Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
30.5.2017 21:50
Bargo je napisal:
Govorimo o naravnih zakonih, ne o 'pravilih', ki smo jih sami ustvarili in jih lahko poljubno menjamo. Logika ustroja in delovanja zunanjega materialnega sveta je neodvisna od logične forme; ta je dana, v naših teorijah jo samo skušamo formalizirati.
To, da prepoznavamo pravila je čudovito, če ne že čudežno, zanimiva je naša sposobnost zavedanja in zapisovanja pravil, ki jim potem pravimo naravni zakoni.
Evolucija na delu ...
vojko napisal/-a:
Vojko: Zakaj iz druge perspektive? Takrat ni bilo 'drugega prostora'.
Bargo: Tudi časa ne, sočasnost pomeni, da so se z pojavitvijo časa, prostora morala hkrati pojaviti tu in sedaj (beri davno takrat!) pravila, a ne?

Vojko: To ves čas trdim.

Bargo: To je vendar samo bistvo tvoje vere, a ne?
Vojko: Ne. Tvoje.

Bargo: Za božjo voljo Vojko no, saj ti trdiš, da se je pojavil prostor, čas in pravila za prostor-čas in še nekaj drugih pravil, kot recimo, da se energija ohranja in je neuničljiva ter da pred tem ni bilo ne prostora, ne časa, kaj šele čas-prostora in ne pravil. Ampak bile pa so kvantne fluktuacije niča, je tako?
Sedaj še enkrat preberi tole: "To, da prepoznavamo pravila je čudovito, če ne že čudežno ..." in tudi ta čudež je bil skrit v teh "nekaj drugih pravil".
Sedaj še enkrat preberi tole: "To, da prepoznavamo pravila je čudovito, če ne že čudežno ..." in tudi ta čudež je bil skrit v teh "nekaj drugih pravil".
Sem prebral, pa nisem doživel nobenega razodetja ali razsvetljenstva ...
Ponovi vajo, v "nekaj pravil" je sedaj všteta še "evolucija" in preberi ponovno, ker ti očitno še ne gre, saj veš, vaja dela mojstra. 8)
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:Logika je zmeraj odvisna od logične forme ravno zato je logika in naša notranja domislica le-te se pač poskuša prilagoditi tej zunanji relativno stabilni danosti, ki pa seveda ni zunanja, kot navajaš, temveč povsod prisotna.
Prilagajanju naše logike 'tej zunanji relativno stabilni danosti' pravimo v pogovornem jeziku 'napredek znanosti' ...
Odlično, samo ne pozabi, vsi smo mi znanstveniki. 8)
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Govoriva o smiselnih informacijah. Da vklešeš npr. E=mc*2, porabljaš energijo. Zaradi delovanja Drugega zakona bo ta informacija po recimo 100.000 letih spremenjena v 'šum', v termodinamično ravnovesje, ki ne vsebuje nobenih uporabnih informacij.
Ne, o smiselnih informacijah govoriš TI in ker si pač trenutno v 21. stoletju po Kristusovem štetju je zaznava razlik večja mogoče tudi pomen ostrejši, o samem smislu pa bi ta trenutek težko kaj rekla, razen, da informacije niso humane.
Kaj pa so informacije per se? Brez človekove evalvacije? Nesmiselne 'informacije'?
Vidiš, tako ja, saj ti gre. Roman mora biti ponosen nate. Kaj ne Roman?

Nitka iz Stvarjenje sveta
Bargo: Če se dobro spomnim stojiš na stališču: "Ljudje smo obsedeni s pomeni."?
Roman: Zakaj stališče? To je očitno dejstvo.

vojko napisal/-a: In pa, nisem 'v 21. stoletju po Kristusovem štetju' ampak uporabljam standardni hindujski koledar in sem v prvem dnevu 51. leta. Zate, ki si bolj vešč čudnega Kristusovega štetja (ki ga mi, hindujci sploh ne poznamo!) pa preprosta prevedba v ta vaš koledar:
Ta sedanji bramanski dan, Kalpa, je imenovan Shveta-Varaha Kalpa. Znotraj tega Dne je minilo že šest Manvantar, zdaj smo v sedmi Manvantari, poimenovani Vaivasvatha Manvantara (ali Sraddhadeva Manvantara). Znotraj te Vaivasvatha Manvantare je minilo že 27 Mahayug (4 Yuge sestavljajo Mahayugo) in Krita, Treta in Dwapara Yuga 28-te Mahayuge. Ta Kaliyuga je v 28-ti Mahayugi. Ta Kaliyuga se je začela leta 3102 pnš. po vašem julijanskem koledarju. Ker je preteklo že 50 let Brahme, je to druga Parardha, nazvana tudi Dvithiya Parardha.
Zate, ki si matematik/informatik še preprost izračun časa, ki je pretekel od trenutka, ko je sedanji Brahma prevzel nase težko breme stvarjenja:
432000 × 10 × 1000 × 2 = 8,64 milijard let (2 Kalpi (dan in noč)
8,64 × 109 × 30 × 12 = 3,1104 bilijonov let (1 Brahmino leto)
3,1104 × 1012 × 50 = 155,52 bilijonov let (50 Brahminih let)
(6 × 71 × 4320000) + 7 × 1,728 × 10^6 = 1,852.416.000 let preteklo v prvih šestih Manvatarah in seveda Sandhi Kalas v tekoči Kalpi
27 × 4,320.000 = 116,640.000 let preteklo v prvih 27 Mahayugah v tekoči Manvantari
1.728 × 10^6 + 1.296 × 10^6 + 864.000 = 3,888.000 let preteklo v tekoči Mahayugi
3102 + 2017 = 5119 let preteklo v tekoči Kaliyugi.
Tako je skupen čas, ki je pretekel od nastopa trenutne Brahme:
155,520,000,000.000 + 1,852,416.000 + 116,640.000 + 3888000 + 5119 = 155,521,972,949.119 let (do 1.1. 2018 nš.)
Preprosto, kaj?
Zanimivo je tole, ni kaj. Pa vendar od nedavnega vsi štejemo leta po Kristusu.
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Kako misliš, da ne? Lahko poveš zakaj blisk ne spada v tole definicijo, ki si jo predlagal? Zavedati se moraš, da je informacija zmeraj med sprejemnikom in oddajnikom.
Seveda lahko: ker ne nosi nobene smiselne informacije! To bi nosil, če bi bliskalo v zaporedju npr. Morsejeve abecede, če bi bila dolžina vsakega naslednjega bliska v razmerju kot so praštevila, če bi izsevana svetloba vsakega naslednjega bliska sledila nekemu zaporedju, ipd.
Aja, poglej ven, boš videl da sedaj bliska. Vidiš? Slišiš grom. Ok. Sedaj takoj ko vidiš blisk prični izgovarjati 21, 21 vse dokler spet ne slišiš groma. Naj žena prešteje kolikokrat si izustil 21 in to število potem pomnoži z 330 in dobil boš razdaljo od tebe do bliska v metrih. Samo pazi, 21 je nevarno govoriti ženi tako, da je bolje da šteješ v tišini sam. :lol: No, če bi uporabila spektroskopijo, namesto žene, bi lahko ugotovila še kaj več.

