Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

osmoljenileo napisal/-a:Tam okrog 8 min pazljivo poslušaj in se vprašaj o homogenosti, pa pozanimaj se, koliko je (bila) kozmološka konstanta (izmerjena, določena, danes, pred leti). In ali ni čudno -sprašuje se tudi why -zakaj!!!
Hah, podučitelj, spet dokazuješ, da ne razumeš, razlog pa je jasen: nimaš osvojenih niti osnov, sicer bi vedel, da je vesolje na velikih skalah homogeno, zato dinamiko vesolja kot celote odlično opisuje (se povsem sklada z opažanji) model, ki temelji na homogenosti.

Tvoje jokcanje o kozmološki konstanti pa spet kaže na tvojo hobistično izobraženost, naj ti pomagam razumeti: pred leti so sicer domnevali, da je kozmološka konstanta bodisi 0, bodisi tako majhna, da je ni še mogoče izmeriti. Natančne meritve pred slabimi 20 leti so pokazale, da kozmološka konstanta ni enaka 0, temveč zelo majhni pozitivni vrednosti. Vedno bolj natančne meritve kažejo, da je res konstanta, zato je upravičen sklep, da je temna energija ENAKA kozmološki konstanti. Ko bo to tvoji podučiteljski pameti jasno, ne bo več moteno trolala na tem forumu.
Glede sličic -ni nič imbecilnega, ali vsaj manj imbecilno kot vztrajanje na napakah, nedokazanih trditvah določenih šefov kvakadabre, predvsem Šrinkota,
To je le imbecilno prepričanje polpismenega in neizobraženega trola, ki jodla iz pralnice dud in slinčkov. :lol:

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a derik »

problemi napisal/-a:
derik napisal/-a:Tisti "dobri stari časi" so sloveli predvsem po svetli prihodnosti.
Poznaš katere koli čase, ki so (svojedobno) sloveli po svetli prihodnosti?
Seveda, saj referenca je bila zraven, pa si jo kar izpustil.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:
bargon napisal/-a:
shrink napisal/-a:Tvoji očitki glede bontona me niti malo ne ganejo, pesnik, jih pa kot po pravilu na tem forumu delijo šarlatani in njim podobni neizobraženi nakladači. Takšnim svetujem, da naj odpesnijo kam drugam (pa še pri nevroleptikih bodo prihranili, ker bodo lahko neovirano trolali :lol: ), če težko prenašajo kritike. :lol:
Kritike? Saj se hecaš, a ne?
Le tvoja oglašanja na tem forumu so hecna, t.j. pesniška, in ta kritika se tebi očitno zdi "neotesana". Dokler boš tu pesnil, je boš pač deležen. :lol:
Saj Mirkec, morda bo držalo, vendar ne to, da je kritika "neotesana", kritika je dobrodošla, še posebej ta predmetna, reciva ji, saga o realnih številih in polkrožnici, ki je zelo zgovorna. Drugače povedano, zadel si trico in to iz drugega igrišča. :lol:

Drugače pa, neotesan si ti in veš kaj, žal te otesati ni več mogoče, samo pihniti je še potrebno in potem .... :D

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Saj sem ti že povedal, pesnik, da me tvoje jokcanje glede mojega bontona niti malo ne gane. Tvoja "kritika" bijektivne preslikave med realno osjo in polkrožnico pa je ravno tako "zgovorna" kot Rozmanova "kritika" PTR. Je povsem šarlatanska, če ti slučajno ne potegne. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Saj sem ti že povedal, pesnik, da me tvoje jokcanje glede mojega bontona niti malo ne gane. Tvoja "kritika" bijektivne preslikave med realno osjo in polkrožnico pa je ravno tako "zgovorna" kot Rozmanova "kritika" PTR. Je povsem šarlatanska, če ti slučajno ne potegne. :lol:
Mirkec, pa kaj je s teboj? Sprva si zlezel iz "črne luknje" v katero si se prostovoljno zaprl, sedaj si namesto šibe in posmeha, začel trobezljati o kritikah? :? Čuj, da nisi ti preveč Baldrijana popil? :shock: Povej, imaš tudi prebavne težave ali se ti samo vrti zaradi alkohola? :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

bargo napisal/-a:
shrink napisal/-a:Saj sem ti že povedal, pesnik, da me tvoje jokcanje glede mojega bontona niti malo ne gane. Tvoja "kritika" bijektivne preslikave med realno osjo in polkrožnico pa je ravno tako "zgovorna" kot Rozmanova "kritika" PTR. Je povsem šarlatanska, če ti slučajno ne potegne. :lol:
Mimogrede, spet zadel trico. :mrgreen: Kritika v okvirju matematike, neprecenljivo. :mrgreen:

Poštar, dobro nameren nasvet: "Raztrgaj raje te enačbe tukaj, kjer imaš tudi podnapise in ne trobezljaj več o kritikah." :D
Zadnjič spremenil bargo, dne 9.3.2015 17:44, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Dej, nehi, no, pesnik, saj sem že večkrat povedal, da je učinkovita kritika šarlatanov le na osnovi šibe in posmeha. In konkretno si v zvezi s svojim šarlatanskim nakladanjem o preslikavi med realnimi števili in polkrožnico bil deležen Romanove šibe. Ker ta ni zalegla (zaradi lastne neizobraženosti ti je pač matematika španska vas :lol: ), se ti je možno le še posmehovati. In to te očitno boli, sicer ne bi jokcal o "neotesanosti". :lol:

In ne, pesnik, v "črno lukno" sem zaprl le tvoja trolarska oglašanja, ki jih občasno odprem, ko si želim zabave. Sedaj je spet čas, da jih zaprem, ker ne mislim dodatno "futrati" tvojega trolanja, ki se sicer že samo dovolj dobro vzdržuje zaradi očitnih razlogov (nejemanja nevroleptikov). :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Dej, nehi, no, pesnik, saj sem že večkrat povedal, da je učinkovita kritika šarlatanov le na osnovi šibe in posmeha. In konkretno si v zvezi s svojim šarlatanskim nakladanjem o preslikavi med realnimi števili in polkrožnico bil deležen Romanove šibe. Ker ta ni zalegla (zaradi lastne neizobraženosti ti je pač matematika španska vas :lol: ), se ti je možno le še posmehovati. In to te očitno boli, sicer ne bi jokcal o "neotesanosti".

In ne, pesnik, v "črno lukno" sem zaprl le tvoja trolarska oglašanja, ki jih občasno odprem, ko si želim zabave. Sedaj je spet čas, da jih zaprem, ker ne mislim dodatno "futrati" tvojega trolanja, ki se sicer že samo dovolj dobro vzdržuje zaradi očitnih razlogov (nejemanja nevroleptikov). :lol:
Dobro jutro, kuhar. :lol: Ali bolje lahko noč, Poštar. :D Joj, joj, kritika v okvirju matematike, kam smo mi to prišli? :cry:
Zadnjič spremenil bargo, dne 9.3.2015 17:48, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

P.S. Tiste tvoje "enačbe" je že Roman "raztrgal", a to ti, pesnik, ne potegne, ker pač matematike ne razumeš. Tako kot ne potegne Rozmanu, ki ne razume fizike. Toliko o kritiki šarlatanov. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Kakšna kritika v okviru matematike, pesnik? Tvoja nakladanja niso nikakršna matematika: gre le za šarlatanske pesnitve, ki niso vredne piškavega drobiža. Dokler ne boš deležen šponte nevroleptika, boš pač le po šarlatansko pesnil. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a: P.S. Tiste tvoje "enačbe" je že Roman "raztrgal", a to ti, pesnik, ne potegne, ker pač matematike ne razumeš. Tako kot ne potegne Rozmanu, ki ne razume fizike. Toliko o kritiki šarlatanov. :lol:
No, bo Roman pokazal, kje je kaj raztrgal, saj je vendar raztrgano na tabli.

Shrink, sem ti povedal, da imam težave z osnovami, saj se spomniš, a ne?

Merlin, sedaj se sprašujem, kako ti kuhaš, če ti zmanjka receptov? :shock:

Dovolj bo Poštar, dovolj. :roll:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Roman ti je že pokazal, a ti tako in tako tega ne vidiš, ker si v pesniških dimenzijah. Sedaj pa brž po nevroleptik, da ne boš več po pesniško trolal. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Roman ti je že pokazal, a ti tako in tako tega ne vidiš, ker si v pesniških dimenzijah. Sedaj pa brž po nevroleptik, da ne boš več po pesniško trolal. :lol:
Tabla zate, shrink!
Tukaj

Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: No, sedaj se strinjaš, da velja \((Z \circ G \circ F )(x)}={x}\)?
Se, pri čemer so vse tri množice odprte.
Podnapisi

Geslo: Cardinalnost. :mrgreen:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Zaman se trudiš s trolanjem, bargon, tvoji pesniški posti so zame spet tam, kjer morajo biti: v "črni lukni". :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

vojko napisal/-a: Zakaj se potem vedno znova vračaš v ta podn? Mora biti nekaj narobe s tabo. Če bi jaz za neki forum (recimo farški) ugotovil, da je 'podn', bi ga obiskal samo trikrat: prvič, zadnjič in nikoli več... :lol:

Tako preprosto pa ne bo!

Take samooklicane znanstvenike in univerzitetne predavatlne kot si ti, pa take šarlatanske vsevede in "mojstre za vse" kot je Asinus Šrinko je potrebno postaviti na pravo mesto - in to je velikokrat oslovska klop.

Kar oglej si zadnji post Šrinka o homogenem vesolju - zelo veliko mora biti - pravi. Susskind pa govori še o malo večjem - tudi to je možno in ni homogeno. Vidiš kako je Šrinko Skrčko - omejen, okvirjen, zaprt v svojem prepričanju in oslepljen v quasi superiornosti in enoumnosti - bolj kot osel - kot magarac.


Vojkosrav - o tvoji tragični karieri kot kontraadmiral yugovojske in predavateljstva na tako perspektivni univerzi kot je BILA kumrovaška sorbona, pa raje ne bi. Je pa obenem komično, kako si ponosen na to. Da se sedaj zanimaš za fiziko, je lepo in pohvalno, da nam pa o njej predavaš - tu bi bila potrebna diagnoza!!!

:lol:

Odgovori