Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Samo še nekaj: kako prevajamo pri nas izraz 'multiplicity'?
Razmišljam (znotraj konteksta):
število stanj; mnogokratnik; vsestranskost; večaspektnost.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a: Zatorej, nedeljski pravnik, ne pričakuj dodatnih pojasnil, saj od mene lahko dobiš le posmeh.
Bom pa za ostale forumaše, ki spremljajo temo, odgovoril na tisto, kar ni očitno:
-zakaj sta na tvojem grafu 2 vrednosti za 'miš'?
-isto, glede 'shrew
Gre za dve različni vrsti "mouse" in "shrew".
Ne.
So 4 vrednosti, ne samo za 'mouse' in 'shrew'.
A si retardiran, nedeljski pravnik? Sta 2 točki za 'mouse' in 2 točki za 'shrew'. Vsaka točka pomeni različno vrsto. Je potegnilo tvoji nedeljskopravni pameti? :lol:
Še en dokaz, zakaj si kvazinaravoslovec.
Gornje le dodatno dokazuje, zakaj nekoč niti ulomkov za telebane nisi uspel zapopasti. :lol:
In ne zmoreš kombinirati danih podatkov, kadar je kombiniranje potrebno, temveč ostajaš v svoji ozki shemi. Izolirana teorija ni zanimiva za nikogar. Tipičen norec.
Joj, kakšno nedeljskopravno flancanje! Sploh veš, kaj nakladaš? Ti je sploh jasno, da gre za linearno regresijo? Očitno ne, sicer ne bi tako imbecilno flancal. :lol:
Še najbolj pa motijo tvoje nepotrebne, neizzvane, in konstantne žalitve.
Je rekel nedeljski pravnik, ki zmerja z "norcem". :lol:
Ko te bodo lahko nadomestili, boš v trenutku izključen iz socialne upoštevanosti.
Razmišljaj raje o svoji "socialni upoštevanosti", ki ne seže preko meja zakristije. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a: Zatorej, nedeljski pravnik, ne pričakuj dodatnih pojasnil, saj od mene lahko dobiš le posmeh.
Bom pa za ostale forumaše, ki spremljajo temo, odgovoril na tisto, kar ni očitno:
-zakaj sta na tvojem grafu 2 vrednosti za 'miš'?
-isto, glede 'shrew'
shrink napisal/-a: Gre za dve različni vrsti "mouse" in "shrew".
Rock napisal/-a: Ne.
So 4 vrednosti, ne samo za 'mouse' in 'shrew'.
A si retardiran, nedeljski pravnik? Sta 2 točki za 'mouse' in 2 točki za 'shrew'. Vsaka točka pomeni različno vrsto. Je potegnilo tvoji nedeljskopravni pameti? :lol:
Obe besedi (mouse, shrew) sta zgolj podvojeni, kar pomeni, da ista beseda ne sme izražati različnih entitet.
Morda si prikril del grafa. Ali pa je graf napačen. - Tipičen nori kvazinaravoslovec.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:'Letenje' pa naj te spominja na shrinka: letel boš ven s foruma skupaj z njim. - S tem sem svojo izbiro vsestransko utemeljil, in mi lahko čestitaš.)
Daj, no, zaupaj nam, kako boš to dosegel, nedeljski pravnik? Morda s priprošnjo k Vsevišnjemu. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:'Letenje' pa naj te spominja na shrinka: letel boš ven s foruma skupaj z njim. - S tem sem svojo izbiro vsestransko utemeljil, in mi lahko čestitaš.)
