Medzvezdna potovanja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Spirit Science
Prispevkov: 75
Pridružen: 27.2.2017 18:08

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Spirit Science »

shrink napisal/-a:
28.2.2017 1:16
vojko napisal/-a:
27.2.2017 23:20
Spirit Science napisal/-a:
27.2.2017 23:17


Se mi je zdelo, da je "prelahko" za tvoj um in tvoj odgovor pove vse. :oops:
Nisi razumel namiga? Poudarek je na DRUGI FORUMI, 'špirit znanosti' ... :lol: :lol: :lol:
Seveda ga ni: zato predlagam troleju-smoleju, da ga razsvetli glede metod "priklopiljenja"; on je kot podučitelj lahko pravi mentor znanstvenemu špiritniku. Sicer bi predlagal vključitev v mentorstvo še amrita, ampak se bojim kontraproduktivnosti, namreč antagonizma med metodama konzumiranja opojnih substanc: špirit vs. vodka po Gurdžijevu. :lol:
Shrink imaš težave z alkoholom! Pijančka zavoham na daleč - zdrahar.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a shrink »

A si moje "težave" določil z nihalom, s pomočjo kavnih usedlin ali si se morda zazrl v zvezde? :lol:

Khm, ne vem, kako naj ti povem, morda bo tako najmanj boleče: ponovno kalibriraj obesek, skuhaj turško namesto espresso kave, glede zvezdne napovedi pa raje kliči na 090 številko. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a:
28.2.2017 1:16
vojko napisal/-a:
27.2.2017 23:20
Spirit Science napisal/-a:
27.2.2017 23:17


Se mi je zdelo, da je "prelahko" za tvoj um in tvoj odgovor pove vse.:
Nisi razumel namiga? Poudarek je na DRUGI FORUMI, 'špirit znanosti' ... :
Seveda ga ni: zato predlagam troleju-smoleju, da ga razsvetli glede metod "priklopiljenja"; on je kot podučitelj lahko pravi mentor znanstvenemu špiritniku. Sicer bi predlagal vključitev v mentorstvo še amrita, ampak se bojim kontraproduktivnosti, namreč antagonizma med metodama konzumiranja opojnih substanc: špirit vs. vodka po Gurdžijevu. :lol:
Zaenkrat mi zadostuje, da sem mentor tebi, Šrinkolino - znanstvenemu goljufu, ki idiotsko prireja podatke, da potrjujejo njegove oslarije!

Še enkrat - sram te bodi, Šrinko fon Begne - postal si legenda šarlatanskega goljufa.




bargo napisal/-a:
27.2.2017 21:43
shrink napisal/-a:
27.2.2017 20:39
smolejleo napisal/-a:
27.2.2017 19:50


Seveda je 2.4% napake sprejemljive. Sedaj pa poglej tvojo čarovnijo. V tvoji formulci se pojavi mg= teža = 100g kot v podatkih. Sedaj pa čiračara - namesto premer = 1m polmer =0.5m kot je v nalogici, si vzel polmer = 1m torej si prejšnji polmer podvojil - krat 2, prostornina je pa potem krat2.2.2=8 krat večja in s tem napaka prirejeno manjša - goljufal si za faktor ~ 10!
Ni nobene "čarovnije ali goljufije", trolej smolej: dejansko je podatek o teži praznega balona, t.j. gumice (pardon: lupinice, ki jo napihuješ za "priklopiljenje" ) , precenjen za faktor 10, zato sem povečal prostornino balona za faktor 8. :!:

Ampak ker vem, da tvoja butalska pamet tega zlepa ne bo dojela, ji spet namenjam realne podatke onkraj butalskih predstav tvoje motene pameti:

"Problem6. An empty rubber balloon has a mass of 0.0120 kg. The balloon is filled with helium at a density of 0.181 kg/m3. At this density the balloon has a radius of 0.500 m. If the filled balloon is fastened to a vertical line, what is the tension in the line?"
Ti kar izračunaj napako za balon iz naloge in ne samovoljno prirejati podatkov. To kar si naredil je goljufija za dummije in ne za znanstveni forum.
Sram te bodi!
Z veseljem, butalski podučitelj:

\(m=0.0120\mathrm{~kg}\), \(r=0.5\mathrm{~m}\Rightarrow V_k=0.523\mathrm{~m^3}\), \(\rho_{\mathrm{zr}}=1.2\mathrm{~kg/m^3}\), \(\rho_{\mathrm{He}}=0.17\mathrm{~kg/m^3}\)

\(\displaystyle\frac{\vert v^*-v\vert}{v}=\frac{mg}{V_k(\rho_{\mathrm{zr}}-\rho_{\mathrm{He}})g-mg}=\frac{1}{\frac{V_k(\rho_{\mathrm{zr}}-\rho_{\mathrm{He}})g}{mg}-1}=\frac{1}{44.94-1}=0.023=2.3\%\).

