Medzvezdna potovanja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

smolejleo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Ne izmikaj se mojemu vprašanju s prozornim čvekanje o tem, da je "hitrost svetlobe /…/ velika". To vemo vsi. :lol:

Moje vprašanje in izziv je bil, da nam "ljudem" postrežeš z ilustracijo o "realnosti" svetlobne hitrosti v vsakdanjem življenju. Torej, da navedeš nekaj vsakdanjih izkušenj s svetlobno hitrostjo. Šele potem bomo videli, ali si res "večina ne zmoremo predstavljati realnosti s c=1", lahko pa si recimo predstavljamo hitrost 300.000 km/s…

Pa ne začni spet momljati o kumrovški šoli, lepo te prosim… :lol:
Sem ti že odgovoril - vse je relativno -

Hitrost svetlobe 300000 km/h je pa velika - ne opaziš, da si hitrejši od sence in majhna - do najbližje sosede Sončka potuje 4 leta. Kako te stvari zgledajo iz perspektive c=1 boste pa povedali Toscho amigoti. In Vojko c=1" tu je prazno, brez enot!", te predstave in "izkušnje" napiši.





PS: Z ravnilom po prstih in psihoanalizo pa pozabi, pozobaj z vnučkom kakšno skodelico čokolina, preberi pravljico, zapojta kaj lepega, pa malo Kapital prebiraj, če ga je še kaj ostalo. Tu je pa eden redkih posnetkov Marxsa :
https://www.youtube.com/watch?v=UxfluT44u3E

:o
Sem vedel, da nimaš pojma. Lepo ogledalo si si nastavil... Nič kaj prijetna podoba te ne gleda, kaj? :lol:

P.S. A pri vas "skodelice s čokolinom zobate"? Iz česa pa pijete naslednji dan tvoj priljubljeni čokolino? Mi iz njih preprosto pijemo... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
Sluzasti napisal/-a:Če bi bral moje poste, bi odgovore že vedel. Vidiš, Preprosti, to pa je usoda nepazljivih učencev, da so vedno v zaostanku, vedno nekaj sprašujejo, kar drugi že vedo... Ali si pri verouku tudi tako nepazljiv? :lol:
"/...s poštenimi besedami.../: "učil ( :!: kakšen katekizemski izraz!) sem "zaradi plače in privilegijev", poleg tega pa so me v to še "prisilili"...
1)Učil si torej na podlagi korenčka in palice. Se zdi verjetno. (BTW: kot profesor in razgledan človek, ali veš, kaj je učinkoviteje: palica ali korenček?)

2)Odgovori, prosim, še na preostala vprašanja. Žal ne utegnem iskati tvojih starih postov.
Ad1) Tako je. To je temeljna paradigma izobraževanja. Kaj je učinkoviteje? Kombinacija obojega v pravilnih odmerkih... :lol:

Ad) "Žal ne utegnem iskati svojih starih postov"... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a Rock »

Sluzasti napisal/-a: Tako je. To je temeljna paradigma izobraževanja. Kaj je učinkoviteje? Kombinacija obojega v pravilnih odmerkih...
Ne, tokrat bi moral brati dobesedno. Gre za zaprto vprašanje. Kako redkokdaj razumeš poanto. Tipični brezobzirni marksist.

Še enkrat:
kaj je učinkoviteje: palica ali korenček? (Navodilo za razumevanje: to pa je metafora, pomen ni dobeseden.)

(BTW: v enem znamenitem filmu, bil je obravnavan tudi na Kv., je bila mimogrede obravnavana ta tema.)

LICA
Prispevkov: 30
Pridružen: 21.3.2014 2:33

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a LICA »

SlikaSlikaSlika
Slika

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

vojko napisal/-a:
Sem vedel, da nimaš pojma. Lepo ogledalo si si nastavil... Nič kaj prijetna podoba te ne gleda, kaj? :lol:

P.S. A pri vas "skodelice s čokolinom zobate"? Iz česa pa pijete naslednji dan tvoj priljubljeni čokolino? Mi iz njih preprosto pijemo... :lol:

Jaz se vedno mirne vesti lahko pogledam v ogledalo. Poznam tudi odbojni zakon, vem tudi, zakaj sta leva in desna stran v zrcalni sliki zamenjani, zgornja in spodnja pa ne.

Napisal sem ti tudi, kaj pomeni, če se dogovorimo, da je hitrost svetlobe 300000 km/s.

Sedaj pa ti povej, kako je, če se dogovorimo, da je hitrost svetlobe 1!


P.S. Vem, da si zelo redek, vnučkom pa le malo gostejšo stvar privošči, tako da bo Čokolino jedel z žličko in ga zobal.
Čokolino je pa naša priljubljena jed in jemo ne pijemo to svojo priljubljeno jed.

Kakšna pa je tvoja zrcalna podoba - bivši predavatelj kumrovaške sorbone nima najboljše optike.



