Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
13.10.2019 18:00
Roman napisal/-a:Računalnik na moji mizi se že dolgo ni premaknil.
Tega ne veš, še posebej ne, če ga ne opazuješ.
Pa saj ga opazujem. Spet si izmišljuješ.
Spet vera, Roman.
Vse kaže, da je v tebi manj vere kot v meni, kjer je sploh ni.
Nisem pozabil na relativnost.
Morda nisi, a je žal še vedno ne razumeš.
Uporabno si dodal mizo in ko se gibljeta skupaj računalnik in miza, ne veš ali je res tako ali pa se gibaš TI.
In to je dokaz, da je ne razumeš. Vprašanje je samo, ali ne moreš razumeti, ali pa nočeš.
Roman napisal/-a:
vendar domnevam, da ti ta izjava ni tako blizu, kot ti je izjava, da vse je v gibanju
Moja bližina ni pomembna.
O pa je, ker itak ne veš kje si, niti kaj si!
:?:
Če verjameš v veliki pok
Zakaj meniš, da verjamem v veliki pok?
in to verjetje ne bazira na veri potem bi naj pojasnil takšna in podobna vprašanja vendar ti ne gre najbolje.
Tebi sploh ne gre. Iščeš mene, pa pozvoniš pri sosednji hiši.
Roman napisal/-a:Že to, kar s teboj počnem, je čista izguba časa.
Kot da TI ne bi izgubljal časa, joj!
Uh, ta je močna. Si se ga nalezel? Pravim, da izgubljam čas (preberi še enkrat), ti pa ugovarjaš trdeč, da izgubljam čas. Razumi, kdor moreš.
Roman napisal/-a:Ne zdi se mi pošteno enačiti med zaznavami, ki so povzročene od zunaj, in tistimi, ki so povzročene od znotraj.
Tebi se ne zdi "pošteno"? Prav potem boš moral kaj več povedati kako pride občutek nepoštenosti in čemu.
Se tebi zdi pošteno enačiti stvari, ki niso enake? Ali pa bi spet rad pozornost speljal na drugo stran.
Malce težje pa bo/je s strinjanjem ali je pajkova mreža dejansko pajek, ko pa si je z njo podaljšal čutila.
Spet si izmišljuješ probleme tam, kjer jih ni. Pajkova mreža ni čutilo in ni pajek.
Kako je biti pajek ne vemo
To pa je tudi vse, kar si pravilnega povedal.
To, da je delitev dogajanja na dogodke praktična, še ne pomeni da dogodki tudi so, kaj ne?
Pa kaj bi še rad. Saj sem se strinjal s trditvijo, da dogodkov ni.
Ko sva že pri notranjosti in zunanjosti, že dolgo ugotavljam, da kar naprej nekaj domnevaš o moji notranjosti.
Niti ne domnevam. Pozorno te berem in resno vzamem, kar pišeš. O svoji notranjosti mi sam dovolj poveš.
Kako le pride ta vrsta radovednosti?
Tu niti ne gre za radovednost. Tvoja notranjost me sploh ne zanima, a kaj, ko me ves čas zasipaš z njo. Res bom moral zapreti okno.
In tistemu, ki mu ni jasno, ni pravi, kaj ne?
Ne vem, kaj pomeni "pravi", mu pa gotovo na podstrešju nekaj manjka.
Moraš priznati, da te ugotovitve dolgo nisem uporabil, ker te vznemirja.
Priznam, da si se vzdržal eksplicitne uporabe te ugotovitve, čeprav si jo večinoma slabo zastrl in je ves čas jasno, da je tam. In ne gre za vznemirjanje. Ko mi kdo trosi neumnosti, je to povsem njegov problem, čeprav so neumnosti lahko precej nadležne.
Držal sem se dogovora dokler nisi začel pretiravati.
Hm, ti pretiravaš že od vsega začetka, in nič ne kaže, da boš prenehal. Edino, kar lahko storim, je, da se neham oglašati.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
13.10.2019 18:56
vojko napisal/-a:
11.10.2019 21:33
Roman napisal/-a:
11.10.2019 17:49
Dekliški?
Seveda. To je kot Primčeva Julija za našega Prešerna: napol svetnica, predpostavljam, da je tudi še virgo intacta ...
Dobra predpostavka, ker če te ona je__, še ne pomeni, da ti njo! Si je__n in se ne zavedaš niti je__, niti nje, ki te je__!

