Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

roberto11 napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Mislil sem, da se pogovarjava o smiselni informaciji, ne naključni razporeditvi elementov...
Ja, smiselna je samo informacija, ki jo podaja Romeo. Vidiš, smisel je problem, ko si informacijam predpisoval maso. Slika in ne valovanje, se spomniš?
Si me prehitel.
Če govorimo o smiselnih informacijah, se obvezno znajdemo pred subjektivnostjo in s tem hkrati dokazujemo splošno relativnostno resnico.
Lepo povedano, mogoče ne pred, temveč v subjektivnosti. Romeo je v subjektivnosti, ki jo izvaža, kot relativno resnico. Referenca je pa kar sam, a ne?
roberto11 napisal/-a:
bargo napisal/-a: Ne, s sestavljanjem koščkov ne moreš dobiti celote, nazaj. Ničesar mi ne sestavljamo Roberto, sestavlja se samo.Nekdo nam pri tem pomaga, a ne?
Zato pa je naše zavedanje realnosti vedno le približek realnosti, saj v svojem umu lahko zaobjamemo le omejeno količino informacij in znanja. S svojim umom sestavljamo koščke po svoji logiki. Pomaga nam zato naš um ali razum....
Ja, vendar te informacije oz. bolje podatki, ležijo v strukturi, ki je sicer kompleksna in ima sposobnost reorganizacije strukture, recimo tako, bistvo ostane in se ob reorganizaciji podatkov sprosti prostor za sprejemanje novih informacij in transformacijo v podatke. :roll: Znanje je torej v relacijah, strukturi. Materija služi samo za hranjenje informacij, kvantnih informacij.
roberto11 napisal/-a: Ali koga imaš ti v mislih ?
Trenutno tebe, Vojka in probleme. No, pa še Simon je nekje globoko skrit. :wink:
roberto11 napisal/-a:
bargo napisal/-a:Vse je videti enako, vendar nekaj moramo izbrati. Od kod pomembnost ?
Od našega trenutnega stanja. Če smo lačni, nam je pomembna hrana. Če nas zebe, je to obleka....
Ja, vendar stanje je posledica iz zgodovine, zgodovine, ki smo jo so kreirali, a ne?
roberto11 napisal/-a:
bargo napisal/-a: Ah, spet nas postavljaš v stroje. Naša izbira je interpretacija istega, dokaz za misel, so zapisi. Saj se spomniš tvojih predvidevanj mojih namer, velikokrat si zadel. Vendar bistvo si zgrešil. Interpretacija seveda ni neodvisna, je pa svobodna.
Zame je človek le malo bolj zakompliciran stroj. Vem, da se s tem ne strinjaš. Ampak zaenkrat nimam dokazov za kaj več.
Ja, saj ravno tale malo je predmet debate. Od kod čustva je vprašanje ? Misliš, da bomo kdaj odkoplicirali življenje?
roberto11 napisal/-a:
bargo napisal/-a: Vendar kaj je dobro, ne dobro, ni določeno. Verjamem, da izberemo zmeraj dobro, vendar šele veliko kasneje se lahko izkaže, da smo v slabem položaju. Kje smo zgrešili izbiro je težavno ugotoviti. Lahko pa nekdo to ugotavlja, analizira in nekako zapiše, zapisuje recepte/napotke za dobro izbiro, a ne?
Res težimo k dobremu in dobremu počutju ter notranjemu miru. Vendar našo izbiro generirajo naša prepričanja, ki pa lahko povzročajo, da izbiramo bolečino in se zato marsikdo znajde v začaranem krogu, ker ne zna izbrati nič dobrega.
Videti je, da sva pri teženju in izvozu subjektivnosti, kot relativne resnice. :D
roberto11 napisal/-a: Izbiramo na podlagi svojih prepričanj, oziroma programa, ki pa sam po sebi še ni pameten.
Ja izbiramo, da bi bili izbrani. :wink: Nekdo nas vendar mora izbrati ne moremo samo zbirati, a ne?
roberto11 napisal/-a:
bargo napisal/-a: Recimo, da je tako, vendar laže lahko samo tisti, ki dejansko ve, a ne?
Ja in ne. Lahko lažem (si izmišljujem, da dosežem nek cilj), pa še to ne pomeni, da poznam resnico.
Ah, opusti to besedo resnica. Ta je absolutna. Videti je, da govoriš o zavajanju, to je pač manever v naravi, ena od oblik doseganja cilja, recimo, za pridobitev hrane. Torej gre za zadovoljevanje osnovnih potreb. Nekaj drugega je, če zavajaš zaradi ohranjanja neke navidezne (samo)vrednosti. :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Roberto11 je napisal:
Zame je človek le malo bolj zakompliciran stroj.
Zame tudi. Stroj za preživetje (genov). Kaj pa naj bi sicer bil?
Nisi tukaj spet preveč zreduciral? :roll: Komunikacija ni zato, ker obstaja abeceda, komunikacija je bistvo v Vesolju, a ne? Abeceda obstaja zato, ker je komunikacija. :wink:
Knjige so zato, da jih beremo. Kdo bere je vprašanje? :D No, pa tudi Kdo piše, da ne pozabim na Mirka! :lol: Kako pa nastajajo knjige, ja, to pa je zanimivo vprašanje. :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a: Čisto drugače pa je, če izstopiš na železniški postaji
Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwyll-llantysiliogogogoch v Walesu... Kje že?! :D
http://llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrn ... tation.jpg
Čuj, pa to res obstaja, Google najde. :wink:

Tukaj, kjer se širi. :mrgreen:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Roberto11 je napisal:
Zame je človek le malo bolj zakompliciran stroj.
Zame tudi. Stroj za preživetje (genov). Kaj pa naj bi sicer bil?
Nisi tukaj spet preveč zreduciral? :roll: Komunikacija ni zato, ker obstaja abeceda, komunikacija je bistvo v Vesolju, a ne? Abeceda obstaja zato, ker je komunikacija.
Knjige so zato, da jih beremo. Kdo bere je vprašanje? No, pa tudi Kdo piše, da ne pozabim na Mirka! :lol: Kako pa nastajajo knjige, ja, to pa je zanimivo vprašanje.
Najprej o Vermögenszuordnungszuständigkeitsübertragungsverordnung, o Grundstücksverkehrsgenehmigungszuständigkeitsübertragungsverordnung in o železniški postaji s čudnim imenom
Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwyll-llantysiliogogogoch v Walesu.

Tišina je najbolj glasna, bargo.

Tvoj molk na moja dva kubistična posta je zelo simptomatičen in – pričakovan. Kaj misliš, kaj je bil smisel teh dveh postov, kaj? Morda si že uganil, pa ti vseeno povem: hotel sem te postaviti v situacijo, v katero nas ti pogosto postavljaš, ko sredi razprave o težkih kozmoloških vprašanjih začneš pesniti o Veri ali veri in nato pripneš link na Riverdance ali kakšen drugi music spot (da ne naštevam tvoje manične faze, ki ti jo je shrink privoščljivo tiščal pod nos in v kateri si cele strani foruma smetil z linki, ki so spadali sem toliko kot sedlo na kravo).

Si opazil, kolikokrat te tvoje Ausdruck-e preprosto prezremo, tisti, ki jih pa ne, pa te imajo za trčenega pesnika, ki je zgrešil forum. Kaj bi si ti (in seveda drugi) mislili o meni, če bi še kar naprej objavljal podobne poste? Nekaj časa bi me verjetno ignorirali, nato pa se bi začelo... Kako bi na pesniškem forumu gledali na nekoga, ki bi jim neprestano serviral infinitezimalni račun, mathematische Grundlagen der Relativitaetstheorie ali celo Geometry of infinite dimensional Grassmannians and the Mickelsson-Rajeev cocycle? Hitro bi mu pokazali vrata.

Vsi vemo, da ljubiš poezijo, pa glasbo in da se tu giblješ kot riba v vodi. Toda to je poljudnoznanstveni forum, bargo. Svojo simpatijo do poezije in glasbe boš moral zadovoljevati na ustreznih forumih, sicer boš v permanentnem konfliktu z ostalimi forumaši, ki so ga izbrali ravno zaradi preferenc do poljudne znanosti. Tudi mene včasih zanese, pa bi se rad delal važnega s pravom, a se hitro streznim, ko vidim, da 'sviram u šuplje govno', kot se znajo sočno izraziti naši Južni bratje.

Vzemi to kot dobronamerno opozorilo. :D

Zdaj pa in medias res!

******
Zame tudi. Stroj za preživetje (genov). Kaj pa naj bi sicer bil?
Nisi tukaj spet preveč zreduciral? Komunikacija ni zato, ker obstaja abeceda, komunikacija je bistvo v Vesolju, a ne? Abeceda obstaja zato, ker je komunikacija.
Knjige so zato, da jih beremo. Kdo bere je vprašanje? No, pa tudi Kdo piše, da ne pozabim na Mirka! Kako pa nastajajo knjige, ja, to pa je zanimivo vprašanje.
Vsak opis je redukcija. Gre za bistvo: biološko gledano smo stroj za preživetje nas samih, kar v jeziku evolucije pomeni preživetje genov.

