Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Je ta serija res naredila nate tak močan vtis? :wink:
Seveda, saj vidiš da najdem scene kot za šalo. :oops: Mogoče še ena na aktualno temo: Data asks his creator a question.
bargo napisal/-a: Ne. Prosim, če mi razložiš! Pa ne v stilu: v možganih… Kje v možganih?
V jedru nevrona, se vse začne. Pa saj to si mi ti povedal, me hecaš ne ? :roll:
Ne, ne, ne bo šlo. Poskušaš eskivirati? Če ti je tako "jasno", kje se shranjujejo informacije v možganih, boš pa ja odgovor ustreli kot iz topa! :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Ne. Prosim, če mi razložiš! Pa ne v stilu: v možganih… Kje v možganih?
V jedru nevrona, se vse začne. Pa saj to si mi ti povedal, me hecaš ne ? :roll:
Ne, ne, ne bo šlo. Poskušaš eskivirati? Če ti je tako "jasno", kje se shranjujejo informacije v možganih, boš pa ja odgovor ustreli kot iz topa! :wink:
DNK za začetek! Z jasnostjo pa pretiravaš, močno. Nič mi ni jasno, žal. :cry:

Sem dodal zanimiv link, samo si bi prehiter.
BARGO napisal/-a:Videti je, da gre tudi tako : http://www.bbc.co.uk/news/health-13567321. Hecne so te strukture, a ne ? :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Nič mi ni jasno, žal.
No, to je že bolje. Skromnost je lepa čednost... :wink:

Link je pa zanimiv...saj se spomniš: eksponencialna rast znanosti... :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Link je pa zanimiv...saj se spomniš: eksponencialna rast znanosti... :D
Ne. Kaj je eksponencialna rast si znam predstavljati v povezavi z znanostjo pa malce težje tako, da ... :oops:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Link je pa zanimiv...saj se spomniš: eksponencialna rast znanosti... :D
Ne. Kaj je eksponencialna rast si znam predstavljati v povezavi z znanostjo pa malce težje tako, da ... :oops:
Moorov zakon...? :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Link je pa zanimiv...saj se spomniš: eksponencialna rast znanosti... :D
Ne. Kaj je eksponencialna rast si znam predstavljati v povezavi z znanostjo pa malce težje tako, da ... :oops:
Moorov zakon...? :D
Zagotovo ima to vpliv na znanost, vendar še zdaleč ne eksponencialnega. Bolj zanimive posledice tega zakona so v povezavi z informacijami. Saj se spomniš energija in informacije obstajajo, za ostalo je vprašanje ? Ali bolj radikalno: Informacije obstajajo, kako je z energijo še ne vemo natanko ? :oops:

Si si pogledal pogovor s stvarnikom? :roll:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Zagotovo ima to vpliv na znanost, vendar še zdaleč ne eksponencialnega. Bolj zanimive posledice tega zakona so v povezavi z informacijami. Saj se spomniš energija in informacije obstajajo, za ostalo je vprašanje ? Ali bolj radikalno: Informacije obstajajo, kako je z energijo še ne vemo natanko ? :oops:

Si si pogledal pogovor s stvarnikom? :roll:
Znanje človeštva se povečuje po eksponencialni krivulji.

S stvarnikom? Ne.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a: Znanje človeštva se povečuje po eksponencialni krivulji.
Že mogoče recimo, da eksponencialno povečevanje znanja traja kakšen trenutek iz "večnosti". :wink: Lahko pa ugotovimo, da je življenje bolj in zmeraj bolj živo in raznoliko,a ne ?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Znanje človeštva se povečuje po eksponencialni krivulji.
Že mogoče recimo, da eksponencialno povečevanje znanja traja kakšen trenutek iz "večnosti". :wink: Lahko pa ugotovimo, da je življenje bolj in zmeraj bolj živo in raznoliko,a ne ?
Jaaaa...v vsem vesolju.. :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Znanje človeštva se povečuje po eksponencialni krivulji.
Že mogoče recimo, da eksponencialno povečevanje znanja traja kakšen trenutek iz "večnosti". :wink: Lahko pa ugotovimo, da je življenje bolj in zmeraj bolj živo in raznoliko,a ne ?
Jaaaa...v vsem vesolju.. :wink:
Me veseli, da se strinjava. :D

