Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
KsanTipa
Prispevkov: 119
Pridružen: 5.4.2015 15:27

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a KsanTipa »

da, Pero Lovšin aka Gnus

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:To jaz imenujem občutek za prostor in ravnotežje!

https://www.youtube.com/watch?v=cW2YhHAot6I
Odlično, zares fantastično kaj zmore um. UM zgradi strukturo na podlagi PERESA!

Veliko simbolike je v tem zgornjem videu.
hm.

Se spomniš tega:
https://www.youtube.com/watch?v=UpIiIaC ... page#t=144
Spomnim, ja!
Še dobro, ker si ga ti prvi nalepil na tale forum.
Črvina

vojko napisal/-a: Kako te lahko fascinira tako primitivna farška propaganda, bargo?!
Čuj ne pozabi, da si ti nalepil tale video, saj ga pa proglasiš za "primitivno farško propagando", pa si res posrečen.
Postoj, to so vendar naše ugotovitve, ugotovitve s pomočjo znanosti, empirične metode in gre tako za dejstva do katerih smo prišli tako, da ...

Črvina
Rock: Domnevam, da se Vojko, Roman (pa še kdo?) ne strinjata z videom?
Roman: Tvoja domneva je točna. Zalomi se že na samem začetku: "Sama struktura našega vesolja je določena s temi števili ...".
Bargo: Ta števila so dejstva za opis fizikalnega vesolja, a ne? Lahko spremeniš kakšno konstanto in če, koliko njih je potem še potrebno spremeniti, da bo delovalo fizikalno vesolje, pa četudi brez nas?



vojko napisal/-a:
Mislil sem, da si to fazo že prerastel in da ti morajo ponuditi kaj bolj gurmanskega kot pa to postano zeljno juho iz kuhinje Discovery instituta, ali 'reasonablefaith.org'( :!: ), kot je naslov organizacije, ki je očitno avtor tega propagandnega zmazka, da boš vzhičen.

Kako bi le, v kaj pa naj verjamem, če ne v nabor 50 konstant? :roll:

vojko napisal/-a:
Dileme, predstavljene tu so seveda lažne in vse vodijo v zaključek, ki sledi na koncu: ker ni prvo, ne drugo – mora biti inteligentni design! Voila! Rešili smo uganko vesolja!

Ne, tako enostavno pa ni.

vojko napisal/-a:
'Malo morgen' so jo rešili! Tudi če bi bilo vse to nakladanje resnično in bi bil za vsem res nekakšen ID, niso pojasnili ničesar. Samo odmaknili so odgovor za eno stopnico nižje: kdo je ustvaril ustvarjalca, ki mora biti po definiciji hudičevo kompleksna entiteta, da ustvari vse, kar vidimo in to v enem (delovnem) tednu? ...

Ja, kvantne fluktuacije so stopnica nižje, veš mogoče, kje se dogajajo ta nihanja?

vojko napisal/-a:
Če vzameš v roke katerokoli Dawkinsonovo knjigo, opravi s takšnimi manipulacijami že v uvodu. Naša Zemlja, živi organizmi in končno Inteligenca niso nastali po pravilih teorije verjetnosti. Niso se pojavili od nikoder, v enem zamahu, kot tisti boeing, ki ga na odpadu znese skupaj veter! To je počasno, mučno, milijarde let trajajoče vzpenjanje na Mount Improbable, bargo!

Uff, sedaj si preskočil iz mrtve materije na živo, kar je spet problem. No zate ni nek problem, ker ti si vernik prehoda kvantitete v kvaliteto. Levjesrčni je biolog, ki omenja stvarnike in njihove podpise v dnk, kar veliko pove o njegovi veri.

vojko napisal/-a:
Govoričiti o tem, da so vse naravne konstante in ves 'fine tuning' naravnan tako, da nam perfektno ustrezajo in se pri tem neznansko čuditi, pa je podobno čudenju ribiča, ki se čudi, da z mrežo z velikimi luknjami ujame vedno samo velike ribe, nikoli majhnih ...