Res je, "komunikacija ni zato, ker obstaja abeceda, komunikacija je bistvo v Vesolju", kot ne dežuje zato, ker vzamemo dežnik, ampak vzamemo dežnik zato, ker dežuje... :lol:

Abeceda za komunikacijo v vesolju je po moje matematika. In ta obstaja zato, da lahko komuniciramo. Toda govoriva o komunikaciji med Inteligencami.

Narava pa komunicira v štirih jezikih: G, EM, močna in šibka sila. Hitrost komunikacije pa je omejena. Glede na razdalje v vesolju je to zelo počasna komunikacija, za razmere tu pri nas, na našem dvorišču pa je praktično trenutna...

Spet relativnost... :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a: Tvoj molk na moja dva kubistična posta je zelo simptomatičen in – pričakovan. Kaj misliš, kaj je bil smisel teh dveh postov, kaj? Morda si že uganil, pa ti vseeno povem: hotel sem te postaviti v situacijo, v katero nas ti pogosto postavljaš, ko sredi razprave o težkih kozmoloških vprašanjih začneš pesniti o Veri ali veri in nato pripneš link na Riverdance ali kakšen drugi music spot (da ne naštevam tvoje manične faze, ki ti jo je shrink privoščljivo tiščal pod nos in v kateri si cele strani foruma smetil z linki, ki so spadali sem toliko kot sedlo na kravo).


Si opazil, kolikokrat te tvoje Ausdruck-e preprosto prezremo, tisti, ki jih pa ne, pa te imajo za trčenega pesnika, ki je zgrešil forum. Kaj bi si ti (in seveda drugi) mislili o meni, če bi še kar naprej objavljal podobne poste? Nekaj časa bi me verjetno ignorirali, nato pa se bi začelo... Kako bi na pesniškem forumu gledali na nekoga, ki bi jim neprestano serviral infinitezimalni račun, mathematische Grundlagen der Relativitaetstheorie ali celo Geometry of infinite dimensional Grassmannians and the Mickelsson-Rajeev cocycle? Hitro bi mu pokazali vrata.
Prav.
vojko napisal/-a: Vsi vemo, da ljubiš poezijo, pa glasbo in da se tu giblješ kot riba v vodi. Toda to je poljudnoznanstveni forum, bargo. Svojo simpatijo do poezije in glasbe boš moral zadovoljevati na ustreznih forumih, sicer boš v permanentnem konfliktu z ostalimi forumaši, ki so ga izbrali ravno zaradi preferenc do poljudne znanosti. Tudi mene včasih zanese, pa bi se rad delal važnega s pravom, a se hitro streznim, ko vidim, da 'sviram u šuplje govno', kot se znajo sočno izraziti naši Južni bratje.
Ah.
vojko napisal/-a: Vzemi to kot dobronamerno opozorilo. :D
Saj.

vojko napisal/-a: Zdaj pa in medias res!
******
Tako ja, iz sebe na drugega.
vojko napisal/-a:
Zame tudi. Stroj za preživetje (genov). Kaj pa naj bi sicer bil?
Nisi tukaj spet preveč zreduciral? Komunikacija ni zato, ker obstaja abeceda, komunikacija je bistvo v Vesolju, a ne? Abeceda obstaja zato, ker je komunikacija.
Knjige so zato, da jih beremo. Kdo bere je vprašanje? No, pa tudi Kdo piše, da ne pozabim na Mirka! Kako pa nastajajo knjige, ja, to pa je zanimivo vprašanje.
Vsak opis je redukcija. Gre za bistvo: biološko gledano smo stroj za preživetje nas samih, kar v jeziku evolucije pomeni preživetje genov.
Imaš prav. :wink:
vojko napisal/-a: Res je, "komunikacija ni zato, ker obstaja abeceda, komunikacija je bistvo v Vesolju", kot ne dežuje zato, ker vzamemo dežnik, ampak vzamemo dežnik zato, ker dežuje... :lol:

Abeceda za komunikacijo v vesolju je po moje matematika. In ta obstaja zato, da lahko komuniciramo. Toda govoriva o komunikaciji med Inteligencami.

Narava pa komunicira v štirih jezikih: G, EM, močna in šibka sila. Hitrost komunikacije pa je omejena. Glede na razdalje v vesolju je to zelo počasna komunikacija, za razmere tu pri nas, na našem dvorišču pa je praktično trenutna...