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Boš pojasnil, ka je to "kreacijska teorija"?
Kaj pa tale slika, Lili? Ima enako "močan prepričevalen vizualno-psihološki učinek" nate in na tvojo čredo? :lol:

Slika

:lol: :lol: :lol: :lol:
Posmrtni ostanki škofa Rožmana sedaj leže v glavnem mestu naše države.
Je, po močnem odporu, tudi v celoti rehabilitiran.
Srbi cenijo Karadjordjeviče.

Kreacijska teorija: pojasnilo ni potrebno, ker si pokazal, da razumeš pomen.
(Lahko pa se zamisliš nad dejstvom [ki si ga vesel], da si skoraj šimpanz, a ceniš Marxa - dvomim, da katerakoli opica iz ljubljanskega živalskega vrta, ali na primer slon, zna brati, ali da pozna pojem "dialektični historični znanstveni materializem".)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Lili (rock) se je trudil napisati:
Posmrtni ostanki škofa Rožmana sedaj leže v glavnem mestu naše države.
Ja, na našo sramoto. Mislim, da smo edina civilizirana država v Evropi, ki je prenašala kosti (ali pepel) kolaboracionistov in narodnih izdajalcev v domovino, ki so jo izdali in skušali prodati nacistom. :lol:
Je, po močnem odporu, tudi v celoti rehabilitiran.
To so tvoje mokre sanje, ki se nikoli ne bodo uresničile! O moralni rehabilitaciji seveda ni treba niti izgubljati besed, za tiste pa ki od daleč poznajo pravo, pa smo na KVARKADABRI enoznačno dokazali, da tudi pravno ni bil rehabilitiran. Kazenski postopek je bil le razveljavljen zaradi errores in procedendo, o morebitnih errores facti pa ni moglo biti odločeno v ponovljenem postopku, ker je tožilec odstopil od pregona, pravni ignoramus Lili. Pa kaj bi to razlagal tebi, ki še bistva prava ne poznaš, kot si dokazal na tem forumu… :lol:
Kreacijska teorija: pojasnilo ni potrebno, ker si pokazal, da razumeš pomen.
Ja, jaz sem ga razumel, ti pa si ponovno "pokazal", da nimaš o ničemer pojma. Ne znaš niti pravilno napisati najbolj razširjene "vaše" teorije o nastanku vrst, kreacionistične "teorije"… :lol:
Srbi cenijo Karadjordjeviče.
Seveda, saj se niso osramotili s slinjenjem po okupatorjevih škornjih in njihov družinski album ne premore slik, kot je zgornja… :lol:

Tvoje klobasanje o opicah in "dialektičnem historičnem znanstvenem materializmu" pa je seveda na nivoju pripravnika za birmo, ki še nikoli ni slišal za dogajanje zunaj zakristije.
Marx nikoli ni uporabil termina "dialektični materializem", ampak je uporabljal termin "materialistični koncept zgodovine" ("materialist conception of history").

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a: To so tvoje mokre sanje, ki se nikoli ne bodo uresničile! O moralni rehabilitaciji seveda ni treba niti izgubljati besed, za tiste pa ki od daleč poznajo pravo, pa smo na KVARKADABRI enoznačno dokazali, da tudi pravno ni bil rehabilitiran. Kazenski postopek je bil le razveljavljen zaradi errores in procedendo, o morebitnih errores facti pa ni moglo biti odločeno v ponovljenem postopku, ker je tožilec odstopil od pregona, pravni ignoramus Lili. Pa kaj bi to razlagal tebi, ki še bistva prava ne poznaš, kot si dokazal na tem forumu… :lol:
Kar so nekateri na Kv. "dokazali" - se more in mora seveda ignorirati.
Podrobnejša utemeljitev ni potrebna (ker je kazenski postopek pravnomočno končan).
Srbi cenijo Karadjordjeviče.
-------------------
Seveda, saj se niso osramotili s slinjenjem po okupatorjevih škornjih in njihov družinski album ne premore slik, kot je zgornja… :lol:
Me veseli, da "pobega" z letalom (in zlatom) očitno več ne očitaš.
Tvoje klobasanje o opicah in "dialektičnem historičnem znanstvenem materializmu" pa je seveda na nivoju pripravnika za birmo, ki še nikoli ni slišal za dogajanje zunaj zakristije.
Marx nikoli ni uporabil termina "dialektični materializem", ampak je uporabljal termin "materialistični koncept zgodovine" ("materialist conception of history").
Ni toliko pomembno, kaj je Marx formalno zapisal - ampak kaj je pravi pomen njegove "doktrine" (ki sicer bazira na Heglovi tri-stopenjski dialektični ideji - a jo je samovoljno postavil "na glavo").

