Medzvezdna potovanja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a: Priimek?
------
Takoj, ko dostaviš Max-a.
------
Vojko je že pred časom izjavil, da je tekst prevedel. Nisi zadovoljen?
------
Seveda sem, naredil je domačo nalogo,
------
Zakaj potem moleduješ za dodaten prevod?
Kdo bi to vedel, ko že zaznavaš moledovanje, mogoče veš ti? Očitno je, da so ti moje prošnje všeč, torej, kmalu bo spet sobota, pride nedelja in bova spet lahko videla kako in kaj. Samo za božjo voljo, ne opusti treninga nemščine, mislim, da imaš talent. :wink:

Rock napisal/-a: celo vkopal se je, nadel si je čelado
-----
In po lastnih besedah pripravil topove. - Če bi kdo prevedel drugače - kdo ve, če ne bi poslal tudi likvidatorske trojke.
Opa.
Rock napisal/-a: skratka, veliko truda je bilo vloženega, čeprav je vedel, da ne bo nič s tvojo pripravo na bitko
------
Ravnal je proti svojemu vedenju? Povsem podobno njemu.
Če tako ocenjuješ.
Rock napisal/-a: recimo, o "višjem dobrem".
------
O čem pa govoriš? Še enkrat, ali nisi deklarirani ateist?
Če bi manj ocenjeval in več poslušal, bi že vedel kako in kaj, tako pa ...
Rock napisal/-a: Vložil je in še nekaj zaslužil na tvoj račun z mojim denarjem.
------
Očitno slabo špekuliraš.
Ne, sem precenil tebe in tvoje zaveze, kar me lahko drago stane.
Rock napisal/-a: Ha, vidiš, Vojko še zmeraj deluje po Titovem nauku, maršalovem nauku: "Živimo tako, kot da bo 1000 let mir in pripravljamo se, kot da bo jutri vojna."
------
Ne vidim razloga za oborožen spopad pri mnenjskih razlikah. Ne promovirajta revolucije.
E, moj Rock. Vse je dobro, tudi revolucije. Kako je že z kerubi, ki branijo drevo?
Rock napisal/-a: Po drugi strani, pa je Vojko itak zmeraj pripravljen nate, veš, njemu se je treniranje obrestovalo. 8)
------
Misliš na tisti stavek? Pusti ga, da živi v utvari o svojih namišljenih sposobnostih.
Ne vem, če gre samo za en stavek, gre že skoraj za celo knjigo.
Črvina
Vojko: No, jaz sem z vama zadovoljen samo občasno...

To so bili časi, ko je partija določala cilje, danes cilji določajo partijo.
Ich geh einen Schritt nach vorne
Ich geh jetzt nicht zurück
@Vojko: No, jaz sem z vama zadovoljen samo občasno...

To so bili časi, ko je partija določala cilje, danes cilji določajo partijo.

Ich geh einen Schritt nach vorne
Ich geh jetzt nicht zurück
Tudi to ne drži povsem; danes določa cilje 90 tipov, ki nimajo ne vizionarske perspektive, ne intelektualnih sposobnosti, ne volje in elana za 'spremembo vsega obstoječega' (Mohrov domislek!) in med katerimi je - statistično gledano - v povprečju dosti več lopovov kot v ostali populaciji. Njihova edina vizija je obdržati se na oblasti in si napolniti žepe, nas pa žejne prepeljati preko vode ... :lol:

A kot je ugotovil modro že Mohr: vsak mož ima takšno ženo, kot si jo zasluži in vsak narod ima takšne voditelje, kot si jih zasluži ... 8)

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a osf »

vojko napisal/-a: ..., verjemite raje tejle stari kitajski modrosti: zaljubljena ženska, ki čaka svojega princa na konju v gluhi noči, mora zelo paziti, da na zamenja bitja svojega srca s topotom kopit…

Pričakujem živahno debato, saj je tema po moje provokativna in zanimiva!
vojko napisal/-a: ...ustvariti in držati odprto črvino z eksotično materijo, ki ima negativno maso/energijo dovolj veliko in dovolj dolgo, da skoznjo potuje medzvezdna ladja. Ali pa nekaj podobnega (ali pa še bolj fantastičnega!) . Zanjo so meja resnično samo naravni zakoni...ali so res?

Res je debata živahna, spodobi se in pravična je.
Vojko je omenil način potovanja ki vzbuja mistično varianto:

Iz še nerazumljivih razlogov bi se elementarna/atomska bitja iz trenutka v trenutek umikala pred 'ladjo' in ustvarjala vakum in bi 'nlp' potoval brez trenja.
Predno nadaljujem naredim primer:
Če bi zemljo in luno povezali s prazno cevjo ( popolni vakum), koliko časa bi rabil predmet da bi prišel (skozi cev) na luno?

