Medzvezdna potovanja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
NIKKI

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Post by NIKKI » 7.12.2012 21:07

vojko wrote:
NIKKI wrote:Da debato malo umirim! glej:
http://www.youtube.com/watch?v=-ahWs9YTJkc
In še glede aktivnosti Sonca, sedajni maksimum je zelo skromen, Wolfovo število je danes w= 49, daleč od velikih števil par mesecev pred običajnim vrhom. Pa tudi jakost magnetno polja in kontrast peg pada, nekateri predvidevajo, da bomo v naslednjih parih letih pege zelo težko opazili!
V čem je poanta????? :?:
Jaz sem očitno prilepil napačno kazaljko. :oops: Se opravičujem!
Tu se je debatiralo, da je vesolje "samo" en velik računalnik!
http://www.technologyreview.com/view/50 ... after-all/
Glede Sonca pa je zgoraj eden omenjal magnetno nevihto 1989 v Severni Ameriki
...Trenutek se bliža in bo veliko obsežnejši kot tisti leta 1989, ko je bila prizadeta le Kanada.
glej:
http://en.wikipedia.org/wiki/March_1989 ... etic_storm
Sonce je trenutno zares leno! :lol:

vojko

Post by vojko » 9.12.2012 14:37

Problemi je napisal:
Recimo: "Ne, ti si pač z: "Začne s klasično mehaniko, do Newtona omeni zgolj F=ma, že naslednji korak je pri Lagrangeju." impliciral, da Lagrangeov opis nima zveze s klasično mehaniko, kar je zgrešeno;" kar je čista izmišljotina.

K sreči si zahteval zgolj en primer, ker bi bil velik lažnivec, če bi trdil, da je teh njegovih "izletov veliko". Najdejo pa se.
Kar se mene tiče, si nalogo opravil; našel si primer. Če pa gre res za izmišljanje in izkrivljanje besed, bosta morala razčistiti s shrinkom.
Nekdo, ki skuša razumeti CPT simetrije, tolmači Wittgesteina, raztura Marxa, bo menda razumel kaj sem napisal. Vendar se bojim, da temu ne bo tako, ker ne gre za glagola veseliti/uživati temveč veseliti se čemu, v mojem primeru naši ekipi.
Saj razumem, kaj si napisal, to ni težava. Toda po mojem razumevanju stvari moraš najprej razumeti igro (znanstveno odkritje, fizikalno formulo, novo hipotezo), da se je lahko veseliš (uživaš, jo odklanjaš, sprejemaš, odobravaš, …). Se hudo motim?
Ja seveda se lahko veselim uspehu naših ekip kljub temu, da ne poznam igre.
Kako pa veš, da so zmagali, če ne poznaš in ne razumeš bistva igre? Jaz ne poznam npr. igre go, kako naj se veselim, če ne vem, kdo je zmagal? Gledam ljudi okoli sebe, ki to igro poznajo in jih posnemam? Ploskam, ko oni ploskajo in si grizem nohte, ko oni to počno?
Vojko, pa zakaj ne rečeš da se v bistvu delaš norca iz mene. Saj ni panike, zgolj reci. Nekdo, ki ni od tu in ne razume pojem "igra"? A so Korošci?
Zakaj misliš, da se delam norca iz tebe? Niti na misel mi ne pride, prijetno je kramljati s tabo.

Sicer pa, Nezemljani niso Korošci, od dosti bolj daleč so…
Ampak vojko v teh delih kvantno mehanski pojavi niso najbolje razloženi. In kot sem že rekel mi lahko citiraš kako dobro razalgo. Da ne bo pomote, zelo pozdravljam njihov trud, tisto kar pravim je, da je potrebno biti previden in v primeru da želiš dejansko razumeti stvari, moraš vzeti tudi kak učbenik v roke.
Potem mi pa ti svetuj kakšen dober poljuden tekst, kjer pa SO »kvantno mehanski pojavi bolje razloženi«. Razlage ti ne bom citiral, ker jo najdeš na pretek v delih nekaterih avtorjev, ki sem jih navedel in kjer »kvantno mehanski pojavi niso najbolje razloženi« po tvoji skromni oceni.
Vojko, daj no nehaj, dobro veš, da njegove besede nimajo noben zvez s tistim kar si ti rekel. Že tisto, da si ga pozicioniral nekam k Heglovem idealizmu, kar pa z omenjenim filozofom nima prav veliko. Pogrešam odgovor, glede cilja, ki bo dosegel, da tehnično-matematično latovščino odvržemo. No, naj ne pozabim, verjetno ti je zanano, da se sam ogradi od tez, ki jih je razvil v Traktatu?
Cilj je isti kot v TRACTATUSU: razumevanje tega, kar nas obdaja, seveda v visokem filozofskem jeziku. To je tudi cilj, ki ga želimo doseči s formulami, modeli, hipotezami, teorijami o tem zakaj je tako, kot je. Sicer bi bila matematika (pa tudi fizika) larpurlartizem.