vojko napisal/-a: Govoriva eden mimo drugega: nisi mi odgovoril, kako lahko ustvariš/vzdržuješ informacijo brez mase/energije! To velja tudi za samo zavest, idejo, misel.
Jaz ne vem KAKO, problem je, da TI veš, da ni mogoče! Kako si prišel do tega spoznanja mi raje povej in bova lahko nadaljevala. Začni pa z definicijami, Energija je: ___________, Masa je: ___________, Informacija je: _____________. Albert se reži.
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Kot veš sam je definicija mase težavna nenazadnje je iz lastnosti/danosti postala posledica interakcije. Energija predstavlja pa je še večji problem. Prepletenost stanj je mogoče začetek za pojasnitev vendar pustiva to zaenkrat vsaj dokler ne pojasniš primer: "Blisk".
Definicija ni problem. Problem je najti smiseln odgovor na moje že večkrat postavljeno vprašanje, ki se mu vztrajno izogibaš ...
Ok, če niso problem definicije, jih boš z lahko podal in pojasnil KAKO ni mogoče.
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Vidiš, če vero tako definiraš potem je to logično in ko podaš še skladne in opažene primere za ilustracijo podani definiciji vere si povsem zašel.
Kako pa ti definiraš vero? Eden od naju je res zašel, a to zagotovo nisem bil jaz ...
Pa saj ti vseskozi pravim, če pozabiš pod 5. v SSKJ. "prepričanost o obstoju, možnosti nastopa, uresničitve zlasti česa zaželenega". Vidiš, ti si prepričan, da informacija potrebuje energijo, poskusi prepričati še mene, mogoče pa le prestopim v tvojo vero. :)
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Naravni zakoni so 'zapisani' v strukturi in delovanju vesolja. Ta 'pravila' npr. prepovedujejo izdelavo perpetuum mobila, hojo po vodi v opankah, rojevanje krepkih dečkov po devicah, sestavljanje davno umrlih v žive ljudi in njihov 'polet' v nebo, traparije kot je ID ali kreacionizem, prenos informacij z nadsvetlobno hitrostjo in še vrsto drugih stvari, ki so si jih ljudje izmislili.
Tu je vsako 'wishful thinking' obsojeno na to, da se ne bo uresničilo.
Postoj!
Lahko stojim tudi dva dni, a to ne spremeni stvari.
Ne moreš stati dva dni na mestu. Staviš?
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Kot da se nisi ničesar naučil iz zgodovine. Stroji, ki so težji od zraka ne bi smeli leteti pa letijo, se ne spomniš. Tudi etra ni, pa se svetloba "stara", vidiš kakšno srečo imaš, da bivaš v 21.stoletju po Jezusu. Vsa ta pravila so posledica naše zaznave, našega napora da jih zapišemo in ko govorim o nas, mislim, življenje samo.
Zelo nesrečno in neposrečeno izbrani primeri! Stroji, ki so težji od zraka in letijo, ne kršijo nobenega naravnega zakona.
Zakaj? To je bila včasih tudi naša vera, a ne? Mogoče je podobno z informacijo.
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Za božjo voljo Vojko no, saj ti trdiš, da se je pojavil prostor, čas in pravila za prostor-čas in še nekaj drugih pravil, kot recimo, da se energija ohranja in je neuničljiva ter da pred tem ni bilo ne prostora, ne časa, kaj šele čas-prostora in ne pravil. Ampak bile pa so kvantne fluktuacije niča, je tako?
Tega – na srečo - ne trdim samo jaz, ampak večina znanstvenikov.
Aja, še dobro da so znanstveniki, ki to trdijo. Si pomislil, kako bi bilo videti, če bi to trdili teologi? :lol:

No pa poglejmo, Janez je napisal : " V začetku je bila Beseda in Beseda je bila pri Bogu in Beseda je bila Bog. Ta je bila v začetku pri Bogu. ..."
Vojko piše: "Bile so kvante fluktuacije niča. Puff. in v malo časa veliko energije, ker v nič časa, dobimo neskončno energije, kar pa zna biti problem."
vojko napisal/-a: Saj to je poanta!
Seveda, a misliš, da lepim stvari po naključju?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Odlično, samo ne pozabi, vsi smo mi znanstveniki.
Tega nikoli ne pozabljam ...
Kaj pa so informacije per se? Brez človekove evalvacije? Nesmiselne 'informacije'?
Vidiš, tako ja, saj ti gre. Roman mora biti ponosen nate. Kaj ne Roman?
To so VPRAŠANJA, na katera moraš TI odgovoriti!
Zanimivo je tole, ni kaj. Pa vendar od nedavnega vsi štejemo leta po Kristusu.
Posledica konvergence k civilizaciji tip I ... Hotel sem ti samo pokazati, da je štetje časa od rojstva neke mitološke osebe prav tako (ne)smiselno kot hindujsko (ali katerokoli drugo). Mogoče celo bolj ... :lol:
Aja, poglej ven, boš videl da sedaj bliska. Vidiš? Slišiš grom. Ok. Sedaj takoj ko vidiš blisk prični izgovarjati 21, 21 vse dokler spet ne slišiš groma. Naj žena prešteje kolikokrat si izustil 21 in to število potem pomnoži z 330 in dobil boš razdaljo od tebe do bliska v metrih. Samo pazi, 21 je nevarno govoriti ženi tako, da je bolje da šteješ v tišini sam. No, če bi uporabila spektroskopijo, namesto žene, bi lahko ugotovila še kaj več.
Kaj si hotel povedati z navajanjem te trivialne resnice? Kje je tu informacija V blisku? :shock:
vojko napisal/-a:Govoriva eden mimo drugega: nisi mi odgovoril, kako lahko ustvariš/vzdržuješ informacijo brez mase/energije! To velja tudi za samo zavest, idejo, misel.
Jaz ne vem KAKO, problem je, da TI veš, da ni mogoče! Kako si prišel do tega spoznanja mi raje povej in bova lahko nadaljevala. Začni pa z definicijami, Energija je: ___________, Masa je: ___________, Informacija je: _____________. Albert se reži.
A, ne, ne bo šlo! TI si trdil, da obstaja informacija brez materialnega substrata! Hic Rhodus, hic salta! 8)
Pa saj ti vseskozi pravim, če pozabiš pod 5. v SSKJ. "prepričanost o obstoju, možnosti nastopa, uresničitve zlasti česa zaželenega". Vidiš, ti si prepričan, da informacija potrebuje energijo, poskusi prepričati še mene, mogoče pa le prestopim v tvojo vero.

»/...zlasti česa zaželjenega«??!! Hočeš reči, da če si Srečko iz Ptuja dovolj vroče želi in veruje, da se bo njegov kvantni motor zavrtel - da se bo to tudi zgodilo??!! :lol:
Ne moreš stati dva dni na mestu. Staviš?
OK, licentia poetica, figure of speech, façon de parler ...
Zelo nesrečno in neposrečeno izbrani primeri! Stroji, ki so težji od zraka in letijo, ne kršijo nobenega naravnega zakona.
Zakaj? To je bila včasih tudi naša vera, a ne? Mogoče je podobno z informacijo.
Pri Mariji Snežni, pusti že to tvojo vseprisotno vero! Govoriva o kršenju naravnih zakonov, bargo!
Aja, še dobro da so znanstveniki, ki to trdijo. Si pomislil, kako bi bilo videti, če bi to trdili teologi?
Teologi?! Kdo so to? Kaj študirajo? Kaj je že njihov predmet proučevanja in katere so njihove znanstvene metode? :lol:
Vojko piše: "Bile so kvante fluktuacije niča. Puff. in v malo časa veliko energije, ker v nič časa, dobimo neskončno energije, kar pa zna biti problem."
Tako, ja.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
31.5.2017 20:54
Bargo je napisal:
Odlično, samo ne pozabi, vsi smo mi znanstveniki.
Tega nikoli ne pozabljam ...
Ali res voham cinizem?! hm. Kako pride, da se ljudje v kotu zmeraj vedejo kot ciniki?!
vojko napisal/-a:
Kaj pa so informacije per se? Brez človekove evalvacije? Nesmiselne 'informacije'?
Vidiš, tako ja, saj ti gre. Roman mora biti ponosen nate. Kaj ne Roman?
To so VPRAŠANJA, na katera moraš TI odgovoriti!
Zakaj pa JAZ? TI praviš, da blisk ni informacija, v skladu s tvojo predstavljeno definicijo. Moja je bila podana že davno tega.
bargo napisal/-a:
20.7.2013 21:26
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:Sam menim, da poleg človeškega uma, obstaja še veliko struktur iz žive narave, ki se igrajo to igro prepoznavanja informacij ...
Kaj je v tem kontekstu informacija?
Zaznana sprememba.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: ... in predpisovanja pomenov.
No, s tem pa se niti malo ne strinjam.
Me veseli, bova lahko kakšno rekla.
Roman napisal/-a: Človek je edino bitje, ki išče in daje pomene, da ne rečem, kako je obseden s tem.
Obsedenost z predpisovanjem pomenov, je verjetno res človeška lastnost. Mogoče je to neke vrste "domišljija".
Vidiš!

