


Geneza, ce jo pozorno preberes, jokas od smeha

Imaš prav, od sile zabavno branje tale Zbirka zgodbic, imenovana 'Sveto pismo'.bianko napisal/-a:Vojko, takih blodenj je v svetemu (svetemu ) pismu (pismu) malo morje
Geneza, ce jo pozorno preberes, jokas od smeha
Ne delim tvojega mnenja.vojko napisal/-a:Pretežko, kaj?
Lahko izbereš poljubno temo (seveda, na poljubnem nivoju, če tako želiš). Do redkokatere teme nimam afinitete.Lahko se lotiva kakšne lažje teme.
Ne poznam dela.Recimo, meni nikoli ni dal miru tale zabavni odlomek iz Zbirke zgodbic:
Kakšna blamaga ...Rock napisal/-a:Ne delim tvojega mnenja.vojko napisal/-a:Pretežko, kaj?
Matematika se mi je vedno zdela zanimiva disciplina.
Lahko izbereš poljubno temo. Do redkokatere teme nimam afinitete.Lahko se lotiva kakšne lažje teme.
Ne poznam dela.Recimo, meni nikoli ni dal miru tale zabavni odlomek iz Zbirke zgodbic:
Brian Greene ima celo poglavje o tem, a ne omenja nobenih teoretičnih preprek. Glede potovanja v preteklost (v kar sam sicer ne verjame) pa pravi, da teoretično vsaj to ne bi bilo možno, da bi po črvini potovali v čas pred njenim nastankom.vojko napisal/-a:Drugače: ali obstoji kakšen fizikalni zakon (princip), ki onemogoča/preprečuje izgradnjo takšnih Einstein-Rosenovih mostov (Einstein-Rosen bridge) med zelo (prostorsko in časovno) oddaljenimi točkami v vesolju? To poraja dodatno vprašanje: če so takšne črvine možne in stabilne, kaj je s principom kavzalnosti (potovanje v preteklost)?
Poznam Greenovo stališče do tega vprašanja. Zdi se mi, da je pustil vprašanje odprto. Kaj ti misliš?derik napisal/-a:Brian Greene ima celo poglavje o tem, a ne omenja nobenih teoretičnih preprek. Glede potovanja v preteklost (v kar sam sicer ne verjame) pa pravi, da teoretično vsaj to ne bi bilo možno, da bi po črvini potovali v čas pred njenim nastankom.vojko napisal/-a:Drugače: ali obstoji kakšen fizikalni zakon (princip), ki onemogoča/preprečuje izgradnjo takšnih Einstein-Rosenovih mostov (Einstein-Rosen bridge) med zelo (prostorsko in časovno) oddaljenimi točkami v vesolju? To poraja dodatno vprašanje: če so takšne črvine možne in stabilne, kaj je s principom kavzalnosti (potovanje v preteklost)?
Res je, takole pravi:vojko napisal/-a:Poznam Greenovo stališče do tega vprašanja. Zdi se mi, da je pustil vprašanje odprto. Kaj ti misliš?
Greene napisal/-a: I count myself among the sober physicists who feel intuitively that we will one day rule out time travel to the past. But until there’s definitive proof, I think it justified and appropriate to keep an open mind.
Videti je, da bomo morali počakati na QG ...derik napisal/-a:Res je, takole pravi:vojko napisal/-a:Poznam Greenovo stališče do tega vprašanja. Zdi se mi, da je pustil vprašanje odprto. Kaj ti misliš?Greene napisal/-a: I count myself among the sober physicists who feel intuitively that we will one day rule out time travel to the past. But until there’s definitive proof, I think it justified and appropriate to keep an open mind.
Vsak inercialni referenčni sistem ima svoj čas, v katerem tečejo ure drugače, kot v vseh drugih. V primeru črvin sta takšna dva sistema Zemlja in vesoljsko plovilo, ki potuje skozi črvino.Roman napisal/-a:Jaz menim, da bi za možnost časovnega potovanja morala obstajati dva časa, čas potnika in čas, po katerem potuje. Brez tega časovno potovanje ni možno. Ali obstajata dva časa?
Roman napisal/-a:Vprašanje je, ali gre res za drug čas, ali samo za "zorni kot".