Velika ali majhna začetnica, (V), (v), sploh ni pomembno, ker je__ se dogaja v materiji dočim Beseda je nematerialna!
Tole
Dobra predpostavka, ker če te ona je__, še ne pomeni, da ti njo! Si je__n in se ne zavedaš niti je__, niti nje, ki te je__!
sem razumel tako:

Dobra predpostavka, ker če te ona jezi, še ne pomeni, da ti njo! Si jezen in se ne zavedaš niti jeziš, niti nje, ki te jezi!

Sem razvozlal besedni kviz? :lol: :lol:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

vojko napisal/-a:
14.10.2019 14:16
Sem razvozlal besedni kviz?
Tudi če ne, dodajam popravek: Si jezen in se ne zavedaš niti jeze (narobe: jeziš), niti nje, ki te jezi!

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Roman napisal/-a:
14.10.2019 15:28
vojko napisal/-a:
14.10.2019 14:16
Sem razvozlal besedni kviz?
Tudi če ne, dodajam popravek: Si jezen in se ne zavedaš niti jeze (narobe: jeziš), niti nje, ki te jezi!
Seveda! :idea: :D

Toda bargo je poslednji sodnik ... 'ki dobro plačuje in hudo kaznuje' ... :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
14.10.2019 14:16
bargo napisal/-a:
13.10.2019 18:56
vojko napisal/-a:
11.10.2019 21:33


Seveda. To je kot Primčeva Julija za našega Prešerna: napol svetnica, predpostavljam, da je tudi še virgo intacta ...
Dobra predpostavka, ker če te ona je__, še ne pomeni, da ti njo! Si je__n in se ne zavedaš niti je__, niti nje, ki te je__!

Velika ali majhna začetnica, (V), (v), sploh ni pomembno, ker je__ se dogaja v materiji dočim Beseda je nematerialna!
Tole
Dobra predpostavka, ker če te ona je__, še ne pomeni, da ti njo! Si je__n in se ne zavedaš niti je__, niti nje, ki te je__!
sem razumel tako:

Dobra predpostavka, ker če te ona jezi, še ne pomeni, da ti njo! Si jezen in se ne zavedaš niti jeze, niti nje, ki te jezi!

Sem razvozlal besedni kviz? :lol: :lol:
Skoraj, predvidevam, da si se od presenečenja zmotil! :wink: Navdušenje je bilo pač preveliko. :lol:

No, poiskal si eno od rešitev, obstaja jih več. Dejali bi lahko, da so rešitve naložene! 8)
vojko napisal/-a: Toda bargo je poslednji sodnik ... 'ki dobro plačuje in hudo kaznuje' ...
Si me zamenjal z nekom drugim. Mogoče zato, ker ga že dolgo ni bilo na sceni.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
14.10.2019 10:33
bargo napisal/-a:
13.10.2019 18:00
Roman napisal/-a:Računalnik na moji mizi se že dolgo ni premaknil.
Tega ne veš, še posebej ne, če ga ne opazuješ.
Pa saj ga opazujem. Spet si izmišljuješ.
Verjamem vendar tega ne počneš nenehoma, ker moraš vsaj spati!
Roman napisal/-a:
Spet vera, Roman.
Vse kaže, da je v tebi manj vere kot v meni, kjer je sploh ni.
Če nečesa ni, kako je potem tega manj? :roll:
Roman napisal/-a:
Nisem pozabil na relativnost.
Morda nisi, a je žal še vedno ne razumeš.
Verjetno imaš prav vendar hkrati tudi najverjetneje pretiravaš.
Roman napisal/-a:
Uporabno si dodal mizo in ko se gibljeta skupaj računalnik in miza, ne veš ali je res tako ali pa se gibaš TI.
In to je dokaz, da je ne razumeš. Vprašanje je samo, ali ne moreš razumeti, ali pa nočeš.
Verjetno ne zmorem razumeti.
Roman napisal/-a:
Če verjameš v veliki pok
Zakaj meniš, da verjamem v veliki pok?
in to verjetje ne bazira na veri potem bi naj pojasnil takšna in podobna vprašanja vendar ti ne gre najbolje.
Tebi sploh ne gre. Iščeš mene, pa pozvoniš pri sosednji hiši.
Mogoče si pa tam, ker doma te ni!
Roman napisal/-a:
Roman napisal/-a:Že to, kar s teboj počnem, je čista izguba časa.
Kot da TI ne bi izgubljal časa, joj!
Uh, ta je močna. Si se ga nalezel? Pravim, da izgubljam čas (preberi še enkrat), ti pa ugovarjaš trdeč, da izgubljam čas. Razumi, kdor moreš.
Joj Roman, na početje z menoj, si navezal izgubo časa. Izgubljaš čas, ker ga lahko in moraš izgubljati in ko boš izgubil vsega bo konec.
Roman napisal/-a:
Roman napisal/-a:Ne zdi se mi pošteno enačiti med zaznavami, ki so povzročene od zunaj, in tistimi, ki so povzročene od znotraj.
Tebi se ne zdi "pošteno"? Prav potem boš moral kaj več povedati kako pride občutek nepoštenosti in čemu.
Se tebi zdi pošteno enačiti stvari, ki niso enake? Ali pa bi spet rad pozornost speljal na drugo stran.
Če niso enake in so kljub temu enačene, kar je na tem forumu pogosta navada, je pač potrebno pokazati na tisto, kar povzroča razliko. Si ti to pokazal?