V ostalem, "materialistični" koncept zgodovine (to je, ekonomski aspekt, v smislu Marxa) ima pomen kot ateistično-materialistična "primerjava" šimpanza s človekom.

Naj si sposodim še enkrat tvojo kolosalno ilustracijo:

Slika

"It is the plain truth that ... cousin[s] of chimpanzees, ... monkeys ...".
(Richard Dawkins)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Lili(rock) se je trudil napisati:
Kar so nekateri na Kv. "dokazali" - se more in mora seveda ignorirati.
Od besede "ignorirati" prihaja tvoj nom de plume: ignoramus… :lol:
Podrobnejša utemeljitev ni potrebna (ker je kazenski postopek pravnomočno končan).
Tako je, ekspert za pravičnost: kazenski postopek je pravnomočno končan – TODA NE Z OPROSTILNO SODBO!
Me veseli, da "pobega" z letalom (in zlatom) očitno več ne očitaš.
Očitam, očitam, samo to je minorni in zanemarljiv moralni zdrs proti veleizdaji in kolaborantstvu. Ti dve dejanji enostavno nista primerljivi, sta sans comparaison, Lili.
Ni toliko pomembno, kaj je Marx formalno zapisal - ampak kaj je pravi pomen njegove "doktrine" (ki sicer bazira na Heglovi tri-stopenjski dialektični ideji - a jo je samovoljno postavil "na glavo").
Seveda za birmanskega pripravnika "ni pomembno, kaj je Marx formalno zapisal", ker ga težko loči od Karla Maya.
"/… kaj je pravi pomen njegove doktrine/" boš pa seveda določil ti, kajne, Lili ignoramus? :lol:

Ti tudi "baziraš na Heglovi tri-stopenjski dialektični ideji", revček nevedni. Torej marksizem po tvoji liliputanski logiki "bazira na Heglovi tri-stopenjski dialektični ideji", kaj, Lili? Ta nemojte kas'ti! :lol:

In čisto za konec, tepček Pepček: Marx ni postavil Heglove ideje o gibalu zgodovine na "glavo", ampak obratno: na noge…Če bi samo malo pogledal v wiki, to ne bi ušlo tvojemu ostremu birmanskemu očesu… :lol:
V ostalem, "materialistični" koncept zgodovine (to je, ekonomski aspekt, v smislu Marxa) ima pomen kot ateistično-materialistična "primerjava" šimpanza s človekom.
Rekel sem ti že, da za goske ni seno in za žabe niso orehi in za tvoj IQ je razumevanje Marxovega miselnega opusa tako daleč, kot so tvoja nebesa, zato se ne smeši neprestano z vezanjem otrobov o temi, o kateri veš manj kot jaz o "svetem trojstvu"… :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Tako je, ekspert za pravičnost: kazenski postopek je pravnomočno končan – TODA NE Z OPROSTILNO SODBO!
To dejstvo ima velik državno-političen pomen.
Me veseli, da "pobega" z letalom (in zlatom) očitno več ne očitaš.
----------------
Očitam, očitam, samo to je minorni in zanemarljiv moralni zdrs proti veleizdaji in kolaborantstvu. Ti dve dejanji enostavno nista primerljivi, sta sans comparaison, Lili.
Minoren in zanemarljiv - hvala za zanimivo eksplicitno izjavo.

Odgovori