Izredno zanimiva in nenavadna pa je tvoja zadnja misel (»No, naj ne pozabim, verjetno ti je znano, da se sam ogradi od tez, ki jih je razvil v Traktatu?«).

Ali nisi izvolili napisati, da »še nisi prebral TRACTATUSA da bi ujel kontekst njegovih besed«? Torej, se ogradiš od tez nekega avtorja, še preden »ujameš kontekst njegovih besed«? :lol:

Zelo zanimiva metoda, ki razloži marsikaj… :lol:

vojko

Post by vojko » 9.12.2012 14:50

Ali ste tudi vi imeli zadnje dva dni težave z dostopom do KVARKADABRE?

problemi

Post by problemi » 9.12.2012 16:18

vojko wrote:Saj razumem, kaj si napisal, to ni težava. Toda po mojem razumevanju stvari moraš najprej razumeti igro (znanstveno odkritje, fizikalno formulo, novo hipotezo), da se je lahko veseliš (uživaš, jo odklanjaš, sprejemaš, odobravaš, …). Se hudo motim?
Mah, saj ne gre da se hudo motiš, amapk naj podam primer: v dnevniku v rubriki šport sporeočijo recimo, da je baseball reprezentanca postala svetovni prvak ali pa olimpijski prvak. Recimo, da sam ne poznam - sicer jih, ampak ... - pravil te igre, nimam pojma zakaj točejo tisto žogico niti kako se točke šetjejo, praktično nič. Ampak za božjo voljo, to me menda ne ovira da se veselim uspeha naše baseball reprezentance. Vidiš razliko?
Kako pa veš, da so zmagali, če ne poznaš in ne razumeš bistva igre? Jaz ne poznam npr. igre go, kako naj se veselim, če ne vem, kdo je zmagal? Gledam ljudi okoli sebe, ki to igro poznajo in jih posnemam? Ploskam, ko oni ploskajo in si grizem nohte, ko oni to počno?
Poveju pri sporočilih.
Sicer pa, Nezemljani niso Korošci, od dosti bolj daleč so…
Vem ... samo sem se zbal, gflede na tvoje besede. :)
Cilj je isti kot v TRACTATUSU: razumevanje tega, kar nas obdaja, seveda v visokem filozofskem jeziku. To je tudi cilj, ki ga želimo doseči s formulami, modeli, hipotezami, teorijami o tem zakaj je tako, kot je. Sicer bi bila matematika (pa tudi fizika) larpurlartizem.
Nimam istega razumevanja/mnenja ampak nič ne de ...
Izredno zanimiva in nenavadna pa je tvoja zadnja misel (»No, naj ne pozabim, verjetno ti je znano, da se sam ogradi od tez, ki jih je razvil v Traktatu?«).