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:Zanimivo je tole, ni kaj. Pa vendar od nedavnega vsi štejemo leta po Kristusu.
Posledica konvergence k civilizaciji tip I ... Hotel sem ti samo pokazati, da je štetje časa od rojstva neke mitološke osebe prav tako (ne)smiselno kot hindujsko (ali katerokoli drugo). Mogoče celo bolj ...
Ah da jo no, enoumje že ne more biti postaja na skali zavesti, a ne? Štetje se mora pojaviti, ker brez njega verjetno ni napredka v spoznanju in ničlo pač postaviš nekam vse dokler ti seže spomin in dovoljuje domišljija. 8) Albert se reži in pravi: "Ničla si lahko TI.".

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Aja, poglej ven, boš videl da sedaj bliska. Vidiš? Slišiš grom. Ok. Sedaj takoj ko vidiš blisk prični izgovarjati 21, 21 vse dokler spet ne slišiš groma. Naj žena prešteje kolikokrat si izustil 21 in to število potem pomnoži z 330 in dobil boš razdaljo od tebe do bliska v metrih. Samo pazi, 21 je nevarno govoriti ženi tako, da je bolje da šteješ v tišini sam. No, če bi uporabila spektroskopijo, namesto žene, bi lahko ugotovila še kaj več.
Kaj si hotel povedati z navajanjem te trivialne resnice? Kje je tu informacija V blisku?
Daj no, "oddaljenost od nevarnosti" je še kako pomembna informacija. BLISK, ...., Grom je bolj varno kot BLISK,BOOOM, se lahko zgodi, da te skuri ali pa, če imaš srečo, samo začasen izklop zavesti. :lol:
Max se reži in pravi, da njemu ni bilo tako težko izboljšati žarnico, kot naj bi bilo meni sedaj razsvetliti tebe. "Max lahko pa ga razstrelim" vendar bolj ko ga stiskam v kot večja je verjetnost, da bo tuneliral, a ne? 8)
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: vojko napisal/-a:Govoriva eden mimo drugega: nisi mi odgovoril, kako lahko ustvariš/vzdržuješ informacijo brez mase/energije! To velja tudi za samo zavest, idejo, misel.
Jaz ne vem KAKO, problem je, da TI veš, da ni mogoče! Kako si prišel do tega spoznanja mi raje povej in bova lahko nadaljevala. Začni pa z definicijami, Energija je: ___________, Masa je: ___________, Informacija je: _____________. Albert se reži.
A, ne, ne bo šlo! TI si trdil, da obstaja informacija brez materialnega substrata! Hic Rhodus, hic salta!
JAZ sem TI napisal, da je prepletenost lahko začetek zgodbe. TI, razen trditve ne ponudiš ničesar, kar je čista vera. Seveda je ne uspeš podkrepiti, samo vztrajaš lahko v okopih, dokler je hrane in pijače. Kako že pravijo: "Nekatere ideje zmagajo, ne zato ker so sprejete temveč zato ker se nasprotniki razgadijo."
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Pa saj ti vseskozi pravim, če pozabiš pod 5. v SSKJ. "prepričanost o obstoju, možnosti nastopa, uresničitve zlasti česa zaželenega". Vidiš, ti si prepričan, da informacija potrebuje energijo, poskusi prepričati še mene, mogoče pa le prestopim v tvojo vero.

»/...zlasti česa zaželjenega«??!! Hočeš reči, da če si Srečko iz Ptuja dovolj vroče želi in veruje, da se bo njegov kvantni motor zavrtel - da se bo to tudi zgodilo??!!
Ne, od kod ti takšne ideje! Ti si lahko še tako želiš stopiti na lestvico civilizacij vse do III pa vendar, če ne storiš ničesar v tej smeri boš ostal izven nje.
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Zelo nesrečno in neposrečeno izbrani primeri! Stroji, ki so težji od zraka in letijo, ne kršijo nobenega naravnega zakona.
Zakaj? To je bila včasih tudi naša vera, a ne? Mogoče je podobno z informacijo.
Pri Mariji Snežni, pusti že to tvojo vseprisotno vero! Govoriva o kršenju naravnih zakonov, bargo!
Prvič, na platnu je tvoja vera, drugič, ti govoriš o kršenju nečesa, kar smo sami zapisali in če smo zapisali lahko tudi pobrišemo in malce popravimo (preuredimo, zbrišemo in zamenjamo!), to je vendar bistvo pridobivanja znanja. Ej, jej, moj Jolly! :lol:

Morava ponoviti, ker se te ne prime:
To, da prepoznavamo pravila je čudovito, če ne že čudežno, zanimiva je naša sposobnost zavedanja in zapisovanja pravil, ki jim potem pravimo naravni zakoni.