Tak primer ne bi veljal za komunikacijo, iz enega vidika celo vesolje je že polno naravnih kablov....

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Roman »

vojko napisal/-a:A kot je ugotovil modro že Mohr: vsak mož ima takšno ženo, kot si jo zasluži in vsak narod ima takšne voditelje, kot si jih zasluži ... 8)
No, tale me pa vedno pogreje, se že vnaprej opravičujem. Bedak ni kriv, da je bedak, zato si tudi ne zasluži težav, ki ga iz tega naslova doletijo v življenju.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a bargo »

osf napisal/-a:
vojko napisal/-a: ..., verjemite raje tejle stari kitajski modrosti: zaljubljena ženska, ki čaka svojega princa na konju v gluhi noči, mora zelo paziti, da na zamenja bitja svojega srca s topotom kopit…

Pričakujem živahno debato, saj je tema po moje provokativna in zanimiva!
vojko napisal/-a: ...ustvariti in držati odprto črvino z eksotično materijo, ki ima negativno maso/energijo dovolj veliko in dovolj dolgo, da skoznjo potuje medzvezdna ladja. Ali pa nekaj podobnega (ali pa še bolj fantastičnega!) . Zanjo so meja resnično samo naravni zakoni...ali so res?

Res je debata živahna, spodobi se in pravična je.
Vojko je omenil način potovanja ki vzbuja mistično varianto:

Iz še nerazumljivih razlogov bi se elementarna/atomska bitja iz trenutka v trenutek umikala pred 'ladjo' in ustvarjala vakum in bi 'nlp' potoval brez trenja.
Predno nadaljujem naredim primer:
Če bi zemljo in luno povezali s prazno cevjo ( popolni vakum), koliko časa bi rabil predmet da bi prišel (skozi cev) na luno?

Tak primer ne bi veljal za komunikacijo, iz enega vidika celo vesolje je že polno naravnih kablov....
hm.

Ribice letijo čez nebo, mreža jih ujame, pajek jo splete in dežne kaplje se ujamejo vanjo. 8) Žleža izloči železo in kapljica krvi pade na knjigo. Rdeče je belo postalo informacija je ohranjena. PARKER je zakon. 8)

Life of Pi: Flying Fish
Na. Tale je tvoja! NEEE! Tale je moja! 8)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Roman napisal/-a:
vojko napisal/-a:A kot je ugotovil modro že Mohr: vsak mož ima takšno ženo, kot si jo zasluži in vsak narod ima takšne voditelje, kot si jih zasluži ... 8)
No, tale me pa vedno pogreje, se že vnaprej opravičujem. Bedak ni kriv, da je bedak, zato si tudi ne zasluži težav, ki ga iz tega naslova doletijo v življenju.
Kdo pa je kriv?! :D

Kdo je prisilil moža, da se je spečal s svojo (bodočo) ženo-Ksantipo?

Kdo nas je v demokraciji in svobodnih parlamentarnih volitvah prisilil, da vsakič znova izvolimo v parlament tepce, goljufe, kradljivce, ponarejevalce, egoiste, čvekače, plagiatorje in sploh ljudi dvomljivih moralno-etičnih vrednot? Saj volilno telo ne sestavljajo sami bedaki, ampak se distribucija inteligence in zdrave pameti ravna po znani Gaussovi krivulji.

Že večkrat sem uporabil tole metaforo: vzemi 100.000 naključno izbranih gledalcev na Maracani in jih grupiraj po 90 (toliko je naših poslancev). Grem stavit kolikor hočeš, da v nobeni tako naključno izbrani skupini ne boš našel toliko deviantnih tipov kot v vsakokratni sestavi našega parlamenta!

Ali pa vzemi primer našega bivšega mariborskega župana! To je človek, ki ni zmožen povedati v pravilni slovenščini pet stavkov. To je človek, ki ima nad glavo več kot deset ovadb za različna kazniva dejanja in bo slej ko prej pravnomočno obsojen. To je megaloman, ki je zahteval za organizacijo Univerziade več sto milijonov evrov. In končno: to je človek, ki so ga Mariborčani izvolili še drugič za župana! In sploh se ne bi čudil, da bo izvoljen še enkrat, čeprav se to sliši kot slaba šala.

Kdo nam je kriv?! :D

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

osf napisal/-a: Če bi zemljo in luno povezali s prazno cevjo ( popolni vakum), koliko časa bi rabil predmet da bi prišel (skozi cev) na luno?
Koliko?
Tak primer ne bi veljal za komunikacijo, iz enega vidika celo vesolje je že polno naravnih kablov....
Gotovo je misel zelo hitra: pomislim na Zemljo, Luno, Sonce, ...

