Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:Glej, skoraj vse sem pripravljen umakniti, če narediš NALOGO in iskreno poveš, kaj si dojel. Z jasnim in razumljivim besednjakom.
Navedi, kaj je potrebno umakniti.
Po ultimatu ni več pogajanj.

(Aktualni primer: po sarajevskem atentatu je A-O Kraljevini Srbiji izdala ultimat. Ultimat je potrebno izpolniti rigorozno. Srbija tega ni storila.
Ali iz '007': "... third time, enemy action.")
An ban, pet podgan, štiri miši, ...Ringa ringaraja... :lol: :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

Sluzasti napisal/-a:Tako je, Preprosti! Samo majhna pozabljivost s tvoje strani: z Dolfetovega seznama tistih, ki jih je treba pobiti "po kratkem postopku" si pozabil dodati na tvoj spisek še Cigane, homoseksualce, duševne bolnike, Žide, Slovane, Črnce, ... :lol:
Samo tuhtam, zakaj potem še sploh 'divanim' s tabo? :lol: :lol: :lol: :lol:
Sem te usmeril v samo refleksijo? Dobro.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Če te prav razumem (kar zahteva vedno znova Herkulski napor!), se v večini strinjaš z mano?
Ne vem kako ti šteješ, jaz začnem z 0 in ko pridem na 1 ustavim štetje. Saj veš, informatik pač, tako so nas učili.
Če začneva že s prvo premiso, ko ustoličiš boga in mu pripišeš človeške lastnosti, (ne)vednost in (ne)poslušnost, se tukaj moje strinjanje s teboj konča, kar si verjetno opazil.

Poglej tvoja zahteva je bila: Kaj v običajnem slovenskem jeziku pomeni, da je "resnica nam vsem dana v doumetje"?
Razlaga, ki jo osebno podajam je: "Večno nerazumljiva stvar na svetu, je njegova razumljivost"

Celota je podana, posamezni komentarji pa so vendar jasni tako, da opravi delo, če se ti zdi potrebno. :D
vojko napisal/-a: Če pa ne, pa boš enkrat moral eksplicitno pojasniti, kje pravzaprav stojiš... :?
Na zemlji vendar tako, kot ti, a ne? :wink:

Ogenj in voda, zemlja, zajemi še zrak postavi se v središče kroga in .... 3,2,1 go major TOM! :D
Vedno zaviješ z magistral na margine... :?
Daj ostani ti na magistrali in povej, če sedaj razumeš pomen "resnica nam vsem dana v doumetje" oz. če se ti interpretacija zdi primerna?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:Si naredil NALOGO? :evil:


See supra.
http://www.youtube.com/watch?v=a8Rwz6zBJSE

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo JE NAPISAL:


Daj ostani ti na magistrali in povej, če sedaj razumeš pomen "resnica nam vsem dana v doumetje" oz. če se ti interpretacija zdi primerna?
Ne, sicer ne bi vprašal... :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
Sluzasti napisal/-a:Tako je, Preprosti! Samo majhna pozabljivost s tvoje strani: z Dolfetovega seznama tistih, ki jih je treba pobiti "po kratkem postopku" si pozabil dodati na tvoj spisek še Cigane, homoseksualce, duševne bolnike, Žide, Slovane, Črnce, ... :lol:
Samo tuhtam, zakaj potem še sploh 'divanim' s tabo?
Sem te usmeril v samo refleksijo? Dobro.
Sem pozabil koga dodati na tvoj spisek za "odstrel"? :lol:

P.S. Kaj že pomeni "samo refleksijo"? Je to morda podobno samorefleksiji, ali je kaj večjega? :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:bargo JE NAPISAL:


Daj ostani ti na magistrali in povej, če sedaj razumeš pomen "resnica nam vsem dana v doumetje" oz. če se ti interpretacija zdi primerna?
Ne, sicer ne bi vprašal... :D
Ampak, predlog pa je posrečen ? :roll:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:bargo JE NAPISAL:


Daj ostani ti na magistrali in povej, če sedaj razumeš pomen "resnica nam vsem dana v doumetje" oz. če se ti interpretacija zdi primerna?
Ne, sicer ne bi vprašal... :D
Ampak, predlog pa je posrečen ? :roll:
To pa... :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:Ampak, predlog pa je posrečen ? :roll:
To pa... :D
:D.

Čuj, kako kaže z gibajočo Vero?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:Ampak, predlog pa je posrečen ? :roll:
To pa... :D
:D.

Čuj, kako kaže z gibajočo Vero?
Kaže v levo... :D

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

Sluzasti napisal/-a:Sem pozabil koga dodati na tvoj spisek za "odstrel"? :lol:
Bi želel altruistično podariti svoj zmazek?
Povsem predvidljivo, nesebični Marxa sluz.
Vendar, obžalujem, nezanimivo. Nekurantno, insolventno, nelikvidno (in kar je še podobnih izrazov).
Sluzasti napisal/-a:P.S.: Kaj že pomeni "samo refleksijo"? Je to morda podobno samorefleksiji, ali je kaj večjega?
'Samorefleksija' je pravilno. Hvala za korekcijo. Slutil sem, da se najde kotiček na tem svetu tudi za tebe.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
Sluzasti napisal/-a:Sem pozabil koga dodati na tvoj spisek za "odstrel"? :lol:
Bi želel altruistično podariti svoj zmazek?
Povsem predvidljivo, nesebični Marxa sluz.
Vendar, obžalujem, nezanimivo. Nekurantno, insolventno, nelikvidno (in kar je še podobnih izrazov).
Sluzasti napisal/-a:P.S.: Kaj že pomeni "samo refleksijo"? Je to morda podobno samorefleksiji, ali je kaj večjega?
'Samorefleksija' je pravilno. Hvala za korekcijo. Slutil sem, da se najde kotiček na tem svetu tudi za tebe.
Hosana! Čudeži se kljub vsemu dogajajo! Preprosti je priznal napako! :lol:

Izrazi "nekurantno, insolventno, nelikvidno" so pa 'štacunarski' izrazi in ne sodijo v filozofski diskurz, Preprosti. Ne uporabljaj jih prepogosto, bodo ljudje še pomislili, da si morda kakšen poslovodja v vaški 'štacuni', pa se pridušaš, ker imaš nekurantno blago in si zato nelikviden, kljub temu, da si solventen... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

Sluzasti napisal/-a:Izrazi "nekurantno, insolventno, nelikvidno" so pa 'štacunarski' izrazi in ne sodijo v filozofski diskurz, Preprosti. Ne uporabljaj jih prepogosto, bodo ljudje še pomislili, da si morda kakšen poslovodja v vaški 'štacuni', pa se pridušaš, ker imaš nekurantno blago in si zato nelikviden, kljub temu, da si solventen... :lol:
Tu si zopet ustrelil (precej velikega) kozla. Kdor je solventen, si ne dela skrbi z likvidnostjo.
Sicer si tabula rasa tudi pri Marxu, ampak on je že dolgo neaktualen in zato nekurantna roba. Malo kdo ga še bere in si zato kosmata vest more marsikaj privoščiti.
Ampak če poznaš 'hosano', me tolaži misel, da torej priznavaš tudi Kantov religiozni imperativ.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

Sluzasti napisal/-a:Hosana! Čudeži se kljub vsemu dogajajo! Preprosti je priznal napako! :lol:


Občasno zavestno storim kako (nepomembno) pomoto, da me ne obdolžijo magije.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Čuj, kako kaže z gibajočo Vero?
Kaže v levo... :D
Čuj, če bi se bril, bi ugotovil, da je levo desno in desno levo tako, pa .. :roll:

Odgovori