Vojko, E=M, je njegova mantra in zmeraj pozabi na c in to na kvadrat! :D To, da bi E bil enak M pa verjetno itak ne verjame, vmrjaem!
Roman napisal/-a:
Malce težje pa bo/je s strinjanjem ali je pajkova mreža dejansko pajek, ko pa si je z njo podaljšal čutila.
Spet si izmišljuješ probleme tam, kjer jih ni. Pajkova mreža ni čutilo in ni pajek.
Če tako praviš, ...
Roman napisal/-a:
Kako je biti pajek ne vemo
To pa je tudi vse, kar si pravilnega povedal.
Vsaj nekaj.
Roman napisal/-a:
To, da je delitev dogajanja na dogodke praktična, še ne pomeni da dogodki tudi so, kaj ne?
Pa kaj bi še rad. Saj sem se strinjal s trditvijo, da dogodkov ni.
Si vendar zdaj pojasni kako pride, včeraj in jutri glede na zdaj.

Roman: Se strinjam. Dogodki so stvar preteklosti, torej ne obstajajo, ker preteklost ne obstaja. Dogajanje pa teče zdaj. Kdaj je že to?

Bargo: Pred čim?
Roman: Pred čemerkoli pač. Prej. Pred trenutkom, o čigar preteklosti teče beseda.

Roman: Pred menoj sta tipkovnica in zaslon
Bargo: Takrat že, kaj pa sedaj?
Roman: Tudi sedaj, Bargo, tudi sedaj.

Dvomim, da sta tudi sedaj pred teboj tipkovnica in zaslon! Takrat, in če ali ko boš odgovarjal ju boš zagotovo potreboval in takrat bosta pred teboj. In moj takrat bo tvoj sedaj in moj sedaj je tvoja preteklost in hkrati tvoj sedaj, če si seveda še z nami. :roll:
Roman napisal/-a:
Ko sva že pri notranjosti in zunanjosti, že dolgo ugotavljam, da kar naprej nekaj domnevaš o moji notranjosti.
Niti ne domnevam. Pozorno te berem in resno vzamem, kar pišeš. O svoji notranjosti mi sam dovolj poveš.
Vsekakor, vse kar povem/zapišem prihaja iz moje notranjosti, četudi bi kopiral in lepil izjave drugih, drugače sploh ne gre. Ali pač? :roll:
Roman napisal/-a:
Kako le pride ta vrsta radovednosti?
Tu niti ne gre za radovednost. Tvoja notranjost me sploh ne zanima, a kaj, ko me ves čas zasipaš z njo. Res bom moral zapreti okno.
Samo toliko kolikor sam želiš, ker jaz verjamem, da nisi robot.
Roman napisal/-a:
In tistemu, ki mu ni jasno, ni pravi, kaj ne?
Ne vem, kaj pomeni "pravi", mu pa gotovo na podstrešju nekaj manjka.
Ja, ima enako "posledico" in enak vzrok, četudi na pogled nima smisla "podstrešje" z inventuro in "pravi".
Roman napisal/-a:
Moraš priznati, da te ugotovitve dolgo nisem uporabil, ker te vznemirja.
Priznam, da si se vzdržal eksplicitne uporabe te ugotovitve, čeprav si jo večinoma slabo zastrl in je ves čas jasno, da je tam. In ne gre za vznemirjanje. Ko mi kdo trosi neumnosti, je to povsem njegov problem, čeprav so neumnosti lahko precej nadležne.
Vidiš, če trosim neumnosti je to tvoj problem, ker jaz trosim samo umnosti, ugotavljanje "nadležnosti" je tudi tvoj problem in nadležnost povzroča vznemirjenje, kaj ne?