Daj, no, zaupaj nam, kako boš to dosegel, nedeljski pravnik? Morda s priprošnjo k Vsevišnjemu. :lol:
Obžalujem, kvazinaravoslovec, način predstavlja 'top secret'.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:Obe besedi (mouse, shrew) sta zgolj podvojeni, kar pomeni, da ista beseda ne sme izražati različnih entitet.
Morda si prikril del grafa. Ali pa je graf napačen. - Tipičen nori kvazinaravoslovec.
A si paranoičen, nedeljski pravnik? :lol: Kljub enakemu poimenovanju, gre za različne vrste in to je navedeno v originalnem članku. Zatorej, nedeljski pravnik, brž spij nevroleptik, da te ne bo več dajala nedeljskopravna norost, t.j. preganjavica. :lol:
Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:'Letenje' pa naj te spominja na shrinka: letel boš ven s foruma skupaj z njim. - S tem sem svojo izbiro vsestransko utemeljil, in mi lahko čestitaš.)
Daj, no, zaupaj nam, kako boš to dosegel, nedeljski pravnik? Morda s priprošnjo k Vsevišnjemu. :lol:
Obžalujem, kvazinaravoslovec, način predstavlja 'top secret'.
Obžaluješ lahko le to, da bo tvoj nedeljskopravni način ravno tako uspešen kot je bilo tvoje prizadevanje biti kredibilen na tem forumu: Zero, Zilch, Nada. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a: Ti si tipičen šarlatan. (Uporabljaš viokoleteče besede s skromno, nikakršno, ali napačno vsebino.)
V ostalem: 'odgovori' shrinka niso odgovori.
(Morda si z njimi zadovoljen ti, ali kdo drug. Jaz želim konkretno, verodostojno, in prepričljivo obrazložitev. Moja želja je zahtevna in redko kateri je dovolj usposobljen. Ampak tudi morebitna mediokriteta ni problem: tudi z drobcem novega znanja sem zelo zadovoljen. Toda detajl mora biti kvaliteten, sicer je boljši molk. - Občasno vendarle naletim na strokovnjaka: to je posebej zaželen diskutant: to je oseba, ki pove 'ad hominem' (btw, ta latinska fraza se ne uporablja le v zvezi z neciviliziranimi ljudmi), še več, kot je zaobsegalo vprašanje, in sploh s katerim se je užitek pogovarjati.)
No, s tem odgovorom si ne samo potrdil, temveč tudi lepo in zelo nazorno ilustriral mojo opazko o projiciranju svojih kognitivnih težav in luknjastega znanja na druge. Popolnoma te razumem, težko je vedno znova tavati po terri incogniti, se izgubljati v megli prividov in mitov in negotovo spraševati za pravo pot ... :lol:
Ne razumem pa tvojega obnašanja, da tiste, ki ti pokažejo pot iz močvirja neznanja, skoraj redno popljuvaš ... :lol:
Ima morda pri tem kaj kompleks inferiornosti? :lol:
Poleg tega gre verjetno za rahlo izraženo bipolarno motnjo. Še včeraj si me trepljal po rami: "Fantastičen si, vojko!", danes sem pa že spet "tipičen _CENZURA"... Moral se boš odločiti: ali tič, ali miš ... :lol:
Morda - netopir.