Ne pozabi: "Brisanje informacije zahteva energijo!"
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Aja, še dobro da so znanstveniki, ki to trdijo. Si pomislil, kako bi bilo videti, če bi to trdili teologi?
Teologi?! Kdo so to? Kaj študirajo? Kaj je že njihov predmet proučevanja in katere so njihove znanstvene metode?
Teolog je znanstvenik, ki se ukvarja s preučevanjem teologije. Za prve teologe veljajo predvsem helenistični filozofi, kot so Sokrat, Aristotel, toda prvi teologi so delovali v Grčiji že okoli leta 700 pr. n. št.
piše na Wikipediji, kar itak veš sam. Torej, vedel sem, da gre za cinizem.
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Vojko piše: "Bile so kvante fluktuacije niča. Puff. in v malo časa veliko energije, ker v nič časa, dobimo neskončno energije, kar pa zna biti problem."
Tako, ja.
Prav. Čuj, imaš oblečeno ono majico z napisom: "Ja, najprej je človek ustvaril boga.", če ne, si jo obleči.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Tega nikoli ne pozabljam ...
Ali res voham cinizem?! hm. Kako pride, da se ljudje v kotu zmeraj vedejo kot ciniki?!
Ali ne vidiš, da sediva v okrogli sobi? :lol:
To so VPRAŠANJA, na katera moraš TI odgovoriti!
Zakaj pa JAZ? TI praviš, da blisk ni informacija, v skladu s tvojo predstavljeno definicijo. Moja je bila podana že davno tega.
Ne, nisi pojasnil, kakšno uporabno/smiselno (govoriti o drugačni je nesmiselno) informacijo vsebuje razelektritev v nevihti! Po tvoji logiki bi tudi lahko rekli, da taborni ogenj (plameni in dim), ali pa peščene sipine, ali pa naplavina na morskem obrežju vsebuje uporabno/smiselno informacijo. Takšno gledišče je absurdno!
Posledica konvergence k civilizaciji tip I ... Hotel sem ti samo pokazati, da je štetje časa od rojstva neke mitološke osebe prav tako (ne)smiselno kot hindujsko (ali katerokoli drugo). Mogoče celo bolj ...
Ah da jo no, enoumje že ne more biti postaja na skali zavesti, a ne? Štetje se mora pojaviti, ker brez njega verjetno ni napredka v spoznanju in ničlo pač postaviš nekam vse dokler ti seže spomin in dovoljuje domišljija. Albert se reži in pravi: "Ničla si lahko TI."
No, ne ravno 'enoumje' (čeprav ne vem, kaj to točno pomeni v tem kontekstu), pač pa neka konvergenca tehnologije, komunikacije, kulture, ipd. Začetek našega štetja (C.E.), ki je vezan na (nedokazan) datum rojstva (nedokazane) biblijske osebnosti, je postal splošno uporabljan po naključju. Namreč zahodna (pretežno krščanska) civilizacija je bila tehnološko- kulturno superiorna in je lahko vsilila vsem ostalim to štetje. Če bi bila to hindujska, bi danes uporabljali hindujski koledar, če bi bila to islamska, pa njihovega. Danes se v razsvetljenih in sekularnih družbah vse bolj uveljavlja religijsko nevtralna oznaka C.E. oz. B.C.E. (common era, before common era), torej to, kar mi že dolgo uporabljamo: n.š. in p.n.š.
Daj no, "oddaljenost od nevarnosti" je še kako pomembna informacija. BLISK, ...., Grom je bolj varno kot BLISK,BOOOM, se lahko zgodi, da te skuri ali pa, če imaš srečo, samo začasen izklop zavesti.
Ne razumeva se. Ne govorim o vplivu bliska na okolje, ampak o informaciji, ki jo nosi sam po sebi (tok milijon V in 10.000 A, ki povzroči temperaturo 30.000 °C, ionizacija zračnih molekul, ipd.).
A, ne, ne bo šlo! TI si trdil, da obstaja informacija brez materialnega substrata! Hic Rhodus, hic salta!
JAZ sem TI napisal, da je prepletenost lahko začetek zgodbe. TI, razen trditve ne ponudiš ničesar, kar je čista vera. Seveda je ne uspeš podkrepiti, samo vztrajaš lahko v okopih, dokler je hrane in pijače. Kako že pravijo: "Nekatere ideje zmagajo, ne zato ker so sprejete temveč zato ker se nasprotniki razgadijo."
Dobro, to bom kuvertiral kot tvoje priznanje, da informacija brez materialnega substrata NE OBSTAJA. :lol:
»/...zlasti česa zaželjenega«??!! Hočeš reči, da če si Srečko iz Ptuja dovolj vroče želi in veruje, da se bo njegov kvantni motor zavrtel - da se bo to tudi zgodilo??!!
Ne, od kod ti takšne ideje! Ti si lahko še tako želiš stopiti na lestvico civilizacij vse do III pa vendar, če ne storiš ničesar v tej smeri boš ostal izven nje.
Od kod?! Ja, iz tvoje prilepljene definicije vendar! (»/...zlasti česa zaželenega«).
Za vzpon proti I, II (da o III sploh ne govoriva!), je seveda potrebo dosti več kot 'vera'. Predvsem je potrebo znanje in pa energija; ogromno, strašljivo ogromno energije, moj bargo! Govoriva o 10*26 in 10*36 W, torej o 10,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000.000 W!
Pri Mariji Snežni, pusti že to tvojo vseprisotno vero! Govoriva o kršenju naravnih zakonov, bargo!
Prvič, na platnu je tvoja vera, drugič, ti govoriš o kršenju nečesa, kar smo sami zapisali in če smo zapisali lahko tudi pobrišemo in malce popravimo (preuredimo, zbrišemo in zamenjamo!), to je vendar bistvo pridobivanja znanja. Ej, jej, moj Jolly!
Ne, ne gre tako! Če smo zapisali nek naravni zakon v obliki enačbe, še ne pomeni, da ga lahko poljubno 'pobrišemo in malce popravimo (preuredimo, zbrišemo in zamenjamo)'! To lahko storimo z miti o stvarjenju in drugimi zgodbicami, ne pa z naravnimi zakoni.
Morava ponoviti, ker se te ne prime:
To, da prepoznavamo pravila je čudovito, če ne že čudežno, zanimiva je naša sposobnost zavedanja in zapisovanja pravil, ki jim potem pravimo naravni zakoni.

Ne pozabi: "Brisanje informacije zahteva energijo!"
Ja, tako kot pisanje! Energija pa je = masa, kajne, bargo? Kakor vedno, te je tudi tokrat Partija pripeljala na pravo pot! :lol:
Teologi?! Kdo so to? Kaj študirajo? Kaj je že njihov predmet proučevanja in katere so njihove znanstvene metode?
Teolog je znanstvenik, ki se ukvarja s preučevanjem teologije. Za prve teologe veljajo predvsem helenistični filozofi, kot so Sokrat, Aristotel, toda prvi teologi so delovali v Grčiji že okoli leta 700 pr. n. št.piše na Wikipediji, kar itak veš sam. Torej, vedel sem, da gre za cinizem.
Seveda gre za cinizem, saj drugače ne moreš gledati na ta čudaštva. S tvojo definicijo si stopil samo en korak nazaj. Zdaj stojiš pred nalogo, da pojasniš, kaj je teologija, kaj je znanstveni predmet proučevanja teologije! Sumim, da se bomo vsi nasmejali ob tvojem odgovoru ... :lol:
Prav. Čuj, imaš oblečeno ono majico z napisom: "Ja, najprej je človek ustvaril boga.", če ne, si jo obleči.
Ne, včeraj sem jo dal na pranje. Danes imam majico z napisom:
Slika

