Medzvezdna potovanja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

Zajc napisal/-a:
vojko napisal/-a:Z dosti tega, kar si povedal, se strinjam. Bom se pa še z več, če mi dokažeš, da vladajo enaki standardi dokazovanja za fiziko in matematiko kot za dokazovanje recimo določenih osebnosti iz zgodovine. :D
Verjetno ciljaš tista dva primera. Z lahkoto dam tudi tretji primer, ki je iz področja zgodovine:
Če zgodovinar poda izjavo, da so dokazi za obstoj starodavne majevske civilizacije neipodbitni, te izjave najbrž ne boš označil za nakladanje, rekoč, da bi ti bil moral ta zgodovinar "razgrniti" te dokaze?
Zajc, ti bi moral postati pravnik-odvetnik.

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a derik »

Zajc napisal/-a:
derik napisal/-a:
Zajc napisal/-a:Povabljeni pa ostali forumaši, da poveste mnenje, kakšna se vam zdi takšna argumentacija. Meni se zdi, da bi forum moral vzdrževati nek intelektualni nivo.
Jaz ne vidim nobenega problema v tem, če imata vidva o tej stvari različni mnenji :D
"Problema" itak ni.

Ampak ne drži pa, da gre tu sploh za mnenji naju dveh (mene in shrinka). Namreč, nisem jaz tisti, ki mu je v konkretnem primeru shrink očital "nakladanje".

Nakladam jaz, naklada Wikipedija, nakladajo vsi strokovnjaki s kompetencami. Če bi očital le meni nakladanje, ne bi nič rekel.
Mogoče bi pomagalo preprosto povzeti dejstva in preskočiti "nakladanja". Bom poskusil:

Vprašanje: ali je Jezus zgodovinska osebnost

- Wiki: precej strokovnjakov (plurality of scholars), ki proučujejo Novo zavezo po standardnih principih zgodovinskih raziskav se strinja, da je Jezus bolj verjetno kot ne zgodovinska osebnost, glede podrobnosti in verovanj pa so različnega mnenja

- ugovor shrinka: pravi zgodovinarji se večinoma s tem ne ukvarjajo, tisti pa, ki se, trdijo, da navajani materijalni dokazi slonijo na ponaredkih

- stališče Zajca: stroka so pač tisti, ki se s tem ukvarjajo in Zajc jim v principu zaupa

Meni se zdi, da sta obe stališči korektni glede ocene stopnje dokazanosti Jezusove zgodovinskosti. Zanimivo pa bi bilo morda osvetliti, kakšne so te metode zgodovinskega raziskovanja, ki naj bi se uporabljale.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a: 'Popolna enakopravnost' - bi bila v nasprotju z naravo moškega in ženske.
Kaj pa - sociološko in politično gledano - manjka ženskam, da bi bile 'popolnoma enakopravne'?
Ta dva aspekta problematiziraš? Hotel sem te le preizkusiti.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a: Za vodstvo skupnosti je 1/3 preveč, vojkec. (Kaj pa celota/država potrebuje: še vedno velja struktura iz Platonove Države.)
Menjava teme, ko si stisnjen v kot. Prepovedani položaj! :lol:
Si pozabil, da so dovoljena vsa sredstva, ko stopiš v javni ring?
Poleg tega zveni izgovarjanje neprepričljivo.
Ne samo 'neprepričljivo', predvsem so smešna, če jih nekdo neprestano uporablja ... Ko te 'prečitajo', ima takšno eskiviranje enak učinek, kot če bi vsakič zaklical: 'Touché!' (rockec, samo zate razlaga: 'an expression borrowed from French used to admit that an opponent in an argument has made a good point') :lol: :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a: Zopet nisi razumel.
Seveda, seveda ... :lol: Saj se razumemo, kajne rockec? :lol:
Kaj hočeš povedati?
Ja, to, da tisti tvoj: 'Zopet nisi razumel.' pomeni, da si zopet usekal mimo ... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a: In uvedli odvzem državljanstva ex post facto (s sledečimi posledicami; ta odvzem za nazaj je, v zv. z denacionalizacijo, UsS RS potrdilo!); in uvedli Goli otok (kakšno nepriznavanje svobode misli!; obsojeni komunisti so smeli v monarhični Jugoslaviji brati Marxa).
Kot je videti iz tvoje zmedene reakcije, si proti odpravi krvnega maščevanja, kot zaostale družbene zavesti par excellence? :lol:
Če boste črni na oblasti, ga lahko ponovno dovolite ... :lol:
Klasična vlada ne bi uvedla institutov, ki jih je razvoj proizvajalnih sil prerastel.