Fran:
vznemírjenost -i ž
stanje močnega čustvovanja, navadno zaradi slabih, neugodnih občutkov, negotovosti


Roman napisal/-a:
Držal sem se dogovora dokler nisi začel pretiravati.
Hm, ti pretiravaš že od vsega začetka, in nič ne kaže, da boš prenehal. Edino, kar lahko storim, je, da se neham oglašati.
No, ne spomnim se, da bi te obtožil laganja in zato vrsto pretiravanja gre. V čem pa naj bi jaz pretiraval in to že od vsega začetka? :o Veš, če tvoja izjava o mojem pretiravanju drži potem se jaz sploh ne morem zavedati svojega pretiravanja, ki mi ga predpisuješ, kaj ne?

Roman, vesel sem te. Čas, ki ga namenjaš, znam ceniti, je zanimivo, zabavno, poučno, ...


Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Narava ustvarja večno nove oblike; kaj je tukaj, še ni bilo nikoli,
kaj je bilo tukaj - pride nikoli več - vse je novo in vendar vedno staro.
-- .J.W. Goethe.--


Benny Andersson - Chess

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
16.10.2019 8:13
Narava ustvarja večno nove oblike; kaj je tukaj, še ni bilo nikoli,
kaj je bilo tukaj - pride nikoli več - vse je novo in vendar vedno staro.
-- .J.W. Goethe.--


Benny Andersson - Chess
Čudovita glasba ... 8)

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Hugh Laurie - Saint James Infirmary (Let Them Talk, A Celebration of New Orleans Blues)

Vest moremo opredeliti kot intuitivno sposobnost zaznave enkratnega in edinstvenega smisla, ki je skrit v vsakokratnem položaju.
Z eno besedo, vest je čutilo za smisel.
-- .Viktor E. Frankl. --


Znanost opazuje zunanjost, razvija misli znotraj o zunanjosti in pri tem pozablja na notranjost, ki pravzaprav omogoča miselne procese. :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
17.10.2019 8:24
Hugh Laurie - Saint James Infirmary (Let Them Talk, A Celebration of New Orleans Blues)

Vest moremo opredeliti kot intuitivno sposobnost zaznave enkratnega in edinstvenega smisla, ki je skrit v vsakokratnem položaju.
Z eno besedo, vest je čutilo za smisel.
-- .Viktor E. Frankl. --


Znanost opazuje zunanjost, razvija misli znotraj o zunanjosti in pri tem pozablja na notranjost, ki pravzaprav omogoča miselne procese. :wink:
Kognitivne znanosti, še posebej psihologija, ne spadajo med te znanosti. 8)

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
17.10.2019 18:49
bargo napisal/-a:
17.10.2019 8:24
Hugh Laurie - Saint James Infirmary (Let Them Talk, A Celebration of New Orleans Blues)

Vest moremo opredeliti kot intuitivno sposobnost zaznave enkratnega in edinstvenega smisla, ki je skrit v vsakokratnem položaju.
Z eno besedo, vest je čutilo za smisel.
-- .Viktor E. Frankl. --


Znanost opazuje zunanjost, razvija misli znotraj o zunanjosti in pri tem pozablja na notranjost, ki pravzaprav omogoča miselne procese. :wink:
Kognitivne znanosti, še posebej psihologija, ne spadajo med te znanosti. 8)
Res! 8) Dobro, odlično! :D Videti je, da rešuješ rebuse, sem vesel. Naštej mi nekaj oseb za katere meniš da spadajo v to kategorijo.

Dr. Hause je pa zakon! :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
17.10.2019 23:48
vojko napisal/-a:
17.10.2019 18:49
bargo napisal/-a:
17.10.2019 8:24
Hugh Laurie - Saint James Infirmary (Let Them Talk, A Celebration of New Orleans Blues)

Vest moremo opredeliti kot intuitivno sposobnost zaznave enkratnega in edinstvenega smisla, ki je skrit v vsakokratnem položaju.
Z eno besedo, vest je čutilo za smisel.
-- .Viktor E. Frankl. --


Znanost opazuje zunanjost, razvija misli znotraj o zunanjosti in pri tem pozablja na notranjost, ki pravzaprav omogoča miselne procese. :wink:
Kognitivne znanosti, še posebej psihologija, ne spadajo med te znanosti.
Res! 8) Dobro, odlično! :D Videti je, da rešuješ rebuse, sem vesel. Naštej mi nekaj oseb za katere meniš da spadajo v to kategorijo.

