Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a: Zopet odličen rezultat po prirejenem Rorschachu.
Seveda, Spot se reži in pravi, Kdo je ta Rock, ki ne dostavi?
Me veseli, da je bila reakcija učinkovita.
Po drugi strani me čudi: vojko meni, da ne znam nemščine, da je moja slovnica napačna, da ne bom prevedel, da je sam že prevedel - in ti se še kar naprej sklicuješ na dogovor, ki ga v resnici nikoli ni bilo.
Sem vedel, manjka ti poguma. 8) Dostavi Max-a Rock, objavi začetek, približek in bomo skupaj sestavili Max-ovo misel, jo prilagodili, uredili, če bo potrebno.
Rock napisal/-a: Kako je tozadevno pri ateistih (pri zmedenem delu človeštva)?
-----------------------
Zakaj meniš, da so ateisti zmedeni del človeštva? Kaj pa teisti, obstajajo zmedeni teisti? Kako je z RKC duhovniki, obstajajo zmedeni RKC duhovniki?
Si ti zmeden, Rock?
-----------------------
Če si ti ateist, si bil morda prizadet.
Ampak nima smisla skrivati oči pred resnico.
Rešitev je enostavna: opusti nesmiseln in minoren svetovni nazor.
Vsekakor pa ugotavljam: ne ti, ne Sluzavec nista odgovorila na vprašanje, 'kaj je za ateiste osnovni aksiom'.
------------------
Poglej, kako misliš v prihodnost, da bi v trenutku našel zadovoljstvo. Rock, si vesel?
------------------
Prevedi.
--------------
Evo, poglej gor.
Arsen Dedic - Sve te vodilo k' meni
Sve te vodilo k meni
iz daljine, iz mraka
sve te vodilo k meni
vec od prvih koraka.

--------------
Prevedi. (Your last chance.)
--------------------
Evo, poglej gor. 8) Vidiš, ali si tudi ti slep?
--------------------
Ne izključujem možnosti, da imaš prav.

Prav.
Rock napisal/-a: Ponovno pripomba: vprašanje ('Kaj je za ateiste osnovni aksiom'?') je ostalo neodgovorjeno.
Misliš, na čem gradijo bitja, ki ne verjamejo v avtoritete? :roll:

Uporabniški avatar
vojko
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti je napisal:
Najprej moraš točno opredeliti predmet diskusije.
Jaz!?!?! You must be joking! TI si v diskusijo uvedel neko 'Matildo' z zelo 'globokoumnim' stavkom:
Sluzavec, pozdravlja te Matilda.
In zdaj bi naj jaz opredelil 'predmet diskusije'?! :lol:

Res pa je, da sva pred tem imela šolo o 'manj mogočnih, mogočnih in 'najmogočnejših' religijah:
Krščanstvo je najmogočnejša religija.
Komunizem, marksizem, totalitarizem, in sploh različne oblike radikalnega levičarstva - so zlo (kriminalno poniglavo nastopaštvo z elementi neciviliziranega nasilja [neciviliziranost je skrajno zavržno dejanje]).
V: Samo v mokrih sanjah ljudi z zaostalo družbeno zavestjo, ki jo slučajno prakticirajo ... Religije ne delimo na manj mogočne, mogočne in 'najmogočnejše', Preprosti. Vse spadajo v isti zgodovinski koš: 3.990 jih je že v košu, ostale bodo kmalu sledile ...
Pozdravlja te Amon Ra iz Starega Egipta, pa sumerski An, Enlil, Enki in Inana, da Marduka niti ne omenjam ...
Torej to je bil 'predmet diskusije': lekcija o skupnem imenovalcu vseh religij ... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: Seveda, Spot se reži in pravi, Kdo je ta Rock, ki ne dostavi?
Po drugi strani me čudi: vojko meni, da ne znam nemščine, da je moja slovnica napačna, da ne bom prevedel, da je sam že prevedel - in ti se še kar naprej sklicuješ na dogovor, ki ga v resnici nikoli ni bilo.
Sem vedel, manjka ti poguma. 8) Dostavi Max-a Rock, objavi začetek, približek in bomo skupaj sestavili Max-ovo misel, jo prilagodili, uredili, če bo potrebno.
Rock napisal/-a: Kako je tozadevno pri ateistih (pri zmedenem delu človeštva)?
-----------------------
Zakaj meniš, da so ateisti zmedeni del človeštva? Kaj pa teisti, obstajajo zmedeni teisti? Kako je z RKC duhovniki, obstajajo zmedeni RKC duhovniki?
Si ti zmeden, Rock?
-----------------------
Če si ti ateist, si bil morda prizadet.
Ampak nima smisla skrivati oči pred resnico.
Rešitev je enostavna: opusti nesmiseln in minoren svetovni nazor.
Vsekakor pa ugotavljam: ne ti, ne Sluzavec nista odgovorila na vprašanje, 'kaj je za ateiste osnovni aksiom'.
------------------
Poglej, kako misliš v prihodnost, da bi v trenutku našel zadovoljstvo. Rock, si vesel?
------------------
Prevedi.
--------------
Evo, poglej gor.
Arsen Dedic - Sve te vodilo k' meni
Sve te vodilo k meni
iz daljine, iz mraka
sve te vodilo k meni
vec od prvih koraka.