Pač pa lahko računaš na realizacijo ustavne odločbe (načelo vladavine prava) in na povečanje zasebnega šolstva (v prvi fazi povečanje od 1% na npr. 10 % - povečanje konkurence je v skupno dobro). Volilci bi to nagradili.
Pod floskulo 'zasebno šolstvo' gotovo misliš 'farško šolstvo', kaj, rockec? Priznaj, pol se ti oprosti, dvojno se te kaznuje, tako da si na istem ...(neposrečen prevod posrečene domislice naših južnih bratov: 'Priznaj! Pola ti se prašta, duplo se te kazni, isto ti dođe!') :lol:

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a derik »

vojko napisal/-a:
derik napisal/-a:
Vojko napisal/-a:Moja 'konkretna pozicija je', da je religija zaostala družbena zavest in da ji je usojeno izginiti. Nič slabega pa ni, če ta proces malo pospešimo. Na ta način smo po 2.sv. vojni odpravili nekatere zelo nevarne oblike zaostale družbene zavesti (recimo 'krvno maščevanje' v nekaterih predelih ex Jugoslavije, ki je ohromilo življenje na podeželju). Toda tega ne bi mogli storiti samo z dekreti in represijo, potrebno je bilo spremeniti zadeve v materialni bazi (beri: industrializirati in izobraziti ljudi z zaostalo družbeno zavestjo).
Spet ena tvoja cvetka. Krvno maščevanje je stvar kulturnega okolja z zaostalo družbeno ureditvijo in šibkim državnim nadzorom, kjer imajo klani pomembno vlogo. Ne stvar religije. A to ste odpravljali s pospeševanjem izginevanja religije.
Eh, moj derik! Krvno maščevanje je oblika zaostale družbene zavesti, ta pa izvira iz zaostale superstrukture (po tvoje: "z zaostalo družbeno ureditvijo"), ta pa izvira iz nerazvitih produkcijskih odnosov. Krvno maščevanje sem dal še kot en primer zaostale družbene zavesti, da ne boš momljal, da vedno dajem kot (negativni) primer religijo. :lol: :lol:

'Bistroumna' ugotovitev, da krvno maščevanje 'ni stvar religije' je seveda zrasla na tvojem zelniku. Jaz nisem niti v deliriumu trdil kaj takšnega (namreč, da je krvno maščevanje stvar religije).

Je pa res, da obe vrsti družbeno deviantnega ponašanja spadata v kategorijo zaostale družbene zavesti ... 8)
Aha, odpravljanje krvnega maščevanja je torej primer delovanja Združenja ateistov, kjer ne gre za religijo. Da povzamem:

Program Združenja ateistov: uveljavljanje ateizma.
Aktivnosti združenja: pospeševanje izginjanja religije in odpravljanje krvnega maščevanja.

Pa bi bilo možno uveljavljati ateizem že s samo pozitivno promocijo, brez negativne kampanje? Tako kot pri volitvah, kjer pozitivna kampanja navaja kandidatove dobre lastnosti, negativna pa protikandidatove slabe lastnosti.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a: Resnice ni mogoče ustaviti.
Drži kot pes ježa! Zato bodo nakladanja o paralelni zgodovini, kjer so belčki in domobranci premagali partizane in kjer škof Rožman ni lizal škornjev nemškim oficirjem - ostala za vedno na policah BAJKE IN MITI ... :lol:
Zgleduj se po civilizirani ideji:
za vojne zločince so sodišča, za nekulturne države (za agresorske države) so vojne reparacije, za državljane (vsak je moral uogati svojo državo - sicer je bil dezerter) pa politično zagotoviti spravo.