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
1.6.2017 13:45
Bargo je napisal:
Tega nikoli ne pozabljam ...
Ali res voham cinizem?! hm. Kako pride, da se ljudje v kotu zmeraj vedejo kot ciniki?!
Ali ne vidiš, da sediva v okrogli sobi?
Tale afriška idila je samo začasna motnja, neke vrste safari, ko opazuješ naravo iz narave. :lol:
vojko napisal/-a:
To so VPRAŠANJA, na katera moraš TI odgovoriti!
Zakaj pa JAZ? TI praviš, da blisk ni informacija, v skladu s tvojo predstavljeno definicijo. Moja je bila podana že davno tega.
Ne, nisi pojasnil, kakšno uporabno/smiselno (govoriti o drugačni je nesmiselno) informacijo vsebuje razelektritev v nevihti!
Blisk, grom, ogenj. Kaj pa je to razelektritev? Kako pa se je sploh naelektrilo, da se lahko razelektri s pomočjo bliska?
vojko napisal/-a: Po tvoji logiki bi tudi lahko rekli, da taborni ogenj (plameni in dim),
Seveda. Kremen.
vojko napisal/-a: ali pa peščene sipine, ali pa naplavina na morskem obrežju vsebuje uporabno/smiselno informacijo.
Seveda. Led.
vojko napisal/-a: Takšno gledišče je absurdno!
Si mislil gledališče, kaj! :lol:
vojko napisal/-a:
Posledica konvergence k civilizaciji tip I ... Hotel sem ti samo pokazati, da je štetje časa od rojstva neke mitološke osebe prav tako (ne)smiselno kot hindujsko (ali katerokoli drugo). Mogoče celo bolj ...
Ah da jo no, enoumje že ne more biti postaja na skali zavesti, a ne? Štetje se mora pojaviti, ker brez njega verjetno ni napredka v spoznanju in ničlo pač postaviš nekam vse dokler ti seže spomin in dovoljuje domišljija. Albert se reži in pravi: "Ničla si lahko TI."
No, ne ravno 'enoumje' (čeprav ne vem, kaj to točno pomeni v tem kontekstu), pač pa neka konvergenca tehnologije, komunikacije, kulture, ipd. Začetek našega štetja (C.E.), ki je vezan na (nedokazan) datum rojstva (nedokazane) biblijske osebnosti, je postal splošno uporabljan po naključju.
Daj no, zate je itak vse ali naključje, ali čudežna transformacija kvantitete v kvaliteto.
vojko napisal/-a: Namreč zahodna (pretežno krščanska) civilizacija je bila tehnološko- kulturno superiorna in je lahko vsilila vsem ostalim to štetje. Če bi bila to hindujska, bi danes uporabljali hindujski koledar, če bi bila to islamska, pa njihovega. Danes se v razsvetljenih in sekularnih družbah vse bolj uveljavlja religijsko nevtralna oznaka C.E. oz. B.C.E. (common era, before common era), torej to, kar mi že dolgo uporabljamo: n.š. in p.n.š.
Kako lepo si zapisal, "naše štetje" ali "pred našim štetjem", samo veš kaj, šteli smo mi že dolgo pred "našim štetjem". Albert se reži. "Drži, to kar šteje ni mogoče prešteti."
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Daj no, "oddaljenost od nevarnosti" je še kako pomembna informacija. BLISK, ...., Grom je bolj varno kot BLISK,BOOOM, se lahko zgodi, da te skuri ali pa, če imaš srečo, samo začasen izklop zavesti.
Ne razumeva se. Ne govorim o vplivu bliska na okolje, ampak o informaciji, ki jo nosi sam po sebi (tok milijon V in 10.000 A, ki povzroči temperaturo 30.000 °C, ionizacija zračnih molekul, ipd.).
Seveda se razumeva, tako ja, blisk nosi informacijo sam po sebi in dokler tega ne prepoznaš ne morem kaj. Čuj, od kod te vse te informacije, ki jih povezuješ z bliskom? Tega se nisi vprašal, kaj? :lol:

vojko napisal/-a:
A, ne, ne bo šlo! TI si trdil, da obstaja informacija brez materialnega substrata! Hic Rhodus, hic salta!
JAZ sem TI napisal, da je prepletenost lahko začetek zgodbe. TI, razen trditve ne ponudiš ničesar, kar je čista vera. Seveda je ne uspeš podkrepiti, samo vztrajaš lahko v okopih, dokler je hrane in pijače. Kako že pravijo: "Nekatere ideje zmagajo, ne zato ker so sprejete temveč zato ker se nasprotniki razgadijo."
Dobro, to bom kuvertiral kot tvoje priznanje, da informacija brez materialnega substrata NE OBSTAJA.
Kar, če potrebuješ utrditev svoje vere. Se že pripravljaš na tuneliranje?
vojko napisal/-a:
»/...zlasti česa zaželjenega«??!! Hočeš reči, da če si Srečko iz Ptuja dovolj vroče želi in veruje, da se bo njegov kvantni motor zavrtel - da se bo to tudi zgodilo??!!
Ne, od kod ti takšne ideje! Ti si lahko še tako želiš stopiti na lestvico civilizacij vse do III pa vendar, če ne storiš ničesar v tej smeri boš ostal izven nje.
Od kod?! Ja, iz tvoje prilepljene definicije vendar! (»/...zlasti česa zaželenega«).
Ja, samo saj veš kako je bilo. Eva si je želela Jabolko pa sta bila z Adamom izgnana iz raja, ker si je uresničila željo. Pravila so pravila in beseda je Beseda. Janez se reži.

Tale paše na to mesto:
https://www.youtube.com/watch?v=nfWlot6 ... tu.be&t=26
Bodi pozoren na 2:10.
vojko napisal/-a: Za vzpon proti I, II (da o III sploh ne govoriva!), je seveda potrebo dosti več kot 'vera'. Predvsem je potrebo znanje in pa energija; ogromno, strašljivo ogromno energije, moj bargo! Govoriva o 10*26 in 10*36 W, torej o 10,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000.000 W!
Seveda poleg vere je potrebna še volja, ker nič ne gre samo proti vrhu, samo od sebe, lahko pa gre kvečjemu dol v dolino. Kar se pa te energije tiče "10*36 W", mogoče kakšen Srečko naredi tisti stroj, ki daje več energije na izhodu, kot jo daš na vhod potem je tale velika številka še samo vprašanje časa. Hecno pa je, da Srečko ne priznava časa in če tudi bi mu uspelo izdelati tak stroj ne bi mogel nikakor priti do takšnega rezultata. :lol:
vojko napisal/-a:
Pri Mariji Snežni, pusti že to tvojo vseprisotno vero! Govoriva o kršenju naravnih zakonov, bargo!
Prvič, na platnu je tvoja vera, drugič, ti govoriš o kršenju nečesa, kar smo sami zapisali in če smo zapisali lahko tudi pobrišemo in malce popravimo (preuredimo, zbrišemo in zamenjamo!), to je vendar bistvo pridobivanja znanja. Ej, jej, moj Jolly!
Ne, ne gre tako! Če smo zapisali nek naravni zakon v obliki enačbe, še ne pomeni, da ga lahko poljubno 'pobrišemo in malce popravimo (preuredimo, zbrišemo in zamenjamo)'! To lahko storimo z miti o stvarjenju in drugimi zgodbicami, ne pa z naravnimi zakoni.
Seveda ne moremo kar tako "piši-briši" spreminjati pravila, če jih mukoma odkrivamo. Vidiš, ne delujemo po naključjih čeprav smo se baje naključno pojavili.
vojko napisal/-a: Ja, tako kot pisanje! Energija pa je = masa, kajne, bargo? Kakor vedno, te je tudi tokrat Partija pripeljala na pravo pot!
Ne, pisanje je vezano na kapaciteto pomnilnika, namreč, ko zmanjka pomnilnika lahko prepisuješ in tako izgubljaš informacije, ki si jih pridobil v preteklosti. No, bi to veljalo za tvojo partijo, ker ni neke škode če nekaj zbrišeš in zato pač v krogu pride nazaj na izhodišče seveda se tega kroženja ne spominja.
Samo ti veš, da partija že dolgo več ne vodi in tako pride, da boš moral razmisliti kakšna je razlika med pisanjem in brisanjem, če želiš narediti izpit. Edward se spet reži. 8)
vojko napisal/-a:
Teologi?! Kdo so to? Kaj študirajo? Kaj je že njihov predmet proučevanja in katere so njihove znanstvene metode?
Teolog je znanstvenik, ki se ukvarja s preučevanjem teologije. Za prve teologe veljajo predvsem helenistični filozofi, kot so Sokrat, Aristotel, toda prvi teologi so delovali v Grčiji že okoli leta 700 pr. n. št.piše na Wikipediji, kar itak veš sam. Torej, vedel sem, da gre za cinizem.
Seveda gre za cinizem, saj drugače ne moreš gledati na ta čudaštva. S tvojo definicijo si stopil samo en korak nazaj. Zdaj stojiš pred nalogo, da pojasniš, kaj je teologija, kaj je znanstveni predmet proučevanja teologije! Sumim, da se bomo vsi nasmejali ob tvojem odgovoru ...
Pustiva tole zabavo za drugič. Imaš veliko dela, če želiš naprej v hrib, kjer te čaka blisk.

vojko napisal/-a:
Prav. Čuj, imaš oblečeno ono majico z napisom: "Ja, najprej je človek ustvaril boga.", če ne, si jo obleči.
Ne, včeraj sem jo dal na pranje. Danes imam majico z napisom:
Slika
Informacija v strukturi, strukturirana informacija, odlično! Mogoča pa je še upanje. Max se reži.