--------------
Prevedi. (Your last chance.)
--------------------
Evo, poglej gor. 8) Vidiš, ali si tudi ti slep?
--------------------
Ne izključujem možnosti, da imaš prav.

Prav.
Rock napisal/-a: Ponovno pripomba: vprašanje ('Kaj je za ateiste osnovni aksiom'?') je ostalo neodgovorjeno.
Ausgezeichnet! :!: :D

derik

Odgovor Napisal/-a derik »

vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
Vojko, prosim, da sogovornike naslavljaš z njihovimi pravimi uporabniškimi imeni. To sledi iz naslednjega pravila:
saso napisal/-a:Uporabnike pozivamo, da se držijo zastavljene teme in ne zahajajo v osebna obračunavanja z drugimi uporabniki.

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

derik napisal/-a:
Vojko, prosim, da sogovornike naslavljaš z njihovimi pravimi uporabniškimi imeni. To sledi iz naslednjega pravila:
saso napisal/-a:Uporabnike pozivamo, da se držijo zastavljene teme in ne zahajajo v osebna obračunavanja z drugimi uporabniki.
Kot sem že napisal v PRAVILIH FORUMA: takšne vrste intervencije po moje daleč presegajo tvoja pooblastila in pristojnosti, so kontraproduktivna in so najboljša pot, da forum zamre. Samo pazi pri tej svoji 'čistilni' vnemi, da ne boš iz banje z umazano vodo izlil tudi dojenčka ... :wink:

Jaz svojega stila ne mislim spremeniti zaradi tega, ker neki admin meni, da ga to moti in mi tišči pod nos nekakšna doma izdelana pravila. Raje menjam forum ...

Sploh pa ne gre za nobeno 'osebno obračunavanje', to verjetno vidiš samo ti. Takšno šaljivo naslavljanje z epiteton ornansi je začimba tega foruma in nihče ni bil v zadnjih desetih letih zaradi tega ne vem kako prizadet, kolikor vem. Vse to ob dejstvu, da je ta forum po obiskanosti po moje eden najboljših.

Če naju (oba diskutanta) takšno naslavljanje ne moti, ne razumem, zakaj bi motilo tebe?! Počutim se kot v cerkvi ... kar pomeni zelo neprijetno ... :(

Rock
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: Seveda, Spot se reži in pravi, Kdo je ta Rock, ki ne dostavi?
Sem vedel, manjka ti poguma. 8)
Seveda je tako, vojko je bil močno sugestiven in me je precej prestrašil.
------------------------
Po m. mn. si že temo slabo povzel:
- 'bitje' je zelo splošen strokovni pojem za fenomene žive in nežive prirode, in je dvomljivo, ali je kontekstualno ustrezna oznaka za pripadnike neke filzofske smeri
- 'avtoriteta' je ustaljena oznaka za človeka, ki je ugleden v strokovnem smislu; Bog ali bog sta besedi, ki sodita v zelo drugačno kategorijo.

Rock

Ne žali!
-------------------
Jaz!?!?! You must be joking!
Matilda je generična oznaka; slike in teksta ne poznam, domnevam, da imaš v mislih konkretno osebo, po tem sprašujem.

Rock

vojko napisal/-a: Jaz svojega stila ne mislim spremeniti zaradi tega, ker neki admin meni, da ga to moti in mi tišči pod nos nekakšna doma izdelana pravila. Raje menjam forum ...

Tipičen poskus človeka, ki zaradi svojih zavržnih ciljev ne ljubi kulturne diskusije.
Domnevam, da se bo ob resni grožnji z začasno prepovedjo objavljanja v hipu prilagodil novim okoliščinam.

derik

vojko napisal/-a:
derik napisal/-a:
Kot sem že napisal v PRAVILIH FORUMA: takšne vrste intervencije po moje daleč presegajo tvoja pooblastila in pristojnosti, so kontraproduktivna in so najboljša pot, da forum zamre. Samo pazi pri tej svoji 'čistilni' vnemi, da ne boš iz banje z umazano vodo izlil tudi dojenčka ... :wink:

Jaz svojega stila ne mislim spremeniti zaradi tega, ker neki admin meni, da ga to moti in mi tišči pod nos nekakšna doma izdelana pravila. Raje menjam forum ...

