Medzvezdna potovanja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a: Drugače pa se mi zdi zanimiva nameravana evropska direktiva, da bodo v bodoče pri dokapitalizacijah državnih bank z davkoplačevalskim denarjem morali svoj delež prispevati tisti komitenti, ki imajo depozite nad 100000 EUR. Glede na to, da imam svoj denar naložen v banki, ki ni državna, me pač ne bi smelo skrbeti, če bi npr. zadel Euro Jackpot. No, razen če banka ne bi bankrotirala ali pa bi bila podržavljena. 8)
Tošo Asinus Šrink - vloži denar v Lukčeve in TimeEinsteinove izume. Vidiš, da Lukec uporabi material vreden 2€,3€, proda pa napravo za 1000€. Dodana vrednost diplomiranega inženerja - ni kaj. TimeEinstein bo pa kar na osnovi tvojega energijskega zakona -
shrink napisal/-a:
kozmološka konstanta = temna energija = energija vakuuma
- izdelal motorček, ki teče na energijo, ki je konstanta - perpetuum mobile II stopnje. Sicer upaj, da ta tvoj zakon - kozmološka konstanta = temna energija = energija vakuuma - ne velja, ker bi denar izgubil vso vrednost in s tem tudi ves tvoj trud, da si vse to bogastvo nagrabil. Ga mora biti kar veliko - denar kvari človeka in to je v tvojem primeru hudo resnična izjava.



:shock:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

vojko napisal/-a:Dolgoročni cilj mora biti družba, kjer se bo standard meril ne z BDPper capita, ampak po prostem času, ki ga bodo imeli državljani na razpolago. Ne več produktivnost, ekonomičnost ali ali profitabilnost – ampak količina prostega časa, ki naj bi ljudem omogočil "razvoj človeške moči, ki je samemu sebi namen."(Marx)
Vojkosrav Kumrovaški - kot bivši predavatl na kumrovaški sorboni si imel od njenega propada do danes kar precej časa. Zelo dober standard. Je pa pohvalno, da si razvil svojo moč kvakanja v taki meri, da sedaj regaš izbranemu krogu foruma volno 2 2 - KVAKADABRI.
Glavni troblač - asinus Šrink in prva regla - Vojkosrav Kumrovaški

Slika

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

smolejleo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Dolgoročni cilj mora biti družba, kjer se bo standard meril ne z BDPper capita, ampak po prostem času, ki ga bodo imeli državljani na razpolago. Ne več produktivnost, ekonomičnost ali ali profitabilnost – ampak količina prostega časa, ki naj bi ljudem omogočil "razvoj človeške moči, ki je samemu sebi namen."(Marx)
Vojkosrav Kumrovaški - kot bivši predavatl na kumrovaški sorboni si imel od njenega propada do danes kar precej časa. Zelo dober standard. Je pa pohvalno, da si razvil svojo moč kvakanja v taki meri, da sedaj regaš izbranemu krogu foruma volno 2 2 - KVAKADABRI.
Glavni troblač - asinus Šrink in prva regla - Vojkosrav Kumrovaški

Slika
Vsi smo z radostjo opazili, da si vedno boljši, vedno bolj izviren! Kar tako naprej, leo! Če boš še malo boljši, ne bo več za izdržat... :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a shrink »

Sem se že spraševal, kam je poniknil moteni trol, pa vidim, da se spet - v vsem svojem sijaju polpismenega šarlatanskega podučitelja - oglaša iz jodlarske globočine. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a shrink »

In mimogrede, moteni trol, če bi bil podvržen ustrezni medikamentozni terapiji, ne bi nakladal o "mojem energijskem zakonu" in "perpetuum mobile", saj bi končno spoznal, da je to pogled moderne kozmologije. Ker pa odklanjaš strokovno pomoč, ostajaš ujet v lastno motenost in si posledično disociiran od realnosti. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

vojko napisal/-a: Vsi smo z radostjo opazili, da si vedno boljši, vedno bolj izviren! Kar tako naprej, leo! Če boš še malo boljši, ne bo več za izdržat...
:
Vojkosrav Kumrovaški - s tvojo izvirnostjo se ne more menriti nihče - vsako temo ti uspe zreducirati na vero in marksa. Kot dober prolet boš pa že zdržal.

shrink napisal/-a:Sem se že spraševal, kam je poniknil moteni trol, pa vidim, da se spet - v vsem svojem sijaju polpismenega šarlatanskega podučitelja - oglaša iz jodlarske globočine. :lol:
Slovenceljski Oberleerer - Asinus Šrink! Poslušaj malo jodlarske globočine in še tekst z istim naslovom preberi, v originalu, saj si zelo pismen in lepo čitaš. Vsaj to, če že ne razumeš! :lol:


http://www.youtube.com/watch?v=ETveS23djXM

:idea:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a shrink »

Jodlarske globočine me zanimajo toliko kot tvoje šarlatanske instant teorije, moteni trol osmoljenileo. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a:Jodlarske globočine me zanimajo toliko kot tvoje šarlatanske instant teorije, moteni trol osmoljenileo. :lol:
Po želji, Tošo Šrink. Ostani v svojem kokošnjaku - tam si najpametnejši - hobbitistični intelektualec.