Vojkec, ne hinavski Marx - zgleduj se raje po Francozih in Nemcih (zgodovinski začetki bodoče EU, kmalu po koncu 2. svetovne vojne).
Čakaj, čakaj, od kod nenadoma Nemci in Francozi?! Na pisanje paralelne zgodovine si pa kar pozabil? Saj veš, zmaga belčkov, pa velika zmaga Wehrmachta pred Stalingradom in Kurskom, pa zavrnitev invazije v Normandiji, pa zavzetje Afrike po Rommlovem Africa Corps, pa zmaga Dolfetovh zaveznikov - poševnookih na Pacifiku, itd. Kako daleč ste pravzaprav že prišli z revizijo zgodovine, rockec? Ste zahrbtni napad Poljske na miroljubni Reich leta 1939 že obdelali? :lol: :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a: Bi. pravi: da, da - ne, ne. (Zlu je treba nasprotovati.)
Ci. pravi: ne, ne - da, da ... :lol:
Bi. - je moja standardna okrajšava za 'Biblijo'. (In nedvomno si prepoznal navedeno evngelijsko vsebino.)

Kaj pa pomeni "Ci.', nekdanji kumrovški predavatelj?
'Ci.' je moja standardna okrajšava za Sveto Knjigo Čezvesoljske Zombi Cerkve Blaženega Zvonenja ... Vidiš, da sta si sveti knjigi precej podobni. Le vrstni red besed je zamenjan ... :lol: Rockec, da ne boš omalovažujoče govoril o moji sveti knjigi. Ta je zame vir modrosti in je zapisana božja beseda, zato je resnična od prve do zadnje besede ... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a: Tudi to je napačna ocena.
RKC, ki je sestavljena (tudi) iz ljudi, se tudi moti. (Po RKC nauku obstaja nezmotljivost le v izredno redkih primerih - ko papež ravna ex cathedra Petri.)
Vendar, napake so sankcionirane, npr. 'prostovoljna upokojitev 4 slovenskih nadškofov'. (Cf sekularna oblast: parlamentarni preiskovalni komisiji ni dovoljeno dobiti podatkov o morebitnih katastrofalnih bančnih manipulacijah.)
Rockec, zagazil si v blasfemijo ... :lol: Pokora (kakšnih 127 zdravamarij in 321 očenašev) ti ne uide ... :lol: :lol:
Po tvojem razumevanju, vojkec, v čem vidiš blasfemijo?
Ja, saj je očitno: da se RKC lahko tudi moti! Nezaslišano! Kako si drzneš! In to moram slišati od pravovernega katolika! Blamaga ... :lol:
Dobro, da nismo leta 1600, dominikanci bi že vlačili na kup veje in sekali trščice ... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Mene je najbolj presunila globina tiste prepovedi, da si ne smeš želeti sosedovega vola, osla, dekle ali hlapca. Dokler nisem tega prebral, sem vsak dan škilil čez plot in si neusmiljeno želel sosedovega vola ...
Nekateri imajo to nesrečno usodo, da so zoofilitiki. (Napačna vzgoja je pripeljala do duševne bolezni?)
Poslušaj, rockec, kaj za vraga pa je to "zoofilitik"? Prebrskal sem vse slovarje, pa ti odgovarjajo z molkom ...
Spet uporabljaš nemarno navado, da svoje skrite seksualne preference projiciraš na druge. Če pa misliš na spolno privlačnost nekaterih, predvsem mladih moških (oba veva, na koga mislim, kaj, rockec?), ki nimajo možnosti normalnih heteroseksualnih razmerij z ljudmi, do živali, potem je ta seksualna deviacija imenovana zoofilija, ljudje, ki jo prakticirajo, pa so zoofili ... Neologizem 'zoofilitik' pa me bolj spominja na 'hemofilitika' ...