Recimo, če je ta tvoj Ribič mrežo našel in jo samo uporablja, ker pač deluje. 8)

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

KsanTipa napisal/-a:da, Pero Lovšin aka Gnus
Dobro, kot si lahko videla, smo to že obdelali pred skoraj tremi leti. :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:

Čuj ne pozabi, da si ti nalepil tale video, saj ga pa proglasiš za "primitivno farško propagando", pa si res posrečen.
Bargo, razočaran sem nad tvojim dojemanjem fine ironije. Morda nisi prebral mojega komentarja h clipu:"Bodi pozoren na stroj za izdelavo vesolij (4:20''), ki so ga zgradili vajenci v delavnici šole s prilagojenim programom civilizacije tip III... "

Če ti ni že prejšnja slika gospoda z brado, ki z rokami ustvarja vesolje dala misliti, bi te moral vsaj komentar strezniti in bi moral doživeti facepalm

Slika
Postoj, to so vendar naše ugotovitve, ugotovitve s pomočjo znanosti, empirične metode in gre tako za dejstva do katerih smo prišli tako, da ...
Lahko 'stojim' kolikor dolgo hočeš, pa poceni psevdoznansteni triki v tem clipu nikoli ne bodo postali 'dejstva'. :lol:
Kako bi le, v kaj pa naj verjamem, če ne v nabor 50 konstant?
Bargo moj preprosti, niso problem konstante, problem je njihova povsem samovoljna in nesprejemljiva razlaga in poskus tihotapljenja ID skozi zadnja vrata ...

Vse sledi že dobro poznanemu in pogosto uporabljenemu vzorcu zagovornikov ID: ker je to zelo neverjetno, ker to ni dokazano, ker to nasprotuje zakonu verjetnosti, ipd, itd. – gre za ID! Druge razlage ni! :lol:
Ne, tako enostavno pa ni.
Kako pa je?
vojko napisal/-a:'Malo morgen' so jo rešili! Tudi če bi bilo vse to nakladanje resnično in bi bil za vsem res nekakšen ID, niso pojasnili ničesar. Samo odmaknili so odgovor za eno stopnico nižje: kdo je ustvaril ustvarjalca, ki mora biti po definiciji hudičevo kompleksna entiteta, da ustvari vse, kar vidimo in to v enem (delovnem) tednu? ...

Ja, kvantne fluktuacije so stopnica nižje, veš mogoče, kje se dogajajo ta nihanja?
Odvisno od tega, kako ta kraj imenuješ. Kje je elektron med kvantnim preskokom med orbitama? 8)
Uff, sedaj si preskočil iz mrtve materije na živo, kar je spet problem. No zate ni nek problem, ker ti si vernik prehoda kvantitete v kvaliteto. Levjesrčni je biolog, ki omenja stvarnike in njihove podpise v dnk, kar veliko pove o njegovi veri.
Dawkinsa imaš za vernika?!
Recimo, če je ta tvoj Ribič mrežo našel in jo samo uporablja, ker pač deluje.
Seveda deluje; a le za velike ribe. Male se ne ujamejo nikoli, zato zanje 'ne deluje' ... Prevedi zdaj to metaforo na najino kozmogenezo, v kateri baje deluje fine tuning!

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Čuj ne pozabi, da si ti nalepil tale video, saj ga pa proglasiš za "primitivno farško propagando", pa si res posrečen.
Bargo, razočaran sem nad tvojim dojemanjem fine ironije.
Nikar.
vojko napisal/-a: Morda nisi prebral mojega komentarja h clipu:"Bodi pozoren na stroj za izdelavo vesolij (4:20''), ki so ga zgradili vajenci v delavnici šole s prilagojenim programom civilizacije tip III... "
Sem, kako da ne. Ti vajenci so po naši podobi in naših manirah, tiste roke so prispodoba za temno maso, ki drži galaksijo skupaj, da ne razpade. Vidiš, ravno zato so vajenci, ker če bi znali bolje, roke ne bi bile potrebne. :D

Se spomniš tega videa: https://www.youtube.com/watch?v=qqwBXYn9E_M Vidiš, brez ročno ohranjanje!