Ali nisi izvolili napisati, da »še nisi prebral TRACTATUSA da bi ujel kontekst njegovih besed«? Torej, se ogradiš od tez nekega avtorja, še preden »ujameš kontekst njegovih besed«?
Vojko, nikar se ne krohotaj. Nisem se jaz ogradil, Witgeinstein se je sam ogradil od tega svojega dela. :roll:
Zelo zanimiva metoda, ki razloži marsikaj…
Res je, razloži, da ne bereš pozorno mojih postov. :wink:

shrink

Post by shrink » 9.12.2012 16:31

vojko wrote:Ali ste tudi vi imeli zadnje dva dni težave z dostopom do KVARKADABRE?
Ja, verjetno gre spet za problem na strežniku, kjer gostuje.

vojko

Post by vojko » 9.12.2012 19:00

Problemi je napisal:
Mah, saj ne gre da se hudo motiš, amapk naj podam primer: v dnevniku v rubriki šport sporeočijo recimo, da je baseball reprezentanca postala svetovni prvak ali pa olimpijski prvak. Recimo, da sam ne poznam - sicer jih, ampak ... - pravil te igre, nimam pojma zakaj točejo tisto žogico niti kako se točke šetjejo, praktično nič. Ampak za božjo voljo, to me menda ne ovira da se veselim uspeha naše baseball reprezentance. Vidiš razliko?
Ja. Moram priznati, da si navedel dober primer. Umikam svoj argument. Resno.

Kako pa veš, da so zmagali, če ne poznaš in ne razumeš bistva igre? Jaz ne poznam npr. igre go, kako naj se veselim, če ne vem, kdo je zmagal? Gledam ljudi okoli sebe, ki to igro poznajo in jih posnemam? Ploskam, ko oni ploskajo in si grizem nohte, ko oni to počno? (Vojko)
Poveju pri sporočilih.
Kaj pa če nimajo radia in TV?

Sicer pa, Nezemljani niso Korošci, od dosti bolj daleč so… (Vojko)
Vem ... samo sem se zbal, gflede na tvoje besede.

Cilj je isti kot v TRACTATUSU: razumevanje tega, kar nas obdaja, seveda v visokem filozofskem jeziku. To je tudi cilj, ki ga želimo doseči s formulami, modeli, hipotezami, teorijami o tem zakaj je tako, kot je. Sicer bi bila matematika (pa tudi fizika) larpurlartizem. (Vojko)

Nimam istega razumevanja/mnenja ampak nič ne de ...

Ali nisi izvolili napisati, da »še nisi prebral TRACTATUSA da bi ujel kontekst njegovih besed«? Torej, se ogradiš od tez nekega avtorja, še preden »ujameš kontekst njegovih besed«? (Vojko)
Vojko, nikar se ne krohotaj. Nisem se jaz ogradil, Witgeinstein se je sam ogradil od tega svojega dela.

Resno? Kdaj pa? Takrat (1951) ko ga že ni bilo več, še nisem pisal postov…Si ga sam vprašal?

Zelo zanimiva metoda, ki razloži marsikaj… (Vojko)
Res je, razloži, da ne bereš pozorno mojih postov.
Trudim se, včasih je težko.. Kaj pa tokrat nisem dobro prebral?.

problemi

Post by problemi » 9.12.2012 20:02

vojko wrote:Vojko, nikar se ne krohotaj. Nisem se jaz ogradil, Witgeinstein se je sam ogradil od tega svojega dela.

Resno? Kdaj pa? Takrat (1951) ko ga že ni bilo več, še nisem pisal postov…Si ga sam vprašal?

Trudim se, včasih je težko.. Kaj pa tokrat nisem dobro prebral?.[/quote]

Vojko, probaj pravilno citirati tekste sogovornikov.

Ne vem, a si ga malo cuknil?

Še enkrat, Witgeinstein se je sam ogradil od tega svojega dela (in ne jaz). To je zanano dejstvo. Lahko prebereš v literaturi. Ne vem kaj ima to s teboj in tvojim pisanjem postov?

Zdaj veš kaj nisi dobro prebral?

vojko

Post by vojko » 9.12.2012 21:25

Problemi je napisal:
Vojko, probaj pravilno citirati tekste sogovornikov.

Ne vem, a si ga malo cuknil?

Še enkrat, Witgeinstein se je sam ogradil od tega svojega dela (in ne jaz). To je zanano dejstvo. Lahko prebereš v literaturi. Ne vem kaj ima to s teboj in tvojim pisanjem postov?

Zdaj veš kaj nisi dobro prebral?
Ne mlati z mokro z mokro cunjo okoli sebe: povej konkretno, kaj nisem pravilno citiral?

