Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Od koga pa bi si kaj morali izboriti? Mogoče od nas, zaradi vere?
Ti to zdaj mene sprašuješ, ko pa si sam vprašal: "Torej, smo si svobodno voljo izborili, ali kako?"
Seveda, koga pa. Sem videl, da si tudi sam imel težave z zagovarjanjem svobodne volje. :D
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Kajti videti je, da so eni predlagali svobodno voljo, da so jo drugi lahko zanikali. Če se dobro spomnim, smo prišli celo do domneve, da Vesolje ni svobodno.
Svobodna volja obstaja. To dokazuje tudi ta forum. Nihče nikogar ne sili, da piše neumnosti, a se ljudje svobodno odločajo drugače...
No ja, Shrink bi ukinil svobodno voljo, stavim, da je itak ne priznava, njemu bi bilo lažje, kako pa je z drugimi, pa ga itak ne zanima. :lol:
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Misliš, da jih je Bog ustvaril več in se je zmotil v vesolju, ko je narekoval Mojzesu? Predstavljal si, da je ustvaril multi-verse misliš, da še danes narekuje?
Po moje še danes. Si predstavljaš njegovo tajnico, ki narek kleše v skalo? To gre hudičevo počasi...Da ne govoriva o tem, kako briše napake... Pa pri vsej njegovi vsemogočnosti bi si ja lahko privoščil kakšen diktafon...
Za božjo voljo, Vojko no, saj ni Fred Kremenček. :lol:

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Ne, ker v principu zaenkrat prav nič ne kaže na neke meje, ki bi določale do kod takšna pravila veljajo in od kod naprej več ne. Si predstavljaš, da moraš v svoji filozofiji dojemanja narave, torej zakonov, postaviti mejo, pri čemer se zavedaš nedoločenosti, na katero je pokazal Werner.
To pa je kočljivo vprašanje. Zaenkrat samo vemo, da v mikrosvetu velja statistična verjetnost, v makrosvetu pa determiniranost. Kje točno je meja in kaj jo določa, pa je velika skrivnost. A delamo na tem...
Pa ja ne pravniki? :lol:
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Misliš, da ga moraš že uporabiti pri "Delayed Choice Quantum Eraser" ali boš sam pojasnil dejstva?
Ja, tega gotovo ne bi zmogel sam...
No, ti bo Shrink pomagal. Povprašaj ga, veš, stavim, da ne bo hotel povedati.
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: No, vendar sprva mi odgovori na vprašanje, kako posamezni delec, v eksperimentu z dvojno režo, pade na določen del zaslona/ekrana, v skladu z matematično enačbo, ki statistično napoveduje vzorec, ki ga bodo narisali vsi delci? Ne pozabi, da je enačba časovno neodvisna, delci pa potujejo v čas-prostoru! Ne pozabi tudi, da mora biti ekran neskončen, ker drugače izgubiš nekaj delcev, namreč nastala bo razlika med oddanimi in videnimi na zaslonu, tako napoveduje matematika.
Ti to kot tehnik (v smislu 'tehnične provenience') sprašuješ mene, pravnika? Odkrito povedano: ne vem... Tolažim se lahko le s tem, da še zdaleč nisem edini...
Čakaj sedaj, prej si se tolkel po prsih, "Tu pa res ne potrebujem njegove pomoči, ga bom 'porabil' pri kakšni težji nalogi", sedaj se pa sklicuješ na pravnika v tebi? :roll: Torej, če želiš vedeti povprašaj Shrinka, on zagotovo ve. Vidiš se dogaja, več kot dojamemo.

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Vprašaj, bova videla.
Torej, drugič, zakaj "bi pri tem početju bil Rock veliko primernejši"?
Verjetno zato, ker pozna vsebino.
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: hm. Veš, čeprav lahko naš DNK zapišemo na 1 CD, dejansko nimamo pojma, kaj piše na tem CD. Lahko ga sicer preberemo, samo načinov prebiranja je ogromno, da ne rečem neskončno.
Žal drži.
Tole si zapomni.
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Aja, kako je sedaj z maso informacij. Imajo lahko maso nič ali ne?
Nimajo mase, imajo pa težo...če so pravilne...
No vidiš, si se le nekaj naučil, čeprav je trajalo. Veš Janez, tisti, ki je napisal esej o Besedi, je vesel.
Tole s težo je sicer posrečeno, samo si z pravilnostjo veliko tega pokvaril, žal.

Rock
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a: Odgovor je enostaven: sva na nasprotnih bregovih presoje. Ti razumeš napačno, jaz pravilno.
Tole Rock pa je blizu resnice, JAZ in TI, eno brez drugega ne gre, vendar ne pozabi še tretjega, ki baje izbira. :D
Da, če vojko ne bi predstavljal napačnosti, jaz ne bi mogel izpostavljati pravilnosti.

V ostalem, te zadovolji (nedoumljiva) 'trojica': duh, duša, telo?