vojko napisal/-a: Če ti ni že prejšnja slika gospoda z brado, ki z rokami ustvarja vesolje dala misliti, bi te moral vsaj komentar strezniti in bi moral doživeti facepalm
Slika
Brado vidiš samo ti. 8) Tale slika, ki si jo nalepil, je neverjetno primerna, ujema se namreč z mojo predstavo o pripadnikih civilizacije reda 3. :wink:
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Postoj, to so vendar naše ugotovitve, ugotovitve s pomočjo znanosti, empirične metode in gre tako za dejstva do katerih smo prišli tako, da ...
Lahko 'stojim' kolikor dolgo hočeš, pa poceni psevdoznansteni triki v tem clipu nikoli ne bodo postali 'dejstva'.
Dejstva so konstante, znanost jih naj pojasni, ker drugače pač pojasnjujejo čudeže z drugimi metodami.
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Kako bi le, v kaj pa naj verjamem, če ne v nabor 50 konstant?
Bargo moj preprosti, niso problem konstante, problem je njihova povsem samovoljna in nesprejemljiva razlaga in poskus tihotapljenja ID skozi zadnja vrata ...
A da niso problem konstante potem pa kar začni z razlago od kod so se vzele te konstante, da tako učinkovito delujejo?
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: 'Malo morgen' so jo rešili! Tudi če bi bilo vse to nakladanje resnično in bi bil za vsem res nekakšen ID, niso pojasnili ničesar. Samo odmaknili so odgovor za eno stopnico nižje: kdo je ustvaril ustvarjalca, ki mora biti po definiciji hudičevo kompleksna entiteta, da ustvari vse, kar vidimo in to v enem (delovnem) tednu? ...
Ja, kvantne fluktuacije so stopnica nižje, veš mogoče, kje se dogajajo ta nihanja?
Odvisno od tega, kako ta kraj imenuješ. Kje je elektron med kvantnim preskokom med orbitama? 8)
Ta kraj lahko Imenuješ kakorkoli, samo prostor-čas ne, ker je ta pojem že definiran in prav v tem prostor-času mora biti tudi elektron, ker drugače, v času preskakovanja, energijska bilanca ni več uravnotežena, a ne?

vojko napisal/-a: Vse sledi že dobro poznanemu in pogosto uporabljenemu vzorcu zagovornikov ID: ker je to zelo neverjetno, ker to ni dokazano, ker to nasprotuje zakonu verjetnosti, ipd, itd. – gre za ID! Druge razlage ni!
Če tako praviš.
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Ne, tako enostavno pa ni.
Kako pa je?
Ne vem, samo tudi ti mi ne pomagaš kaj dosti, s tem ko, na podlagi vere, praviš, kako naj nebi bilo.


vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Uff, sedaj si preskočil iz mrtve materije na živo, kar je spet problem. No zate ni nek problem, ker ti si vernik prehoda kvantitete v kvaliteto. Levjesrčni je biolog, ki omenja stvarnike in njihove podpise v dnk, kar veliko pove o njegovi veri.
Dawkinsa imaš za vernika?!
Seveda, vsi smo verniki, vključno z Levjesrčnim.
Črvina
Bargo: Si vedel, kako si je Weinberg podprl glavo na izražene želje (beri: izkazano vero) Dawkinsa, Richarda Dawkinsa?
Weinberg: Oh no. Hope not.

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Recimo, če je ta tvoj Ribič mrežo našel in jo samo uporablja, ker pač deluje.
Seveda deluje; a le za velike ribe. Male se ne ujamejo nikoli, zato zanje 'ne deluje' ... Prevedi zdaj to metaforo na najino kozmogenezo, v kateri baje deluje fine tuning!
No vidim, da ti gre. :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Sem, kako da ne. Ti vajenci so po naši podobi in naših manirah, tiste roke so prispodoba za temno maso, ki drži galaksijo skupaj, da ne razpade. Vidiš, ravno zato so vajenci, ker če bi znali bolje, roke ne bi bile potrebne.


Schön gesagt!
Se spomniš tega videa: https://www.youtube.com/watch?v=qqwBXYn9E_M Vidiš, brez ročno ohranjanje!