Spet relativnost... :wink:

Značilnost se skriva v neznačilnosti. :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Tvoj molk na moja dva kubistična posta je zelo simptomatičen in – pričakovan. Kaj misliš, kaj je bil smisel teh dveh postov, kaj? Morda si že uganil, pa ti vseeno povem: hotel sem te postaviti v situacijo, v katero nas ti pogosto postavljaš, ko sredi razprave o težkih kozmoloških vprašanjih začneš pesniti o Veri ali veri in nato pripneš link na Riverdance ali kakšen drugi music spot (da ne naštevam tvoje manične faze, ki ti jo je shrink privoščljivo tiščal pod nos in v kateri si cele strani foruma smetil z linki, ki so spadali sem toliko kot sedlo na kravo).


Si opazil, kolikokrat te tvoje Ausdruck-e preprosto prezremo, tisti, ki jih pa ne, pa te imajo za trčenega pesnika, ki je zgrešil forum. Kaj bi si ti (in seveda drugi) mislili o meni, če bi še kar naprej objavljal podobne poste? Nekaj časa bi me verjetno ignorirali, nato pa se bi začelo... Kako bi na pesniškem forumu gledali na nekoga, ki bi jim neprestano serviral infinitezimalni račun, mathematische Grundlagen der Relativitaetstheorie ali celo Geometry of infinite dimensional Grassmannians and the Mickelsson-Rajeev cocycle? Hitro bi mu pokazali vrata.
Prav.
vojko napisal/-a: Vsi vemo, da ljubiš poezijo, pa glasbo in da se tu giblješ kot riba v vodi. Toda to je poljudnoznanstveni forum, bargo. Svojo simpatijo do poezije in glasbe boš moral zadovoljevati na ustreznih forumih, sicer boš v permanentnem konfliktu z ostalimi forumaši, ki so ga izbrali ravno zaradi preferenc do poljudne znanosti. Tudi mene včasih zanese, pa bi se rad delal važnega s pravom, a se hitro streznim, ko vidim, da 'sviram u šuplje govno', kot se znajo sočno izraziti naši Južni bratje.
Ah.
vojko napisal/-a: Vzemi to kot dobronamerno opozorilo. :D
Saj.

vojko napisal/-a: Zdaj pa in medias res!
******
Tako ja, iz sebe na drugega.
vojko napisal/-a:
Zame tudi. Stroj za preživetje (genov). Kaj pa naj bi sicer bil?
Nisi tukaj spet preveč zreduciral? Komunikacija ni zato, ker obstaja abeceda, komunikacija je bistvo v Vesolju, a ne? Abeceda obstaja zato, ker je komunikacija.
Knjige so zato, da jih beremo. Kdo bere je vprašanje? No, pa tudi Kdo piše, da ne pozabim na Mirka! Kako pa nastajajo knjige, ja, to pa je zanimivo vprašanje.
Vsak opis je redukcija. Gre za bistvo: biološko gledano smo stroj za preživetje nas samih, kar v jeziku evolucije pomeni preživetje genov.
Imaš prav.
vojko napisal/-a: Res je, "komunikacija ni zato, ker obstaja abeceda, komunikacija je bistvo v Vesolju", kot ne dežuje zato, ker vzamemo dežnik, ampak vzamemo dežnik zato, ker dežuje...

Abeceda za komunikacijo v vesolju je po moje matematika. In ta obstaja zato, da lahko komuniciramo. Toda govoriva o komunikaciji med Inteligencami.

Narava pa komunicira v štirih jezikih: G, EM, močna in šibka sila. Hitrost komunikacije pa je omejena. Glede na razdalje v vesolju je to zelo počasna komunikacija, za razmere tu pri nas, na našem dvorišču pa je praktično trenutna...

Spet relativnost... :wink:

Značilnost se skriva v neznačilnosti. :wink:
Schoen gesagt! :D

In feature films the director is God; in documentary films God is the director. :wink:
Alfred Hitchcock

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Značilnost se skriva v neznačilnosti.
Schoen gesagt!
Napaka druge vrste.
vojko napisal/-a: In feature films the director is God; in documentary films God is the director.
Alfred Hitchcock
Ja, saj.

Vendar ti živiš zgodovino, kar sem ti velikokrat povedal. Veš, ne morem verjeti, da si preskočil vsa podtikanja in igranje boga, Merlina. Verjamem, da dobro veš, da testni delci in ostala nakladanja nimajo smisla v objektivni realnosti. Vlakovne kompozicije, ki se širi, tudi nima smisla komentirati. Škoda, da nisi mož in ne podeliš kakšnega komentarja na tole:
Bargo napisal/-a: Ja, tvoji očitki bolijo, samo koga, to je vprašanje. Ti si že zdavnaj izgubil kompas, zato ker ti "dol visi", pozabljaš, samo poglej, vlakec samo zate, kretničar.

