Medzvezdna potovanja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
smolejleo
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Šrinko !
Tu je vir, ki ti pove, kaj vse moraš upoštevati pri izstrelkih.

Npr:
citat "
Pot izstrelka je odvisna od začetne hitrosti, naklonskega kota
cevi, teže, zračnega upora, oblike izstrelka, vrtenja izstrelka
in še (temperatura, vlažnost, vetrovi itd.). Računanje poti
izstrelka je težavna naloga, saj bi pri natančnem računu pri morali
upoštevati še spreminjanje težnega pospeška z vi šino, vrtenje
Zemlje . . ." - konec citata.

http://www.presek.si/5/5-2-Pisanski.pdf

Si tudi izračunal precejšno napako - v cm in % :lol: , če pri precej specialnih izstrelkih ne upoštevaš zračnega upora.

Sedaj pa ti navedi tvojo strokovno literaturo za tvoj model!

:mrgreen:

Uporabniški avatar
vojko
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vojko »

smolejleo napisal/-a:Šrinko !
Tu je vir, ki ti pove, kaj vse moraš upoštevati pri izstrelkih.

Npr:
citat "
Pot izstrelka je odvisna od začetne hitrosti, naklonskega kota
cevi, teže, zračnega upora, oblike izstrelka, vrtenja izstrelka
in še (temperatura, vlažnost, vetrovi itd.). Računanje poti
izstrelka je težavna naloga, saj bi pri natančnem računu pri morali
upoštevati še spreminjanje težnega pospeška z vi šino, vrtenje
Zemlje . . ." - konec citata.

http://www.presek.si/5/5-2-Pisanski.pdf

Si tudi izračunal precejšno napako - v cm in % :lol: , če pri precej specialnih izstrelkih ne upoštevaš zračnega upora.

Sedaj pa ti navedi tvojo strokovno literaturo za tvoj model!

:mrgreen:
Nekaj ti pa moram priznati, Leo: si patološko vztrajen. Kaj takega redko srečaš. Vprašanje pa je, če je to zdravo za stabilno psihično konstitucijo... :lol:

Uporabniški avatar
shrink

Odgovor Napisal/-a shrink »

Tvoje repetitivno patološko jokcanje je že bilo deležno ustreznih replik; spet izredna ponovitev za tvojo moteno pamet, osmoljenileo:
shrink napisal/-a:Če tvoji moteni pameti ne potegne, da ti modeli ravno temeljijo na strokovnih člankih oz. literaturi, je pač to le njen problem, lahko pa ji navedem, kje najde "formulce", da se bo z njimi sama igrala npr. v Excelu:

Pejsa, A. J.: New Exact Small Arms Ballistics, 2008.

:lol:
shrink napisal/-a:Očitno tvoja polpismena podučiteljska pamet spet ni dojela, osmoljenileo:

1. Sploh ne gre za specialne izstrelke.

2. Brez upoštevanja upora lahko ravno tako "grešijo" kot z upoštevanjem upora: fizikalni modeli so aproksimacija realnosti in iz gornjega primera je še povprečnemu srednješolcu jasno (le polpismenemu podučitelju ne :lol: ), da tudi upoštevanje upora pri danem izstrelku lahko "greši" (na razdalji 600 m) tako kot neupoštevanje upora (na razdalji 300 m). :lol:

Seveda pa to ne spremeni dejstva, da za dani izstrelek model brez upora do razdalje 500 m dobro napoveduje balistično krivuljo, kar pa verjamem, da je fizikalno "nič pika jožef" izobraženemu podučitelju osmoljenemuleotu težko razumeti, tako da bo pač še naprej streljal hobibalistične kozle. :lol:

smolejleo
Kontakt:

shrink napisal/-a:

Absolutna napaka v vertikalni smeri na razdalji \(x=500\rm{~m}\) je: \(\Delta y \approx33\rm{~cm}\) oz. relativna napaka: \(\frac{\Delta y}{y}\approx 15\%\).

Absolutna napaka v vertikalni smeri na razdalji \(x=300\rm{~m}\) je: \(\Delta y \approx 7\rm{~cm}\) oz. relativna napaka: \(\frac{\Delta y}{y}\approx 10\%\).

