Medzvezdna potovanja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a derik »

vojko napisal/-a:Kdo ti je povedal za česen in timijan? Rekla sva brez "dokazov" tipa "babica mi je povedala" ali "vsi to vedo"! Za česen sem slišal, da znižuje pritisk (kapsule aluvit so se včasih dobile), da bi pa infekcije zdravili s česnom in timijanom...poskusi, morda boš ostal živ... :lol:
Bodi vesel, da sem ti povedal, da bi ti moral še dokazovati, je pa že preveč. Mi je čisto vseeno, če ne verjameš :)

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:Saj veš: na dotičnega strokovnjaka se obrneš, ko "začutiš", da imaš probleme. Sam tega še nisem "začutil", lahko pa, da sam si. Če ne drugega, imaš probleme na tem forumu. Slika.


Da ničesar ne čutiš? Hm ... OK, tudi to je možno.

Nimam problemov na tem forumu, zakaj si izmišljuješ?
Saj ni važno: ti se pritožuješ nad mojim domnevnim "barabinstvom", sam se nad tvojim ne. Slika
Očitno ne razumeš. Ti citiram še enkrat, in če ne boš razumel, povej, ti bom pomagal:

"Argument proti človeku (ad hominem). Pri tem argumentu gre za napad na človeka, ki podaja oziroma zagovarja neko stališče, ne pa za razumno navajanje razlogov. Nasprotnik napade njegov značaj, status, pripadnost neki skupini (rasi, stranki) ali pa zvezo med njim in okoliščinami." (vir poznaš)
Če kvazifilozof ne dojame, je njegov problem. Če kvazifilozof dojema, da se dopisujem še s kom drugim, je tudi njegov problem. Slika
Hudirja poleg požvižgavanja ti je očitno tudi poezija blizu. Kako z lahkoto rime sklada. Čudo od deteta.
Zapomni si za v bodoče. Slika
:?:
No, no, saj sem že večkrat povedal: ni mi treba razumeti tako, kot kvazifilozof pričakuje, da moram razumeti. Slika
O Platone ... :?
Seveda, simfonija pa je nastala, ker kvazifilozof boleha za selektivno retrogradno amnezijo. Slika
V čast mi je. Nisem si mislil, da ti bom v navdih.

Kot vidim poleg požvižgavanja, pesnjenja, tudi skladanje obvladaš. Ja še misliti začni, pa boš ... ne najdem besed, se opravičujem.
Morda, ko bo kvazifilozof izračunal verjetnost obstoja nezemeljskega življenja. Slika
Kaj čem računat z enim se ravno dopisujem.

P.S.
Spomni se česa novega, si že dolgočasen ... boš še zajabencijo z ponavljanjem for uničil
Ah, ne, problem je omejen zgolj na tiste, ki - saj veš - trdijo, "da drek samo ne smrdi če ga nihče ne voha, ali pa to, da drek sploh ne obstaja, če ga nihče ne voha." Slika
Lepo končno nekaj filozofije izpod tvojih prstov - no ni tvoja, namreč kopiraš mrizovo misel, plagiator, drugič citiraj avtorja misli :wink: viewtopic.php?p=48483#p48483* - no, pa dajva: Kaj je avtor mislil z zgornjo mislijo? (ti pomagam: nič, nič ni mislil, skušal je biti duhovit, pa mu ni najbolje uspelo, ampak ... ti kar povej)

*Kakšna je tvoja refleksija na temo "plagiatorstvo in etika"?
Spet te daje amnezija: spomniti bi se moral, da sem ti sam svetoval rinjenje z onetom po lastnem botaničnem vrtu, t.j., na mislec.net. Slika
No, te pohvalim, pa že v naslednjem stavku ugotovim, da si lažnivec. Namreč nisem lastnik nobenega botaničnega vrta.
Ne, ne, kot ponavadi po kvazifilozofsko dojemaš. Slika
Poleg požvižgavanja, pesnjenja, skladanja, obvladaš tudi branje misli. Pa ti si Danijel Šmid Danny, dam roko v ogenj.
Potrebuješ podnapise? Slika
Ja. Hvala.
Ne gre za kršenje pravil, ker gre za slike; število teh pa je še vedno neomejeno. Seveda pa lahko predlagaš, da se tudi njihovo število omeji: recimo na 5. Slika
A ... gre za slike, ki se krohočejo in ne za smeške, ki se krohočejo. Prav imaš, ne gre za kršenje pravil, temveč za iznajdljivega gospoda. Škoda da se ne ukvarjaš z ekonomijo. Bi se družil s Kordežem, Šrotom, Tovšakovo ...

