Medzvezdna potovanja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

Rock napisal/-a:
4.3.2017 12:45
vojko napisal/-a:
3.3.2017 19:29
:shock: :shock: Jaz sem napisal: 'Calumniare audacter, semper aliquid haeret.'
1) Ti si se nepovabljen vmešal v dialog z Bargom (ki pa ceni drugačno reklo). Kot gestor si sam pripiši mb. škodljive posledice.

2) Lahko pa (mi) pojasniš naslednje: zakaj/čemu ona slika pri bargovem Imperare sibi maximum imperium est?
Kdo bo rešil uganko? Kak zoolog, kinolog, veterinar, psiholog?
vojko napisal/-a:Ad1) To je običajna praksa na forumu.
Si mojo pripombo razumel kot kritiko? (Gestor mora le ravnati v interesu prizadetega.)
vojko napisal/-a:Ad2) Psiholog seveda; namig: homo homini lupus ... 8)
Slédi filozofu LOCKE-ju (naravno stanje stvari je kooperativnost), ne filozofu HOBBES-u.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

Bargo, sedaj se moraš nujno izjasniti:

tvoj volk/pes, v povezavi z Imperare sibi maximum imperium est,

pomeni, da mora človek popolnoma osredotočiti vse moči v 'homo hominem lupus'?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
4.3.2017 16:04
Rock napisal/-a:
4.3.2017 12:45
vojko napisal/-a:
3.3.2017 19:29
Jaz sem napisal: 'Calumniare audacter, semper aliquid haeret.'
1) Ti si se nepovabljen vmešal v dialog z Bargom (ki pa ceni drugačno reklo). Kot gestor si sam pripiši mb. škodljive posledice.

2) Lahko pa (mi) pojasniš naslednje: zakaj/čemu ona slika pri bargovem Imperare sibi maximum imperium est?
Kdo bo rešil uganko? Kak zoolog, kinolog, veterinar, psiholog?
vojko napisal/-a:Ad1) To je običajna praksa na forumu.
Si mojo pripombo razumel kot kritiko? (Gestor mora le ravnati v interesu prizadetega.)
vojko napisal/-a:Ad2) Psiholog seveda; namig: homo homini lupus ... 8)
Slédi filozofu LOCKE-ju (naravno stanje stvari je kooperativnost), ne filozofu HOBBES-u.
Si mojo pripombo razumel kot kritiko?
Kako pa drugače?! Preberi jo še enkrat!? Groziš celo s 'škodljivimi posledicami' ... :lol:
Slédi filozofu LOCKE-ju (naravno stanje stvari je kooperativnost), ne filozofu HOBBES-u.
Kaj pa ima 'kooperativnost' s sliko volka??!! :shock: :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
4.3.2017 12:33
shrink napisal/-a:
3.3.2017 20:58
Rock napisal/-a:
3.3.2017 19:36
Ne znaš realno presoditi? Le med analfabeti si lahko prejel čast kvazinaravoslovstva.
Seveda, nedeljski pravnik: realno si polpismen. :lol:
Seveda, kvazinaravoslovec, realno si analfabet.
Na to, da si polpismen, kaže tudi tvoj imbecilen "kopipasta" stil, nedeljski pravnik. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Še vedno ne razumeš, pesniški trol, naj ti pomagam: nihče ne more ogroziti tvoje rekordne perpetuum mobile trolarske statistike. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:
4.3.2017 17:02
Še vedno ne razumeš, pesniški trol, naj ti pomagam: nihče ne more ogroziti tvoje rekordne perpetuum mobile trolarske statistike. :lol:
Povej, še uporabljaš Jolly blagovno znamko? :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
4.3.2017 15:04
bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:
4.3.2017 12:45
Lahko pa (mi) pojasniš naslednje: zakaj/čemu ona slika pri bargovem Imperare sibi maximum imperium est?
Kdo bo rešil uganko? Kak zoolog, kinolog, veterinar, psiholog?
Mogoče bi se vprašanje moralo glasiti: kako pride povezava med reklom in sliko?
Poznaš odgovor, bargo?

