Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

bianko napisal/-a:Človeški um se je sposoben zavedati obstoja in doumeti, kaj obstoj sploh je!
Res? Kaj pa obstoj sploh je?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a problemi »

Roman napisal/-a:Res? Kaj pa obstoj sploh je?
Poskusi z drugega konca, torej kaj ni obstoj?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a problemi »

bianko napisal/-a:
roberto11 napisal/-a:Vesolje se ni kreiralo zaradi nas, ampak smo mi kreirani zaradi vesolja.
Nič od naštetega ni kreirano.
Točno tako. Sploh pa, nič ni kreirano zaradi vesolja.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

problemi napisal/-a:
Roman napisal/-a:Res? Kaj pa obstoj sploh je?
Poskusi z drugega konca, torej kaj ni obstoj?
Poskus ni uspel.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a problemi »

Roman napisal/-a:
problemi napisal/-a:
Roman napisal/-a:Res? Kaj pa obstoj sploh je?
Poskusi z drugega konca, torej kaj ni obstoj?
Poskus ni uspel.
Ga opišeš, razen seveda, če ne gre za kako skrivnost? :)

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bianko napisal/-a:
roberto11 napisal/-a:Vesolje se ni kreiralo zaradi nas, ampak smo mi kreirani zaradi vesolja.
Nič od naštetega ni kreirano.
Človek se v vsej svoji majhnosti in omejenem zavedanju, ne zaveda pomena in smisla vsega vesolja in obstoja.
Skromnost je lepa čednost, vendar ne v temu primeru. Človeški um se je sposoben zavedati obstoja in doumeti, kaj obstoj sploh je!
Podpišem! :D

Ker se še zmeraj dogaja, Vesolje namreč (Nikar se ne ustavi TI, ki se kličeš Vesolje?), lahko v bistvu rečemo, da se izvajajo pravila, ki kreirajo vesolje, torej gre za kreirajoče vesolje, ki ni kreirano.

Vesolje je v nas in mi smo v Vesolju in eno kreira drugo, oboje je kreirajoče, vendar eno so modeli, drugo je dejanskost. Vesolje po našem modelu in mi po pravilih Vesolja. :wink: Bistvo je negotovost prihodnosti, ki temelji na gotovosti iz preteklosti. Vidiš, dogaja se kreiranje? :roll:

Sprašujem se, kje v našem modelu je zavest, ki dejansko kreira vesolje?

Kot je problemi lepo povedal: "Kaj, ko pa modeli razmišljajo mene" :D

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

problemi napisal/-a:Ga opišeš, razen seveda, če ne gre za kako skrivnost? :)
Nimam skrivnosti. Kaj ni obstoj? Vse tisto, kar ni obstoj. Ampak, kako vem, kaj ni obstoj, če ne vem, kaj je obstoj? Z nikalnicami se je nevarno igrati.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Ker se še zmeraj dogaja, Vesolje namreč (Nikar se ne ustavi TI, ki se kličeš Vesolje?), lahko v bistvu rečemo, da se izvajajo pravila, ki kreirajo vesolje, torej gre za kreirajoče vesolje, ki ni kreirano.

Vesolje je v nas in mi smo v Vesolju in eno kreira drugo, oboje je kreirajoče, vendar eno so modeli, drugo je dejanskost. Vesolje po našem modelu in mi po pravilih Vesolja. :wink: Bistvo je negotovost prihodnosti, ki temelji na gotovosti iz preteklosti. Vidiš, dogaja se kreiranje? :roll:

Sprašujem se, kje v našem modelu je zavest, ki dejansko kreira vesolje?

Kot je problemi lepo povedal: "Kaj, ko pa modeli razmišljajo mene."
Zelo poetično... :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Ker se še zmeraj dogaja, Vesolje namreč (Nikar se ne ustavi TI, ki se kličeš Vesolje?), lahko v bistvu rečemo, da se izvajajo pravila, ki kreirajo vesolje, torej gre za kreirajoče vesolje, ki ni kreirano.

