avtor tega izmisleka, imaš enkratno in neponovljivo priložnost, da pojasniš z znanimi pojmi neznan pomen tega niza in tako prispevaš nekaj k razvoju slovenskega besedišča.

Poglej, prvič si ta niz objavil davnega leta 2013 v izmenjavi (beri: pillow fight) z "distraktus" in nato šele leta 2014:

Črvina 2014 iz Ime našega SONCA
Vojko: 'Ta nemojte kas'ti!' Komparasantno! Se ti bom aranžiral.

Črvina 2015 iz Čudeži in znanost
Bargo: Akupalutze now
Helge: "To je težavno pojasniti kako se tam odigrava. To se odvija, ja, tako malo po malo."

Čudno, v letu 2016 ni bilo potrebe za objavo tega niza.

Evo zate:
Aerosmith - Dude (Looks Like A Lady)

Dude looks like a lady
Dude looks like a lady
Dude looks like a lady
Dude looks like a lady

So never judge a book by its cover
Or who you gonna love by your lover
Love put me wise to her love in disguise
She had the body of a Venus
Lord, imagine my surprise
8)
Ta neologizem bi lahko uvrstil me "kanglerizme". Naj ti jih nekaj navedem:

-borci so se preko borbe borili
-na tem mestu čutim pozitiven srčni utrip (rečeno ob 80. letnici pokopališča Pobrežje)
-zahvaljujem se gostom, da so nas pogostili tukaj v Mariboru tranzitirati
-gospodarstveniki pomembno krierajo našo prihodnost (podelitev Gazel)
-vse najdete na interneti
-jaz verjamem, to kar tudi rečem
-pustite brf pri miri
-prosim, da se v živo spominjate
-v parku ne raste nobena šalata
-časopis bo izhajal v slovenščini in avstrijščini
-sem ízredno vesel
-úniverzitetno mesto
-religiozno bomo kontrolirali avtobusne vozovnice
-na bregu leve in desne Drave
-ministru se zahvaljujem, da si je vzel čast in prišel
-kdor hoče bit župan naj se pokaže
-mojo srce danes žari (otvoritev gondole)
-slovensko vojsko bomo približali civilizaciji (ob odprtju kadetnice) – minister Erjavec ga je popravil: verjetno mislite civilnemu prebivalstvu
-moji občutki so ganljivi
-mi mamo na vseh trgih viréles
-imeli smo težave s tolpami, ampak danes si upam trditi, da sta Slovenija in Maribor najbolj varni DRŽAVI v Evropi (intervju na siol.net)
-čas je, da rešimo trajnostno rešitev mestnega prometa (predzadnje soočenje županskih kandidatov na RTS)
-za razliko od mojih dveh kandidatov (zadnje soočenje županskih kandidatov na RTS)


Torej, naš vrli Franca iz Dupleka bi namesto "To je res interesantno!" rekel "To je res komparasantno!" :lol:

Sicer bom pa po navodilih ex župana iz Dupleka še naprej 'religiozno kontroliral' rabo slovenščine na tem 'forumi' ... :lol:

Mimogrede, danes nisem vstal na levo taco, zato ne levetiram ... :lol:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

oxlahunix napisal/-a:Roman brez zamere jaz pač tako vidim in zastopim napisano...
Ne vem, zakaj bi zameril, saj mi nisi nič slabega naredil. Tudi ti ne želim preprečiti, da imaš svoje mnenje. Nerodno je le, da te pomanjkanje znanja vzpodbuja k zgrešenim prepričanjem. Imaš pa do njih seveda vso pravico, kakor imam jaz pravico, da to opazim.
nekje se bomo že srečali , da bo prav...
Resnica ni stvar demokracije.
in ko rečeš, da ni nič čudežnega, da si človek ustvari mentalno sliko v glavi mi je všeč, saj to pomeni, da je to že dokazano...
No, na področju zavesti in podzavesti je znanost še precej v plenicah. Dokaz za mentalno sliko v glavi sem zase jaz, zate pa ti. Pri čemer pa je treba vedeti, da gre za predstavljanje, ne za sliko, kakršna je na primer na zaslonu. Prehitro sklepanje pripelje do marsikaterega paradoksa.
vidiš je že bolj razumljivo, vsaj zame...
Ne veseli se prehitro.

Odgovori