Ampak vseeno, lahko končno preberem tvojo refleksijo na temo etika?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

derik napisal/-a:
vojko napisal/-a:Kdo ti je povedal za česen in timijan? Rekla sva brez "dokazov" tipa "babica mi je povedala" ali "vsi to vedo"! Za česen sem slišal, da znižuje pritisk (kapsule aluvit so se včasih dobile), da bi pa infekcije zdravili s česnom in timijanom...poskusi, morda boš ostal živ... :lol:
Bodi vesel, da sem ti povedal, da bi ti moral še dokazovati, je pa že preveč. Mi je čisto vseeno, če ne verjameš :)
Saj sem vesel, zakaj se razburjaš? Žal pa moje veselje (in tvoje zadovoljstvo) prav nič ne pripomore k dejstvu, da gre večinoma za "Blažev žegen" učinek.
Vidiš, tvoja reakcija je podobna tisti zdravilcev, ko jih pocukajo za rokav in zahtevajo dokaze:"/...da bi ti moral še dokazovati, je pa že preveč!" Prav to je temelj mojega dvoma... :wink:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:Saj veš: na dotičnega strokovnjaka se obrneš, ko "začutiš", da imaš probleme. Sam tega še nisem "začutil", lahko pa, da sam si. Če ne drugega, imaš probleme na tem forumu. Slika.