Spomnim, odlična zamisel, tudi razumel se vse ... razen tega, zakaj sta tako trapasto oblečena ...Morda zato, da bi bila videti bolj alien? :lol:
Brado vidiš samo ti.
Ker sem jasno-videc. Če jo ima na vsaki sliki, jo ima tudi na tej. Vidiš, to pa je vera ... :lol:
Tale slika, ki si jo nalepil, je neverjetno primerna, ujema se namreč z mojo predstavo o pripadnikih civilizacije reda 3.
Nimaš domišljije. Stanujejo pa tukaj nekje:

Slika
Dejstva so konstante, znanost jih naj pojasni, ker drugače pač pojasnjujejo čudeže z drugimi metodami.
Saj jih bo, počasi, bargo! Zdaj smo na 0,7 ... :wink:
A da niso problem konstante potem pa kar začni z razlago od kod so se vzele te konstante, da tako učinkovito delujejo?
Če ne bi 'učinkovito delovale' ne bi bilo tebe, da bi to spraševal! Zakaj že oni ribič ulovi samo velike ribe?
Ta kraj lahko Imenuješ kakorkoli, samo prostor-čas ne, ker je ta pojem že definiran in prav v tem prostor-času mora biti tudi elektron, ker drugače, v času preskakovanja, energijska bilanca ni več uravnotežena, a ne?
Dobro, če ne prostorčas, pa ga imenujva abrakadabra. Si zdaj zadovoljen? :D

No, če se spomniš, so meni na vprašanje o elektronu kompetentni fiziki na tem forumu odgovorili, da med orbitama 'ni nikjer'.
Nice, huh?
Tako bi ti jaz odgovoril: da se na prav takem mestu dogajajo kvantne fluktuacije pred big bangom ... 8)
Ne vem, samo tudi ti mi ne pomagaš kaj dosti, s tem ko, na podlagi vere, praviš, kako naj nebi bilo.
Dobro, če praviš da ni tako enostavno, povej bolj komplicirano!

Seveda, vsi smo verniki, vključno z Levjesrčnim.
Here we go again!
No vidim, da ti gre.
Dialektika na delu ...

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

KsanTipa napisal/-a:
Rock napisal/-a:
KsanTipa napisal/-a:'Malo morgen' so jo rešili! Tudi če bi bilo vse to nakladanje resnično in bi bil za vsem res nekakšen ID, niso pojasnili ničesar.

I agree .....
Sokrat je baje raje pobegnil gol ven na ulico, kot da bi moral prenašati svojo soprogo.
A se zvečer vedno vrnil v moj objem .............. :D :!:
Da. Škoda, da ni imel poguma za spremembo. (Slabše pač ni moglo biti.)
Mimogrede, tudi z njegovo apologijo (Zakona) se sicer ne strinjam.
Torej, tudi Sokrat je bil zgolj človek. (Ampak, dve napaki - to sploh ni veliko.)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Tole nam pojasni, rockec: ali je Sokrat grešil, ko je tekal gol po cesti? On namreč ni imel pojma o vaši Zbirki zgodbic in ni vedel, da je golota strašen greh ... :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Tole nam pojasni, rockec: ali je Sokrat grešil, ko je tekal gol po cesti? On namreč ni imel pojma o vaši Zbirki zgodbic in ni vedel, da je golota strašen greh ... :lol: :lol:
Saj sem si mislil: vojkec in religija (ali karkoli):
- če "ni vedel", ni greha
- sploh pa so bili stari Grki barbari (politeisti)
- kasneje so sprejeli napredni monoteizem
- krščanstvo je najštevilčnejša in najvplivnejša svetovna religija
- vse današnje moderne zahodnoevropske države (spadajo med najbogatejše na svetu, in so sanjski cilj pretežnega števila držav), da ne omenjam ZDA in drugih, so krščanske, ali krščanstvo cenijo