Če se zadovoljimo s takšno napako, je napoved modela brez upora dovolj dobra aproksimacija za balistično krivuljo tega izstrelka na razdaljah do \(500\rm{~m}\)
:
shrink napisal/-a:
Povsem zadošča začetna hitrost in elevacijski kot izstrelka,... :lol:

:
Malo se nauči iz Excela:

Slika

Tebi tega ni potrebno upoštevati, saj imaš čarobne metke, ki zadanejo za vogalom in čarobno puško Karl Maya.
Pripoveduj pravljice - samo naslov spremeni: KVAKADABRA - stran za pravljičarje :lol:

:shock:

Uporabniški avatar
shrink

Ha ha ha ha ha, dogaja se točno to, kar sem že navedel:
shrink napisal/-a:Modeli, ki jih moteni osmoljenileo imenuje "lego", so standardni v balistiki izstrelkov iz orožij kot so puške in pištole, a kaj bi to vedel pralec dud in slinčkov, ki je prepričan, da morajo tudi takšni izstrelki slediti krivuljam, ki jih z Excelom (se opravičujem: z GeoGebro) lahko posimulira tudi kak podučitelj.
Dokler se bo moteni podučitelj osmoljenileo oklepal zgolj OŠ delovnih zvezkov, toliko časa bo moteno trolal o "učenju iz Excela" na osnovi podučiteljskih "simulacij" "kugel", ki po podučiteljskem prepričanju kažejo, da balistika pripoveduje "pravljice" o "čarobnih puškah" s "čarobnimi metki":

Slika

:lol:

Uporabniški avatar
bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Ha ha ha ha ha, dogaja se točno to, kar sem že navedel:
Hmmm, ti si nadut na kvadrat. Ne primerjaj me z Rozmanom, jaz ti ne vsiljujem ničesar in priznam, da nisem ekspert. Ampak kolikor sem prebral, tudi ti nisi, imaš samo to grdo človeško navado, da misliš, da si pobral vso pamet tega sveta. Tvoja "sveta" naloga tukaj je, da se ponavljaš že 23 strani. Z moje strani: zeh.
Ne, dogaja se to, kar so navedli drugi. Videti je, da nadutost ni konstantna, temveč narašča. :D :lol: Domnevam, da ne gre več samo za 23 strani. :lol:

Uporabniški avatar
shrink

Daj, no, bargon, če se že ne moreš ogniti pesnjenju, se vsaj ogni potvarjanju citatov: kar si po pesniško citiral, seveda ni moje. :lol:

Za tisto, kar nakladajo drugi troli (in kar seveda ti - kralj trolov - rad povzemaš :lol: ), pa mi seveda - kot že veš - "dol visi". :lol:

Uporabniški avatar
bargo

shrink napisal/-a:Daj, no, bargon, če se že ne moreš ogniti pesnjenju, se vsaj ogni potvarjanju citatov: kar si po pesniško citiral, seveda ni moje. :lol:
Kaj ni tvoje, čigavo pa je? Za božjo voljo, kdo pa bi tebe primerjal z nekom, razen z marsovci, kar pa sva ugotovila, da je itak prevara. Muci, ne krampat, bemti Tom and Jerry-a :lol:
shrink napisal/-a: Za tisto, kar nakladajo drugi troli (in kar seveda ti - kralj trolov - rad povzemaš :lol: ), pa mi seveda - kot že veš - "dol visi". :lol:
Mirkec, spet lažeš. Shrink, za božjo voljo ne ponavljaj se več, saj vsi vemo, visi ti dol, ker gor ne more viseti. :D

Uporabniški avatar
shrink

Spij nevroleptik, bargon, pa ti bo morda jasno, koga si citiral. :lol:

In čista resnica je, pesnik, da mi "dol visi" za nakladanja trolov, med katere - jasno - spadaš tudi sam. :lol:

Uporabniški avatar
bargo

shrink napisal/-a:Spij nevroleptik, bargon, pa ti bo morda jasno, koga si citiral.
Aja, : te moti, ena PIKA previsoko :D , saj za nadaljevanje je vendar več kot očitno, da ne more biti tvoje. :lol: Je pa ogledalo, a ne? :roll:
shrink napisal/-a: In čista resnica je, pesnik, da mi "dol visi" za nakladanja trolov, med katere - jasno - spadaš tudi sam.
"Čista resnica". :shock: Poštar, veš na podlagi domnev ne moreš priti niti do resnice, vendar tega se pač očitno (še) ne zavedaš, upam, da ti bo kdaj kapnilo. :cry:

Evo samo zate, Merlin. Naj te spomni na Newtona.
Bryan Adams - Do I Have To Say The Words?