Da ničesar ne čutiš? Hm ... OK, tudi to je možno.
Seveda ne, le zakaj bi "čutil" probleme, če jih nimam? Slika
Nimam problemov na tem forumu, zakaj si izmišljuješ?
Seveda jih imaš, sicer ne bi jokcal adminom. Slika
shrink napisal/-a:Saj ni važno: ti se pritožuješ nad mojim domnevnim "barabinstvom", sam se nad tvojim ne. Slika
Očitno ne razumeš.
Ne, ti ne dojameš oz. po kvazifilozofsko dojemaš. Slika
shrink napisal/-a:Če kvazifilozof ne dojame, je njegov problem. Če kvazifilozof dojema, da se dopisujem še s kom drugim, je tudi njegov problem. Slika
Hudirja poleg požvižgavanja ti je očitno tudi poezija blizu. Kako z lahkoto rime sklada. Čudo od deteta.
Tudi na tvoje literarne interpretacije se požvižgam. Slika
shrink napisal/-a:Zapomni si za v bodoče. Slika
:?:
Spet potrebuješ podnapise? Slika
shrink napisal/-a:No, no, saj sem že večkrat povedal: ni mi treba razumeti tako, kot kvazifilozof pričakuje, da moram razumeti. Slika
O Platone ... :?
Pa ne, da te spet daje amnezija in si to prvič slišal? Slika
shrink napisal/-a:Seveda, simfonija pa je nastala, ker kvazifilozof boleha za selektivno retrogradno amnezijo. Slika
V čast mi je. Nisem si mislil, da ti bom v navdih.
Saj zgolj ti dojemaš filharmonične požvižge in simfonije. Slika
Kot vidim poleg požvižgavanja, pesnjenja, tudi skladanje obvladaš. Ja še misliti začni, pa boš ... ne najdem besed, se opravičujem.
Ah, ne, po kvazifilozofsko ne bom nikoli razmišljal. Slika
shrink napisal/-a:Morda, ko bo kvazifilozof izračunal verjetnost obstoja nezemeljskega življenja. Slika
Kaj čem računat z enim se ravno dopisujem.
In kolikšna je verjetnost obstoja na tej osnovi? Slika
P.S.
Spomni se česa novega, si že dolgočasen ... boš še zajabencijo z ponavljanjem for uničil
Le zakaj bi, če pa je tako zabavno? Slika
shrink napisal/-a:Ah, ne, problem je omejen zgolj na tiste, ki - saj veš - trdijo, "da drek samo ne smrdi če ga nihče ne voha, ali pa to, da drek sploh ne obstaja, če ga nihče ne voha." Slika
Lepo končno nekaj filozofije izpod tvojih prstov - no ni tvoja, namreč kopiraš mrizovo misel, plagiator, drugič citiraj avtorja misli :wink: viewtopic.php?p=48483#p48483* - no, pa dajva: Kaj je avtor mislil z zgornjo mislijo? (ti pomagam: nič, nič ni mislil, skušal je biti duhovit, pa mu ni najbolje uspelo, ampak ... ti kar povej)
Le zakaj bi moral citirati? Saj je jasno, da ni moja in kdo se je nekoč na ta način posmehoval kvazifilozofom. Seveda pa tisti, ki bolehajo za amnezijo, zelo radi namenjajo gornje očitke. Slika
shrink napisal/-a:Spet te daje amnezija: spomniti bi se moral, da sem ti sam svetoval rinjenje z onetom po lastnem botaničnem vrtu, t.j., na mislec.net. Slika
No, te pohvalim, pa že v naslednjem stavku ugotovim, da si lažnivec. Namreč nisem lastnik nobenega botaničnega vrta.
No, če bi kvazifilozof dojel, da gre za metaforo, se ne bi smešil s takšnimi abotnimi komentarji. Slika
shrink napisal/-a:Ne, ne, kot ponavadi po kvazifilozofsko dojemaš. Slika
Poleg požvižgavanja, pesnjenja, skladanja, obvladaš tudi branje misli. Pa ti si Danijel Šmid Danny, dam roko v ogenj.
Ne, ne, da po kvazifilozofsko dojemaš, se kaže skozi tvoje komentarje. Slika
shrink napisal/-a:Potrebuješ podnapise? Slika
Ja. Hvala.
To je bilo zgolj retorično vprašanje, kvazifilozof. Slika
shrink napisal/-a:Ne gre za kršenje pravil, ker gre za slike; število teh pa je še vedno neomejeno. Seveda pa lahko predlagaš, da se tudi njihovo število omeji: recimo na 5. Slika
A ... gre za slike, ki se krohočejo in ne za smeške, ki se krohočejo. Prav imaš, ne gre za kršenje pravil, temveč za iznajdljivega gospoda.
Seveda, in če bi bile slike omejene, bi uporabljal npr. "LOL" ali kaj podobnega, kajti kvazifilozofski nakladači si zaslužijo obilo posmeha. Slika
Škoda da se ne ukvarjaš z ekonomijo. Bi se družil s Kordežem, Šrotom, Tovšakovo ...
A spet skušaš dokazati sprego med znanostjo, politiko in kapitalom? Slika
Ampak vseeno, lahko končno preberem tvojo refleksijo na temo etika?
Sem ti že rekel, da me kvazifilozofske razširitve ne zanimajo. Slika

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a derik »

vojko napisal/-a:Saj sem vesel, zakaj se razburjaš?
Jaz se sploh ne razburjam, pač pa se ti smejem, ker ne verjameš na besedo. A si mogoče že slišal za ruski penicilin?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

derik napisal/-a:
vojko napisal/-a:Saj sem vesel, zakaj se razburjaš?
Jaz se sploh ne razburjam, pač pa se ti smejem, ker ne verjameš na besedo. A si mogoče že slišal za ruski penicilin?
Jaz se temu ne bi preveč smejal...dobro veš, pripadniki katerega pogleda na svet vse "verjamejo na besedo", predvsem tistim s prižnic in minaretov? Jaz nisem med njimi. Si ti? :lol:

To, da si ugotovil. da "ne verjamem na besedo", je zame eden večjih komplimentov, ki sem jih dobil... :lol: Mimogrede, takšna drža je temelj vsake resne znanosti in krasi vse zanstvenike in materialistične skeptike...