In še končni specialni odgovor: Ksantipa je bila opravičljiv razlog.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti je napisal:
sploh pa so bili stari Grki barbari (politeisti)
A tako? Stari Grki so bili torej 'barbari', nepismeni pripadniki nomadskih plemen iz polpuščav Bližnjega Vzhoda, ki so 'sklamfali' Zbirko zgodbic, pa so bili pripadniki visoke kulture? Kje ste se pa učili to 'vzporedno zgodovino'? :lol:
- kasneje so sprejeli napredni monoteizem
Samo retorično vprašanje, ker iz izkušenj vem, da odgovora itak ne bom dobil: po kakšnem kriteriju pa je monoteistična s strahom in ekskluzivističnim diktatorskim duhom nabita religija 'naprednejša' od prijazne in demokratične in pluralistične politeistične? :lol:
- krščanstvo je najštevilčnejša in najvplivnejša svetovna religija
To lajno vtakneš povsod in vedno, kadar ti zmanjka argumentov. Številčnost sama po sebi je bila redkokdaj v zgodovini zagotovilo za pravilnost in naprednost idej ... :lol:
- vse današnje moderne zahodnoevropske države (spadajo med najbogatejše na svetu, in so sanjski cilj pretežnega števila držav), da ne omenjam ZDA in drugih, so krščanske, ali krščanstvo cenijo.
In ti to pripisuješ tvoji religiji? :shock:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a: Številčnost sama po sebi je bila redkokdaj v zgodovini zagotovilo za pravilnost in naprednost idej ... :lol:
No, ali tukaj ne velja, tvoja mantra, kvantiteta v kvaliteto? :roll: Pišeš tudi o pravilnosti idej, nisi pa povedal, kdo ali kaj je referenca? :roll:
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Se spomniš tega videa: https://www.youtube.com/watch?v=qqwBXYn9E_M Vidiš, brez ročno ohranjanje!

Spomnim, odlična zamisel, tudi razumel se vse ...

A tako, vse si razumel, zanimivo. Glede nato, kako razlagaš in interpretiraš stare zgodbe, me res zanima, kaj je tisto, kar bi posebej izpostavil iz te vizualne dogodivščine, torej?
vojko napisal/-a: razen tega, zakaj sta tako trapasto oblečena ...Morda zato, da bi bila videti bolj alien?

In ti praviš, da sam nimam domišljije.
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Brado vidiš samo ti.
Ker sem jasno-videc. Če jo ima na vsaki sliki, jo ima tudi na tej. Vidiš, to pa je vera ...
No ja, nadeni si očala, boš jasno videl, da ni brade. :lol:
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Ta kraj lahko Imenuješ kakorkoli, samo prostor-čas ne, ker je ta pojem že definiran in prav v tem prostor-času mora biti tudi elektron, ker drugače, v času preskakovanja, energijska bilanca ni več uravnotežena, a ne?
Dobro, če ne prostorčas, pa ga imenujva abrakadabra. Si zdaj zadovoljen?
Prav.

vojko napisal/-a: No, če se spomniš, so meni na vprašanje o elektronu kompetentni fiziki na tem forumu odgovorili, da med orbitama 'ni nikjer'.
Ja res je, kot da bi uporabili staro vedenje, ki govori o tem, da je bog povsod in nikjer. Saj veš, pri eksperimentu z dvojno režo, je elektron baje povsod, preden se pojavi na zaslonu. :D

vojko napisal/-a: Tako bi ti jaz odgovoril: da se na prav takem mestu dogajajo kvantne fluktuacije pred big bangom ...
Čuj, misliš, da je tudi čarovnik? Iz abrakadabra je potegnil prostor-čas.

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Ne vem, samo tudi ti mi ne pomagaš kaj dosti, s tem ko, na podlagi vere, praviš, kako naj nebi bilo.
Dobro, če praviš da ni tako enostavno, povej bolj komplicirano!
Evo samo zate: https://www.youtube.com/watch?v=cP1NgW6 ... page#t=143

Miserere, miserere,
Miserere, misero me
Pero' brindo alla vita!

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
No, ali tukaj ne velja, tvoja mantra, kvantiteta v kvaliteto? Pišeš tudi o pravilnosti idej, nisi pa povedal, kdo ali kaj je referenca?
Ne tukaj ne. Pri naši vrsti velja bolj Kafkova 'mantra':"Ein Idiot ist ein Idiot. Zwei Idioten sind zwei Idioten. Zehntausend Idioten sind eine politische Partei." No, pri nas jih ni treba deset tisoč; v SDS jih je več kot pol manj ... :lol:

O pravilnosti idej pa velja slej ko prej: pravilna je tista, ki zadosti pravilno odraža objektivno stvarnost.
A tako, vse si razumel, zanimivo. Glede nato, kako razlagaš in interpretiraš stare zgodbe, me res zanima, kaj je tisto, kar bi posebej izpostavil iz te vizualne dogodivščine, torej?
Dober prikaz neizmerne moči inteligence. Môči intelekta, da ustvarja in uničuje svetove, vesolja. Prikaz praktične seminarske naloge iz kozmogonije v srednji šoli civilizacije tip III ... 8)
vojko napisal/-a:razen tega, zakaj sta tako trapasto oblečena ...Morda zato, da bi bila videti bolj alien?
In ti praviš, da sam nimam domišljije.
Ja. Se ti zdi njuna oprava zelo 'alien'? Sploh pa on v tistem muslimanskem 'krilu' ... :lol:
No ja, nadeni si očala, boš jasno videl, da ni brade.
Marička, potem se je pa obril za slikanje ... :lol:
Ja res je, kot da bi uporabili staro vedenje, ki govori o tem, da je bog povsod in nikjer. Saj veš, pri eksperimentu z dvojno režo, je elektron baje povsod, preden se pojavi na zaslonu.
That's the name of the game!
Čuj, misliš, da je tudi čarovnik? Iz abrakadabra je potegnil prostor-čas.
No, si le prišel do pravega zaključka!
Evo samo zate: https://www.youtube.com/watch?v=cP1NgW6 ... page#t=143

Miserere, miserere,
Miserere, misero me
Pero' brindo alla vita!
Odlično. Mislim pa, da si prvi dve vrstici pogosto brunda v brado Preprosti, ko bere kakšno knjigo o fiziki ali marksizmu... :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: No, ali tukaj ne velja, tvoja mantra, kvantiteta v kvaliteto? Pišeš tudi o pravilnosti idej, nisi pa povedal, kdo ali kaj je referenca?
Ne tukaj ne. Pri naši vrsti velja bolj Kafkova 'mantra':"Ein Idiot ist ein Idiot. Zwei Idioten sind zwei Idioten. Zehntausend Idioten sind eine politische Partei." No, pri nas jih ni treba deset tisoč; v SDS jih je več kot pol manj ... :lol:

O pravilnosti idej pa velja slej ko prej: pravilna je tista, ki zadosti pravilno odraža objektivno stvarnost.
Ker smo mi edina objektivna stvarnost, ki je sposobna manipulirati z materijo, je tako materija, z vsemi njenimi dopustnimi lastnostmi, edini objekt, ki zavzame obliko in med temi oblikami lahko izbiramo. Hecno je samo, kako je prišlo do tega, da je materija izbrala ravno takšno obliko/strukturo, da lahko manipulira sama s seboj? Še več, očitno ji manipulacija sama s seboj še ne zadošča zato kreira strukturo, ki se te manipulacije, same nad seboj, bolj ali manj zaveda. Tako pridemo do tega, da je lažje miselno graditi planete, sonca, vesolje, kot pa spoznavati spoznavalca. :D
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: A tako, vse si razumel, zanimivo. Glede nato, kako razlagaš in interpretiraš stare zgodbe, me res zanima, kaj je tisto, kar bi posebej izpostavil iz te vizualne dogodivščine, torej?
Dober prikaz neizmerne moči inteligence. Môči intelekta, da ustvarja in uničuje svetove, vesolja.
Ja, vidiš zato pa so vse vojne iz lokalne zgodovine materije, še posebej II. svetovna vendar pustimo to. Čuj, verjetno dihaš! Čutiš. Torej, posveti se malce inteligenci telesa, to je dihanju, ki mu lahko prisostvuješ brezplačno.
vojko napisal/-a: Prikaz praktične seminarske naloge iz kozmogonije v srednji šoli civilizacije tip III ... 8)
Glede ne evolucijski trend, bo to že v genih, vključno z zavedanjem.
vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:razen tega, zakaj sta tako trapasto oblečena ...Morda zato, da bi bila videti bolj alien?
In ti praviš, da sam nimam domišljije.
Ja. Se ti zdi njuna oprava zelo 'alien'? Sploh pa on v tistem muslimanskem 'krilu' ... :lol:
Če bi bila naga bi bil pornič tako, da ...
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Čuj, misliš, da je tudi čarovnik? Iz abrakadabra je potegnil prostor-čas.
No, si le prišel do pravega zaključka!
Misliš skladnega s tvojimi stališči.
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Evo samo zate: https://www.youtube.com/watch?v=cP1NgW6 ... page#t=143