:oops:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Smolejleo je napisal:
Jaz se vedno mirne vesti lahko pogledam v ogledalo. Poznam tudi odbojni zakon, vem tudi, zakaj sta leva in desna stran v zrcalni sliki zamenjani, zgornja in spodnja pa ne.
Odlično! Videti je, da ti optika bolj leži kot pa kozmologija… :lol:
Napisal sem ti tudi, kaj pomeni, če se dogovorimo, da je hitrost svetlobe 300000 km/s.


Nič se "ne dogovorimo"! Hitrost svetlobe je 2,997924580 x10*8m/s (300.000 km/s) v izbranih merskih enotah in je konstanta. Da je 300.000 km/s pa je popolnoma arbitrarno, lahko je tudi 186.000 mps, ali pa 1 (če odmislimo arbitrarno izbrane enote)
FF0000]Sedaj pa ti povej, kako je, če se dogovorimo, da je hitrost svetlobe 1!


Odgovoril ti je že shrink. :wink:
P.S. Vem, da si zelo redek :shock: , vnučkom pa le malo gostejšo stvar privošči, tako da bo Čokolino jedel z žličko in ga zobal.
Čokolino je pa naša priljubljena jed in jemo ne pijemo to svojo priljubljeno jed.
To že, leo, toda ti si izvolil napisati, da pri vas "skodelice s čokolinom zobate"…
Kakšna pa je tvoja zrcalna podoba - bivši predavatelj kumrovaške sorbone nima najboljše optike.
Leo, ti v tej šoli (na katero je bilo izbranih po nekaj predavateljev iz vsake republike v državi, ki je štela čez 20 milijonov prebivalcev) ne bi mogel niti brisati table ali prenašati zemljevidov, kaj šele stati za katedrom… :lol:

P.S. Še vedno se izogibaš nalogi, da daš preprost vsakdanji primer, ko 'c' postaviš v perspektivo recimo s hitrostjo vlaka, letala ali rakete. Ali pa - če je to zate pretežka naloga - mi naštej nekaj primerov, ko se ljudje v vsakdanjem življenju srečujejo s 'c' in jim je zato domača... :lol:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a Roman »

smolejleo napisal/-a:... vem tudi, zakaj sta leva in desna stran v zrcalni sliki zamenjani, zgornja in spodnja pa ne.
Da sta zamenjani? Saj ni res. Leva stran je v zrcalu na levi strani, desna na desni, tako kot je glava zgoraj, noge pa spodaj.

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

vojko napisal/-a:
Nič se "ne dogovorimo"! Hitrost svetlobe je 2,997924580 x10*8m/s (300.000 km/s) v izbranih merskih enotah in je konstanta. Da je 300.000 km/s pa je popolnoma arbitrarno, lahko je tudi 186.000 mps, ali pa 1 (če odmislimo arbitrarno izbrane enote)


Vojko, če želiš biti zelo natančen - najprej so se dogovorili, kaj je 1 meter in 1 sekunda, izmerili hitrost svetlobe v vakuumu in se dogovorili, da je izmerjena 2,997924580 x10*8m/s nespremenljiva, tudi če jo kdo natančneje izmeri. V tem primeru ne spremenimo c -ja temveč spremenimo dolžino metra.
vojko napisal/-a: P.S. Še vedno se izogibaš nalogi, da daš preprost vsakdanji primer, ko 'c' postaviš v perspektivo recimo s hitrostjo vlaka, letala ali rakete. Ali pa - če je to zate pretežka naloga - mi naštej nekaj primerov, ko se ljudje v vsakdanjem življenju srečujejo s 'c' in jim je zato domača... :lol:
Domače in podobne naloge sem jaz že naredil. Na tvojo zahtevo, prošnjo, ... za tole kvakastran ne napišem znaka. Tema je pa tako ali tako prežvečena. Nekaj novega bi pa bilo opisati vsakdan človeka, če bi začeli uporabljati za enoto c=1. Pa začni s ceno 10^27eV Čokolina in koliko vinčeka dobiš za 2€, ...
vojko napisal/-a: Leo, ti v tej šoli (na katero je bilo izbranih po nekaj predavateljev iz vsake republike v državi, ki je štela čez 20 milijonov prebivalcev) ne bi mogel niti brisati table ali prenašati zemljevidov, kaj šele stati za katedrom… :lol:
Seveda ne, na tisti šoli je bil kriterij politična usmerjenost (se ve kakšna), poslušnost (se ve komu), vdanost(...) - Vojko, pa ja ne bova razpravljala na kakšnem glasu je bila kumrovaška sorbona, kakšne kadre je vzgojila, ....predavatelji ste pa bili vse to na kvadrat. To je bilo in je moje mnenje, tudi mnenje kroga znancev, prijateljev,... . Bi bilo zanimivo narediti anketo npr. leta 1985, 1995, 2005 o tej šoli. V tujini poznam akademije strank ali kaj podobnega, splošno take šole niso priznane, vzgajajo kader stranke - povdarek je na vzgoji, dresuri in vbijanju politične smeri.