Gotovo poznaš tole globoko ugotovitev: "Sprejemanje brez dokaza je temeljna značilnost Zahodne religije, zavrnitev brez dokaza je temeljna značilnost Zahodne znanosti.:wink:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:Seveda ne, le zakaj bi "čutil" probleme, če jih nimam?
Vidim.
Seveda jih imaš, sicer ne bi jokcal adminom. Slika
Če človek prijavi adminom nesramen, žaljiv post to pomeni, da jokca in da ima probleme na forumu?

Lahko končno preberem tvojo refleksijo na temo etika?
Tudi na tvoje literarne interpretacije se požvižgam. Slika
Požvižgač pa si, ga ni takega na tej strani Alp.
Pa ne, da te spet daje amnezija in si to prvič slišal? Slika
Slišal že, tudi od amrita sem marsikaj slišal, pa ... kaj naj bi s slišanim počel?
Saj zgolj ti dojemaš filharmonične požvižge in simfonije. Slika
Ne, nikar si ne izmišljuj, če bi rekel da dojemam glasbo Pink Floydov bi ti rekel, res je, ampak filharmonija mi je žal, resnično žal, še vedno zelo tuja. Ta je na tvojem nivoju, ne, moram biti natančen, ti si na njenem nivoju.
Ah, ne, po kvazifilozofsko ne bom nikoli razmišljal. Slika
Kdo pa terja kaj takega od tebe? Kdo je tako nesramen? Sam si zgolj želim, da sploh začneš razmišljati (poleg tega, da znaš računati). Zgolj to, začni razmišljati ...
In kolikšna je verjetnost obstoja na tej osnovi? Slika
Velika.
Le zakaj bi, če pa je tako zabavno? Slika
Sebičnež. Privošči kaj zabave tudi drugim.
Le zakaj bi moral citirati? Saj je jasno, da ni moja in kdo se je nekoč na ta način posmehoval kvazifilozofom.


:) Iskreno ni kaj. To imaš povsem prav, le kdo bi pomislil, da bi lahko ti tisto sestavil. Ne morem verjeti, pa saj ne ve kaj piše ...

Veš, sicer škoda da se fant več ne oglaša, amapk msilim, da je tudi njemu jasno, da je bil tisto en tak, "kao duhovit" izstop iz debate. Ampak, kaj bi tebi to govoril, saj tako ne razumeš.
No, če bi kvazifilozof dojel, da gre za metaforo, se ne bi smešil s takšnimi abotnimi komentarji. Slika
Metaforo? Oprosti, sem čisto pozabil, da znaš svojo refleksijo začiniti celo s poezijo in metaforami.
Ne, ne, da po kvazifilozofsko dojemaš, se kaže skozi tvoje komentarje. Slika
Ja za božjo voljo, daj ti meni povej, kako veš, da ne dojemam, če me ne razumeš. Čudo od detata, ti povem.
To je bilo zgolj retorično vprašanje, kvazifilozof. Slika
Pa ti ne samo, da si prej vse našteto, ne mislim lažnivec, plagiator, "iznajdljivi gospod", ti si tudi filozof. Čakaj potem nisi Danijel Šmid Danny , ti si dr. Phil McGraw krajše Dr. Phil.
Seveda, in če bi bile slike omejene, bi uporabljal npr. "LOL" ali kaj podobnega, kajti kvazifilozofski nakladači si zaslužijo obilo posmeha. Slika
Bravo, to je etika, namreč, če bi bila "tajkunska paljevina" omenjena, bi Kordež ... tudi "palili" na kakšen drug način ... kajti bebesat narod si zasluži "paljevino". (te ma, da rečeš kaj o "slamnatem možu" pa dobro veš, da ne gre :mrgreen: )
A spet skušaš dokazati sprego med znanostjo, politiko in kapitalom? Slika
Hudiča, kaj pa ima biopolitika (biooblast) z omenjenimi? Od kje ti to? Si nekje slišal, pa malo blebečeš?