Nitka 2012 iz Časovna puščica
Vojko: Kaj menite o (po splošni oceni eni najboljših kratkih ZF zgodb) tejle Asimovi ZF noveli? Odpira dosti znanstveno-tehnoloških, pa tudi filozofskih vprašanj.

The Last Question by Isaac Asimov © 1956: " ...
Matter and energy had ended and with it, space and time. Even AC existed only for the sake of the one last question that it had never answered from the time a half-drunken computer ten trillion years before had asked the question of a computer that was to AC far less than was a man to Man.
All other questions had been answered, and until this last question was answered also, AC might not release his consciousness.

All collected data had come to a final end. Nothing was left to be collected.

But all collected data had yet to be completely correlated and put together in all possible relationships.

A timeless interval was spent in doing that.

And it came to pass that AC learned how to reverse the direction of entropy.

But there was now no man to whom AC might give the answer of the last question. No matter. The answer -- by demonstration -- would take care of that, too.

For another timeless interval, AC thought how best to do this. Carefully, AC organized the program.

The consciousness of AC encompassed all of what had once been a Universe and brooded over what was now Chaos. Step by step, it must be done.

And AC said, "LET THERE BE LIGHT!"

And there was light"

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Blisk, grom, ogenj. Kaj pa je to razelektritev? Kako pa se je sploh naelektrilo, da se lahko razelektri s pomočjo bliska?
Zupan je pisal o tem celo v KVARKADABRI!
http://www.kvarkadabra.net/1999/10/o-streli/
vojko napisal/-a:Po tvoji logiki bi tudi lahko rekli, da taborni ogenj (plameni in dim),
Seveda. Kremen.
vojko napisal/-a:ali pa peščene sipine, ali pa naplavina na morskem obrežju vsebuje uporabno/smiselno informacijo.
Seveda. Led.
Kakšno smiselno informacijo pa vsebuje kremen ali led? :shock:
vojko napisal/-a:Takšno gledišče je absurdno!
Si mislil gledališče, kaj!
Gledališče absurda, ja; hvala za karte, predstava je zabavna, pa še sodeluješ v njej ... :lol:
Daj no, zate je itak vse ali naključje, ali čudežna transformacija kvantitete v kvaliteto.
Vse ne, dosti stvari pa.
Ne razumeva se. Ne govorim o vplivu bliska na okolje, ampak o informaciji, ki jo nosi sam po sebi (tok milijon V in 10.000 A, ki povzroči temperaturo 30.000 °C, ionizacija zračnih molekul, ipd.).
Seveda se razumeva, tako ja, blisk nosi informacijo sam po sebi
Kakšno, pri Mariji Snežni?!
in dokler tega ne prepoznaš ne morem kaj. Čuj, od kod te vse te informacije, ki jih povezuješ z bliskom? Tega se nisi vprašal, kaj?
Poglej Maxwelove formule na moji majici ... 8)
Dobro, to bom kuvertiral kot tvoje priznanje, da informacija brez materialnega substrata NE OBSTAJA.
Kar, če potrebuješ utrditev svoje vere. Se že pripravljaš na tuneliranje?
Ja, se pripravljam, če se peljem z vlakom v Gradec ...
Ja, samo saj veš kako je bilo. Eva si je želela Jabolko pa sta bila z Adamom izgnana iz raja, ker si je uresničila željo. Pravila so pravila in beseda je Beseda. Janez se reži.
Kriv je bil Adam, ker je utrgal jabolko z Gospodovega vrta, kar je prepovedano ...
Seveda poleg vere je potrebna še volja, ker nič ne gre samo proti vrhu, samo od sebe, lahko pa gre kvečjemu dol v dolino.
No, sem ti le dopovedal!
Kar se pa te energije tiče "10*36 W", mogoče kakšen Srečko naredi tisti stroj, ki daje več energije na izhodu, kot jo daš na vhod potem je tale velika številka še samo vprašanje časa. Hecno pa je, da Srečko ne priznava časa in če tudi bi mu uspelo izdelati tak stroj ne bi mogel nikakor priti do takšnega rezultata.
Lepo si opisal njegovo situacijo: on je zamrznjen v času, lebdi nad dogodkovnim horizontom. Vidiš, če bi stari kristjani poznali teorijo črnih lukenj, bi bil dogodkovni horizont kar primeren kraj za vice ... Tako pa niti rockec ne ve, kje so vice ... (a propos, očitno je spet na duhovnih vajah!) :lol:
Ne, ne gre tako! Če smo zapisali nek naravni zakon v obliki enačbe, še ne pomeni, da ga lahko poljubno 'pobrišemo in malce popravimo (preuredimo, zbrišemo in zamenjamo)'! To lahko storimo z miti o stvarjenju in drugimi zgodbicami, ne pa z naravnimi zakoni.
Seveda ne moremo kar tako "piši-briši" spreminjati pravila, če jih mukoma odkrivamo. Vidiš, ne delujemo po naključjih čeprav smo se baje naključno pojavili.
Ja, tako si izvolil napisati nekaj postov nazaj! Lepo, da si spoznal svoj greh in se pokesal ... :lol:
vojko napisal/-a:Ja, tako kot pisanje! Energija pa je = masa, kajne, bargo? Kakor vedno, te je tudi tokrat Partija pripeljala na pravo pot!
Ne, pisanje je vezano na kapaciteto pomnilnika, namreč, ko zmanjka pomnilnika lahko prepisuješ in tako izgubljaš informacije, ki si jih pridobil v preteklosti.
Skal, na katere klešeš, še dolgo ne bo zmanjkalo. Povej ti raje meni, kako zapišeš informacijo brez skale (papirja, magnetnega medija, kateregakoli tvarnega medija)?
No, bi to veljalo za tvojo partijo, ker ni neke škode če nekaj zbrišeš in zato pač v krogu pride nazaj na izhodišče seveda se tega kroženja ne spominja.
Cilj ni pomemben, važno je gibanje k cilju ...
Samo ti veš, da partija že dolgo več ne vodi
Mokre sanje; to ti misliš ...
in tako pride, da boš moral razmisliti kakšna je razlika med pisanjem in brisanjem, če želiš narediti izpit. Edward se spet reži.
Ni bistvene razlike: pri obeh dejanjih moraš uporabiti energijo (=maso) ... Brisanje pa lahko namesto tebe opravi gospa Entropija. Tako delam jaz pozimi: zakaj bi kidal sneg – lepo počakam na pomlad ..
Seveda gre za cinizem, saj drugače ne moreš gledati na ta čudaštva. S tvojo definicijo si stopil samo en korak nazaj. Zdaj stojiš pred nalogo, da pojasniš, kaj je teologija, kaj je znanstveni predmet proučevanja teologije! Sumim, da se bomo vsi nasmejali ob tvojem odgovoru ...
Pustiva tole zabavo za drugič. Imaš veliko dela, če želiš naprej v hrib, kjer te čaka blisk.
Škoda, pa tako sem se veselil ...
Nitka 2012 iz Časovna puščica
Vojko: Kaj menite o (po splošni oceni eni najboljših kratkih ZF zgodb) tejle Asimovi ZF noveli? Odpira dosti znanstveno-tehnoloških, pa tudi filozofskih vprašanj.