Napaka 2.3% je za vsakega poštenega fizika, kaj šele za mechanikerja (ja, kar pojdi se pozanimat na mitteltechnischeschule), zanemarljiva (drugič).

A kaj zardevaš, butalski podučitelj? :

Sedaj pa kar trolaj naprej, s svojo butalsko fiziko, ali pa napihuj gumico, ti jodlarski smolej.
Merlin, kaj pa počneš? :shock: Predlagam, da pozabiš na gumico, bo napaka 0, kot si želiš. Molekule helija se bodo že same skupaj držale, saj veš, tako kot so se zbrale vse molekule zraka v zgornjem levem kotu sobe tudi same od sebe, da bi se izvajalo dušenje. : :D Če se dobro spomnim je v tisti sobi bil potreben idealen plin. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:
28.2.2017 0:44
Veš kaj, pesniški trol, ne smeši se spet s pesniško fiziko: tvojemu pesnjenju v zvezi z idealnostjo se smeje še povprečen dijak srednje šole, ki ve, da se zrak pri standardnih pogojih (pa tudi širše) obnaša kot idealni plin.

Poštarino, videti je, da si uporabil star trik "prilagajanja definicij" tokrat v novi preobleki, ko si prilagodil težo gumice v zadani nalogi. :lol: :D
shrink napisal/-a:
27.2.2017 20:39
Ni nobene "čarovnije ali goljufije", trolej smolej: dejansko je podatek o teži praznega balona, t.j. gumice (pardon: lupinice, ki jo napihuješ za "priklopiljenje" ) , precenjen za faktor 10, zato sem povečal prostornino balona za faktor 8. :!:
Kreativnost pa taka, sprva povečaš polmer krogle, ko te leo ujame pri čarovniji, Vojko bi dejal s prsti v marmeladi in spuščenimi hlačami :lol:, začneš opletati o "precenjenosti" gumice. Veš, z gumico ali brez ni pomembno, važno je samo, da se dviguje in potem je lažje dojeti stalno hitrost dvigovanja, kar pa je bila prvotna ideja vpihovanja ter posledično nategovanja gumice. Samo Merlin, če gumica poči so lahko posledice. 8)
shrink napisal/-a: Glede rabe gumic se pa kar z jodlarskim kompanjonom meni.
Ponovi: https://www.youtube.com/watch?v=IJVcfWfa6TE

Spirit Science
Prispevkov: 75
Pridružen: 27.2.2017 18:08

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Spirit Science »


Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
27.2.2017 20:54
Rock napisal/-a:
27.2.2017 19:36
shrink napisal/-a:
26.2.2017 1:11
Potrjuješ le sam, nedeljski pravnik: da si fizikalno neizobražen lažniv trol, ampak to že vemo iz ocen tvoje pojavnosti na sedaj vnebovzetem RKC forumu: :lol:
Odsotnost vsebinskega odgovora dodatno potrjuje kvazinaravoslovstvo.
Vsebini išči na RKC forumu. Ups, a je spet vnebovzet? Ni panike: nedeljskopravne laži tukaj najde, kdor želi. :lol:
Rock napisal/-a:
27.2.2017 19:42
shrink napisal/-a:
26.2.2017 1:22
Direktno je napačno le imbecilno sklepanje na osnovi tvoje nedeljskopravne logike.
Predmet pravnega urejanja niso naravne zakonitosti (gravitacija, ipd.).
Pravno si ti neopravilno sposoben soditi o pravilnosti strokovnih izjav. :lol:


Kvazinaravoslovec, ne segaj na področje religije ali prava.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
27.2.2017 22:00
Rock napisal/-a:
27.2.2017 19:24
vojko napisal/-a:
25.2.2017 22:11
..ergo so vsi farji odvisniki ... :lol:
Ali ne moreš brez žalitev ('far')?
Pojasnil sem ti že etimologijo besede far; farji so preprosto tisti, ki v svoji fari (duhovno) vodijo farane ... :lol:
Farjev sin pa je seveda 'fant od fare' ... :lol:
Lahko bi uporabil tudi sinonim 'pastor' (pastir; etimologija - "pastor" lat. samostalnik 'pastor', kar pomeni "pastir" /psl. *pastyr'ь̏/ izpeljano iz ide. baze *pah-s- ‛pasti, varovati, hraniti’); verjetno bi mi takoj očital, da je to 'žalitev', ker pastirstvo prepostavlja, ali vsaj asociira na npr. čredo ovac ... :lol:

Ne vztrajaj v žaljenju.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

Spirit Science napisal/-a:
27.2.2017 22:05
S ponosom, navdušenjem in hvaležnostjo objavljam napovednik za drugi ciklus predavanj ODSTIRANJA ZNANJ PREDNIKOV v Žalcu. V pričakovanju izjemnih druženj v Žalcu zaenkrat Hvala vsem za dosedanje sodelovanje ODSTIRANJA ZNANJ PREDNIKOV Do pred dvesto leti so namreč naši predniki svojo hrano, žita in vso zelenjavo, pa tudi semena za ponovne posevke pridelovali sami.
https://marjankogelnik.wordpress.com/20 ... jev-zalcu/
Vljudno vabljeni :)



Imaš možnost, da na forumu objaviš povzetek prvega ciklusa predavanj?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
27.2.2017 22:09
Rock napisal/-a:
27.2.2017 19:32
vojko napisal/-a:
25.2.2017 23:17
Ad1) To je lepo opravil že shrink z dihotomijo: teoretično:praktično. Gre za podoben primer, kot je zelo znan še en primer iz STR.
Ne širi ozko opredeljene osnovnošole teme (plimske sile) s STR/PTR.
To se ne imenuje 'širjenje ozko opredeljene osnovnošole teme', ampak znanstveno korekten odgovor. Ali misliš, da si osnovnošolci ne zaslužijo tega? :lol:
Ad2) Odgovor je didaktično neoporečen. Odgovorjeno je bilo na vsa tvoja vprašanja (pomisleke):
-zakaj je v danem primeru plimski vpliv nepomemben, (zato, ker je gravitacijsko polje planetov šibko)
Ta razlog je napačen.
Zakaj že, moliću fino? :lol:
Ne razumeš plimskih sil, niti ne kažeš pristne želje po védenju.
Pusti teme, ki niso zate. (Morda se te pa bo usmilila kaka predobra duša. Potem se zopet oglasi.)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

Spirit Science napisal/-a:
27.2.2017 22:42
Sem se zadnjič pogovarjal z osnovnošolko, obiskuje sedmi razred in tema je nanesla na zgodovino, katero poučujejo učitelji po predvidenem učnem planu za šolsko leto 2016/17.
V učbeniku (sem se na lastne oči prepričal) zgodovine za sedmi razred OŠ je napisano, kaj in kako si znanstveniki, arheologi in zgodovinarji tolmačijo in seveda predajajo "znanje" preko profesorjev in učiteljev sodobnim otrokom glede gradnje piramid, še vedno so jih gradili sužnji, 1000 ton težak kamen naj bi vleklo 20.000 ljudi in ga postavilo 50-70 m visoko :P :P pa kdo je tu neumen me je retorično vprašala deklica stara 12 let. Sama pravi, da človek potrebuje vsaj pol metra osebnega prostora pred seboj in enako za seboj, koliko dolga vrsta ljudi bi naj bila? Aja 20.000 ljudi, aha 40.000 metrov. To bo pa že držalo :P :P Sva se tako smejala...
Kako je gradnja piramid v resnici potekala, bi me pač zanimala. Morda se bo kdo oglasil.

Ampak ustavil sem se ob vajinem izračunu (20.000 ljudi, vsak potrebuje po pol m osebnega prostora pred seboj in za seboj, 40 km).
Ne predstavljam si dobro. Če bi vsi sužnji stali v eni vrsti - bi bila po pravilnem računanju vrsta dolga 10 km, torej 4 x manj. Ali ni tako?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
28.2.2017 13:58
vojko napisal/-a:
27.2.2017 22:00
Rock napisal/-a:
27.2.2017 19:24
Ali ne moreš brez žalitev ('far')?
Pojasnil sem ti že etimologijo besede far; farji so preprosto tisti, ki v svoji fari (duhovno) vodijo farane ... :lol:
Farjev sin pa je seveda 'fant od fare' ... :lol:
Lahko bi uporabil tudi sinonim 'pastor' (pastir; etimologija - "pastor" lat. samostalnik 'pastor', kar pomeni "pastir" /psl. *pastyr'ь̏/ izpeljano iz ide. baze *pah-s- ‛pasti, varovati, hraniti’); verjetno bi mi takoj očital, da je to 'žalitev', ker pastirstvo prepostavlja, ali vsaj asociira na npr. čredo ovac ... :lol:

Ne vztrajaj v žaljenju.
Navajanje dejstev je lahko 'žaljenje' le za ljudi z zelo izraženim kompleksom inferiornosti in zavestjo o tem, da so nosilci zaostale družbene zavesti; to samo po sebi v drugi dekadi XXI. stoletja še ni uradno pripoznano kot duševna motnja, je pa sramota in seveda upravičeno vzbuja posmeh in pomilovanje ... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
28.2.2017 14:17
vojko napisal/-a:
27.2.2017 22:09
Rock napisal/-a:
27.2.2017 19:32
Ne širi ozko opredeljene osnovnošole teme (plimske sile) s STR/PTR.
To se ne imenuje 'širjenje ozko opredeljene osnovnošole teme', ampak znanstveno korekten odgovor. Ali misliš, da si osnovnošolci ne zaslužijo tega? :lol: Ta razlog je napačen.
Zakaj že, moliću fino? :lol:
Ne razumeš plimskih sil, :lol: niti ne kažeš pristne želje po védenju.
Pusti teme, ki niso zate. (Morda se te pa bo usmilila kaka predobra duša. Potem se zopet oglasi.)
Narobe, rockec! Evo, izražam ti javno 'pristno željo po védenju' o plimskih silah (Weylovem tenzorju). To mojo 'pristno željo' razumi tudi kot poziv, da mi TI razložiš bistvo plimskih sil (Weylovega tenzorja). Pa lepo prosim, ne uporabljaj preveč višje matematike, zlasti tenzorskega računa ... :lol:

Veš, takole med nama, ne gre toliko zame, jaz to obvladam, bojim pa se da bi shrink in zajc imela težave z razumevanjem preveč tehnične razlage ... :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
28.2.2017 13:54
shrink napisal/-a:
27.2.2017 20:54
Rock napisal/-a:
27.2.2017 19:36
Odsotnost vsebinskega odgovora dodatno potrjuje kvazinaravoslovstvo.
Vsebini išči na RKC forumu. Ups, a je spet vnebovzet? Ni panike: nedeljskopravne laži tukaj najde, kdor želi. :lol:
Rock napisal/-a:
27.2.2017 19:42
Predmet pravnega urejanja niso naravne zakonitosti (gravitacija, ipd.).
Pravno si ti neopravilno sposoben soditi o pravilnosti strokovnih izjav. :lol:
Kvazinaravoslovec, ne segaj na področje religije ali prava.
Seveda ti glede nedeljskega prava ne morem segati niti do kolen, ker:
Mastodon napisal/-a: :shock:
kdo za vraga tebe uči pravo? A ve, kakšne klobasaš?
glede religije pa niti do gležnjev, ker:
Mastodon napisal/-a:Mah kaj znanje in vera... Ti si odličen dokaz, da razum in vera nista kompatibilna, saj niti svoje vere ne znaš opredeliti. Kar pa pomeni, da so tvoji "odlični argumenti" zgolj pobožne želje.
:lol:

Oba komentarja sta na flancanje nedeljskega pravnika Rocka na sedaj vnebovzetem RKC forumu. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Narobe, trolej-smolej, goljufa samo sebe le tvoja butalska pamet, ker ne zapopade:
shrink napisal/-a:
28.2.2017 16:02
Ni nobenega "zmanjšanja teže", moteni trolej-smolej: podatki za maso "lupinice" balona so precenjeni ali pa je mišljeno zraven še breme. Vir za realne podatke (maso praznega gumijastega balona 12 g napolnjenega s helijem na polmer 0.5 m) pa je butalski učitelj že prejel, ker pa je moten, mu je treba link na vir še enkrat nameniti:

http://www.just.edu.jo/~aobeidat/PDF/Fi ... Fluids.pdf

Sedaj pa kar imbecilno zmerjal z "goljufom" avtorja teh podatkov, expert za statiko dud in slinčkov s katedrom v dunkel keler. :lol:
Navajanje komentarjev pesniškega trola v prid tvojim butalskim argumentom, pa butalskost le še povečuje. :lol:

Kar se tiče mentorstva: če ne želiš deliti svojih izkušenj podučiteljskega "nategovanja" z znanstvenim špiritnikom, ki izkazuje podobna nagnjenja, pa nič. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Veš kaj, pesniški trol, tvoj kompanjon trolej-smolej je le sebe ujel, ko je po butalsko ocenil težo "gumice". :lol:

Sedaj, ko sta oba "s spuščenimi hlačami", se nikar ne "podirajta", (pardon: Trolejan Smolejan Slip), podpirajta, lahko pa sta kreativna in gresta s plesišča v dunkel keller, kjer se lahko tolažita: "Saj je tema, gumica gor al' dol." :lol:

Odgovori