Dr. Hause je pa zakon! :lol:
Ne razumem dobro vprašanja. Govorila sva o znanostih, ki "opazujejo zunanjost, razvijajo misli znotraj o zunanjosti in pri tem pozabljajo na notranjost", mar ne? 8)

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
18.10.2019 15:55
bargo napisal/-a:
17.10.2019 23:48
vojko napisal/-a:
17.10.2019 18:49


Kognitivne znanosti, še posebej psihologija, ne spadajo med te znanosti.
Res! 8) Dobro, odlično! Videti je, da rešuješ rebuse, sem vesel. Naštej mi nekaj oseb za katere meniš da spadajo v to kategorijo.

Dr. Hause je pa zakon! :lol:
Ne razumem dobro vprašanja. Govorila sva o znanostih, ki "opazujejo zunanjost, razvijajo misli znotraj o zunanjosti in pri tem pozabljajo na notranjost", mar ne? 8)
Tako je in ti si izjavil, da "Kognitivne znanosti, še posebej psihologija, ne spadajo med te znanosti.", kaj ne? In znanost se nanaša na sistematično pridobivanje novega znanja o naravi in spoznanj, pridobljenih na ta način z obstoječim znanjem. Znanstvena metoda temelji na skrbnem opazovanju in preskuševanju teorij s preskusi. Znanost se deli na vede, vede pa na področja (discipline).

Znanost sama ne opazuje, opazuje oseba, ki se gre znanost, kaj ne? Psihologija, ki si jo izpostavil, ne more opazovati sama po sebi, opazuje lahko oseba, ki se "gre" psihologijo, kaj ne? :roll:

Torej, sprašujem te : "Naštej mi nekaj oseb za katere meniš da spadajo v to kategorijo."! Očitno bodo osebe psihologi, a ne? :roll:

Kajti, psihologi naj ne bi bili tisti, ki "opazujejo zunanjost, razvijajo misli znotraj o zunanjosti in pri tem pozabljajo na notranjost", drži?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
18.10.2019 19:28
vojko napisal/-a:
18.10.2019 15:55
bargo napisal/-a:
17.10.2019 23:48

Res! 8) Dobro, odlično! Videti je, da rešuješ rebuse, sem vesel. Naštej mi nekaj oseb za katere meniš da spadajo v to kategorijo.

Dr. Hause je pa zakon! :lol:
Ne razumem dobro vprašanja. Govorila sva o znanostih, ki "opazujejo zunanjost, razvijajo misli znotraj o zunanjosti in pri tem pozabljajo na notranjost", mar ne? 8)
Tako je in ti si izjavil, da "Kognitivne znanosti, še posebej psihologija, ne spadajo med te znanosti.", kaj ne? In znanost se nanaša na sistematično pridobivanje novega znanja o naravi in spoznanj, pridobljenih na ta način z obstoječim znanjem. Znanstvena metoda temelji na skrbnem opazovanju in preskuševanju teorij s preskusi. Znanost se deli na vede, vede pa na področja (discipline).

Znanost sama ne opazuje, opazuje oseba, ki se gre znanost, kaj ne? Psihologija, ki si jo izpostavil, ne more opazovati sama po sebi, opazuje lahko oseba, ki se "gre" psihologijo, kaj ne?

Torej, sprašujem te : "Naštej mi nekaj oseb za katere meniš da spadajo v to kategorijo."! Očitno bodo osebe psihologi, a ne? :roll:

Kajti, psihologi naj ne bi bili tisti, ki "opazujejo zunanjost, razvijajo misli znotraj o zunanjosti in pri tem pozabljajo na notranjost", drži?
Jaz ne poznam nobenega (vsaj ne v mainstream psihologiji), ki bi pri svojem proučevanju pozabljal na 'notranjost' (če te prav razumem, misliš pri tem na dogajanja v naših možganih, ne?).
Proučevanje psihičnih procesov je pravzaprav njihov kruh in sol, vsakdanji kruh; kako bi lahko na to pozabljali? :shock:

Odgovori