Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a derik »

Vse smo jim že razbili, tako da je vera edino, kar jim preostane. Jaz jim ne bi še tega jemal, pač pa bi jim nehal prodajati orožje.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

derik napisal/-a:Vse smo jim že razbili, tako da je vera edino, kar jim preostane. Jaz jim ne bi še tega jemal, pač pa bi jim nehal prodajati orožje.
Nisem gotov, če te razumem: KAJ in KOMU ter KDO je 'vse razbil'? :shock:

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a derik »

vojko napisal/-a:
derik napisal/-a:Vse smo jim že razbili, tako da je vera edino, kar jim preostane. Jaz jim ne bi še tega jemal, pač pa bi jim nehal prodajati orožje.
Nisem gotov, če te razumem: KAJ in KOMU ter KDO je 'vse razbil'? :shock:
Vojko, dobro vprašanje! Težko je odgovoriti, ker ne vemo natančno. "Mi" smo ponavadi "good guys", "oni" pa "bad guys". Koga si pa ti imel v mislih?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

derik napisal/-a:
vojko napisal/-a:
derik napisal/-a:Vse smo jim že razbili, tako da je vera edino, kar jim preostane. Jaz jim ne bi še tega jemal, pač pa bi jim nehal prodajati orožje.
Nisem gotov, če te razumem: KAJ in KOMU ter KDO je 'vse razbil'? :shock:
Vojko, dobro vprašanje! Težko je odgovoriti, ker ne vemo natančno. "Mi" smo ponavadi "good guys", "oni" pa "bad guys". Koga si pa ti imel v mislih?
Ne vem, ker ne vem, na koga si mislil! Ocena "good guys", "oni" ,"bad guys je pa seveda stvar zornega kota. Za 'njih' smo seveda mi "bad guys" in nas je treba - če uporabim znano Dolfetovo frazo - "niederschießen"... :D

Mislim pa, da ne bi smeli tako relativizirati stvari. Pobijanje nedolžnih ljudi samo zato ker verjamejo v drugačen nabor prismodarij (ali pa sploh ne verjamejo religioznim prismodarijam :D ) je s stališča neke minimalne univerzalne človeške etike nedopustno. Mislim, da se okoli tega strinjava? :wink:

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a derik »

Kaj praviš, a si greva stvari ogledat iz prve roke? Eden bi šel v tujsko legijo, drugi pa pomagat v begunsko taborišče. Kaj bi ti izbral? :?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

derik napisal/-a:Kaj praviš, a si greva stvari ogledat iz prve roke? Eden bi šel v tujsko legijo, drugi pa pomagat v begunsko taborišče. Kaj bi ti izbral? :?
Légion étrangère, naturellement! :D

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a derik »

vojko napisal/-a:
derik napisal/-a:Kaj praviš, a si greva stvari ogledat iz prve roke? Eden bi šel v tujsko legijo, drugi pa pomagat v begunsko taborišče. Kaj bi ti izbral? :?
Légion étrangère, naturellement! :D
A ti mogoče ustreza katera od naslednjih kategorij, ali bo treba dodati novo? :D
Historically, the American film industry portrayed the Foreign Legion as, in the words of Neil Tweedie of The Daily Telegraph, having "a reputation as a haven for cut-throats, crooks and sundry fugitives from justice" and also having many men escaping failed romances.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

derik napisal/-a:
vojko napisal/-a:
derik napisal/-a:Kaj praviš, a si greva stvari ogledat iz prve roke? Eden bi šel v tujsko legijo, drugi pa pomagat v begunsko taborišče. Kaj bi ti izbral? :?
Légion étrangère, naturellement! :D
A ti mogoče ustreza katera od naslednjih kategorij, ali bo treba dodati novo? :D
Historically, the American film industry portrayed the Foreign Legion as, in the words of Neil Tweedie of The Daily Telegraph, having "a reputation as a haven for cut-throats, crooks and sundry fugitives from justice" and also having many men escaping failed romances.
Spregledal si smeška ob mojem 'izboru'... :D Torej ti bi pa šel pomagat v begunsko taborišče? Pa ne v tistega, iz katerega se rekrutirajo džihadisti? :wink:

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a derik »

Jaz se sam ne upam it :(

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

derik napisal/-a:Jaz se sam ne upam it :(
Sva že dva... :D Ne bi rad bil povod, da bi nekdo na moj račun prišel v nebesa in tam užival z 72 devicami... :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
derik napisal/-a:Jaz se sam ne upam it :(
Sva že dva... :D Ne bi rad bil povod, da bi nekdo na moj račun prišel v nebesa in tam užival z 72 devicami... :wink:
Device so na zemlji, pa še veliko več kot 72 jih je. Mislim, da je že narava sama poskrbela, da nisi več pretirano zanimiv za take vrste samic. :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
derik napisal/-a:Jaz se sam ne upam it :(
Sva že dva... :D Ne bi rad bil povod, da bi nekdo na moj račun prišel v nebesa in tam užival z 72 devicami... :wink:
Device so na zemlji, pa še veliko več kot 72 jih je. Mislim, da je že narava sama poskrbela, da nisi več pretirano zanimiv za take vrste samic. :wink:
Jaz?! Govorimo o šehidih*, ki pobijajo 'nevernike'! Jaz bi naj bil le povod zato, da ga doleti ta sreča... :D
-----------------
*To je titula koja se daje muslimanima nakon smrti ako umru ispunjavajući religijske zapovijedi ili tokom rata za vjeru (džihada).

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Vojko napisal/-a: Kdo pa je potem odgovoren? Ali misliš, da bi ravno tako sekali glave novinarjem, pobijali ženske in otroke 'druge vere', če ne bi bilo religije, ki jih 'navdihuje', da opravljajo božje poslanstvo? :shock:
Mislim, da bi. Saj človek ne pobija zaradi religije ali vere same, ampak zaradi strahu in občutka ogroženosti. Strah pa lahko človeku vcepiš na različne načine. To pa družbi vcepljajo ljudje, ki težijo k moči in nadzoru. Religije in bogovi se samo zlorabljajo v imenu človeškega pohlepa in egoizma.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

roberto11 napisal/-a:
Vojko napisal/-a: Kdo pa je potem odgovoren? Ali misliš, da bi ravno tako sekali glave novinarjem, pobijali ženske in otroke 'druge vere', če ne bi bilo religije, ki jih 'navdihuje', da opravljajo božje poslanstvo? :shock:
Mislim, da bi. Saj človek ne pobija zaradi religije ali vere same, ampak zaradi strahu in občutka ogroženosti. Strah pa lahko človeku vcepiš na različne načine. To pa družbi vcepljajo ljudje, ki težijo k moči in nadzoru. Religije in bogovi se samo zlorabljajo v imenu človeškega pohlepa in egoizma.
Zanimiv pogled. Dobro, kako pa potem razložiš dejstvo, da skoraj 100% teroristov danes pobija iz verskih nagibov? Mimogrede, večina nasilja se je tudi v preteklosti izvajala pod plaščem religij...

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a: Dobro, kako pa potem razložiš dejstvo, da skoraj 100% teroristov danes pobija iz verskih nagibov?
Kako pa to veš? Resno misliš, da se ljudje razstrelijo zato, ker verjamejo v 72 devic ali kakšno drugo namišljeno zgodbo? :roll: Mogoče to naredijo iz obupa, si predstavljaš kako je živeti v Gazi?

vojko napisal/-a: Mimogrede, večina nasilja se je tudi v preteklosti izvajala pod plaščem religij...
Seveda, če je pa vera v nas. Drugače pa si pozabil na ideološki terorizem, kot rdeče brigade, RAF in na državni terorizem ali pa na separatistični etnonacionalni, kot ETA, IRA, itd. Skratka z nasiljem nad nasilje je reklo.
vojko napisal/-a: Jaz?! Govorimo o šehidih*, ki pobijajo 'nevernike'! Jaz bi naj bil le povod zato, da ga doleti ta sreča...
Vidiš, da pretiravaš s strahom. :wink: Preko Vojka do devic, ja pa jade. :lol:

Odgovori