Malo ga vedno cuknem, samo to ne vpliva na spodbnost presoje... :lol:

problemi

Post by problemi » 9.12.2012 22:17

vojko wrote:Ne mlati z mokro z mokro cunjo okoli sebe: povej konkretno, kaj nisem pravilno citiral?
Sem bolje pogledal in dejansko s citati ni nič narobe. Bi pa vseeno opozoril, da je stil na ketri pišeš svoje poste (govori m za nekaj zadnjih) vsaj meni zelo nepregleden. Ampak to je pač moje mnenje, katero pa tu ni odločujoče. Opravičujem se za storjeno napako.
A ... to glede ali si ga cuknil ali ne pa ni letelo na citate temveč na tisti: "Kaj pa če nimajo radia in TV? " in pa, predvsem: "Resno? Kdaj pa? Takrat (1951) ko ga že ni bilo več, še nisem pisal postov…Si ga sam vprašal?"

No lahko da gre za humor pa ga sam nisem rezumel. Tista z radiom mi dejansko "diši" po (duhovitem) štosu. Glede Witgeinsteina, pa oprosti, odgovor nima veze z vezo*. :)

*Naj te spomnim kaj sem rekel: "No, naj ne pozabim, verjetno ti je znano, da se sam ogradi od tez, ki jih je razvil v Traktatu?

problemi

Post by problemi » 9.12.2012 22:18

vojko wrote:Ne mlati z mokro z mokro cunjo okoli sebe: povej konkretno, kaj nisem pravilno citiral?
Sem bolje pogledal in dejansko s citati ni nič narobe. Bi pa vseeno opozoril, da je stil na ketri pišeš svoje poste (govori m za nekaj zadnjih) vsaj meni zelo nepregleden. Ampak to je pač moje mnenje, katero pa tu ni odločujoče. Opravičujem se za storjeno napako.
A ... to glede ali si ga cuknil ali ne pa ni letelo na citate temveč na tisti: "Kaj pa če nimajo radia in TV? " in pa, predvsem: "Resno? Kdaj pa? Takrat (1951) ko ga že ni bilo več, še nisem pisal postov…Si ga sam vprašal?"

No lahko da gre za humor pa ga sam nisem rezumel. Tista z radiom mi dejansko "diši" po (duhovitem) štosu. Glede Witgeinsteina, pa oprosti, odgovor nima veze z vezo*. :)

*Naj te spomnim kaj sem rekel: "No, naj ne pozabim, verjetno ti je znano, da se sam ogradi od tez, ki jih je razvil v Traktatu?

vojko

Post by vojko » 10.12.2012 16:30

problemi wrote:

Res sem tudi jaz površno prebral tvoj zadnji stavek. Mislil sem, da si zapisal, da se je ogradil od mojih tez. Mea culpa, mea culpa maxima.
Sicer pa tega nisem vedel. Mi lahko navedeš vir, kjer je to storil?

GJ

Post by GJ » 10.12.2012 18:38

vojko wrote:Malo ga vedno cuknem, samo to ne vpliva na spodbnost presoje... :lol:
Ha, ha, ha...
Kakšna samozavest!
Saj je povsem očitno, da v tem grmu tiči vojko!
O sposobnosti presoje odločamo mi, ki to beremo!

Lep večer...

vojko

Post by vojko » 10.12.2012 18:42

GJ wrote:
vojko wrote:Malo ga vedno cuknem, samo to ne vpliva na spodbnost presoje... :lol:
Ha, ha, ha...
Kakšna samozavest!

Lep večer...
No - in kako je presodila "strokovna" žirija?

GJ

Post by GJ » 10.12.2012 18:51

vojko wrote:
GJ wrote:
Ha, ha, ha...
Kakšna samozavest!

Lep večer...
No - in kako je presodila "strokovna" žirija?
Saj poznaš tisto pesem z naslovom Gravitacija!
Več kot spijemo boljši smo...

Lep večer...

vojko

Post by vojko » 10.12.2012 19:42

GJ je napisal:
Saj poznaš tisto pesem z naslovom Gravitacija!
Več kot spijemo boljši smo...

Lep večer...
Ne, nisem je še slišal. Jo pogosto poslušaš?

In ti? Si totalni abstinent?

Post Reply