1. Shrink: A ti je zmanjkalo nevroleptikov, bargon?

2. Shrink: Še nisi šel po recept za nevroleptike, bargon?

3. Bargo: Ti to mene prosiš, da grem po njih?

4. SHRINKVidiš, bargon, spet si disociiran od realnosti: tablete so zgolj in izključno za tebe.

Vidiš sedaj, kretničar, zato, ker čas omogoča red, se Albert bori za prostor-čas, da taki primerki, kot si ti, Merlini s stožcem na glavi in bičem v roki, ne bi zavladali v Vesolju. Žal se ti tega niti ne zavedaš. No, mogoče ti potegne. Samo kaj, ko pa ti "dol visi". :twisted:


Sedaj pa podnapisi, samo zate, SHRINK, ker drugače boš spet trollal.
Shrink, ti si patetičen, samovšečen, idiot. Idiot posebne vrste, taki z napredno družbeno zavestjo in sicer tako napredno, ki bere više.
Ja, tablet zate ni, kar se ti že povedal. :D
Bumerang!


shrink: Seveda je: kar beri v kakšnem učbeniku kozmologije o Milneovem vesolju.
qg : Tu govorimo o popolnoma praznem vesolju, ne o enem delcu v njem. O tem govoriš samo ti.
shrink: "Ah, spet zgolj nakladaš, ker očitno nisi niti še odprl kakšnega učbenika. Testni delci so povsem kompatibilni s praznim vesoljem, ki se širi."

bargo: Shrink, ti konstruiraš delce?

Mogoče drugič raje narediš izjemo in komentiraš svoje nakladanje in tako pojasniš konstruiranje delcev, kaj meniš? Bi šlo, Merlin?
Praviš molk. Ja, si pač izbral ustrezno reakcijo, Vojko. Poljubno znanstveni forum praviš, arena. Prav. Veš, če ni pravil, je pač vse dovoljeno, a ne?

Veš, svoj EGO, z okusom melise in jagode, sem jaz že zdavnaj pojedel in ni mi težko igrati klovna. Hecno pa je videti, kako prevzemajo vlogo nekateri, brez da bi se tega zadevali. Nihče jih niti ne sili v to klovnovsko opravo, kar sami si jo nadenejo in mahajo z bičem.

Saj vendar ni tako težko povedati, zmotil sem se, ne vem, zaneslo me je, videti je, da je to preveč racionalno.

Odgovarjati na tisto, kar se ti zdi smiselno in govoričiti o neizobraženostih drugih in to celo navajati, kot argument, to pač kaže na uveljavljena pravila tega prostora.

Vzpostavljanje večvrednega odnosa z okoljem, ko o drugih razmišljamo, kot o manj vrednih, nesposobnih in preziranja vrednih posameznikov, ki jim ne gre zaupati. Takšni ljudje se pač nagibajo k dogmatskim stališčem in pogledom ter so prepričani, da so njihova mnenja in ocene pravilni. Druge ljudi pogosto ponižujejo, so pretirano tekmovalni in napadalni ter se precenjujejo.
VERA je gonilo razvoja! QED.

Jebi ga, licemerstvo je pač pravilo, zabava ni samo glasba je očitno tudi bič in posmeh.

Prilagodimo se, edini referenci in naj bo pravilo BIČ IN POSMEH.

Take potence, da bi nekdo prilagajal VESOLJE, ne svet, sebi, to še nisem doživel. :lol: Samo, kako, če pa mu dol visi, potegne pa! :lol:


p.s.
Učimo se od najboljših.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a: Res je, "komunikacija ni zato, ker obstaja abeceda, komunikacija je bistvo v Vesolju", kot ne dežuje zato, ker vzamemo dežnik, ampak vzamemo dežnik zato, ker dežuje...

Abeceda za komunikacijo v vesolju je po moje matematika. In ta obstaja zato, da lahko komuniciramo. Toda govoriva o komunikaciji med Inteligencami.

Spet relativnost...
Saj se spomniš, rdeče obrijemo in kar ostane pač ostane.
Shrink napisal/-a: matematika je lahko povsem skregana z realnostjo :!: , pa je kljub temu pravilna
Ja, vidiš, zato pa kregarije, okoli kvantnih informacij, ker je očitno nekaj narobe v matematiki! :lol: Pa kdo bi si to mislil, da je lahko matematika ortogonalna na fiziko?! Kak se te to sploh izračuna? Mater je bister ta Merlin, sigurno ne bo hotel povedati.