The Last Question by Isaac Asimov © 1956: " ...
Matter and energy had ended and with it, space and time. Even AC existed only for the sake of the one last question that it had never answered from the time a half-drunken computer ten trillion years before had asked the question of a computer that was to AC far less than was a man to Man.
All other questions had been answered, and until this last question was answered also, AC might not release his consciousness.

All collected data had come to a final end. Nothing was left to be collected.

But all collected data had yet to be completely correlated and put together in all possible relationships.

A timeless interval was spent in doing that.

And it came to pass that AC learned how to reverse the direction of entropy.

But there was now no man to whom AC might give the answer of the last question. No matter. The answer -- by demonstration -- would take care of that, too.

For another timeless interval, AC thought how best to do this. Carefully, AC organized the program.

The consciousness of AC encompassed all of what had once been a Universe and brooded over what was now Chaos. Step by step, it must be done.

And AC said, "LET THERE BE LIGHT!"

And there was light"
No? Ali ni to dosti bolj prepričljivo kot tisto otroško jecljanje iz Geneze?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
2.6.2017 14:20
Bargo je napisal:
Blisk, grom, ogenj. Kaj pa je to razelektritev? Kako pa se je sploh naelektrilo, da se lahko razelektri s pomočjo bliska?
Zupan je pisal o tem celo v KVARKADABRI!
http://www.kvarkadabra.net/1999/10/o-streli/
vojko napisal/-a:Po tvoji logiki bi tudi lahko rekli, da taborni ogenj (plameni in dim),
Seveda. Kremen.
vojko napisal/-a:ali pa peščene sipine, ali pa naplavina na morskem obrežju vsebuje uporabno/smiselno informacijo.
Seveda. Led.
Kakšno smiselno informacijo pa vsebuje kremen ali led? :shock:
Ha, kremen vsebuje blisk. To je podobno, kot jabolko in Luna ali pa valček od Straussa iz začetka: 8)

Kubrick's 2001: A Space Odyssey (widescreen)

Nitka iz MEDZVEZDNA POTOVANJA
Vojko: Spomni se odlične Clarkove parabole z monolitom na Luni v Odiseji 2001. To je bila vstopnica v medplanetarni klub, oz. zrelostni izpit.
Bargo : Kdo pa je uredil/predpisal? Poti do cilja so lahko različne ali ne? Dozdeva se mi, da si v vlakovni logiki !



Kremen
Do konca 18. stoletja je ostal nujni mineralni vir za netenje ognja; tudi v vžigalnikih smodnika za prvo strelno orožje - kremenjačo. Od 13. stoletja do danes ga na veliko uporabljajo za gradnjo kamnitih zidov, še posebej v Angliji.
vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:Takšno gledišče je absurdno!
Si mislil gledališče, kaj!
Gledališče absurda, ja; hvala za karte, predstava je zabavna, pa še sodeluješ v njej ...
Ja, prosim, pa ne samo to, trenutno še režiram. :lol:

vojko napisal/-a:

And AC said, "LET THERE BE LIGHT!"

And there was light"
No? Ali ni to dosti bolj prepričljivo kot tisto otroško jecljanje iz Geneze?
No, na vrstni red ne smeš pozabiti, vzročno-posledično baje deluje, vse od besede v začetku pa naprej. :wink:
vojko napisal/-a: vojko napisal/-a:Ja, tako kot pisanje! Energija pa je = masa, kajne, bargo? Kakor vedno, te je tudi tokrat Partija pripeljala na pravo pot!


Ne, pisanje je vezano na kapaciteto pomnilnika, namreč, ko zmanjka pomnilnika lahko prepisuješ in tako izgubljaš informacije, ki si jih pridobil v preteklosti.
Skal, na katere klešeš, še dolgo ne bo zmanjkalo. Povej ti raje meni, kako zapišeš informacijo brez skale (papirja, magnetnega medija, kateregakoli tvarnega medija)?
Kaj valuje, ko valuje prostor? :roll:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Kakšno smiselno informacijo pa vsebuje kremen ali led?
Ha, kremen vsebuje blisk. To je podobno, kot jabolko in Luna ali pa valček od Straussa iz začetka:
Ne, kremen ne 'vsebuje' nobenega bliska. Pač pa ga omogoča. Podobno kot naboj ne 'vsebuje' strela; ga pa omogoča ...
Uvodna tema pri ODISEJI 2001 je fenomenalna ... 8)
Gledališče absurda, ja; hvala za karte, predstava je zabavna, pa še sodeluješ v njej ...
Ja, prosim, pa ne samo to, trenutno še režiram.
Si tudi producent, intendant in sufler? :lol:
No? Ali ni to dosti bolj prepričljivo kot tisto otroško jecljanje iz Geneze?
No, na vrstni red ne smeš pozabiti, vzročno-posledično baje deluje, vse od besede v začetku pa naprej.
Kakšen pa naj bi bil 'vrstni red'?
Skal, na katere klešeš, še dolgo ne bo zmanjkalo. Povej ti raje meni, kako zapišeš informacijo brez skale (papirja, magnetnega medija, kateregakoli tvarnega medija)?
Kaj valuje, ko valuje prostor?
A, neee! Najprej ti meni odgovori, potem bom jaz tebi (saj veš, kako gre tista žgečkljiva igrica: show me yours i'll show you mine) ... :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
2.6.2017 17:29
Bargo je napisal:
Kakšno smiselno informacijo pa vsebuje kremen ali led?
Ha, kremen vsebuje blisk. To je podobno, kot jabolko in Luna ali pa valček od Straussa iz začetka:
Ne, kremen ne 'vsebuje' nobenega bliska. Pač pa ga omogoča. Podobno kot naboj ne 'vsebuje' strela; ga pa omogoča ...
Aha, torej samostalniki in glagoli. Bliskanje v povezavi z bliskom, iskra v povezavi s iskrenjem in potem naboj <->strela? hm.
Aha, iz nič v vse, si to mislil?!
vojko napisal/-a: Uvodna tema pri ODISEJI 2001 je fenomenalna ...
Res je.
vojko napisal/-a:
Vojko napisal/-a:Gledališče absurda, ja; hvala za karte, predstava je zabavna, pa še sodeluješ v njej ...
Ja, prosim, pa ne samo to, trenutno še režiram.
Si tudi producent, intendant in sufler?
Tudi, če je potrebno. Včasih sem celo edini gledalec. Selfi, po slovensko sebek, se danes temu reče, če slučajno ne veš. :lol:
vojko napisal/-a:
No? Ali ni to dosti bolj prepričljivo kot tisto otroško jecljanje iz Geneze?
No, na vrstni red ne smeš pozabiti, vzročno-posledično baje deluje, vse od besede v začetku pa naprej.
Kakšen pa naj bi bil 'vrstni red'?
Saj ne morem verjeti. Kolikokrat sem ti citiral Janeza pa me še zmeraj sprašuješ, poglej, če ne verjameš na besedo, v besedo, potem na dan z besedo: Kako pridejo pravila za pred časne fluktuacije, ki smo jih mi predpostavili v času in to zelo pozno po začetku nastanka vsega kar je?
vojko napisal/-a: Skal, na katere klešeš, še dolgo ne bo zmanjkalo. Povej ti raje meni, kako zapišeš informacijo brez skale (papirja, magnetnega medija, kateregakoli tvarnega medija)?
V energijo z energijo, to ti je vendar jasno, a ne? Danes je skoraj vse že digitalno, ničle in enice so zapisane v valovih, tistih, ki ne potrebujejo etra (medija!), da bi potovali po prostoru. 8)
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Kaj valuje, ko valuje prostor?
A, neee! Najprej ti meni odgovori, potem bom jaz tebi (saj veš, kako gre tista žgečkljiva igrica: show me yours i'll show you mine) ...
Torej, greva še korak naprej, valovanje po prostoru, ki ne potrebuje medija za valovanje in potem vzvalovi še prostor: "KAKO to valovanje prostora vpliva na prenos informacij, ki se prenašajo po prostoru?" :roll:
vojko napisal/-a: Uvodna tema pri ODISEJI 2001 je fenomenalna ...
Res je. hm.