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
vojko napisal/-a:A kot je ugotovil modro že Mohr: vsak mož ima takšno ženo, kot si jo zasluži in vsak narod ima takšne voditelje, kot si jih zasluži ... 8)
No, tale me pa vedno pogreje, se že vnaprej opravičujem. Bedak ni kriv, da je bedak,
Pač, je 'kriv', tako jaz mislim.

Torej, obetavna debata o novi temi - kaj če bi kdo ustvaril, v skladu z dobrimi novimi pravili, novo temo?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Roman »

vojko napisal/-a:Kdo pa je kriv?! :D
Zakaj pa bi moral biti kdo kriv? Sicer pa: dednost, okolje, lastna dejavnost (kvečjemu pri slednji bi lahko iskali kako krivdo, pa še tu ne, ker ne obstaja svoboda, kajne).
Kdo je prisilil moža, da se je spečal s svojo (bodočo) ženo-Ksantipo?
Kako je mogoče, da je na svetu toliko krasnih punc in toliko nemogočih žena? Ksantipa najbrž ni bila taka od vsega začetka. Ali pač?
Kdo nas je v demokraciji in svobodnih parlamentarnih volitvah prisilil, da vsakič znova izvolimo v parlament tepce, goljufe, kradljivce, ponarejevalce, egoiste, čvekače, plagiatorje in sploh ljudi dvomljivih moralno-etičnih vrednot?
Barabe imajo pač boljši marketing, boljše odvetnike in več denarja.
Saj volilno telo ne sestavljajo sami bedaki ...
Ne bi bil prepričan o tem.
... ampak se distribucija inteligence in zdrave pameti ravna po znani Gaussovi krivulji.
Je morda izid zdrave pameti to, da je vsak kandidat dober, da se le nič ne spremeni? Še največ pomena vidim v Zmagovih besedah, kako lahko Slovenca za jajca vlečeš z nago ritjo po črepinjah, pa se ne bo uprl. Ne vem, zakaj je tako.
Rock napisal/-a:Pač, je 'kriv', tako jaz mislim.
Česa je kriv in zakaj?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

Rock napisal/-a:
Roman napisal/-a:
vojko napisal/-a:A kot je ugotovil modro že Mohr: vsak mož ima takšno ženo, kot si jo zasluži in vsak narod ima takšne voditelje, kot si jih zasluži ... 8)
No, tale me pa vedno pogreje, se že vnaprej opravičujem. Bedak ni kriv, da je bedak,
Pač, je 'kriv', tako jaz mislim.
Torej, obetavna debata o novi temi - kaj če bi kdo ustvaril, v skladu z dobrimi novimi pravili, novo temo?
Sedaj, dodatek:
- recimo, morda je treba še počakati na kreiranje nove teme
- ampak, če tega ne bo, in ne bo tovrstne diskusije - je treba vsekakor absolutno rigorozno v celoti spoštovati 'nova pravila': pokazala se bo prava vrednost tega foruma: šolski kotiček je pač odličen; za resno diskusijo o 'mejnih temah' - za kar forum tudi potrebujemo - pa (v Sloveniji) v resnici ni zanimanja (razlogi niso pomembni): dejstvo bo treba sprejeti (in ga upoštevati).
(BTW, domnevam: iz istega razloga - mladi, in manj mladi - najbolj sposobni odhajajo v tujino.)
Skrajni čas, da je prišlo do novih pravil.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

Torej, pravkar sem odposlal post - čeprav sem videl, da je Roman odgovoril.
Moj post torej vsaj delno ne drži.
(A moj način razmišljanja je lahko javen).

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
vojko napisal/-a:... ampak se distribucija inteligence in zdrave pameti ravna po znani Gaussovi krivulji.
Je morda izid zdrave pameti to, da je vsak kandidat dober, da se le nič ne spremeni? Še največ pomena vidim v Zmagovih besedah, kako lahko Slovenca za jajca vlečeš z nago ritjo po črepinjah, pa se ne bo uprl.
Misliš na plemenitaša?
Ne vem, zakaj je tako.
Jaz imam razlago.
Rock napisal/-a:Pač, je 'kriv', tako jaz mislim.
------------------
Česa je kriv in zakaj?
Nezrelosti; slaba vzgoja je vzrok, da se otrok kasneje ne izobrazi sam do pravega znanja.

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a osf »

Rock napisal/-a:
osf napisal/-a: Če bi zemljo in luno povezali s prazno cevjo ( popolni vakum), koliko časa bi rabil predmet da bi prišel (skozi cev) na luno?
Koliko?
Tak primer ne bi veljal za komunikacijo, iz enega vidika celo vesolje je že polno naravnih kablov....
Gotovo je misel zelo hitra: pomislim na Zemljo, Luno, Sonce, ...
Sem postavil vprašanje, nimam pa odgovora koliko časa bi rabil predmet..