Samo kako je to mogoče, če pa je pravilna, ta matematika? :?
Goedel, Cantor, Conway in ostali niso problem, ker so matematiki in ta je lahko povsem skregana z realnostjo, zato pa je mogoče pojasniti Vesolje z fiziko, duhovno fiziko, a ne? :roll:



E, moj Mirko na radirko. :lol:
VICHY!

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Značilnost se skriva v neznačilnosti.
Schoen gesagt!
1) Napaka druge vrste.
vojko napisal/-a: In feature films the director is God; in documentary films God is the director.
Alfred Hitchcock
2) Ja, saj.

Vendar ti živiš zgodovino, kar sem ti velikokrat povedal. Veš, ne morem verjeti, da si preskočil vsa podtikanja in igranje boga, Merlina. Verjamem, da dobro veš, da testni delci in ostala nakladanja nimajo smisla v objektivni realnosti. Vlakovne kompozicije, ki se širi, tudi nima smisla komentirati. Škoda, da nisi mož in ne podeliš kakšnega komentarja na tole:
Bargo napisal/-a: Ja, tvoji očitki bolijo, samo koga, to je vprašanje. Ti si že zdavnaj izgubil kompas, zato ker ti "dol visi", pozabljaš, samo poglej, vlakec samo zate, kretničar.

1. Shrink: A ti je zmanjkalo nevroleptikov, bargon?

2. Shrink: Še nisi šel po recept za nevroleptike, bargon?

3. Bargo: Ti to mene prosiš, da grem po njih?

4. SHRINKVidiš, bargon, spet si disociiran od realnosti: tablete so zgolj in izključno za tebe.

Vidiš sedaj, kretničar, zato, ker čas omogoča red, se Albert bori za prostor-čas, da taki primerki, kot si ti, Merlini s stožcem na glavi in bičem v roki, ne bi zavladali v Vesolju. Žal se ti tega niti ne zavedaš. No, mogoče ti potegne. Samo kaj, ko pa ti "dol visi".


Sedaj pa podnapisi, samo zate, SHRINK, ker drugače boš spet trollal.
Shrink, ti si patetičen, samovšečen, idiot. Idiot posebne vrste, taki z napredno družbeno zavestjo in sicer tako napredno, ki bere više.
Ja, tablet zate ni, kar se ti že povedal.
Bumerang!


shrink: Seveda je: kar beri v kakšnem učbeniku kozmologije o Milneovem vesolju.
qg : Tu govorimo o popolnoma praznem vesolju, ne o enem delcu v njem. O tem govoriš samo ti.
shrink: "Ah, spet zgolj nakladaš, ker očitno nisi niti še odprl kakšnega učbenika. Testni delci so povsem kompatibilni s praznim vesoljem, ki se širi."

bargo: Shrink, ti konstruiraš delce?

Mogoče drugič raje narediš izjemo in komentiraš svoje nakladanje in tako pojasniš konstruiranje delcev, kaj meniš? Bi šlo, Merlin?
3)Praviš molk. Ja, si pač izbral ustrezno reakcijo, Vojko. Poljubno znanstveni forum praviš, arena. Prav. Veš, če ni pravil, je pač vse dovoljeno, a ne?

Veš, svoj EGO, z okusom melise in jagode, sem jaz že zdavnaj pojedel in ni mi težko igrati klovna. Hecno pa je videti, kako prevzemajo vlogo nekateri, brez da bi se tega zadevali. Nihče jih niti ne sili v to klovnovsko opravo, kar sami si jo nadenejo in mahajo z bičem.

Saj vendar ni tako težko povedati, zmotil sem se, ne vem, zaneslo me je, videti je, da je to preveč racionalno.

Odgovarjati na tisto, kar se ti zdi smiselno in govoričiti o neizobraženostih drugih in to celo navajati, kot argument, to pač kaže na uveljavljena pravila tega prostora.

Vzpostavljanje večvrednega odnosa z okoljem, ko o drugih razmišljamo, kot o manj vrednih, nesposobnih in preziranja vrednih posameznikov, ki jim ne gre zaupati. Takšni ljudje se pač nagibajo k dogmatskim stališčem in pogledom ter so prepričani, da so njihova mnenja in ocene pravilni. Druge ljudi pogosto ponižujejo, so pretirano tekmovalni in napadalni ter se precenjujejo.
VERA je gonilo razvoja! QED.

Jebi ga, licemerstvo je pač pravilo, zabava ni samo glasba je očitno tudi bič in posmeh.