Torej, ne da tam ne bi mogel brisati table ali prenašati zemljevidov - ne bi hotel. Da bi pa tam stal za katedrom - bi bila pa sramota zame in še nekaj generacij, čeprav potomci niso odgovorni, kakšno sranje je delal očka, dedi, pradedi. Predlagam ti, kot neprijatelju - vsakomur povej, kje si bil predavatelj, te bodo vsi spoštovali, tako tvoje znanje kot karakter, res pravi amigos.

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Roman napisal/-a:
smolejleo napisal/-a:... vem tudi, zakaj sta leva in desna stran v zrcalni sliki zamenjani, zgornja in spodnja pa ne.
Da sta zamenjani? Saj ni res. Leva stran je v zrcalu na levi strani, desna na desni, tako kot je glava zgoraj, noge pa spodaj.
Seveda Roman, dober komiker, skoraj tak kot Marx.

https://www.youtube.com/watch?v=j5lU52aWTJo


:arrow:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Smolej leo je napisal:
Vojko, če želiš biti zelo natančen - najprej so se dogovorili, kaj je 1 meter in 1 sekunda, izmerili hitrost svetlobe v vakuumu in se dogovorili, da je izmerjena 2,997924580 x10*8m/s nespremenljiva, tudi če jo kdo natančneje izmeri. V tem primeru ne spremenimo c -ja temveč spremenimo dolžino metra.
To sem ti skušal povedati tudi sam. Izbira enot je popolnoma arbitrarna.
Domače in podobne naloge sem jaz že naredil.
Mi je zelo žal, nisi. :lol:
Seveda ne, na tisti šoli je bil kriterij politična usmerjenost (se ve kakšna), poslušnost (se ve komu), vdanost(...) - Vojko, pa ja ne bova razpravljala na kakšnem glasu je bila kumrovaška sorbona, kakšne kadre je vzgojila, ....predavatelji ste pa bili vse to na kvadrat. To je bilo in je moje mnenje, tudi mnenje kroga znancev, prijateljev,... . Bi bilo zanimivo narediti anketo npr. leta 1985, 1995, 2005 o tej šoli. V tujini poznam akademije strank ali kaj podobnega, splošno take šole niso priznane, vzgajajo kader stranke - povdarek je na vzgoji, dresuri in vbijanju politične smeri.
Vedno sem cenil mnenja ljudi, ki se spoznajo na stvar, o kateri dajejo resolutne in brezprizivne ocene. "Mnenje kroga znancev, prijateljev" je vsekakor ustrezen in zanesljiv vir za ustvarjanje dokončnih sodb… :lol:
Torej, ne da tam ne bi mogel brisati table ali prenašati zemljevidov - ne bi hotel. Da bi pa tam stal za katedrom - bi bila pa sramota zame in še nekaj generacij, čeprav potomci niso odgovorni, kakšno sranje je delal očka, dedi, pradedi. Predlagam ti, kot neprijatelju - vsakomur povej, kje si bil predavatelj, te bodo vsi spoštovali, tako tvoje znanje kot karakter, res pravi amigos.
Zadnjič smo v diskusijo vpletli basen o lisici in kislem grozdju. Da se ne boš spet izgovarjal, da si domačo nalogo že naredil, ti jo tu serviram:

Ezop: Lisica in grozdje
Lisico je mučila lakota, zato se je odpravila v bližnji vinograd. Bila je pozna jesen in lisici so se cedile sline ob pogledu na veje, ki so se šibile pod težkimi grozdi. Toda njeno veselje ni dolgo trajalo, kajti grozdi so bili previsoko in lisica jih ni dosegla. Nekajkrat se je vzpela na zadnje noge, toda naposled je morala priznati poraz. Odpravila se je iz vinograda in si govorila: »Naj grozdje obere, kdor ga hoče. Zame je preveč zeleno in kislo. Tudi če mi ga prinesejo na pladnju, se ga ne dotaknem.«
Nauk: Lahko je zaničevati, česar ni mogoče dobiti.


Podobnost med tvojim napihnjenim in prepotentnim momljanjem in govorjenjem lisice, ko je odhajala iz vinograda, NI naključno… :lol:

Naj ti samo namignem, da so kot gostujoči predavatelji hodili predavat najboljši družboslovni profesorji iz vseh jugoslovanskih univerz.

Pa še tole: v "sranju, ki so ga naredili očka, dedi, pradedi" ni bilo 130.000 brezposelnih in nekateri (ki zdaj zaradi 'organske duševne bolezni' ne morejo spremljati sojenja) si niso izplačevali po 800.000 EUR mesečno, medtem ko srhljivo število državljanov te 'socialne' države brska za hrano po smeteh, lahko samo sanja o dopustu na morju, pa smo kljub temu med najbolj zadolženimi in skorumpiranimi državami v Evropi...