Uporabniški avatar
shrink

Pa ti je le potegnilo, bargon. Očitno pa je le pesnikom in ogledalo si lahko nastavijo le troli. :lol:

To, da mi "dol visi" za nakladanja trolov je "čista resnica", za "resnice", ki jih vidijo troli, pa mi - jasno - spet "dol visi". :lol:

Uporabniški avatar
bargo

shrink napisal/-a:Pa ti je le potegnilo, bargon. Očitno pa je le pesnikom in ogledalo si lahko nastavijo le troli. :lol:
Meni je, tebi še ni, dobro da ste privezani. :D
shrink napisal/-a: To, da mi "dol visi" za nakladanja trolov je "čista resnica", za "resnice", ki jih vidijo troli pa mi - jasno - spet "dol visi".
Verjamem Merlin, tako močno prepričanih kot ste vi je težko najti. Čista resnica, joj, joj, joj, pa še Poštar je med vami. :lol: :D

Uporabniški avatar
shrink

Narobe, pesnik, le tebi očitno še ni potegnilo, da je šlo za napačno citiranje (beri: pesniško potvarjanje). :lol:

In sprijazni se že, no, da mi "dol visi" za tvoje "pesniške resnice". :lol:

smolejleo
Kontakt:

shrink napisal/-a:

Absolutna napaka v vertikalni smeri na razdalji \(x=500\rm{~m}\) je: \(\Delta y \approx33\rm{~cm}\) oz. relativna napaka: \(\frac{\Delta y}{y}\approx 15\%\).

Absolutna napaka v vertikalni smeri na razdalji \(x=300\rm{~m}\) je: \(\Delta y \approx 7\rm{~cm}\) oz. relativna napaka: \(\frac{\Delta y}{y}\approx 10\%\).

Če se zadovoljimo s takšno napako, je napoved modela brez upora dovolj dobra aproksimacija za balistično krivuljo tega izstrelka na razdaljah do \(500\rm{~m}\)
:
shrink napisal/-a:
Povsem zadošča začetna hitrost in elevacijski kot izstrelka,... :lol:

:
Ubogi Šrinko - modelčki, ki jih ti uporabljaš imajo tako napako, da so to lego modelčki, ti pa pravi model. Kar poglej, kaj si naračunal:10 do 15 % in to za resne račune ni dovolj dobro!

:lol: .

Uporabniški avatar
shrink

Hah, podučitelj osmoljenileo, v svoji motenosti le ponavljaš ene in iste imbecilnosti, ker tvoja motena pamet enostavno ni zmožna razumeti:
shrink napisal/-a:Brez upoštevanja upora lahko ravno tako "grešijo" kot z upoštevanjem upora: fizikalni modeli so aproksimacija realnosti in iz gornjega primera je še povprečnemu srednješolcu jasno (le polpismenemu podučitelju ne), da tudi upoštevanje upora pri danem izstrelku lahko "greši" (na razdalji 600 m) tako kot neupoštevanje upora (na razdalji 300 m). :lol:

Seveda pa to ne spremeni dejstva, da za dani izstrelek model brez upora do razdalje 500 m dobro napoveduje balistično krivuljo, kar pa verjamem, da je fizikalno "nič pika jožef" izobraženemu podučitelju osmoljenemuleotu težko razumeti, tako da bo pač še naprej streljal hobibalistične kozle. :lol:
shrink napisal/-a:Ne izmišljuj si, hobi kozmolog: napisal sem, da začetna hitrost in elevacijski kot izstrelka povsem zadoščata za popis začetnih pogojev in da zato ni potrebno nakladati o "energiji polnjenja". Tudi sem lepo pojasnil, da zadošča Newtonov zakon (preko katerega se upoštevajo tudi vsi vplivi oz. parametri). Iz tega seveda jasno sledi, da niso pomembni samo začetni pogoji, ampak hobi kozmolog, ki ima očitno probleme s prebiranjem besedil v slovenščini, pač tega še vedno ne more razumeti. Predlagam, da si omislil tudi kak "šnelkurc" slovenščine. :lol:
Te "lego modelčke", kot jih imenuje tvoja motena pamet, pa vsakdo količkaj pismen najde v strokovni literaturi (le jodlarski podučitelji ne, ker so obstali pri unteršule arbajatsbuhen :lol: ) in jih razume (glej zgoraj z velikim fontom) vsakdo količkaj izobražen (le jodlarski podučitelji ne, ker so imbecilno prepričani, da modeli z uporom ne morejo imeti napak istega reda kot modeli brez upora in da se mora izstrelke iz pušk modelirati kot "kugle" v Excelu :lol: ).

Odgovori