Zadosti da najdemo kable in bo komunikacija takojšnja, neglede na razdaljo. Se ti je kdaj zgodilo, da si ulovil padajoč predmet, še preden si utegnil razumet kaj se dogaja? - oko vidi in naš premik je nerazumljivo hiter
bargo napisal/-a:
osf napisal/-a:
vojko napisal/-a: ..., verjemite raje tejle stari kitajski modrosti: zaljubljena ženska, ki čaka svojega princa na konju v gluhi noči, mora zelo paziti, da na zamenja bitja svojega srca s topotom kopit…

Pričakujem živahno debato, saj je tema po moje provokativna in zanimiva!
vojko napisal/-a: ...ustvariti in držati odprto črvino z eksotično materijo, ki ima negativno maso/energijo dovolj veliko in dovolj dolgo, da skoznjo potuje medzvezdna ladja. Ali pa nekaj podobnega (ali pa še bolj fantastičnega!) . Zanjo so meja resnično samo naravni zakoni...ali so res?

Res je debata živahna, spodobi se in pravična je.
Vojko je omenil način potovanja ki vzbuja mistično varianto:

Iz še nerazumljivih razlogov bi se elementarna/atomska bitja iz trenutka v trenutek umikala pred 'ladjo' in ustvarjala vakum in bi 'nlp' potoval brez trenja.
Predno nadaljujem naredim primer:
Če bi zemljo in luno povezali s prazno cevjo ( popolni vakum), koliko časa bi rabil predmet da bi prišel (skozi cev) na luno?

Tak primer ne bi veljal za komunikacijo, iz enega vidika celo vesolje je že polno naravnih kablov....
hm.

Ribice letijo čez nebo, mreža jih ujame, pajek jo splete in dežne kaplje se ujamejo vanjo. 8) Žleža izloči železo in kapljica krvi pade na knjigo. Rdeče je belo postalo informacija je ohranjena. PARKER je zakon. 8)

[url=https://www.youtube.com/watch?v=cxa72YvTobY[/url]
Na. Tale je tvoja! NEEE! Tale je moja! 8)

Po mreži pa znova v flipper.
Kaj te perpetuum varianta ima tudi izhod? Špranjo?


P.s. si opazil razliko?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Roman »

Rock napisal/-a:Misliš na plemenitaša?
Ja.
Ne vem, zakaj je tako.
Jaz imam razlago.
To me spominja na tisti vic (saj se ga v resnici ne spominjam več, a poanta bo menda jasna): - Imate uro? - Imam. - Veste, koliko je ura? - Vem. - Mi lahko poveste, koliko je ura? - Lahko.
Nezrelosti; slaba vzgoja je vzrok, da se otrok kasneje ne izobrazi sam do pravega znanja.
Se strinjam, a vendar, od kod slaba vzgoja? Kakor, da je otrok sam kriv, da je slabo vzgojen?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

osf napisal/-a: Se ti je kdaj zgodilo, da si ulovil padajoč predmet, še preden si utegnil razumet kaj se dogaja?
Seveda: reakcija prek razumske kontrole bi bila mnogo prepočasna. In refleks je mogoče s treningom tudi izpopolniti.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
Rock napisal/-a:Misliš na plemenitaša?
Ja.
Ne vem, zakaj je tako.
Jaz imam razlago.
To me spominja na tisti vic (saj se ga v resnici ne spominjam več, a poanta bo menda jasna): - Imate uro? - Imam. - Veste, koliko je ura? - Vem. - Mi lahko poveste, koliko je ura? - Lahko.
Sam si kriv, malo sodeluješ, premalo te poznam.

Slovenci (nepismeni, kmečki živelj) smo 1.000 let živeli pod germansko nadoblastjo (ni bila žametna, a je bila resna in ne zelo krivična). In Slovenci smo do izpred 2. sv. v. dosegli, upoštevajoč izhodišče, zelo veliko!
A nato se je zgodil Viktring (slovensko: Vetrinj); in še prej Dolomitska izjava; in še prej uboji neoboroženih civilistov (mnogo hujši teror od okupatorja). - Slovenski narod je bil obglavljen: vojski brez vodstva (generala) se slabo piše.
Nezrelosti; slaba vzgoja je vzrok, da se otrok kasneje ne izobrazi sam do pravega znanja.
---------------
Se strinjam, a vendar, od kod slaba vzgoja? Kakor, da je otrok sam kriv, da je slabo vzgojen?
Starši so seveda 'krivi'. In ko otrok odraste, je sam odgovoren zase.
(V tem kontekstu se - delno - strinjam s tabo: otrok je determiniran z vzgojo/nevzgojo staršev. - Oblast ve: Kar se Janezek nauči, to Janez zna. Zato recimo Hitlerjugend, Titova omladina, ali še prej Katoliška akcija.)

Odgovori