Čeprav lahko tudi tu najdemo povezave, seveda ne v zgornjem smislu (biopolitika). Npr. "Primer Šrot": Kapitalist si želi profit (kapital) zgolj zase, to mu omogoči politik (politika), ki si hoče medije zgolj zase, zadevo speljeta na pravno-ekonomski (znanost) način. Prosto, ko pasulj.
Sem ti že rekel, da me kvazifilozofske razširitve ne zanimajo. Slika
Pa ti sploh veš o čemu govoriš?

Kakšne razširitve v zvezi z etiko? Vparšanje je preprosto, kaj si ti misliš o etiki, v nekaj postih, naštetih primerov? Kaj naj se tu razširja, saj boš ti podajal odgovor in ne nekdo drug.

Lahko pa rečeš tudi, da se ti niti ne bliska kaj pomeni pojem etika. Nič za to, bi bil med, no, ne bom o procentih ...

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a derik »

vojko napisal/-a:To, da si ugotovil. da "ne verjamem na besedo", je zame eden večjih komplimentov, ki sem jih dobil... :lol: Mimogrede, takšna drža je temelj vsake resne znanosti in krasi vse zanstvenike in materialistične skeptike...
Me veseli. A na koncu moraš itak nekomu verjeti na besedo, ker se ne da vsega osebno preverjati. "Ljudi se vežu za riječi a volovi za rogove".

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:To, da si ugotovil. da "ne verjamem na besedo", je zame eden večjih komplimentov, ki sem jih dobil... :lol:
:shock:
Zdi se mi, da v dokaze tudi ne verjameš, Vojko !
vojko napisal/-a: "Sprejemanje brez dokaza je temeljna značilnost Zahodne religije, zavrnitev brez dokaza je temeljna značilnost Zahodne znanosti.
Hm. Le kaj bi na to odvrnil Kurt ? :?
Zadnjič spremenil bargo, dne 3.1.2013 20:44, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:Da ničesar ne čutiš? Hm ... OK, tudi to je možno.
Vidim.
Seveda ne, le zakaj bi "čutil" probleme, če jih nimam (drugič)? Slika
shrink napisal/-a:Seveda jih imaš, sicer ne bi jokcal adminom. Slika
Če človek prijavi adminom nesramen, žaljiv post to pomeni, da jokca in da ima probleme na forumu?
Seveda jih ima, še posebej, ker se le njemu zdijo posti "žaljivi, nesramni", na svoje poste, ki bi se marsikomu lahko zdeli "žaljivi, nesramni", pa kar pozabi. Slika
Lahko končno preberem tvojo refleksijo na temo etika?
Kvazifilozofske razširitve me ne zanimajo (n-tič). Slika
shrink napisal/-a:Tudi na tvoje literarne interpretacije se požvižgam. Slika
Požvižgač pa si, ga ni takega na tej strani Alp.
Ah, ne žvižganje slišijo le posvečeni. Slika
shrink napisal/-a:Pa ne, da te spet daje amnezija in si to prvič slišal? Slika
Slišal že, tudi od amrita sem marsikaj slišal, pa ... kaj naj bi s slišanim počel?
Aha, razumem: spet vagonska logika na delu. Slika
shrink napisal/-a:Saj zgolj ti dojemaš filharmonične požvižge in simfonije. Slika
Ne, nikar si ne izmišljuj, če bi rekel da dojemam glasbo Pink Floydov bi ti rekel, res je, ampak filharmonija mi je žal, resnično žal, še vedno zelo tuja. Ta je na tvojem nivoju, ne, moram biti natančen, ti si na njenem nivoju.
Nič si ne izmišljujem, kvazifilozof: nisem jaz tisti, ki vidi/sliši filharmonijo. Slika
shrink napisal/-a:Ah, ne, po kvazifilozofsko ne bom nikoli razmišljal. Slika
Kdo pa terja kaj takega od tebe? Kdo je tako nesramen? Sam si zgolj želim, da sploh začneš razmišljati (poleg tega, da znaš računati). Zgolj to, začni razmišljati ...
Ah, saj je še slepcu jasno, da bi kvazifilozof rad, da se po kvazifilozofsko razmišlja in po kvazifilozofsko dojema njegova nakladanja. Slika
shrink napisal/-a:In kolikšna je verjetnost obstoja na tej osnovi? Slika
Velika.
Kar podaj izračun. Slika
shrink napisal/-a:Le zakaj bi, če pa je tako zabavno? Slika
Sebičnež. Privošči kaj zabave tudi drugim.
Zakaj pa bi? Tebi očitno ni zabavno. Slika
shrink napisal/-a:Le zakaj bi moral citirati? Saj je jasno, da ni moja in kdo se je nekoč na ta način posmehoval kvazifilozofom.