(Menda je to edini sesalec, ki leta. - Netopir izpolnjuje vse tvoje kriterije; tudi žival je, pri čemer je obraz netopirja bolj podoben šimpanzu, kot obraz miši. - 'Letenje' pa naj te spominja na shrinka: letel boš ven s foruma skupaj z njim. - S tem sem svojo izbiro vsestransko utemeljil, in mi lahko čestitaš.)
Čestitam! Uspelo ti je preskočiti lastno senco traparij! Težko te bo kdo presegel ...:lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:Obe besedi (mouse, shrew) sta zgolj podvojeni, kar pomeni, da ista beseda ne sme izražati različnih entitet.
Morda si prikril del grafa. Ali pa je graf napačen. - Tipičen nori kvazinaravoslovec.
A si paranoičen, nedeljski pravnik? :lol: Kljub enakemu poimenovanju, gre za različne vrste in to je navedeno v originalnem članku.
Zakaj si to prikril, goljuf?
Zakaj nisi potrdil pravilnosti mojega razmišljanja, in mi čestital za odlične kognitivne sposobnosti?
Objavi vendar tisto originalno legendo (ki izključuje nepravilnost grafa), nori goljufivi kvazinaravoslovec!

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

Rock napisal/-a:Sedaj se je pridružil še eden.
Predvidljiva pripomba.
Tudi zate velja odprta možnost, da odgovoriš.
Na katero vprašanje?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a: Ne razumem pa tvojega obnašanja, da tiste, ki ti pokažejo pot iz močvirja neznanja, skoraj redno popljuvaš ... :lol:
Si proučil nedavni 'shrinkov graf', in moje pripombe?
In ti ceniš takega prevaranta? - Da se vse skupaj odvija na poljudno-znanstvenem forumu, je dodatna obtežilna okoliščina.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

Rock napisal/-a:
Roman napisal/-a:Ne. Nič ni nekaj, da bi lahko bil.
Kar pa kljub temu ni ovira za božje stvarjenje.
Ni ovira zgolj za tvoje zmotno prepričanje.
Poleg tega 'biblijski nič' ni nič v tvojem pomenu.
Kaj je "biblijski nič"? Kje v bibliji ga lahko najdem?
Resnica nam je dostopna le posredno/relativno.
Kakor katera.
Zato je sprejemljivost/nesprejemljivost (z ozirom na znanstvene/filozofske kriterije) ključna.
Ni vse (ne)sprejemljivo, kar filozofi ali teologi ocenijo kot tako.
Preprosto: big bang ni povzročen.
Ampak ....?
Nastal je brez vzroka.
Golobi so miroljubni, zato niso relevantni; vrane pa so pomembne le v reklu o izkljuvanju oči.
Aha, z vrabci pa je vse v redu.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a: Ne razumem pa tvojega obnašanja, da tiste, ki ti pokažejo pot iz močvirja neznanja, skoraj redno popljuvaš ... :lol:
Si proučil nedavni 'shrinkov graf', in moje pripombe?
In ti ceniš takega prevaranta? - Da se vse skupaj odvija na poljudno-znanstvenem forumu, je dodatna obtežilna okoliščina.

Seveda sem ga; ne najdem napake. O kakšni goljufiji in prevarantstvu pa momljaš?! :lol: :shock:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
Rock napisal/-a: Tudi zate velja odprta možnost, da odgovoriš.
Na katero vprašanje?
Na katero koli. - Odgovori pač na tisto, za katero poznaš odgovor na pamet - to ti vzame najmanj časa. Če pa boš odgovoril na vsa, toliko bolje.

Vprašanja vsebuje m. včerajšnji post (30. 01. 2016, 17:56).
Navajam povzetek:
- je pravilna trditev iz Wikip., da je logaritem mase možganov premo sorazmeren z logaritmom telesne mase, in kaj to pomeni;
in
da so trikrat težji
- koliko bi smeli biti težki, če bi bili logaritemsko premosorazmerni
- zakaj je govora o logaritmih (na grafu je na vodoravni osi vsak razdelek 100x večji od predhodnega, na navpični pa 10x; se to imenuje logaritemsko razmerje, in zakaj? Je 'eksponentno' sinonim?)
- kaj je regresijska premica, in kakšne še poznamo.

Hvala za odgovore.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a: Ne razumem pa tvojega obnašanja, da tiste, ki ti pokažejo pot iz močvirja neznanja, skoraj redno popljuvaš ... :lol:
Si proučil nedavni 'shrinkov graf', in moje pripombe?
In ti ceniš takega prevaranta? - Da se vse skupaj odvija na poljudno-znanstvenem forumu, je dodatna obtežilna okoliščina.
Seveda sem ga; ne najdem napake. O kakšni goljufiji in prevarantstvu pa momljaš?! :lol: :shock:
Ti si potemtakem še večji šarlatan - shrink je 'v psihološkem inkvizicijskem postopku' lastnoročno priznal in opisal svojo krivdo. (Kar pomeni, da je njegovo priznanje verodostojen in zadosten dokaz.)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
Rock napisal/-a:
Roman napisal/-a:Ne. Nič ni nekaj, da bi lahko bil.
Kar pa kljub temu ni ovira za božje stvarjenje.
Ni ovira zgolj za tvoje zmotno prepričanje.
Tudi tvoje nasprotno prepričanje, in ki je napačno, ne predstavlja ovire.
Golobi so miroljubni, zato niso relevantni; vrane pa so pomembne le v reklu o izkljuvanju oči.
-----------------
Aha, z vrabci pa je vse v redu.
Da, ker se smejejo. - O 'biblijskem niču' pa še odgovorim.

Odgovori