Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bianko »

vojko napisal/-a:Se ne bo nihče ojunačil? Kaj bo po vašem odkril LHC v naslednjem letu obratovanja?
Kontra vprašanje. Kaj bo odkril James Webb Space Telescope, ko bo polno operativen?
http://jwst.nasa.gov/webcam.html#cam2Large
Ob 15.30 so bolj kot ne, že vsi na pivu :)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

vojko napisal/-a:
shrink napisal/-a:Delim pričakovanje, da bo kaj bolj jasnega v zvezi z naravo temne snovi.
Kaj pa skrite dimenzije? Pa morda supersimetrija? Ti gotovo bolj poznaš te stvari... :D
Eno in drugo zahteva bistveno višje energije, seveda pa za to nisem strokovnjak.
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
shrink napisal/-a:Delim pričakovanje, da bo kaj bolj jasnega v zvezi z naravo temne snovi.
Kaj pa skrite dimenzije? Pa morda supersimetrija? Ti gotovo bolj poznaš te stvari... :D
Verjetno, kar iz prve roke. :lol:
Da me ne zamenjuješ z vsevišnjim, pesnik? :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Da me ne zamenjuješ z vsevišnjim, pesnik? :lol:
Jaz ne, kako pa je s teboj, nisem povsem siguren, sploh če pomislim, da bi lahko šlo za retorično vprašanje. :lol: :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a: Poskusi Bunnahabhain 25 Year Old Islay... Seveda Single Malt. Samo ušivih 350 EUR za steklenico... :wink:
Ampak stava je Makov rumeni muškat, se spomniš?
To boš ti dobil, če ti služi intuicija, jaz pa Jack-a? :roll: Sedaj, glede na to, da si že najavil zmago, ...

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

bargo napisal/-a:
shrink napisal/-a:Da me ne zamenjuješ z vsevišnjim, pesnik? :lol:
Jaz ne, kako pa je s teboj, nisem povsem siguren, sploh če pomislim, da bi lahko šlo za retorično vprašanje. :lol: :D
Saj je šlo za retorično vprašanje, pesnik, ampak kot ponavadi ti ni potegnilo, da le v zvezi s tvojim pesnjenjem. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Poskusi Bunnahabhain 25 Year Old Islay... Seveda Single Malt. Samo ušivih 350 EUR za steklenico... :wink:
Ampak stava je Makov rumeni muškat, se spomniš?
To boš ti dobil, če ti služi intuicija, jaz pa Jack-a? :roll: Sedaj, glede na to, da si že najavil zmago, ...
Zmenjeno! :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Poskusi Bunnahabhain 25 Year Old Islay... Seveda Single Malt. Samo ušivih 350 EUR za steklenico... :wink:
Ampak stava je Makov rumeni muškat, se spomniš?
To boš ti dobil, če ti služi intuicija, jaz pa Jack-a? :roll: Sedaj, glede na to, da si že najavil zmago, ...
Zmenjeno! :wink:
Dobro. Veš razmišljam, da bom šel nabavit rumenega muškata letnik 2013 saj, ko boš ga dobil, od mene za stavo, naj bo te vsaj arhivsko. :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo je napisal:
Dobro. Veš razmišljam, da bom šel nabavit rumenega muškata letnik 2013 saj, ko boš ga dobil, od mene za stavo, naj bo te vsaj arhivsko. :D
Stava poteče eno leto od začetka polnega obratovanja LHC... Takrat pa še ne bo arhivsko... :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Dobro. Veš razmišljam, da bom šel nabavit rumenega muškata letnik 2013 saj, ko boš ga dobil, od mene za stavo, naj bo te vsaj arhivsko. :D
Stava poteče eno leto od začetka polnega obratovanja LHC...
Stava je bila do konca leta 2015, torej do 31.12.2015 23:59, z izvršitvijo na božič. :wink: Za primeren kraj se bomo dogovorili. :wink:
vojko napisal/-a: Takrat pa še ne bo arhivsko... :D
Seveda ne, kdo pa to pravi. :D

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a problemi »

bargo napisal/-a:Stava je bila do konca leta 2015, torej do 31.12.2015 23:59, z izvršitvijo na božič. :wink: Za primeren kraj se bomo dogovorili. :wink:


Božič 07.01.2016 ali 25.12.2016? :wink:

....
Bargo, imam še eno zate: https://www.youtube.com/watch?v=w4dSXSjk0Lo 8)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Dobro. Veš razmišljam, da bom šel nabavit rumenega muškata letnik 2013 saj, ko boš ga dobil, od mene za stavo, naj bo te vsaj arhivsko. :D
Stava poteče eno leto od začetka polnega obratovanja LHC...
Stava je bila do konca leta 2015, torej do 31.12.2015 23:59, z izvršitvijo na božič. :wink: Za primeren kraj se bomo dogovorili. :wink:
vojko napisal/-a: Takrat pa še ne bo arhivsko... :D
Seveda ne, kdo pa to pravi. :D
Čakaj, to ni fer, zdaj še nekaj brkljajo okoli magnetov in ne vedo kako dolgo bo trajalo. Reciva eno leto od starta! Deal?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Čakaj, to ni fer, zdaj še nekaj brkljajo okoli magnetov in ne vedo kako dolgo bo trajalo. Reciva eno leto od starta! Deal?
Ok, torej do maja 2016. Pozimi itak ne bo delal, ker Švicarji rabijo elektriko. :lol: Izvršitev 25.maj, pridem z pionirčkovo kapico. :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

problemi napisal/-a: ...
Bargo, imam še eno zate: https://www.youtube.com/watch?v=w4dSXSjk0Lo 8)
Odličen je Roger. https://www.youtube.com/watch?v=iEe3hBXZEyI

Our religion is to go and blow it all :?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Čakaj, to ni fer, zdaj še nekaj brkljajo okoli magnetov in ne vedo kako dolgo bo trajalo. Reciva eno leto od starta! Deal?
Ok, torej do maja 2016. Pozimi itak ne bo delal, ker Švicarji rabijo elektriko. :lol: Izvršitev 25.maj, pridem z pionirčkovo kapico. :wink:
S kapico že, v roki pa buteljka, ne? :D

Dogovorjeno.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Čakaj, to ni fer, zdaj še nekaj brkljajo okoli magnetov in ne vedo kako dolgo bo trajalo. Reciva eno leto od starta! Deal?
Ok, torej do maja 2016. Pozimi itak ne bo delal, ker Švicarji rabijo elektriko. :lol: Izvršitev 25.maj, pridem z pionirčkovo kapico. :wink:
S kapico že, v roki pa buteljka, ne? :D
Sedaj, da ti jo prinesem pokazat nima smisla, ker potem bi moral paziti na njo, če želim, da bo enkrat arhivska. :D

Odgovori