:) Iskreno ni kaj. To imaš povsem prav, le kdo bi pomislil, da bi lahko ti tisto sestavil.
Nobene dodatne iskrenosti ni, kvazifilozof: ta citat sem že večkrat navedel in nikoli nisem citiral avtorja, ker seveda ni bilo potrebe, kajti večina na tem forumu ne boleha za amnezijo. Slika
Ne morem verjeti, pa saj ne ve kaj piše ...
Pa še kako dobro vem, pa tudi kvazifilozof bi moral, če le bi bolehal za amnezijo:

viewtopic.php?p=58962#p58962 Slika
Veš, sicer škoda da se fant več ne oglaša, amapk msilim, da je tudi njemu jasno, da je bil tisto en tak, "kao duhovit" izstop iz debate.
Aha, kvazifilozof meni, da je njemu jasno, da je bil duhovit. Slika
Ampak, kaj bi tebi to govoril, saj tako ne razumeš.
Seveda ne, kot tudi mriz ne. Slika
shrink napisal/-a:No, če bi kvazifilozof dojel, da gre za metaforo, se ne bi smešil s takšnimi abotnimi komentarji. Slika
Metaforo? Oprosti, sem čisto pozabil, da znaš svojo refleksijo začiniti celo s poezijo in metaforami.
Seveda, zgolj kvazifilozof s svojo vagonsko logiko bere čisto vse dobesedno. Slika
shrink napisal/-a:Ne, ne, da po kvazifilozofsko dojemaš, se kaže skozi tvoje komentarje. Slika
Ja za božjo voljo, daj ti meni povej, kako veš, da ne dojemam, če me ne razumeš. Čudo od detata, ti povem.
Hah, kar verjemi, da moje besede napačno (pač po kvazifilozofsko) dojemaš. Slika
shrink napisal/-a:To je bilo zgolj retorično vprašanje, kvazifilozof. Slika
Pa ti ne samo, da si prej vse našteto, ne mislim lažnivec, plagiator, "iznajdljivi gospod", ti si tudi filozof. Čakaj potem nisi Danijel Šmid Danny , ti si dr. Phil McGraw krajše Dr. Phil.
Za oznake s strani kvazifilozofskega nakladača mi "dol visi", je pa zanimivo, da se tak osebek jokca adminom, ker so bojda drugi do njega "nesramni, žaljivi". Slika Slika Slika Slika Slika
shrink napisal/-a:Seveda, in če bi bile slike omejene, bi uporabljal npr. "LOL" ali kaj podobnega, kajti kvazifilozofski nakladači si zaslužijo obilo posmeha. Slika
Bravo, to je etika, namreč, če bi bila "tajkunska paljevina" omenjena, bi Kordež ... tudi "palili" na kakšen drug način ... kajti bebesat narod si zasluži "paljevino". (te ma, da rečeš kaj o "slamnatem možu" pa dobro veš, da ne gre :mrgreen: )
Ne, ne, kvazifilozof, to je šiba, ki si jo kvazifilozofi povsem zaslužijo. Slika
shrink napisal/-a:A spet skušaš dokazati sprego med znanostjo, politiko in kapitalom? Slika
Hudiča, kaj pa ima biopolitika (biooblast) z omenjenimi? Od kje ti to? Si nekje slišal, pa malo blebečeš?
Seveda ima, kvazifilozof: ti vse rad v končni fazi po kvazifilozofsko razširiš na gornje - to sem nekoč poimenoval "reductio ad problem(čk)ium". Slika
Čeprav lahko tudi tu najdemo povezave, seveda ne v zgornjem smislu (biopolitika). Npr. "Primer Šrot": Kapitalist si želi profit (kapital) zgolj zase, to mu omogoči politik (politika), ki si hoče medije zgolj zase, zadevo speljeta na pravno-ekonomski (znanost) način. Prosto, ko pasulj.
Pravkar dokaz za gornje. Slika
shrink napisal/-a:Sem ti že rekel, da me kvazifilozofske razširitve ne zanimajo. Slika
Pa ti sploh veš o čemu govoriš?
Vem, vem, samo kaj ko kvazifilozofa daje selektivna retrogradna amnezija. Slika
Kakšne razširitve v zvezi z etiko? Vparšanje je preprosto, kaj si ti misliš o etiki, v nekaj postih, naštetih primerov? Kaj naj se tu razširja, saj boš ti podajal odgovor in ne nekdo drug.
Kvazifilozofske razširitve me ne zanimajo (n-tič). Slika
Lahko pa rečeš tudi, da se ti niti ne bliska kaj pomeni pojem etika. Nič za to, bi bil med, no, ne bom o procentih ...
Za kvazifilozofske pozive mi je malo mar (n-tič). Slika