:roll:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Leo Koroški je napisal:
Vojkosrav Kumrovaški - s tvojo izvirnostjo se ne more menriti nihče - vsako temo ti uspe zreducirati na vero in marksa. Kot dober prolet boš pa že zdržal.
No, z mojo izvirnostjo se že morda kdo menri, s tvojo se pa res nihče ne more menriti...

A propos: kdo ali kaj pa je 'marks'? :lol: :lol: :lol: Je morda kaj v sorodu z mislecem tisočletja Marxom iz Triera? :lol: :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a shrink »

Narobe, moteni trol osmoljenileo: od jodlarskega podučitelja si ne želim prav ničesar, lahko pa samemu sebi kaj pametnega zaželiš; recimo obisk pri svojemu "praktišerju", ki te bo ustrezno napotil dalje. Če se ti želja uresniči, se morda ne boš več petelinil na tem forumu (beri: kazal vso veličino lastne motenosti). :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Dobra amigota sta si - Šmirko in Sravko - kot Mirko in Slavko


Slika





:lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a problemi »

derik napisal/-a:O koristnosti evra je veliko pregovarjanja in študij. Populisti radi za vse težave krivijo evro, a po nepotrebnem. Skupna valuta prinaša koristi in slabosti. Pomembno je le, ali je na dolgo dobo več koristi in je zato upravičena ali ne. Nobene države se ne da vreči ven iz evra, lahko pa same izstopijo oz. padejo ven.


Če se ne motim je poudarek članka drugje in ne v zvezi s koristnostjo evra.
Grčija je sama silila noter
Res je in tega, kolikor vem, prav nihče ne zanika. Pa tu ne bom kompliciral glede tega, kaj sploh mislimo ko rečemo "Grčija ...".
(celo s ponarejenim izpolnjevanjem kriterijev) in imela od tega ogromne kratkoročne koristi.
Tudi ponarejanja bilanc nihče ne zanika. Pa ne samo ponarejanja bilanc, tudi posluževanja z izvedenimi finančnimi instrumenti (kar sicer ni bilo povsem tuje niti Nemčij). Če je logika grškega početja dokaj jasna, je bolj zanimivo oziroma se bolj zaplete pri logiki strani, ki naj bi preverila vse potrebno glede grške pripravljenosti za vstop v evro-območje. Grčija je imela do leta 1999 v posameznih letih zelo visok primanjkljaj tudi do 10% BDP, a glej zlomka leta 2000 manj kot 3% BDP. (vir: http://dk.fdv.uni-lj.si/diplomska/pdfs/ ... c-miha.pdf, str. 34) Kako je možno, in predvsem zakaj so odgovorne institucije to spregledale?
Zdaj pa krivijo bankirje, ker so jim posojali zaradi lastnega profita. So namreč mislili, da dobivajo denar "na lepe oči".
To nima prav nobene zveze z neko resno analizo. Te pa bom vseeno vprašal. Mar so v slovenski zgodbi "tajkunskih" odkupov podjetij krivi zgolj podjetniki. Zakaj se ni iskalo odgovornosti na strani bank, ki so povsem nekritično posojale velike milijone evrov, za katere se je izkazalo, da so kriminalno slab bančni posel, posel ki je povzročil potrebo po milijardni sanaciji bančnega sistema oziroma bolj natančno socializacijo zablod lastnikov (tudi država seveda), nadzornikov in uprav bank, tako domačih kot tujih?
Za izstop Grčije je že vse pripravljeno.
Res mi je čudno, da ne dojameš da tu sploh ne gre za vprašanje Grčije kot take oziroma tega ali bo ali pač ne ostala v evro-območju. Problem je mnogo širši ...
Prvi možni je že naslednji ponedeljek, ko je v Grčiji praznik :wink:


Kot si videl se ni zgodilo nič pretresljivega. Grčija je popustila, kar je bilo za pričakovati, saj bi ji v nasprotnem primeru sledil neizogiben bankrot. Ostale članice EU, predvsem tiste ki so še vedno zelo izpostavljene v "grški zgodbi" ali pa so velike upnice, pa so tudi pridobile čas, da "izpumpajo" (prelijejo denar, skupni denar državljanov različnih držav prek instrumenta "pomoč Grčiji" v lastne banke) še kolikor je le moč pred morebitnim bankrotom.
Obstaja tudi priročnik za organizirano izstopanje iz evra "Leaving the euro: A practical guide". Zanimivo branje. Najdeš ga na internetu.
Ko najdem čas bom pogledal, vendar če se ne motim izstop iz evro-območja formalno sploh ni opredeljen v pogodbi o EU, je pa res da to ne pomeni, da ni možen.
Največ prostega časa imajo nezaposleni in upokojenci, njihovo število pa kar naprej narašča. A to je to?
Ta tvoj cinizem nima prav nobene zveze s tistim kar je Marx mislil. Torej ne, to ni to.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:Nekako se mi vsiljuje primerjava s kreditojemalci z obrestnimi merami vezanimi na švicarski frank: kratkoročno so imeli ugodnejšo anuiteto, sedaj jih pa tepe; verjetno marsikdo krivi odločitev švicarskih bankirjev oz. njihove centralne banke za to, da je tik pred bankrotom.
Čeprav poudariš, da gre zgolj za določeno primerjavo, se mi zdi, da ta primerjava ne pije vode. Najprej, zelo težko je primerjati nek mikroekonomski posel, kar kredit med nekim posameznikom in banko vsekakor je in pa makroekonomske zadeve določene države. Naslednje kar bi omenil pa je, da večina "resnih" kritikov ne krivi švicarske centralne banke, ampak naših bank, ker jim bojda tveganja niso bila predstavljena na ustrezen način. Kar pa je po moje dokaj, pravzaprav zelo šibak argument v njihovo prid.
Drugače pa se mi zdi zanimiva nameravana evropska direktiva, da bodo v bodoče pri dokapitalizacijah državnih bank z davkoplačevalskim denarjem morali svoj delež prispevati tisti komitenti, ki imajo depozite nad 100000 EUR.
Ali ni te direktive moč brati - sicer bi jo dejansko moral prebrati, da vidim kaj natančno govori - kot spodbudo k privatizaciji državnih bank, saj na nek način stimulira imetnike tako velikih depozitov, da le te položijo v "privat" banke, kar bi gotovo oslabilo državne banke, in kar bi bil zopet argument za privatizacijo državnih bank?

Poleg tega se mi zastavlja vprašanje, ali sem kot nekdo, ki je imel srečo in zadel visok dobitek na loteriji, in sem ta dobitek položil kot depozit v državno banko, tudi lastnik te banke? Zakaj bi moral, kot pač navaden komitent, nositi breme slabega poslovanja banke?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:Nekako se mi vsiljuje primerjava s kreditojemalci z obrestnimi merami vezanimi na švicarski frank: kratkoročno so imeli ugodnejšo anuiteto, sedaj jih pa tepe; verjetno marsikdo krivi odločitev švicarskih bankirjev oz. njihove centralne banke za to, da je tik pred bankrotom.
Čeprav poudariš, da gre zgolj za določeno primerjavo, se mi zdi, da ta primerjava ne pije vode. Najprej, zelo težko je primerjati nek mikroekonomski posel, kar kredit med nekim posameznikom in banko vsekakor je in pa makroekonomske zadeve določene države. Naslednje kar bi omenil pa je, da večina "resnih" kritikov ne krivi švicarske centralne banke, ampak naših bank, ker jim bojda tveganja niso bila predstavljena na ustrezen način. Kar pa je po moje dokaj, pravzaprav zelo šibak argument v njihovo prid.
No, zame pa je ta primerjava kar ustrezna, kajti tako posamezniki kot države si sposojajo denar, ki ga seveda morajo vračati. Ko ima posameznik ali država probleme z likvidnostjo, pač krivda za nezmožnost vračanja posojila ni pri posojilodajalcu. Nadalje "resni" kritiki tudi ne krivijo nemških bank, da je Grčija na robu bankrota, ker ni (bila) zmožna odplačevati dolgov.
Drugače pa se mi zdi zanimiva nameravana evropska direktiva, da bodo v bodoče pri dokapitalizacijah državnih bank z davkoplačevalskim denarjem morali svoj delež prispevati tisti komitenti, ki imajo depozite nad 100000 EUR.
Ali ni te direktive moč brati - sicer bi jo dejansko moral prebrati, da vidim kaj natančno govori - kot spodbudo k privatizaciji državnih bank, saj na nek način stimulira imetnike tako velikih depozitov, da le te položijo v "privat" banke, kar bi gotovo oslabilo državne banke, in kar bi bil zopet argument za privatizacijo državnih bank?
Verjetno je cilj, da se šibke banke privatizira, tisti, ki razpolagajo z ogromnimi sredstvi, pa ta raje vlagajo v kaj drugega kot v banke, seveda pa "pametni" vlagatelji vselej razpršijo naložbe, da zmanjšajo tveganje zaradi izgub.
Poleg tega se mi zastavlja vprašanje, ali sem kot nekdo, ki je imel srečo in zadel visok dobitek na loteriji, in sem ta dobitek položil kot depozit v državno banko, tudi lastnik te banke? Zakaj bi moral, kot pač navaden komitent, nositi breme slabega poslovanja banke?
Ne, bi bil pa ta depozit (kot vsak drug) del pasive banke, ki je obveznost, tako kot so del pasive nekega podjetja obveznosti do upnikov. Če neko podjetje ni več zmožno poravnavati obveznosti, je jasno, da bodo upniki nosili del bremena pri nelikvidnosti dolžnika.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hah, trol osmoljenileo, tvoja motenost se kaže tudi v tem, da kompulzivno navajaš ene in iste imbecilne primere - očitno si obseden z negativnim odnosom do polpretekle zgodovine, kar pri jodlarju niti ni veliko presenečenje. :lol:

Odgovori