Sploh pa ne gre za nobeno 'osebno obračunavanje', to verjetno vidiš samo ti. Takšno šaljivo naslavljanje z epiteton ornansi je začimba tega foruma in nihče ni bil v zadnjih desetih letih zaradi tega ne vem kako prizadet, kolikor vem. Vse to ob dejstvu, da je ta forum po obiskanosti po moje eden najboljših.

Če naju (oba diskutanta) takšno naslavljanje ne moti, ne razumem, zakaj bi motilo tebe?! Počutim se kot v cerkvi ... kar pomeni zelo neprijetno ... :(
Na javnih forumih je običajna praksa, da se sogovornikove citate označi z uporabniškim imenom, ne pa z izrazi kot preprosti, sluzavec, kvazinaravoslovec in podobno. To je tudi v skladu s spodobnim obnašanjem v javnosti.
vojko napisal/-a:Takšno šaljivo naslavljanje z epiteton ornansi je začimba tega foruma in nihče ni bil v zadnjih desetih letih zaradi tega ne vem kako prizadet, kolikor vem.
Tisti, ki jih je motilo, so verjetno že zdavnaj odšli, ali pa se že ob prvem obisku tiho poslovijo, ne da bi se jim zdelo vredno zgubljati časa s pojasnjevanjem vzrokov.

V končni fazi je stvar lastnika foruma, kakšno vzdušje si želi. Poznamo divje forume in zmerne forume. Eni in drugi privabljajo sebi ustrezne značaje.

Shrink je rekel, da z učinkovitim moderiranjem ne bo več potrebe po "norčevski palici, ki najbolj boli"
viewtopic.php?f=11&t=5952&p=111366#p111321

To si jaz razlagam tako, da je on določene izraze uporabljal ravno zato, da bi boleli in bi z njimi moteče sogovornike pregnal, na pa zato, da bi s takimi "začimbami" naredil forum vabljivejši za ljubitelje znanosti.

Uporabniški avatar
bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
Ne žali!

Ah, Rock no, včasih mislim, da sem sam napisal, ko piše preprosti. Se spomniš, vojko je že tudi zamenjal besedila.

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

Rock napisal/-a:
Ne žali!
-------------------
Jaz!?!?! You must be joking!
Matilda je generična oznaka; slike in teksta ne poznam, domnevam, da imaš v mislih konkretno osebo, po tem sprašujem.
Generična oznaka za kaj??!! :lol: :shock:

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

Derik je napisal:
Na javnih forumih je običajna praksa, da se sogovornikove citate označi z uporabniškim imenom, ne pa z izrazi kot preprosti, sluzavec, kvazinaravoslovec in podobno. To je tudi v skladu s spodobnim obnašanjem v javnosti.
Za 'sluzavec' ne rečem. Kaj pa je nespodobnega na izrazu 'preprosti', vljudno prosim? Ljudje so pač preprosti, drugi so večplastni, tretji komplicirani, četrti počasneti, peti ... Mimogrede, preberi si malo njegove poste in plejado pejorativnih epitetonov, ki si jih je izmislil in z njimi obkladal svoje sogovornike, ki se niso strinjali z njegovimi nebulozami. Kako pa naj rečem nekomu, ki trosi post za postom v nebo vpijoče traparije?! Vaša ekscelenca? :lol:

Drobna, toda simptomatična reakcija mojega sogovornika, ki ga omenjaš: do sedaj leta in leta ni opazil, da je vzdevek 'Preprosti' zanj hudo žaljiv in sva kar lepo shajala (to med drugim dokazuje skoraj pol milijona ogledov 'mojih' dveh tem). Že v prvem postu po tvoji intervenciji pa je zajavkal: "Ne žali!" :lol:
Tisti, ki jih je motilo, so verjetno že zdavnaj odšli, ali pa se že ob prvem obisku tiho poslovijo, ne da bi se jim zdelo vredno zgubljati časa s pojasnjevanjem vzrokov.
Prepričan sem, da jih ni motilo, če jim je kdo prilepil šaljiv vzdevek (toda vedno šele potem, ko se je ugotovilo, da kljub ponujenim argumentom lajna svojo zmoto naprej in začne diskusijo ad personam). Čisto po domače: ugotovili so, da so se verjetno zmotili v forumu, da je tale malo prezahteven zanje in so odšli.
To si jaz razlagam tako, da je on določene izraze uporabljal ravno zato, da bi boleli in bi z njimi moteče sogovornike pregnal, na pa zato, da bi s takimi "začimbami" naredil forum vabljivejši za ljubitelje znanosti.
Pravilno si razlagaš. In kaj je s tem narobe v kontekstu poskusa obdržati intelektualni in znanstveno korekten nivo foruma? Saj sam praviš, da so bili 'moteči'?! Meniš, da je tvoja metoda superiornejša? :shock:

derik

vojko napisal/-a:
Pravilno si razlagaš. In kaj je s tem narobe v kontekstu poskusa obdržati intelektualni in znanstveno korekten nivo foruma? Saj sam praviš, da so bili 'moteči'?! Meniš, da je tvoja metoda superiornejša? :shock:
Brezdvoma, zato ker jaz moderiram po navodilih lastnika foruma, ti pa po svojih privatnih preferencah, in to dvoje ni nujno enako.