A ne bom skušal spremeniti tvojega prepričanja. Kar uživaj v njem, tako kot še v nekaterih drugih, ki si jih oznanjal na tem forumu in imajo približno enako kredibilnost… :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

vojko napisal/-a:Smolej leo je napisal:
Vojko, če želiš biti zelo natančen - najprej so se dogovorili, kaj je 1 meter in 1 sekunda, izmerili hitrost svetlobe v vakuumu in se dogovorili, da je izmerjena 2,997924580 x10*8m/s nespremenljiva, tudi če jo kdo natančneje izmeri. V tem primeru ne spremenimo c -ja temveč spremenimo dolžino metra.
To sem ti skušal povedati tudi sam. Izbira enot je popolnoma arbitrarna.
Potem napiši par primerov iz življenja za c=1.
vojko napisal/-a:
Domače in podobne naloge sem jaz že naredil.
Mi je zelo žal, nisi. :lol:
Vse, ki sem jih moral! Ti in Skrčko Skrčko Shrink sta tako pomembna v mojem življenju, da vama bom pisal domače naloge - Vojček, res imaš smisel za humor.
vojko napisal/-a:
Seveda ne, na tisti šoli je bil kriterij politična usmerjenost (se ve kakšna), poslušnost (se ve komu), vdanost(...) - Vojko, pa ja ne bova razpravljala na kakšnem glasu je bila kumrovaška sorbona, kakšne kadre je vzgojila, ....predavatelji ste pa bili vse to na kvadrat. To je bilo in je moje mnenje, tudi mnenje kroga znancev, prijateljev,... . Bi bilo zanimivo narediti anketo npr. leta 1985, 1995, 2005 o tej šoli. V tujini poznam akademije strank ali kaj podobnega, splošno take šole niso priznane, vzgajajo kader stranke - povdarek je na vzgoji, dresuri in vbijanju politične smeri.
Vedno sem cenil mnenja ljudi, ki se spoznajo na stvar, o kateri dajejo resolutne in brezprizivne ocene. "Mnenje kroga znancev, prijateljev" je vsekakor ustrezen in zanesljiv vir za ustvarjanje dokončnih sodb… :lol:
Krog znancev in prijateljev je moja izbrana okolica in upoštevam in cenim njihovo mnenje. Pri oblikovanju dokončnih sodb to upoštevam. Vidim, da se ti temu smejiš - poznam ljudi, ki ignorirajo mnenja prijateljev, znancev, sorodnikov - so pač ignoranti, egoisti -proč od njih.

vojko napisal/-a:
Torej, ne da tam ne bi mogel brisati table ali prenašati zemljevidov - ne bi hotel. Da bi pa tam stal za katedrom - bi bila pa sramota zame in še nekaj generacij, čeprav potomci niso odgovorni, kakšno sranje je delal očka, dedi, pradedi. Predlagam ti, kot neprijatelju - vsakomur povej, kje si bil predavatelj, te bodo vsi spoštovali, tako tvoje znanje kot karakter, res pravi amigos.

Zadnjič smo v diskusijo vpletli basen o lisici in kislem grozdju. Da se ne boš spet izgovarjal, da si domačo nalogo že naredil, ti jo tu serviram:

Ezop: Lisica in grozdje
Lisico je mučila lakota, zato se je odpravila v bližnji vinograd. Bila je pozna jesen in lisici so se cedile sline ob pogledu na veje, ki so se šibile pod težkimi grozdi. Toda njeno veselje ni dolgo trajalo, kajti grozdi so bili previsoko in lisica jih ni dosegla. Nekajkrat se je vzpela na zadnje noge, toda naposled je morala priznati poraz. Odpravila se je iz vinograda in si govorila: »Naj grozdje obere, kdor ga hoče. Zame je preveč zeleno in kislo. Tudi če mi ga prinesejo na pladnju, se ga ne dotaknem.«
Nauk: Lahko je zaničevati, česar ni mogoče dobiti.


Podobnost med tvojim napihnjenim in prepotentnim momljanjem in govorjenjem lisice, ko je odhajala iz vinograda, NI naključno… :lol:

Naj ti samo namignem, da so kot gostujoči predavatelji hodili predavat najboljši družboslovni profesorji iz vseh jugoslovanskih univerz.
Vojko, si malo zamenjal. Pravi Lisjak je videl, da je grozdje sladko, dobro, ampak kontaminirano, zastrupljeno, degenerirano.

vojko napisal/-a: Pa še tole: v "sranju, ki so ga naredili očka, dedi, pradedi" ni bilo 130.000 brezposelnih in nekateri (ki zdaj zaradi 'organske duševne bolezni' ne morejo spremljati sojenja) si niso izplačevali po 800.000 EUR mesečno, medtem ko srhljivo število državljanov te 'socialne' države brska za hrano po smeteh, lahko samo sanja o dopustu na morju, pa smo kljub temu med najbolj zadolženimi in skorumpiranimi državami v Evropi...

A ne bom skušal spremeniti tvojega prepričanja. Kar uživaj v njem, tako kot še v nekaterih drugih, ki si jih oznanjal na tem forumu in imajo približno enako kredibilnost… :lol:


Tvoja tovaršija je bila na oblasti in ste pobasali vse - od najboljših stanovanj do podjetij in službic. Seveda ste morali spustiti h koritu še svinje drugih barv in pasem, zdaj pa eden drugega obtožujete, da je kriv za tole mizerijo.