Uporabniški avatar
bargo

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a: Odgovor je enostaven: sva na nasprotnih bregovih presoje. Ti razumeš napačno, jaz pravilno.
Tole Rock pa je blizu resnice, JAZ in TI, eno brez drugega ne gre, vendar ne pozabi še tretjega, ki baje izbira. :D
Da, če vojko ne bi predstavljal napačnosti, jaz ne bi mogel izpostavljati pravilnosti.
Gre tudi obratno, a ne? Predvsem pa je oboje posledica enega, tako napačnost, kot pravilnost.
Rock napisal/-a: V ostalem, te zadovolji (nedoumljiva) 'trojica': duh, duša, telo?
Ne vem kakšne so razlike, povezave v tej trojici?

Rock

bargo napisal/-a: Tole Rock pa je blizu resnice, JAZ in TI, eno brez drugega ne gre, vendar ne pozabi še tretjega, ki baje izbira. :D
Gre tudi obratno, a ne?
vojku iz vljudne skromnosti prepuščam prvo mesto. (Vedno nebodigatreba Jerry zmoti superiornega velikana Toma.)
Predvsem pa je oboje posledica enega, tako napačnost, kot pravilnost.
Da. (V začetku je Bog ustvaril stvarstvo, 'zemljo in nebo'.)
Rock napisal/-a: V ostalem, te zadovolji (nedoumljiva) 'trojica': duh, duša, telo?
------------------
Sveta trojica je (največja) katoliška skrivnost: tri entitete, ena celota (kakor je v nebesih, tako je na zemlji).

Uporabniški avatar
vojko
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
No ja, Shrink bi ukinil svobodno voljo, stavim, da je itak ne priznava, njemu bi bilo lažje, kako pa je z drugimi, pa ga itak ne zanima.
Ti veš vse o shrinku, tako kot Preprosti vse o vseh J.-jih iz Zbirke zgodbic... :lol: :lol:
Za božjo voljo, Vojko no, saj ni Fred Kremenček.
Nikoli ne boš vedel, saj sta oba enako realna... :lol:
Pa ja ne pravniki?
Kje pa! Imel sem asociacijo, ko kliknem na ISKANJE kakšne mape, pa se izpiše na ekranu: "Delamo na tem..."
Gotovo je prebral te tvoje mile priprošnje... 8)
Čakaj sedaj, prej si se tolkel po prsih, "Tu pa res ne potrebujem njegove pomoči, ga bom 'porabil' pri kakšni težji nalogi", sedaj se pa sklicuješ na pravnika v tebi?
Tista naloga je bila a piece of cake, to je pa The Beat of a Different Drum...(hitro, naslov čigave biografije je to? Si bral?)
Torej, če želiš vedeti povprašaj Shrinka, on zagotovo ve. Vidiš se dogaja, več kot dojamemo.
Bo že povedal, če bo hotel...
Kakšno vsebino?
Tole si zapomni.
Bom.
No vidiš, si se le nekaj naučil, čeprav je trajalo. Veš Janez, tisti, ki je napisal esej o Besedi, je vesel.
Tole s težo je sicer posrečeno, samo si z pravilnostjo veliko tega pokvaril, žal.
Nihče ni popoln... :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:

Samo za kratek čas (iz Hoferjeve reklame :lol: ): v čem pa je bistvena razlika med duhom in dušo po vaših teoloških 'učbenikih'? :shock:

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a: Tole Rock pa je blizu resnice, JAZ in TI, eno brez drugega ne gre, vendar ne pozabi še tretjega, ki baje izbira. :D
Gre tudi obratno, a ne?
vojku iz vljudne skromnosti prepuščam prvo mesto. (Vedno nebodigatreba Jerry zmoti superiornega velikana Toma.)
Predvsem pa je oboje posledica enega, tako napačnost, kot pravilnost.
Da. (V začetku je Bog ustvaril stvarstvo, 'zemljo in nebo'.)
------------------
Sveta trojica je (največja) katoliška skrivnost: tri entitete, ena celota (kakor je v nebesih, tako je na zemlji).
To je pa surrealistična igra: izmisliš si tako 'skrivnost', da je sam ne razumeš... :lol:

Saj ni res...pa je! :lol:

Rock

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a: Da, če vojko ne bi predstavljal napačnosti, jaz ne bi mogel izpostavljati pravilnosti.
Samo za kratek čas (iz Hoferjeve reklame :lol: ): v čem pa je bistvena razlika med duhom in dušo po vaših teoloških 'učbenikih'? :shock:
Duh, duša sta na nasprotnem bregu kot potrošništvo (materializem). Med bregovoma je nepremostljiv prepad (lahko si prebereš parabolo o ubogem Lazarju).

Rock

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a: Sveta trojica je (največja) katoliška skrivnost: tri entitete, ena celota (kakor je v nebesih, tako je na zemlji).
vojko napisal/-a: To je pa surrealistična igra: izmisliš si tako 'skrivnost', da je sam ne razumeš... :lol:
Cf: QM.