Slika

(Sposodil sem si tvojo sliko. Saj nimaš nič proti?)
Ne, odgovora ne poznam, moral pa bi ga poznati ti, ker si nalepil link čigar vsebina je vsebovala to sliko in to na podlagi moje objave latinskega citata. Domnevam sicer, da ne boš povedal vendar vprašati ni greh, torej, od kod se je pojavil volk?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Povprašaj svojega kompanjona troleja-smoleja, s katerim se "podirata", pardon: Trolejan Smolejan Slip, podpirata, pesniški trol; on je "expert" za ex Yugo. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
4.3.2017 16:19
Rock napisal/-a:
4.3.2017 16:04
Rock napisal/-a:
4.3.2017 12:45
1) Ti si se nepovabljen vmešal v dialog z Bargom (ki pa ceni drugačno reklo). Kot gestor si sam pripiši mb. škodljive posledice.
2) Lahko pa (mi) pojasniš naslednje: zakaj/čemu ona slika pri bargovem Imperare sibi maximum imperium est?
Kdo bo rešil uganko? Kak zoolog, kinolog, veterinar, psiholog?
vojko napisal/-a:Ad1) To je običajna praksa na forumu.
Si mojo pripombo razumel kot kritiko? (Gestor mora le ravnati v interesu prizadetega.)
vojko napisal/-a:Ad2) Psiholog seveda; namig: homo homini lupus ... 8)
Slédi filozofu LOCKE-ju (naravno stanje stvari je kooperativnost), ne filozofu HOBBES-u.
Si mojo pripombo razumel kot kritiko?
Kako pa drugače?! Preberi jo še enkrat!? Groziš celo s 'škodljivimi posledicami' ... :lol:
Si v sramoto pravni znanosti. (Si zato postal 'kumrovški predavatelj'? Marksistično pravo je 'nepravo' v smislu G. RADBRUCHA.)

Govoril sem o morebitni škodi.
In ni šlo za grožnjo, ampak za opis že obstoječih dejstev.
Slédi filozofu LOCKE-ju (naravno stanje stvari je kooperativnost), ne filozofu HOBBES-u.
-----------------
Kaj pa ima 'kooperativnost' s sliko volka??!! :shock: :lol:
Volk lovi v krdelu. (Kako se mi smilijo kumrovški slušatelji. Morda si pa tudi od njih slišal kako krepko.)

Poleg tega je pomen volka/psa stvar ocene. Bargo ni posredoval nobene slike, le latinski rek. (A ne tvojega o volku.) (Sliko sem izbrskal sam s spleta. - Slika fungira kot RORSCHACHOV test. - Če ti vidiš volka, ne pomisliš na diverziteto, ampak na sovraštvo? - Ali obstaja kaka stvar, ki jo znaš objektivno ovrednotiti?)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
4.3.2017 16:59
Rock napisal/-a:
4.3.2017 12:33
shrink napisal/-a:
3.3.2017 20:58
Seveda, nedeljski pravnik: realno si polpismen. :lol:
Seveda, kvazinaravoslovec, realno si analfabet.
Na to, da si polpismen, kaže tudi tvoj imbecilen "kopipasta" stil, nedeljski pravnik. :lol:
Moj slog se imenuje načelo ekonomičnosti, imbecilni kvazinaravoslovec.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
4.3.2017 20:18
Rock napisal/-a:
4.3.2017 15:04
bargo napisal/-a: Mogoče bi se vprašanje moralo glasiti: kako pride povezava med reklom in sliko?
Poznaš odgovor, bargo?

Slika

(Sposodil sem si tvojo sliko. Saj nimaš nič proti?)
Ne, odgovora ne poznam, moral pa bi ga poznati ti, ker si nalepil link čigar vsebina je vsebovala to sliko in to na podlagi moje objave latinskega citata. Domnevam sicer, da ne boš povedal vendar vprašati ni greh, torej, od kod se je pojavil volk?
Ti si sliko sprejel za svojo, saj si sam zastavil vprašanje o povezavi med reklom in sliko.
Torej ne sprašuj mene, posebej ker slika nosi rek, ki je tvoj. In tudi vprašanje o povezavi je tvoje.
In ker dosedaj nihče ni odgovoril, bomo temo uvrstili med nerešljiva vprašanja. (Sami problemi z uporabo latinščine.)

Če pa poenostavim: od kod da se je pojavil volk? De te fabula narratur. (Volk pa je sicer prišel iz gozda: mi o volku, volk iz gozda.)

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
5.3.2017 7:08
bargo napisal/-a:
4.3.2017 20:18
Rock napisal/-a:
4.3.2017 15:04
Poznaš odgovor, bargo?

Slika

(Sposodil sem si tvojo sliko. Saj nimaš nič proti?)
Ne, odgovora ne poznam, moral pa bi ga poznati ti, ker si nalepil link čigar vsebina je vsebovala to sliko in to na podlagi moje objave latinskega citata. Domnevam sicer, da ne boš povedal vendar vprašati ni greh, torej, od kod se je pojavil volk?
Ti si sliko sprejel za svojo, saj si sam zastavil vprašanje o povezavi med reklom in sliko.
Aja in kaj naj bi pomenilo, da sem jo sprejel za svojo?
Mimogrede, Spot se reži.
Rock napisal/-a:
5.3.2017 7:08
Torej ne sprašuj mene, posebej ker slika nosi rek, ki je tvoj. In tudi vprašanje o povezavi je tvoje.
Seveda slika nosi rek, ki sem ga sam zapisal, samo sliko si vendar izbral ti. :wink: Ja in sploh ni slaba.