Ti lahko na žalitve reagiraš s prijavo moderatorju, ne pa da nanje odgovarjaš s svojimi žalitvami.

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

derik napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Brezdvoma, zato ker jaz moderiram po navodilih lastnika foruma, ti pa po svojih privatnih preferencah, in to dvoje ni nujno enako.

Ti lahko na žalitve reagiraš s prijavo moderatorju, ne pa da nanje odgovarjaš s svojimi žalitvami.
'Žalitve' doslej niso bile takšne narave, da bi bil strahovito užaljen in bi se zatekel po pomoč k moderatorju (razen v enem primeru, ko sem pobalina bojkotiral. Mimogrede, ta je eden tistih, ki ti pošilja navdušene pohvale...) 8)

smolejleo
Kraj: celovec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

OK!

Vojko, ne da se ti dopovedati!

Pred kar nekaj časa sem napisal- citat
"In potem uporabnik, prijavljeni član skoraj s polnim imenom in priimkom, zelo navdušen nad zamislijo in stranjo Kvarkadabra od leta 2003 napiše, da ga to moti. Kaj dobi za odgovor. Prostaško in otročje nazivanje z raznoraznimi imeni, arogantno posmehovanje, očitke o neizobraženosti, nerazumevanju prebranega ipd. In četudi se nekdo moti, ali ima drugačno mnenje, ni tako inteligenten in ne vem kaj naj še naštejem - nihče in tudi Shrink ne, ni upravičen, da bi ga obkladal z neprimernimi izrazi. Kot sem opazil, se to ne dogaja samo meni ampak vsakomur, ki ni na njegovi liniji. Upam, da ga bo administrator ustavil, saj se s takim pisanjem kvaliteta foruma zelo zniža. Pa tega ne pišem zaradi sebe, mislim, da je od mene dobil tisto nazaj, kar je zaslužil - čeprav dvomim, da je vse razumel, mu pa lahko od primera do primera razložim, kaj je bilo kje mišljeno, nekaj je bilo celo izbrisano, čeprav je bil čisto spodoben diagram S. Hawkinga."
konec citata -
viewtopic.php?f=21&t=4973&p=69776&hilit ... tor#p69776 Napisal/-a smolejleo » 26.2.2013 20:02

Vidiš Vojko, tudi ti si podobno kot tvoj vzornik Shrink nazival sogovornike z neprimernimi imeni. Ker takrat administrator ni posredoval, je veliko članov forum zapustilo, nekateri smo se branili z "milo za drago"!

Seveda si bil ti, kot bivši predavatelj Politične šole v Kumrovcu in kot oficir Jugoslovanske armije, zelo užaljen, ko si dobil nazaj pridelek, ki si ga sejal. In še sedaj misliš, da boš podobno nadaljeval! Zopet si napisal - pobalin! Naj administrator presodi, če je to sprejemljivo!!!! Mene to res ne gane hudo, saj sem ti vrnil in to veliko manj nedolžno - predavatelj Politične šole v Kumrovcu in oficir Jugoslovanske armije - si sam potrdil, da si to (bil).

Predlagam, da začneš upoštevati pravila in konstruktivno sodeluješ. Na vprašanja kot:

vojko napisal/-a:
vojko je napisal/-a:...polčas razpada.
šrinko napisal/-a:
Verjetno misliš na "half-life of decay"? Po naše je to: razpolovni čas ali razpolovna doba.
vojko napisal/-a:
Ja, to sem mislil. Se opravičujem..."izgubljeno s prevodom"..
ali

vojko napisal/-a:
Zelo zanimivo - in zame - novo! Le nekaj me moti: na grafu puščica za drift velocity elektronov kaže v naprotno smer kot smer za električni tok, se pravi da se elektroni (kot ansambl) gibljejo v nasprotni smeri. Kako je to mogoče?
lahko vedno pričakuješ konstruktiven odgovor!

Za žalitve in razne politične debate pa samo predlagam drug forum, kjer boš ti šef - saj že obstaja na "tvoji strani" -

http://www.ateist.mojforum.si/ateist.html
http://www.ateist.mojforum.si/ateist-about16.html

Res čudno, da ob tako uspešnem človeku kot si ti (univerzitetni predavatelj in oficir) tvoj portal in forum ne zaživi!

:?:

Odgovori