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

Kaj, pri krščenem Matičku, pomenijo besede:kvazifilozofa, kvazifilozofske, kvazifilozofsko.

:?:

Wiki:
Filozofíja (grško φιλοσοφία: filosofía) je humanistična veda. Za razliko od posamičnih znanosti se ne ukvarja s posameznim izsekom stvarnosti ali z njenim posebnim vidikom, temveč tematizira človeško izkustvo kot celoto (univerzalna znanost).

Wiki:
Filozof (φιλόσοφος) je oseba, ki se s filozofijo ukvarja. Med drugim preučuje vprašanja o naravi realnosti, kar pomeni, da se opiramo zgolj na lastno razumevanje in ne na religijo ali na mišljenje drugih ljudi.

SSKJ: kvázi... predpona v sestavljenkah (a) nanašajoč se na lažen: kvazikultura, kvazistrokovnjak

Bil bil vesel, če to kdo pojasni. :?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

derik napisal/-a:
vojko napisal/-a:To, da si ugotovil. da "ne verjamem na besedo", je zame eden večjih komplimentov, ki sem jih dobil... :lol: Mimogrede, takšna drža je temelj vsake resne znanosti in krasi vse zanstvenike in materialistične skeptike...
Me veseli. A na koncu moraš itak nekomu verjeti na besedo, ker se ne da vsega osebno preverjati. "Ljudi se vežu za riječi a volovi za rogove".
To že, dekletom, na primer; pa ne zdravilcem... :lol: :lol:
Zadnjič spremenil vojko, dne 3.1.2013 21:55, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:

vojko je napisal/-a:
To, da si ugotovil. da "ne verjamem na besedo", je zame eden večjih komplimentov, ki sem jih dobil...

Zdi se mi, da v dokaze tudi ne verjameš, Vojko !
O, ja, verjamem, vedno bolj! Od kod ti pa ta groteskna ideja? :lol:


vojko je napisal/-a:
"Sprejemanje brez dokaza je temeljna značilnost Zahodne religije, zavrnitev brez dokaza je temeljna značilnost Zahodne znanosti.

Hm. Le kaj bi na to odvrnil Kurt ?
S širokim nasmehom in s prav tako široko kretnjo bi se pod to znamenito misel Garyja Zukava z značilno ostro nemško pisavo podpisal:

"K. Gödel"
:lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a shrink »

bargo napisal/-a:Kaj, pri krščenem Matičku, pomenijo besede:kvazifilozofa, kvazifilozofske, kvazifilozofsko.