Vesolje je v nas in mi smo v Vesolju in eno kreira drugo, oboje je kreirajoče, vendar eno so modeli, drugo je dejanskost. Vesolje po našem modelu in mi po pravilih Vesolja. :wink: Bistvo je negotovost prihodnosti, ki temelji na gotovosti iz preteklosti. Vidiš, dogaja se kreiranje? :roll:

Sprašujem se, kje v našem modelu je zavest, ki dejansko kreira vesolje?

Kot je problemi lepo povedal: "Kaj, ko pa modeli razmišljajo mene."
Zelo poetično... :lol:
Hvala. Glede na "tvojo" porazdelitveno funkcijo in svobodo izbire, si me malce razočaral. Videti, da si še zmeraj znotraj kroga 99%, ki vedo, na temelju predvidevanj. :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

problemi napisal/-a:
bargo napisal/-a:Ja, čakam na "jutri". :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=eAoIyxF59bc
Someday Came Today
problemi napisal/-a: Živeli neskončnost in večnost! Živela fizika, ki nam je to dokazala. :)
Živelo verjetje! :D

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

bianko napisal/-a:
roberto11 napisal/-a:Vesolje se ni kreiralo zaradi nas, ampak smo mi kreirani zaradi vesolja.
Nič od naštetega ni kreirano.
Človek se v vsej svoji majhnosti in omejenem zavedanju, ne zaveda pomena in smisla vsega vesolja in obstoja.
Skromnost je lepa čednost, vendar ne v temu primeru. Človeški um se je sposoben zavedati obstoja in doumeti, kaj obstoj sploh je!
Potem pa ne vem, zakaj bi sploh še raziskovali vesolje, če pa nekateri že vse veste. :)
Daj še nas druge razsvetli, kaj je obstoj in v čem je smisel vsega vesolja.

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

problemi napisal/-a:
bianko napisal/-a:
roberto11 napisal/-a:Vesolje se ni kreiralo zaradi nas, ampak smo mi kreirani zaradi vesolja.
Nič od naštetega ni kreirano.
Točno tako. Sploh pa, nič ni kreirano zaradi vesolja.
Kako pa to veš, da ni kreirano ?
Vesolje je ustvarilo primerne pogoje za naš obstoj. Na nek način nas je kreiralo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

bargo napisal/-a:
shrink napisal/-a: V neki drugi temi je glede tega Rozman že bil deležen schnellkursa: kar poišči ga.
Hvala, vendar dvomim, da mi bo pomagalo. Nekako imam občutek, da je masa posledica dogajanja. :roll:
Seveda ne, ko pa je tvoj občutek skregan s fiziko. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:
bargo napisal/-a:
shrink napisal/-a: V neki drugi temi je glede tega Rozman že bil deležen schnellkursa: kar poišči ga.
Hvala, vendar dvomim, da mi bo pomagalo. Nekako imam občutek, da je masa posledica dogajanja. :roll:
Seveda ne, ko pa je tvoj občutek skregan s fiziko. :lol:
Obratno, fizika je skregana s občutki. Ah, te jablane. :D Drugače pa, ko najdem Rozman-a ti javim. :wink:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

bargo napisal/-a:
shrink napisal/-a:
bargo napisal/-a:Hvala, vendar dvomim, da mi bo pomagalo. Nekako imam občutek, da je masa posledica dogajanja. :roll:
Seveda ne, ko pa je tvoj občutek skregan s fiziko. :lol:
Obratno, fizika je skregana s občutki. Ah, te jablane. :D Drugače pa, ko najdem Rozman-a ti javim. :wink:
Ne, ne, je že prav, je pa res, da bi bilo treba k pridevniku "tvoj" dodati še "pesniški". Sicer pa: ti kar išči. :lol:

Odgovori