Prilagodimo se, edini referenci in naj bo pravilo BIČ IN POSMEH.

Take potence, da bi nekdo prilagajal VESOLJE, ne svet, sebi, to še nisem doživel. Samo, kako, če pa mu dol visi, potegne pa! :lol:


p.s.
Učimo se od najboljših.

Ad1) :shock:
Ad2) Kaj naj bi komentiral? Saj si sam svoj dober advokat. Nisem rad v vlogi nepooblaščenega advokata... :?
Ad3) Gre za freudovski spodrsljaj? Poljubno znanstveni namesto poljudno znanstveni forum?

Tisto o "testnih delcih, ki da so povsem kompatibilni s praznim vesoljem, ki se širi" tudi meni ni povsem jasno, morda bo shrink pojasnil, kaj točno je mislil s tem... :D

O stilu pisanja sem že nekajkrat povedal svoje mišljenje; to je predvsem stvar okusa. Kot pa veš, "de gustibus non est disputandum"... Žal (ali na srečo) pač posamezni forumaš ne more diktirati stila pisanja drugim. Včasih kdo tudi prestopi tisto tanko rdečo črto dobrega okusa...in takrat spet pride v poštev moja parabola o javnem forumu kot gladiatorski areni, v katero vsak vstopa prostovoljno... :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Res je, "komunikacija ni zato, ker obstaja abeceda, komunikacija je bistvo v Vesolju", kot ne dežuje zato, ker vzamemo dežnik, ampak vzamemo dežnik zato, ker dežuje...

Abeceda za komunikacijo v vesolju je po moje matematika. In ta obstaja zato, da lahko komuniciramo. Toda govoriva o komunikaciji med Inteligencami.

Spet relativnost...
Saj se spomniš, rdeče obrijemo in kar ostane pač ostane.
Shrink napisal/-a: matematika je lahko povsem skregana z realnostjo, pa je kljub temu pravilna
Ja, vidiš, zato pa kregarije, okoli kvantnih informacij, ker je očitno nekaj narobe v matematiki! :lol: Pa kdo bi si to mislil, da je lahko matematika ortogonalna na fiziko?! Kak se te to sploh izračuna? Mater je bister ta Merlin, sigurno ne bo hotel povedati.

Samo kako je to mogoče, če pa je pravilna, ta matematika? :?
Goedel, Cantor, Conway in ostali niso problem, ker so matematiki in ta je lahko povsem skregana z realnostjo, zato pa je mogoče pojasniti Vesolje z fiziko, duhovno fiziko, a ne? :roll:



E, moj Mirko na radirko. :lol:
VICHY!
Sam ne bi uporabil formulacije, da je "matematika lahko skregana z realnostjo, pa je kljub temu pravilna" in bi bil zelo previden pri takšnih trditvah. Najprej bi se morali poenotiti, kaj sploh razumemo pod "realnost". Če bi naj matematika kot jezik fizike vsaj načeloma odražala objektivno realnost, potem je takšna izjava vprašljiva.

"The fact that our subjective thought and the objective world are subject to the same laws, and hence, too, that in the final analysis they cannot contradict each other in their results, but must coincide, governs absolutely our whole theoretical thought." (Engels)

Če pa mislimo na (čisto) matematiko kot na v sebi zaprto, neprotislovno in logično konsistentno miselno tvorbo, potem seveda takšna trditev lahko pogojno zdrži. Čeprav premalo poznam matematiko, bom vseeno tvegal in povedal svoje mišljenje o tej zanimivi dilemi.

Predmet "čiste" matematike namreč v končni konsekvenci izhaja iz materialnega sveta. Ideja, da so matematične 'resnice' posebna vrsta znanja, ki je prirojena ali celo rezultat božanskega navdiha, po moje ne vzdrži resne presoje. Matematika se pretežno ukvarja s kvantitativnimi odnosi v realnem svetu. Takoimenovani 'aksiomi' se nam zdijo samoumevni, saj so plod dolgega obdobja opazovanja in izkušenj iz objektivne realnosti. Na žalost se zdi, da je to dejstvo pozabljeno pri mnogih današnjih matematikih, ki se ukvarjajo s 'čisto teoretično matematiko' in se trapijo z iluzijo, da njihov "čisti predmet" nima nič opraviti s surovim svetom materialnih stvari. To je po moje jasen primer negativne posledice delitve dela, pripeljane ad absurdum, ko ljudje zaradi dreves ne vidijo več gozda... :D