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a: Da, če vojko ne bi predstavljal napačnosti, jaz ne bi mogel izpostavljati pravilnosti.
Duh, duša sta na nasprotnem bregu kot potrošništvo (materializem). Med bregovoma je nepremostljiv prepad (lahko si prebereš parabolo o ubogem Lazarju).
Nisem te vprašal, KJE sta, ampak KAJ sta, kakšna je bistvena razlika med njima... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a: Sveta trojica je (največja) katoliška skrivnost: tri entitete, ena celota (kakor je v nebesih, tako je na zemlji).
vojko napisal/-a: To je pa surrealistična igra: izmisliš si tako 'skrivnost', da je sam ne razumeš... :lol:
Ne, to s KM ni paralela; tisto slavno 'trojico', ki jo zdaj ne znate sami pojasniti, ste si izmislili, KM pa obstaja kot objektivna realnost, kot uganka narave... :lol:

Uporabniški avatar
bargo

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:
No ja, Shrink bi ukinil svobodno voljo, stavim, da je itak ne priznava, njemu bi bilo lažje, kako pa je z drugimi, pa ga itak ne zanima.
Ti veš vse o shrinku, tako kot Preprosti vse o vseh J.-jih iz Zbirke zgodbic...
In kaj naj bi vedel? Zakaj naj bi sploh kaj vedel?

Črvina I
Shrink: Očitno torej ni v redu in dokler troli ne bodo za prav dobili po prstih, ne bo v redu.

Črvina II
Bargo: Namesto, da bi iskali tisto, kar nas povezuje, je videti, da potenciramo tisto kar nas razdvaja?

Veš Vojko, igra je samo igra (včasih je cigara samo cigara!), vendar če pozabiš na igro, potem se pač greš igro proti ne igri. :D
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:
Za božjo voljo, Vojko no, saj ni Fred Kremenček.
Nikoli ne boš vedel, saj sta oba enako realna...
No, mogoče kdo poišče John Goodman in ga povpraša: "Kako je biti Kremenček?" No, lahko pa greš Kima vprašat v severno Korejo, kako je biti bog?
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:
Pa ja ne pravniki?
Kje pa! Imel sem asociacijo, ko kliknem na ISKANJE kakšne mape, pa se izpiše na ekranu: "Delamo na tem..."
Dobro, model išče, mogoče tudi najde. 8)
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:
Gotovo je prebral te tvoje mile priprošnje...
Ne bi bil tako prepričan, saj veš, mogoče me je skril. :lol:
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:
Čakaj sedaj, prej si se tolkel po prsih, "Tu pa res ne potrebujem njegove pomoči, ga bom 'porabil' pri kakšni težji nalogi", sedaj se pa sklicuješ na pravnika v tebi?
Tista naloga je bila a piece of cake, to je pa The Beat of a Different Drum...(hitro, naslov čigave biografije je to? Si bral?)
Misliš bosega kratkohlačnika, ki predava o nanotehnologiji? 8)
Se spomniš: Črvina III
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:
Kakšno vsebino?
Biblije vendar. Domnevam, da jo pozna bolje kot ti.

"In books we never find anything but ourselves. Strangely enough, that always gives us great pleasure, and we say the author is a genius.”
--Thomas Mann

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:
Nihče ni popoln...
Ja, ja, če bi bilo popolno nas ne bi bilo. 8)
Zadnjič spremenil bargo, dne 8.11.2015 16:41, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
bargo

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Kaj je Cf? Kaj je QM?

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

Bargo je napisal:
Veš Vojko, igra je samo igra (včasih je cigara samo cigara!), vendar če pozabiš na igro, potem se pač greš igro proti ne igri.
Je to o cigari enako kot Escherjeva pipa:

Slika
No, mogoče kdo poišče John Goodman in ga povpraša: "Kako je biti Kremenček?" No, lahko pa greš Kima vprašat v severno Korejo, kako je biti bog?
Ne lahko, težko ga greš vprašat...Edina razlika je, da on obstoji... :wink:
Misliš bosega kratkohlačnika, ki predava o nanotehnologiji?
Nisem našel... Mislil sem na tale boben:

Slika
V: Nihče ni popoln...
Ja, ja, če bi bilo popolno nas ne bi bilo.
Tako je. Hkrati pa je to nov (težji) kviz. Namig: to so zadnje besede enega od igralcev v zadnji sceni kultnega filma. Katerega? :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

Bargo je napisal:

Kaj je Cf? Kaj je QM?
Kratica Cf. (ki jo uporablja rock) izvira iz latinskega glagola conferre, v pomenu 'primerjati'. Torej to je isto kot pri nas: 'prim.'

S QM pa je po moje mislil na kvantno mehaniko... čeprav pri njem nikoli ne veš... :lol:

Odgovori