Mislim, da tale tema ne spada na to stran, lahko pa nadaljuješ s tem, ti lahko odgovorim. Ti pa še enkrat kot sovražniku svetujem - hvali se, da si bil kumrovaški predavatelj, te bodo vsi spoštovali.



:roll:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a Rock »

smolejleo napisal/-a:Tvoja tovaršija je bila na oblasti in ste pobasali vse - od najboljših stanovanj do podjetij in službic. Seveda ste morali spustiti h koritu še svinje drugih barv in pasem, zdaj pa eden drugega obtožujete, da je kriv za tole mizerijo.

Mislim, da tale tema ne spada na to stran, lahko pa nadaljuješ s tem, ti lahko odgovorim. Ti pa še enkrat kot sovražniku svetujem - hvali se, da si bil kumrovaški predavatelj, te bodo vsi spoštovali.
Super.
Kumrovškemu predavatelju (in vsem njim podobnim) se lahko danes javno pove (potrebno je še vse kaj drugega, a trenutno za nujne sankcije čas še ni dozorel):
strahotni zlorabi inštituta socialne (in pravne) države je potrebno prišteti še višino vseh dosedanjih dokapitalizacij državnih bank ter izgube državnih ter od države odvisnih podjetij.

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

:evil:


Rock - ne bodi naiven - tudi nekateri cerkveni veljaki so in se napajajo iz korita. Tisto medsebojno klofutanje za publiko je samo pesek v oči folku, ki ga lepo skupno skubijo.


:twisted:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Smolejleo je napisal:
Vedno sem cenil mnenja ljudi, ki se spoznajo na stvar, o kateri dajejo resolutne in brezprizivne ocene. "Mnenje kroga znancev, prijateljev" je vsekakor ustrezen in zanesljiv vir za ustvarjanje dokončnih sodb…

Krog znancev in prijateljev je moja izbrana okolica in upoštevam in cenim njihovo mnenje. Pri oblikovanju dokončnih sodb to upoštevam. Vidim, da se ti temu smejiš - poznam ljudi, ki ignorirajo mnenja prijateljev, znancev, sorodnikov - so pač ignoranti, egoisti -proč od njih.
Ali je bilo "mnenje kroga znancev, prijateljev" odločilno tudi za tvoje fiksne ideje o kozmologiji, ker tako neznansko "upoštevaš in ceniš njihovo mnenje"? Ali pa upoštevaš njihovo mnenje selektivno, samo kar se tiče njihovih prepričanj o 'razbojniški' bivši Jugoslaviji in krvavemu diktatorju Titu (ki je imel na pogrebu več državnikov in kronanih glav, kot kdorkoli drugi)? :lol:

Torej so bili vsi spodaj navedeni, ki so se mu prišli poklonit nevedni, zavedeni tepci:

• Algeria: Chadli Bendjedid (President), Mohammed Seddik Ben Yahia (Minister of Foreign Affairs)
• Austria: Rudolf Kirchschläger (President), Bruno Kreisky (Federal Chancellor), Willibald Pahr (Foreign Minister)
• Bangladesh: Ziaur Rahman (President), Muhammad Shamsul Haque (Minister of Foreign Affairs)
• Belgium: King Baudouin I, Wilfried Martens (Prime Minister), Henri Simonet (Minister of Foreign Affairs)
• Bulgaria: Todor Zhivkov (Chairman of the State Council)
• Canada: Edward Schreyer (Governor General)
• Czechoslovakia: Gustáv Husák (President), Miloš Jakeš (First Secretary of the Communist Party), Bohuslav Chňoupek (Ministers of Foreign Affairs)
• Ethiopia: Mengistu Haile Mariam (Chairman of the Derg)
• Finland: Urho Kekkonen (President), Paavo Väyrynen (Minister of Foreign Affairs)
• Greece: Konstantinos Tsatsos (President)
• Guinea: Ahmed Sékou Touré (President), Moussa Diakité (Foreign minister)
• Guinea-Bissau: Luís Cabral (President)
• Hungary: János Kádár (General Secretary of the Hungarian Socialist Workers' Party)
• Iraq: Saddam Hussein (President), Sa'dun Hammadi (Foreign Minister)
• Ireland: Patrick Hillery (President), George Colley (Tánaiste)
• Italy: Sandro Pertini (President), Francesco Cossiga (Prime Minister)
• Jordan: King Hussein, Abdelhamid Sharaf (Prime Minister)
• Libya: Muammar al-Gaddafi
• Cyprus: Spyros Kyprianou (President), Nicos A. Rolandis (Foreign Minister)
• North Korea: Kim Il-sung (President), Ho Dam (Foreign Minister)
• Democratic Kampuchea: Khieu Samphan (President of the State Presidium)
• Luxembourg: Jean (Grand Duke), Gaston Thorn (Deputy Prime Minister)
• Mali: Moussa Traoré (President), Alain Blondel Bey (Foreign Minister)
• Malta: Anton Buttigieg (President)
• East Germany: Erich Honecker (General Secretary of the Central Committee and the Chairman of the State Council), Oskar Fischer (Minister of Foreign Affairs)
• West Germany: Karl Carstens (President), Helmut Schmidt (Chancellor), Hans-Dietrich Genscher (Foreign Minister)
• Norway: King Olav V, Odvar Nordli (Prime Minister)
• Pakistan: Muhammad Zia-ul-Haq (President), Riaz Piracha (Foreign Secretary)
• Panama: Aristides Royo (President), Carlos Osores (Foreign Minister)
• Poland: Edward Gierek (First Secretary of the Polish United Workers' Party), Wojciech Jaruzelski (Minister of National Defence)
• Portugal: António Ramalho Eanes (President), Francisco de Sá Carneiro (Prime Minister)
• Romania: Nicolae Ceaușescu (President), Ilie Verdeț (Prime Minister), Ștefan Andrei (Minister of Foreign Affairs)
• San Marino: Pietro Chiaruzzi and Primo Marani (Captains Regent)
• Soviet Union: Leonid Brezhnev (General Secretary of the Central Committee of the Communist Party, Chairman of the Presidium of the Supreme Soviet), Andrei Gromyko (Ministry of Foreign Affairs)
• Sweden: King Carl XVI Gustaf, Ola Ullsten (Minister for Foreign Affairs)
• Syria: Hafez al-Assad (President), Abdul Halim Khaddam (Minister of Foreign Affairs)
• Tanzania: Julius Nyerere (President), Benjamin Mkapa (Minister of Foreign Affairs)
• Togo: Gnassingbé Eyadéma (President)
• Zambia: Kenneth Kaunda (President)
Heads of Government[edit]
State delegations of those countries were headed by their heads of government:
• Afghanistan: Sultan Ali Keshtmand (First Deputy Chairman of the Council of Ministers), Shah Mohamad Dost (Foreign Minister)
• Burma: Maung Maung Kha (Prime Minister)
• Cape Verde: Pedro Pires (Prime Minister)
• China: Hua Guofeng (Premier), Ji Pengfei (Secretary General of the State Council)
• France: Raymond Barre (Prime Minister), Jean François-Poncet (Minister of Foreign Affairs)
• Guyana: Ptolemy Reid (Deputy Prime Minister)
• India: Indira Gandhi (Prime Minister)
• Japan: Masayoshi Ōhira (Prime Minister)
• Mongolia: Jambyn Batmönkh (Prime Minister)
• Netherlands: Prince Claus (Prince consort), Prince Bernhard (former Prince consort), Dries van Agt (Prime Minister), Chris van der Klaauw (Minister of Foreign Affairs)
• Peru: Pedro Richter Prada (Prime Minister)
• Spain: Adolfo Suárez (Prime Minister), Marcelino Oreja, 1st Marquis of Oreja (Minister of Foreign Affairs)
• Turkey: Süleyman Demirel (Prime Minister), Hayrettin Erkmen (Foreign Minister)
• United Kingdom: Prince Philip (Prince consort), Margaret Thatcher (Prime Minister), Peter Carington, 6th Baron Carrington (Secretary of State for Foreign and Commonwealth Affairs), Sir Fitzroy Hew Royle Maclean, 1st Baronet
• Zimbabwe: Robert Mugabe (Prime Minister)
Foreign Ministers[edit]
Delegations of those countries were headed by their deputy heads of state, deputy heads of government or their foreign ministers:
• Australia: Andrew Peacock (Minister for Foreign Affairs)
• Bolivia: Gaston Aroas Levi (Chancellor)
• Brazil: Oto Agripino Maia (Foreign Minister)
• Cameroon: Jean Keucha (Foreign Minister)
• Colombia: Gustavo Balcázar Monzón (Vice President)
• Cuba: Isidoro Malmierca Peoli (Foreign Minister)
• Denmark: Henrik (Prince Consort), Kjeld Olesen (Foreign Minister)
• Egypt: Hosni Mubarak (Vice President)
• Ghana: Joseph W.S. deGraft-Johnson (Vice-President), Isaac Chinebuah (Minister for Foreign Affairs)
• Indonesia: Adam Malik (Vice President)
• Iran: Sadegh Ghotbzadeh (Minister of Foreign Affairs)
• North Yemen: Qadi Abdel (Vice President)
• Madagascar: Vice President of the Supreme Revolutionary Council
• Mauritius: Harold Edward Water (Foreign Minister)
• Mexico: Enrique Olivares Santana (Deputy Prime Minister)
• Nigeria: Ishaya Audu (Minister of Foreign Affairs)
• Nicaragua: Miguel d'Escoto Brockmann (Foreign Minister)
• New Zealand: Brian Talboys (Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs)
• Seychelles: Jacques Hodoul (Minister for Foreign Affairs)
• Sri Lanka: Abdul Cader Shahul Hameed (Minister of External Affairs)
• Switzerland: Pierre Aubert (Foreign Minister)
• Thailand: Thanat Khoman (Deputy Prime Minister)
• Uganda: Otema Allimadi (Foreign Minister)
• United States: Walter Mondale (Vice President), Lillian Gordy Carter (mother of President Jimmy Carter)
• Venezuela: José Zambrano Velasco (Minister of Foreign Affairs)
• Vietnam: Huynh Tan Phat (Deputy Prime Minister)
Other state delegations[edit]
State delegations of those countries were headed by government ministers, ambassadors or royal house members:
• Albania
• Nepal: Prince Gyanendra of Nepal
• Angola
• Argentina
• Benin
• Botswana
• Brazil
• Burundi
• Central African Republic
• Ecuador
• Equatorial Guinea
• Philippines
• Gabon
• Upper Volta
• Iceland
• Jamaica
• South Yemen
• Kenya
• Republic of Congo
• Costa Rica
• Kuwait
• Lebanon
• Liberia
• Libya
• Liechtenstein
• Maldives
• Malaysia
• Morocco
• Mauritania
• Mozambique
• Niger
• Ivory Coast
• Oman
• Rwanda
• Sao Tome and Principe
• Senegal
• Sierra Leone
• Singapore
• Somalia
• Sudan
• Trinidad and Tobago
• Tunisia
• Uruguay
• Vatican City
• Zaire
Vojko, si malo zamenjal. Pravi Lisjak je videl, da je grozdje sladko, dobro, ampak kontaminirano, zastrupljeno, degenerirano.
Nič nisem zamenjal, leo. Ti si totalno pomešal lončke. Ni grozdje "kontaminirano, zastrupljeno, degenerirano", nekateri 'lisjaki' ga le vidijo takšnega, pogosto pod vplivom "mnenja kroga znancev, prijateljev"… :lol:
Tvoja tovaršija je bila na oblasti in ste pobasali vse - od najboljših stanovanj do podjetij in službic. Seveda ste morali spustiti h koritu še svinje drugih barv in pasem, zdaj pa eden drugega obtožujete, da je kriv za tole mizerijo.