Miserere, miserere,
Miserere, misero me
Pero' brindo alla vita!
Odlično. Mislim pa, da si prvi dve vrstici pogosto brunda v brado Preprosti, ko bere kakšno knjigo o fiziki ali marksizmu...
Recimo, samo potem o tebi govori tretja kitica, ki pravi tako:

I'm the saint who betrayed you
When you were alone
And I live elsewhere and I look the world
from the sky
And I look the sea and the woods
I see me...
living in the soul of the world
Lost in the depths of life!


Have mercy, poor me.
But I drink to life! :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Ker smo mi edina objektivna stvarnost, ki je sposobna manipulirati z materijo, je tako materija, z vsemi njenimi dopustnimi lastnostmi, edini objekt, ki zavzame obliko in med temi oblikami lahko izbiramo. Hecno je samo, kako je prišlo do tega, da je materija izbrala ravno takšno obliko/strukturo, da lahko manipulira sama s seboj? Še več, očitno ji manipulacija sama s seboj še ne zadošča zato kreira strukturo, ki se te manipulacije, same nad seboj, bolj ali manj zaveda.
Evolucija na delu. 8)
Tako pridemo do tega, da je lažje miselno graditi planete, sonca, vesolje, kot pa spoznavati spoznavalca.
Tudi vsak izmed nas je vesolje zase; pa še opazovanju je nedostopno.
Ja, vidiš zato pa so vse vojne iz lokalne zgodovine materije, še posebej II. svetovna vendar pustimo to. Čuj, verjetno dihaš! Čutiš. Torej, posveti se malce inteligenci telesa, to je dihanju, ki mu lahko prisostvuješ brezplačno.
To je mehanika. To je Wattov parni stroj, ki ga vodi kratka rutina iz ZX SPECTRUMA; superačunalnik v neocortexu se ukvarja s pomembnejšimi rečmi. 8)
Glede ne evolucijski trend, bo to že v genih, vključno z zavedanjem.
Možno, čeprav malo verjetno.
Če bi bila naga bi bil pornič tako, da ...
Kako bi NJIMA (pripadnikoma civilizacije tip III) razložil pojem 'golote' in 'porniča'? :lol:
Misliš skladnega s tvojimi stališči.
To je isto. :D
Recimo, samo potem o tebi govori tretja kitica, ki pravi tako:

I'm the saint who betrayed you
When you were alone
And I live elsewhere and I look the world
from the sky
And I look the sea and the woods
I see me...
living in the soul of the world
Lost in the depths of life!


Have mercy, poor me.
But I drink to life!
Cheers!

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Samo retorično vprašanje, ker iz izkušenj vem, da odgovora itak ne bom dobil: po kakšnem kriteriju pa je monoteistična s strahom in ekskluzivističnim diktatorskim duhom nabita religija 'naprednejša' od prijazne in demokratične in pluralistične politeistične? :lol:
Nihče ti ne brani, da veruješ v st.grški panteon.
Meni je bolj všeč urejena hierarhija: red v vesolju in dostopnost razumevanja zakonitosti človekovemu razumu (Einstein); Bog je najvišje bitje, torej je lahko samo en (RKC); duhovni svet je bolj realen, kot objekti (filozofija - Platon).
- vse današnje moderne zahodnoevropske države (spadajo med najbogatejše na svetu, in so sanjski cilj pretežnega števila držav), da ne omenjam ZDA in drugih, so krščanske, ali krščanstvo cenijo.
--------------------
In ti to pripisuješ tvoji religiji? :shock:
RKC je podpirala in podpira razvoj/znanost.

Vendar pravi razvoj: ne nezadostno izkazanih hipotez (čeprav se stoletja kasneje pokaže, da so - nekatere - bile pravilne); ne zločinskih ideologij (komunizma); ne 'neoliberalizma' (kajti to ni svoboda, temveč zloraba svobode).

Odgovori