Tale spodnji informacijski tok je specialno zate, mogoče ti bodo endorfini, ki jih bo povzročil informacijski tok ničel in enic, pomagali in boš mogoče uvidel, da težave v katerih si se znašel niso nujno slabe. :wink:

Beethoven's 9th - Ode To Joy

Videl si lahko kako gluhi sliši, vidiš jaz upam, da slepi vidi! Si videl?

p.s.
Upam, da nisi štel not. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Ha, kremen vsebuje blisk. To je podobno, kot jabolko in Luna ali pa valček od Straussa iz začetka:
Ne, kremen ne 'vsebuje' nobenega bliska. Pač pa ga omogoča. Podobno kot naboj ne 'vsebuje' strela; ga pa omogoča ...
Aha, torej samostalniki in glagoli. Bliskanje v povezavi z bliskom, iskra v povezavi s iskrenjem in potem naboj <->strela? hm.
Aha, iz nič v vse, si to mislil?!
Ja. Pa nobene (smiselne, uporabne) informacije ... :lol:
Si tudi producent, intendant in sufler?
Tudi, če je potrebno. Včasih sem celo edini gledalec. Selfi, po slovensko sebek, se danes temu reče, če slučajno ne veš.
Same značilnosti teatra absurda. Nisem vedel za 'sebek'. 8)
Saj ne morem verjeti. Kolikokrat sem ti citiral Janeza pa me še zmeraj sprašuješ, poglej, če ne verjameš na besedo, v besedo, potem na dan z besedo: Kako pridejo pravila za pred časne fluktuacije, ki smo jih mi predpostavili v času in to zelo pozno po začetku nastanka vsega kar je?
Razlog za mojo nevednost je, da slabo poznam J.J. in njegova dela ... :lol:
vojko napisal/-a:Skal, na katere klešeš, še dolgo ne bo zmanjkalo. Povej ti raje meni, kako zapišeš informacijo brez skale (papirja, magnetnega medija, kateregakoli tvarnega medija)?
V energijo z energijo, to ti je vendar jasno, a ne? Danes je skoraj vse že digitalno, ničle in enice so zapisane v valovih, tistih, ki ne potrebujejo etra (medija!), da bi potovali po prostoru.
Kuvertiram še eno priznanje ... :lol:
Torej, greva še korak naprej, valovanje po prostoru, ki ne potrebuje medija za valovanje in potem vzvalovi še prostor: "KAKO to valovanje prostora vpliva na prenos informacij, ki se prenašajo po prostoru?"
Torej bi rad menjal temo od zapisa informacij na njihov PRENOS?
Tale spodnji informacijski tok je specialno zate, mogoče ti bodo endorfini, ki jih bo povzročil informacijski tok ničel in enic, pomagali in boš mogoče uvidel, da težave v katerih si se znašel niso nujno slabe.

Beethoven's 9th - Ode To Joy

Videl si lahko kako gluhi sliši, vidiš jaz upam, da slepi vidi! Si videl?

p.s.
Upam, da nisi štel not.
Fenomenalno.
Spomnim se debate s problemi (kaj je z njim?) in mu dopovedoval, da ne moreš razumeti Beethovna, če le gledaš njegove partiture.

P.S. Si opazil, da sva na bojišču ostala sama? Občasno se pojavi le še roman ... Kje so vsi? Pa ja niso dobili poziva na vaje (duhovne ali druge)?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
4.6.2017 11:36
Si opazil, da sva na bojišču ostala sama? Občasno se pojavi le še roman ... Kje so vsi? Pa ja niso dobili poziva na vaje (duhovne ali druge)?
The Doors - Riders On The Storm (ORIGINAL!)
Riders on the storm
Riders on the storm
Into this house we're born
Into this world we're thrown
Like a dog without a bone
An actor out on loan
Riders on the storm


Nikar ne odpiraj dežnika! :lol: 8)


Nitka iz Stvarjenje sveta

Vojko: Dva oblačka, o katerih je govoril Kelvin, sta bila seveda nezmožnost zaznati svetlobni eter (negativen izid Michelson-Morleyevega poskusa in razumevanje sevanja črnega telesa (ultravijolična katastrofa).

Trdno je verjel, da bo z odstranitvijo teh dveh oblačkov konec fizike, ki bo le še 'zbiranje znamk'. Napori pri odstranjevanju teh oblačkov pa so prenovili fiziko v temelju.
Dobili smo dve teoriji, ki še danes opisujeta vesolje: Einsteinovo teorijo relativnost in kvantno mehaniko. Ti dve pa sta zakrili nebo z novimi črnimi oblaki: kvantno gravitacijo, nelokalnostjo, majhna vrednost kozmološke konstante, temna energija in materija.

Tako je Kelvin zažgal hišo, da bi si prižgal cigaro ...
:wink:
...
Vojko: Na podlagi dveh teorij (KM in TR) znamo razložiti vse, razen nekaj hudičevo eksotičnih stvari, ki so tako daleč od vsakdana, da povprečen Zemljan niti ne ve zanje (dogajanje ob prapoku, črne luknje, ipd.).

Bargo: Aha, skoraj sem pozabil, "Kako pride, da je matematika tako učinkovita?" Janeza si izločil, kajti on je dejal (zapisal je baje nekdo drug): "V začetku je bila Beseda ...." :lol:

p.s.
Razlika v potencialu je lahko usodna! :wink:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Roman »

vojko napisal/-a:
4.6.2017 11:36
P.S. Si opazil, da sva na bojišču ostala sama? Občasno se pojavi le še roman ...
Pa še jaz razmišljam, če bi se nehal praskati za ušesom.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
"Kako pride, da je matematika tako učinkovita?"
Poslušaj Rogerja:
https://www.youtube.com/watch?v=TKlPj_qGIt8
in Stevena:
https://www.youtube.com/watch?v=NpMk9G-ddiM
Ti je zdaj kaj bolj jasno? 8)
p.s.
Razlika v potencialu je lahko usodna!
Misliš na električni potencial? Pri razliki v potencialu nekaj čez 100V je gotovo lahko usodna! :wink: :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Roman napisal/-a:
4.6.2017 16:21
vojko napisal/-a:
4.6.2017 11:36
P.S. Si opazil, da sva na bojišču ostala sama? Občasno se pojavi le še roman ...
Pa še jaz razmišljam, če bi se nehal praskati za ušesom.
Opusti temne misli! Bodi realist: zahtevaj nemogoče! :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
4.6.2017 18:56
Bargo je napisal:
"Kako pride, da je matematika tako učinkovita?"
Poslušaj Rogerja:
https://www.youtube.com/watch?v=TKlPj_qGIt8
in Stevena:
https://www.youtube.com/watch?v=NpMk9G-ddiM
Ti je zdaj kaj bolj jasno? 8)
Meni? Si pa posrečen, veš. Dober izbor je tole in me seveda zanima, kaj si potegnil iz tega TI, ki veruješ v pravila pred časom? :) V isti sapi pa ne verjameš v informacijo brez energije. :lol:

Aja, da ne pozabim na zavest in samozavedanje, ki sta videti potreben pogoj za zapisovanje prepoznanih pravil, pravil, ki se izvajajo v nam znani naravi. 8) Endorfini pa naj bi bili odgovor na nerazumljive pojave, kot je ljubezen, a ne? :)

Odgovori