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

vojko napisal/-a:Sam ne bi uporabil formulacije, da je "matematika lahko skregana z realnostjo, pa je kljub temu pravilna" in bi bil zelo previden pri takšnih trditvah. Najprej bi se morali poenotiti, kaj sploh razumemo pod "realnost". Če bi naj matematika kot jezik fizike vsaj načeloma odražala objektivno realnost, potem je takšna izjava vprašljiva.
Matematika je v osnovi neodvisna od fizike (in nasploh od česarkoli, zato tvoje prepričanje, da "izhaja iz materialnega sveta", ne more držati) in fizika uporablja le matematične opise, ki lahko opisujejo realnost. Skratka: če fizika uporablja matematiko kot orodje, še ne pomeni, da so vsa matematična "orodja" dobra za fiziko, še manj pa, da mora fizika nujno slediti točno določenemu matematičnemu "orodju" (ker že govorimo o STR: zanjo ni dobro "orodje" Evklidska geometrija, temveč Riemannova geometrija; torej: Evklidska geometrija, čeprav je matematično pravilna kot vsaka druga matematična teorija, je skregana z realnostjo, ki jo opisuje STR).

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:
vojko napisal/-a:Sam ne bi uporabil formulacije, da je "matematika lahko skregana z realnostjo, pa je kljub temu pravilna" in bi bil zelo previden pri takšnih trditvah. Najprej bi se morali poenotiti, kaj sploh razumemo pod "realnost". Če bi naj matematika kot jezik fizike vsaj načeloma odražala objektivno realnost, potem je takšna izjava vprašljiva.
Matematika je v osnovi neodvisna od fizike
Saj, Merlin, saj. Fizika je odvisna od matematike, da te preveč ne zanese. :lol:
shrink napisal/-a: (in nasploh od česarkoli, zato tvoje prepričanje, da "izhaja iz materialnega sveta", ne more držati)
Ne, posploševati Skrčko.
shrink napisal/-a: in fizika uporablja le matematične opise, ki lahko opisujejo realnost.
Tako ja, vidiš saj ti gre. Sem vedel, da si talent. :wink: Drsalec, moj. :lol:
shrink napisal/-a: Skratka: če fizika uporablja matematiko kot orodje, še ne pomeni, da so vsa matematična "orodja" dobra za fiziko, še manj pa, da mora fizika nujno slediti točno določenemu matematičnemu "orodju" (ker že govorimo o STR: zanjo ni dobro "orodje" Evklidska geometrija, temveč Riemannova geometrija; torej: Evklidska geometrija, čeprav je matematično pravilna kot vsaka druga matematična teorija, je skregana z realnostjo, ki jo opisuje STR).
Fizike ni, so samo ljudje, ki samo izvajajo neka pravila, matematična pravila in po navadi začnejo z osnovami, (+,/, grabljice, ...). :lol:

p.s.
Grabljice so sinonim za eksistira, NENA.

Liebe wird aus Mut gemacht,
Denk nicht lange drüber nach,
Wir fahr'n auf Feuerrädern
Richtung Zukunft in die Nacht.

LASER!
Zadnjič spremenil bargo, dne 5.10.2014 12:10, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Nikar se preveč ne trudi, bargon, saj to nikakor ne more spremeniti dejstva, da so tvoje pesniške interpretacije fizike (kaj šele realnosti, od katere si konstantno disociiran :lol: ) in matematike nemerodajne in nerelevantne. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Nikar se preveč ne trudi, bargon, saj to nikakor ne more spremeniti dejstva, da so tvoje pesniške interpretacije fizike (kaj šele realnosti, od katere si konstantno disociiran :lol: ) in matematike nemerodajne in nerelevantne.
JEBI VETER! :lol:

Podnevi počivam, ponoči lovim,
levinje podiram in s kačami spim.


Čuj, špranjica, KAko Vesolje si TI naštrikal? :shock: Ostaf. Paraj, Mirko, paraj. :lol:

Pazi, kam in kako nitke zlagaš, bova jih rabila še za strune, teorijo strun. Saj se spomniš, Mirko? :D
Ja, si se privezal, Merlin, Mirko, Špranjica, ne Romeo, .... Čuj, kolko vas te je, pri hudiču. No, kakorkoli, privežite se VSI.

Vidim, da spet smetiš. Raje sedi in paraj v tišini, opazuj in se zamisli nad svojo komunikacijo.
ŠKORCI!
Zadnjič spremenil bargo, dne 5.10.2014 12:22, skupaj popravljeno 5 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Saj veš, kaj je zdravilo za to, da se ne boš več tako imbecilno (beri: pesniško) oglašal, k'ne, bargon? :lol:

Odgovori