Rock napisal/-a:
5.3.2017 7:08
In ker dosedaj nihče ni odgovoril, bomo temo uvrstili med nerešljiva vprašanja. (Sami problemi z uporabo latinščine.)
Naj ti pomagam in sicer tako, da še jaz izberem sliko, ki bi bila trenutno primerna.

Slika
Rock napisal/-a:
5.3.2017 7:08
Če pa poenostavim: od kod da se je pojavil volk? De te fabula narratur. (Volk pa je sicer prišel iz gozda: mi o volku, volk iz gozda.)
Preveč lokalno. :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:
5.3.2017 0:32
Povprašaj svojega kompanjona troleja-smoleja, s katerim se "podirata", pardon: Trolejan Smolejan Slip, podpirata, pesniški trol; on je "expert" za ex Yugo. :lol:
Merlin, Jolly in ex Yuga? Mirko, spet si na napačnem vlaku. :lol: :D

Spirit Science
Prispevkov: 75
Pridružen: 27.2.2017 18:08

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Spirit Science »

Rock napisal/-a:
3.3.2017 14:52
Spirit Science napisal/-a:
1.3.2017 19:06
Rock napisal/-a:
1.3.2017 19:00
Moram ti povedati, da ponujenih videjev načelno ne gledam.
Želim predhodno videti izjavo, zakaj naj bi bili zanimivi.
Že tako je preveč date za procesirat, mar ne. Mar ni bolje pogledati nekaj, kar je že večina ljudi strnila skupaj, zakaj bi se ponavljali, če slika pove 1000 besed.
Sugestibilnost je vrlina pri mediokritetnem znanju.
Ali je človek kot opazovalec narave potem avtomatsko obsojen na mediokritetno znanje; narava namreč vedno sugestira, poglej svojo ženo na primer, ples, petje, flirt...

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rockec je napisal:
Si v sramoto pravni znanosti. (Si zato postal 'kumrovški predavatelj'? Marksistično pravo je 'nepravo' v smislu G. RADBRUCHA.)
Kdo je v 'sramoto pravu' naj presodijo forumaši; ti si čisto zadnji, ki lahko da merodajno oceno o tem. :lol:
Ko boš znal ločiti pomembno od nepomebnega v pravu, ne boš navajal v prid svojim farškim fantazmagorijam nemškega pravosodnega ministra v weimarski republiki G. RADBRUCHA. Sploh pa mi navedi citat, kje je to zapisal, čeprav seveda njegove ocene marksizma sploh niso relevantne.
Govoril sem o morebitni škodi.
Pri tvojih abotnih arbitrarnih kraticah ('mb.škoda') sem pač mislil, da momljaš o 'mariborski škodi' ... :lol:
In ni šlo za grožnjo, ampak za opis že obstoječih dejstev.
O kakšnih 'dejstvih' spet momljaš, rockec? Tistih, ki so nastala v tvoji glavi? :lol:
Volk lovi v krdelu.
Ja in to bi naj bilo v zvezi z reklom: Imperare sibi maximum imperium est? To je takoj ugotovil tudi bargo, ko je zapisal: "Domnevam sicer, da ne boš povedal vendar vprašati ni greh, torej, od kod se je pojavil volk?" ...
(Kako se mi smilijo kumrovški slušatelji. Morda si pa tudi od njih slišal kako krepko.)
Četudi bi slišal 'kako krepko' je to zanemarljivo v primerjavi s plazom 'krepkih', ki te pokopava pod seboj na vsakem forumu, kjer se oglasiš, tako da čisto utiša tvojo pojavnost ... :lol:
Poleg tega je pomen volka/psa stvar ocene. Bargo ni posredoval nobene slike, le latinski rek. (A ne tvojega o volku.) (Sliko sem izbrskal sam s spleta. - Slika fungira kot RORSCHACHOV test. - Če ti vidiš volka, ne pomisliš na diverziteto, ampak na sovraštvo? -


Nimaš pojma, o čem brbljaš, rockec! Si že kdaj videl sliko za RORSCHACHOV test? Ta temelji na ideji, da ljudje iščejo miselne vzorce v popolnoma abstraktnih, naključnih packah črnila, ki so zrcalno simetrične.

Slika

Z njimi naj bi dobili podatke o kognitivnih sposobnostih in osebnostnih spremenljivkah (npr. motivacija, odzivnost, kognitivne operacije, čustveni odzivi, osebnostne percepcije, ipd.). Z RORSCHACHOVIM testom je nezdružljiva kakršnakoli realistična podoba.
Ali obstaja kaka stvar, ki jo znaš objektivno ovrednotiti?
Obstaja; to so tvoje kognitivne sposobnosti in stopnja zaostale družbene zavesti ... :lol:

Odgovori