Mislim, da tale tema ne spada na to stran, lahko pa nadaljuješ s tem, ti lahko odgovorim. Ti pa še enkrat kot sovražniku svetujem - hvali se, da si bil kumrovaški predavatelj, te bodo vsi spoštovali.
Ne jaz, ne moja "tovarišija" ni bila na oblasti, tudi nisem ničesar "pobasal". Imam skromno penzijo in 10 let star avto.

Da ne bom sam kot "okoreli partijec" razpravljal s tabo, ti bom navedel pismo, ki kroži po internetu in ki sem ga dobil pred pol ure:

Obtožujem!

Pozdravljeni,

preprosto sem moral te svoje misli pri svojih sedeminpetdesetih letih zliti na papir.
Rad imam to deželo – Slovenijo, rad imam to domovino, pokrajino – Slovenijo,
ne maram pa de države v njenem institucionalnem ali oblastnem smislu.

Tega me je sram, tega me je groza in strah. Sram me je!
Moj oče je bil znani slovenski pisatelj, ljubil je to deželo, ljubil je svoje ljudi, ljubil je to, da smo nekoč na svoji zemlji. Tudi jaz imam rad to deželo.

Kot novinar, terenski, sem imel možnost, da sem jo kot eden redkih Slovencev spoznal po dolgem in počez.
In je res lepa, enkratna, neponovljiva. In vedno sem bil vesel in ponosen, da živim na tako lepi zemlji, v tako lepi deželi. A...

A za tak sistem se jaz nisem trudil, ne boril. Bil sem srečen, ko smo dobili svojo državo, ko smo prišli na svoje, kot se reče.
Jaz to lahko rečem, ker so bili moji stari starši tlačani na zemlji madžarske grofice. Ki sploh ni bila slaba.
Bil sem srečen, ko sem odraščal, od leta 1955 naprej, v neki državi, ki se ji je takrat reklo Jugoslavija, kjer je bilo na začetku težko, zelo težko.
Meni in mami je v podstrešnem stanovanju voda zmrznila v umivalniku.
A – vsak naslednji dan je bil težak, a vendarle boljši. Bil sem srečen, da sem lahko hodil v šolo, da sem lahko študiral, da sem lahko dobil službo, si ustvaril družino in v vsem tem užival.
Za boljši jutri.

Pa so bili boni za bencin, pa je bil sistem par – nepar za
avtomobile, pa je bila inflacija.

Ampak, dragi moji, bila je tudi sociala, bili so počitniški domovi, bile so šole, bili so vrtci, bili so športni amaterski klubi, amaterska gledališča, bilo je življenje.
Bila so potovanja po svetu, bil je nakupovalni Trst, Celovec, Gradec, pa še kaj.
Vsak dan je bilo bolje.

A potem je prišla osamosvojitev, samostojnost, z novimi junaki – vsi iz istega gnezda!

In so nam prinesli nove resnice, novo državo.
In sem upal vanjo, ponosen sem bil, da jo imam. Kako ponosno sem tista leta v Franciji, Belgiji, Italiji, pa še kje drugje potrpežljivo razlagal, od kod prihajam, da sem iz Slovenije, da to ni več Jugoslavija. Bil je en sam ponos.
Potem pa minejo leta... Potem pride privatizacija, pride tranzicija, pridejo pidi in sodi, pride Koržetov sklad za državna podjetja.