:?:

Wiki:
Filozofíja (grško φιλοσοφία: filosofía) je humanistična veda. Za razliko od posamičnih znanosti se ne ukvarja s posameznim izsekom stvarnosti ali z njenim posebnim vidikom, temveč tematizira človeško izkustvo kot celoto (univerzalna znanost).

Wiki:
Filozof (φιλόσοφος) je oseba, ki se s filozofijo ukvarja. Med drugim preučuje vprašanja o naravi realnosti, kar pomeni, da se opiramo zgolj na lastno razumevanje in ne na religijo ali na mišljenje drugih ljudi.

SSKJ: kvázi... predpona v sestavljenkah (a) nanašajoč se na lažen: kvazikultura, kvazistrokovnjak

Bil bil vesel, če to kdo pojasni. :?
Pobrskaj po forumu: boš našel razlago. :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:Seveda ne, le zakaj bi "čutil" probleme, če jih nimam (drugič)? Slika
Saj sem rekel, vidim.

Vse ostalo je itak čista bedstoča, tako da sem zgolj preletel in me debata s tabo več ne zabava. Zdaj je postala že čisti dolgčas.

Moram pa opozoriti na nekaj, kar me je skoraj vrglo s stola:
Le zakaj bi moral citirati? Saj je jasno, da ni moja in kdo se je nekoč na ta način posmehoval kvazifilozofom.
Na to sem odgovoril:" :) Iskreno ni kaj. To imaš povsem prav, le kdo bi pomislil, da bi lahko ti tisto sestavil". Prevod: vsakomur je jasno, da ti nisi sposoben sestaviti tistega.

Tvoj odgovor:
Nobene dodatne iskrenosti ni, kvazifilozof: ta citat sem že večkrat navedel in nikoli nisem citiral avtorja, ker seveda ni bilo potrebe, kajti večina na tem forumu ne boleha za amnezijo.
Iz česar sledi, da se tebi sploh ne bliska, da sam iz sebe delaš bebčka.

Zgornji svoj stavek sem zaključič z besedami: "Ne morem verjeti, pa saj ne ve kaj piše ..." Prevod: pa on se sploh ne zaveda, da sam iz sebe dela bebota.

Tvoj odgovor:
Pa še kako dobro vem, pa tudi kvazifilozof bi moral, če le bi bolehal za amnezijo:
in link:
V katerem odgovorim:

"Shrink, pa ti dejansko nimaš pojma o pojmu o čemu je govora. V tem primeru si ti dejansko jo-jo, ki se gunca v lastni temi.

Ampak, vendarle si upošteval moj predlog in si mriza "uporabil" za pomoč. Težave je le v tem, da niti tega, kar je on napisal (čeprav mislim, da niti mriz ne ve najbolje kaj je napisal v tem primeru) ne razumeš, nimaš pojma o čemu je tam govora oziroma lahko poveš čemu se, kot kakšen bebček, sploh smejiš?

Vem, ne boš mi povedal čemu se smejiš, pa ne zato, ker ti tega ne bi želel storiti, ampak zato, ker nimaš blage veze zakaj to počneš.

Seveda, pa dopuščam možnost, da si želiš debate o idealističnem monizmu , "korelacionizmu", strukturalizmu, poststrukturalizmu, dekonstrukciji. Predlagam, da ti, kot poznavalec, začneš to debato. Aja, sem pozabil, filozofija te ne zanima. Pa kaj za vraga se potem vtikaš v njo? Aja, sem skoraj pozabil, ti lahko in boš odgovarjal na (kvazi)filozofsko nakladanje. Ampak zopet, kako veš da je nekaj nakladanje, če o temu nimaš pojma? Aja, sem skoraj pozabil, ti ne rabiš imeti o stvareh pojma, da bi vedel, ali so pravilne ali napačne. Ti enostavno veš. Ti si čudo od deteta!"

A je sploh potrebno še kaj dodati?

P.S.

Jaz pa ga sprašujem o njegovi refleksiji glede etike. :?

Odgovori