Oboje je huda patologija (zoofilija, hemofilija).
To pogojno in deloma celo drži. Mislim pa, da bi kljub temu raje zbolel za zoofilijo ... :lol:
(Vojkec, mogoče bi šlo oboje, zoofilitik, zoofilik. - Svoj čas smo razpravljali: parkirišče ali parkišče; ustalilo se je pri prvem izrazu.

Ali pa takole:
Slovenija je posebnost, naš DZ je EU-resolucijo o totalitarizmih 'vzel le na znanje' z deklaracijo;
mogoče bi bilo primerno, da bi nekdanje goreče komuniste, hlepeče po premoženju sosedov, a sedaj spreobrnjene [toda z določeno seksualno usmerjenostjo], poimenovali 'zoofilitiki'.
Kaj praviš, vojkec? Prokrustova postelja vendar ni pravična.)
Tole je odlična in zelo ustrezna replika na debato o homoerotičnem odnosu s sosedovim volom... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Zajc napisal/-a:
vojko napisal/-a:Z dosti tega, kar si povedal, se strinjam. Bom se pa še z več, če mi dokažeš, da vladajo enaki standardi dokazovanja za fiziko in matematiko kot za dokazovanje recimo določenih osebnosti iz zgodovine. :D
Verjetno ciljaš tista dva primera. Z lahkoto dam tudi tretji primer, ki je iz področja zgodovine:

Če zgodovinar poda izjavo, da so dokazi za obstoj starodavne majevske civilizacije neipodbitni, te izjave najbrž ne boš označil za nakladanje, rekoč, da bi ti bil moral ta zgodovinar "razgrniti" te dokaze?
Seveda jo bi označil za nakladanje in bi zahteval, da mi razgrne dokaze! Še posebej, če bi ga sumil, da je vernik v majevska bogova Tepeu in Gucumatz ... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a: Rockec, zagazil si v blasfemijo ... :lol: Pokora (kakšnih 127 zdravamarij in 321 očenašev) ti ne uide ... :lol: :lol:
Po tvojem razumevanju, vojkec, v čem vidiš blasfemijo?
Ja, saj je očitno: da se RKC lahko tudi moti! Nezaslišano! Kako si drzneš! In to moram slišati od pravovernega katolika! Blamaga ... :lol:
Dobro, da nismo leta 1600, dominikanci bi že vlačili na kup veje in sekali trščice ... :lol:
Še nekoliko stereotipov (upam, da tujko poznaš) porušim v tebi - in boš vzoren katoličan.

(BTW, v debati o 'Marxovem stališču' do religije kot opiju - si imel sprva tudi napačno razumevanje.
Strašno, kakšne krive vere si očitno svoj čas učil. - Ali pa si bil v resnici saboter, dvojni agent.)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a: Kaj pa - sociološko in politično gledano - manjka ženskam, da bi bile 'popolnoma enakopravne'?
Ta dva aspekta problematiziraš? Hotel sem te le preizkusiti.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Toneš vse globlje.

V zz sociološki in politični aspekti niso kaj prida relevantni. Bolj lojalnost in komunikacija med zakoncema.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a: Menjava teme, ko si stisnjen v kot. Prepovedani položaj! :lol:
Si pozabil, da so dovoljena vsa sredstva, ko stopiš v javni ring?
Poleg tega zveni izgovarjanje neprepričljivo.
Ne samo 'neprepričljivo', predvsem so smešna, če jih nekdo neprestano uporablja ... Ko te 'prečitajo', ima takšno eskiviranje enak učinek, kot če bi vsakič zaklical: 'Touché!' (rockec, samo zate razlaga: 'an expression borrowed from French used to admit that an opponent in an argument has made a good point') :lol: :lol:
Nepomembno, v boju je važna le zmaga. (Resnico sporočijo zmagovalci.)

Odgovori