In potem pridejo razni Bavčarji, Kordeži, Valanti, Duhovnikove, Volki, Šroti, da Hildice ne pozabim, in cela plejada z njimi zlizanih novih povzpetnikov.
In z njimi povezanih novih menedžerjev z mojim nekdanjim kolegom Samom Miličem Hribarjem na čelu.
Kdo bi jih vse našteval. Škoda časa in prostora. In potem nam ukradejo državo.

In naredijo dva sistema, enega za „elito“ in enega za navadne ljudi, za sodobne sužnje. Mar je treba naštevati primere... Mislim da ne. In potem jemljejo, kradejo.

In ko skorajda vse „privatizirajo“, si za ubogega človečka izmislijo še recesijo. Odpuščanja, cesta, brez plač, ki so jih ljudje zaslužili, brez zavarovanja, ki so ga že plačali. Brez upanja in brez prihodnosti. In brez pravne države. Potem ga do konca oropajo.
Do tega, da ljudje ne morejo več živeti, da se po kleteh blokov vlačijo kot podgane, da si pozimi najdejo topel kotiček, da bi dočakali jutri.
Brez služb, brez prihodnosti. Kje so Litostroji, Mure, Tami, Labodi, Lisce, Mipi, Jutranjke, kje je SCT, kje je Vegrad, kje je Prevent.
In kje so ti ljudje.

In kje je denar, ki je bil tam. Kdo ga je vzel, kdo ga je privatiziral. Kdo je pokradel NLB.

Za zasluge so direktorji dobivali nagrade, saj se še spomnite imen. Upam da.

Pa še ni dovolj. Potem se vsi ti „mojstri“, ne bi rad uporabil hujšega izraza, potem se lotijo še generacije upokojencev. Tistih, ki so jim s svojim delom dali sploh možnost, da so svoje riti prinesli do šol in fakultet, da so postali to, kar so.

No, prepričan sem, da tega njihovi starši tega niso želeli. In na to niso ponosni. Zdaj ropajo še njih. Sramota.

In kaj so dali mladim? Povejte mi, kaj in kakšna je vaša prihodnost. Če mi boste dali optimizem, bom srečen. Pa se bojim, da ne bo nikakršnega optimizma v vaših odgovorih, če bodo pošteni. Na žalost.

Mi bomo na stara leta delali do smrti, kje pa boste vi dobili službo, kako si boste ustvarjali boljši jutri, lepšo prihodnost. Kako boste v življenje spravili vaše otroke, ki so nekaj najlepšega, kar se vam lahko zgodi. Povejte mi, kako!

O vsem tem tudi pišem, vsak teden, vsak dan o tem razmišljam. Pa ne pomaga.

Treba je nekaj narediti. To, kar je pred nami, verjemite, ni dobro.
Ne pelje nikamor. To je preprosto kraja v imenu – koga že?? - morda ljudstva.
Dajte no, to je svinjarija.

Pa še vedno bom zapisal: imam najlepšo domovino, najlepšo deželo, rad imam Slovenijo.

A čas je, da se nekateri, mnogi umaknejo. Dovolje je bilo. Dajte nam, da zadihamo.

Matjaž Kranjec

(moja hči samo razpošilja moj tekst, ker jaz sem iz časa navadne tehnike, saj razumete. Ampak znam pa razmišljati....)


Brez komentarja.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
smolejleo napisal/-a:Tvoja tovaršija je bila na oblasti in ste pobasali vse - od najboljših stanovanj do podjetij in službic. Seveda ste morali spustiti h koritu še svinje drugih barv in pasem, zdaj pa eden drugega obtožujete, da je kriv za tole mizerijo.

Mislim, da tale tema ne spada na to stran, lahko pa nadaljuješ s tem, ti lahko odgovorim. Ti pa še enkrat kot sovražniku svetujem - hvali se, da si bil kumrovaški predavatelj, te bodo vsi spoštovali.
Super.
1)Kumrovškemu predavatelju (in vsem njim podobnim) se lahko danes javno pove (potrebno je še vse kaj drugega, a trenutno za nujne sankcije čas še ni dozorel):
2)strahotni zlorabi inštituta socialne (in pravne) države je potrebno prišteti še višino vseh dosedanjih dokapitalizacij državnih bank ter izgube državnih ter od države odvisnih podjetij.

Ad1) Preprosti, rodil si se vsaj 300 let prepozno. Časi inkvizicije in lova na čarovnice so za vselej minili. Ne "trenutno", ne kadarkoli ne bo več "dozorel čas za nujne sankcije". Vaša krvava rihta je enkrat za vselej preteklost in vi vsi z njo.. :lol:

Ad2) Glede tega pa soglašava: "strahotni zlorabi inštituta socialne (in pravne) države je potrebno prišteti še višino vseh dosedanjih dokapitalizacij državnih bank ter izgube državnih ter od države odvisnih podjetij:" (prim. mariborska nadškofija, ena milijarda, ZVON 1 IN ZVON 2, itd.) :lol:

Odgovori