Medzvezdna potovanja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Vedež napisal/-a:vojko, preberi, da se izobraziš.

https://thetruthbehindthescenes.wordpre ... th-theory/

Ne bodi šarlatan in ne zagovarjaj napačnih pogledov na zgodovino tega planeta. Učbeniki zgodovine premorejo vse razlage. Ni pa rečeno, da je vse res, kar slišiš in prebereš kot "uradna razlaga".
Aha, zdaj razumem. Ti se 'izobražuješ' na takih straneh? Torej je Zemlja votla? In notri so dinozavri in ostala menažerija? :lol:

Sicer pa ne "zagovarjam napačnih pogledov na zgodovino tega planeta": saj sem napisal črno na belem, da je splošno znano dejstvo, da dinozavri še živijo med (pardon: pod) nami... :lol:

Ne razumem, kako so lahko ljudje tako butasti, da tega očitnega dejstva ne dojamejo... No, ne vsi, reciva kakšnih 99,9999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999%... :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Natančno tako, (ne)Ved(n)ež, "zavri" imajo celo tehnološko napreden imperij pod zemljo in ko ta pride na plano, bo človeštvu trda predla. Ampak brez skrbi, bitka se bo bila na Daljnem vzhodu, kjer so sicer domovale Godzile že bistveno pred nastankom Jurskega parka, vojno pa bo seveda dobilo človeštvo, saj jo naši bratje na Daljnem vzhodu vselej dobijo. :lol:

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Vedež »

No, da ne bo ostalo le na hecu ... nekateri so o tem tudi resno razmišljali in na nek način je dejstvo, da v kolikor ne bi bilo padca kometa, bi se nekatere vrste dinozavrov lahko razvile v obliko človeške podobe.

Očitno evolucija vedno prielje do "naše oblike".

http://en.wikipedia.org/wiki/Dinosaur_intelligence

To je "uradna razlaga".
________________________

Ker pa vanjo ne verjamemo, saj niti ni dokončnih dokazov, kaj je povzročilo izumtrje dinozavrov, smo mnenja, da se je ta evolucija dejansko zgodila. Torej so pred nami 65 mio let, kar je toliko, da lahko šrink (kaj šele vojko) zlahka nasedeta, da jih zares ni več med nami. :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Vedež napisal/-a:No, da ne bo ostalo le na hecu ... nekateri so o tem tudi resno razmišljali in na nek način je dejstvo, da v kolikor ne bi bilo padca kometa, bi se nekatere vrste dinozavrov lahko razvile v obliko človeške podobe.

Očitno evolucija vedno prielje do "naše oblike".

http://en.wikipedia.org/wiki/Dinosaur_intelligence

To je "uradna razlaga".
________________________

Ker pa vanjo ne verjamemo, saj niti ni dokončnih dokazov, kaj je povzročilo izumtrje dinozavrov, smo mnenja, da se je ta evolucija dejansko zgodila. Torej so pred nami 65 mio let, kar je toliko, da lahko šrink (kaj šele vojko) zlahka nasedeta, da jih zares ni več med nami.
:lol: :lol: :lol:

Očitno je, da so nekateri zavri še med nami (vsaj po encefalizacijsekm kvocientu sodeč)... :lol: :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

shrink napisal/-a:Natančno tako, (ne)Ved(n)ež, "zavri" imajo celo tehnološko napreden imperij pod zemljo in ko ta pride na plano, bo človeštvu trda predla. Ampak brez skrbi, bitka se bo bila na Daljnem vzhodu, kjer so sicer domovale Godzile že bistveno pred nastankom Jurskega parka, vojno pa bo seveda dobilo človeštvo, saj jo naši bratje na Daljnem vzhodu vselej dobijo. :lol:
(Daljni) vzhod je rdeč... :D

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a shrink »

(ne)Ved(n)ež napisal/-a:No, da ne bo ostalo le na hecu ... nekateri so o tem tudi resno razmišljali in na nek način je dejstvo, da v kolikor ne bi bilo padca kometa, bi se nekatere vrste dinozavrov lahko razvile v obliko človeške podobe.

Očitno evolucija vedno prielje do "naše oblike".

http://en.wikipedia.org/wiki/Dinosaur_intelligence

To je "uradna razlaga".
________________________

Ker pa vanjo ne verjamemo, saj niti ni dokončnih dokazov, kaj je povzročilo izumtrje dinozavrov, smo mnenja, da se je ta evolucija dejansko zgodila. Torej so pred nami 65 mio let, kar je toliko, da lahko šrink (kaj šele vojko) zlahka nasedeta, da jih zares ni več med nami.
Dej, nehi, no, nevednež: pa menda ne trdiš, da je bil človek ustvarjen šele "sedaj" (recimo pred par tisoč leti, kot je moč brati v sv. spisih)? A si tako neveden (bolje rečeno: neinteligenten), da ti ne potegne, da je tudi človek produkt evolucije vse od "pojava" prvih organizmov in je zato imbecilno govoriti o evolucijski prednosti? :lol:

Poleg tega ti je bilo že povedano, nevednež, da vsi dinozavri le niso izumrli: mednje lahko mirno uvrstiš tudi krokodile (pa čeprav klasifikacijsko niso v nadredu Dinosauria, so pa v skupnem nižjem razredu Archosauromorpha; torej so oboji "zavri" :lol: ), pa menda ne boš trdil, da si s kakšnim krokodilom igral šah, k'ne, da ne, (ne)Ved(n)ež? :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:pa menda ne boš trdil, da si s kakšnim krokodilom igral šah, k'ne, da ne, (ne)Ved(n)ež? :lol:
Nikar tako shrink, Vedež ima ja znanstveno podlago za svoje trditve:

D. Icke: The Reptilian Manipulation of Humanity: https://www.youtube.com/watch?v=Sz91F2PdyPM :lol:

ZnanostSprancev press

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Vedež »

shrink napisal/-a:Dej, nehi, no, nevednež: pa menda ne trdiš, da je bil človek ustvarjen šele "sedaj" (recimo pred par tisoč leti, kot je moč brati v sv. spisih)? A si tako neveden (bolje rečeno: neinteligenten), da ti ne potegne, da je tudi človek produkt evolucije vse od "pojava" prvih organizmov in je zato imbecilno govoriti o evolucijski prednosti?
Takšne primitivne razlage si pa ti kot učenjak ne bi smel privoščiti. Boš moral še kakšen "iq" test poskusit, da boš videl kako nazaduješ. :lol:

Seveda so vsaj 65 mio let pred nami v razvoju, lahko da so 70, 80 ali 150 mio let pred nami, odvisno od tega kdaj so postali inteligentni. Seveda so zavri tako kot človek produkt evolucije. Ampak kot poznaš in zagovarjaš prostor čas teorije, potem ti mora potegniti, da so reptili zaradi svoje časovno zgodnejše evolucije od človeka, po razvoju pač lahko toliko let pred nami.

Nazadnje boš trdil, da mi nismo v nikakršni razvojni prednosti pred amebami.

In kakšno zvezo naj ima tvoj sestavek zgoraj s tem? Jaz govorim o jabolkah ti pa o hruškah.

Zavri so tako daleč pred nami, da tudi tvoja inteligencija tega ne prebavi. Poskusi to trditev prežvečit, čeprav sem prepričan, da je ne boš zmogel, saj je tvoja (ne)inteligentnost na takšni stopnji na kakršni pač je, da tega ne prežvečiš, ne moreš in povrhu vsega tudi nočeš. Torej boš vse to lepo izpljunil, kajne?

Pa daj ... :lol: :lol: :lol:

P.s.: sicer si pa to zanimivo temo sam začel :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a problemi »

Vedež napisal/-a:Nazadnje boš trdil, da mi nismo v nikakršni razvojni prednosti pred amebami.
Kaj ko bi ti vendarle vzel kak tekst na temo evolucijske teorije in tam prebral vsaj kak del na temo "razvojne prednosti". Jaz ti bom pa namignil: v okviru evolucijske teorije, človek ni v nobeni razvojni prednosti, vsaj nujno ne, pred amebo. Nasprotne trditve izhajajo iz antropocentrizma oziroma pri tebi reptilocentrizma ... :lol:
Zavri so tako daleč pred nami,
Izumrli ja, razen razreda, ki ga navede shrink (Archosauromorpha/Archosauria)
da tudi tvoja inteligencija tega ne prebavi.


Misliš, da si opravičen do takšnih trditev?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Ne trosi bedarij, ker nisi dojel konteksta.

Krokodili so tisti, ki so te zmedli. :lol: Morda te zmede tudi kakšen martinček. :lol:

In kot bi ti popravil naš lektor gospod Vojko. Ne, nisem opravičen.

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name ... vi%C4%8Den

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name ... %8Den&hs=1

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Ne trosi bedarij, ker nisi dojel konteksta.
Ravno ta kontekst je največja bedarija, v primerjavi s katero so krokodili in martinčki zanemarljivi. Včasih težko razumem, da lahko ljudje verjamejo takim prevaram.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a vojko »

Vedež napisal/-a:Ne trosi bedarij, ker nisi dojel konteksta.

Krokodili so tisti, ki so te zmedli. :lol: Morda te zmede tudi kakšen martinček. :lol:

In kot bi ti popravil naš lektor gospod Vojko. Ne, nisem opravičen.

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name ... vi%C4%8Den

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name ... %8Den&hs=1
"Naš lektor gospod Vojko" je že enkrat razložil (ne spomnim se točno, komu) razliko med opravičiti in upravičiti. Očitno si spal med poukom. :lol: Opravičimo npr. izostanek od pouka, ali se komu opravičimo. Ti si seveda - kot običajno - uporabil napačni deležnik. Moral bi uporabiti deležnik od glagola 'upravičiti'.

upravičiti upravíčiti -im dov. (í ȋ) 1. imeti, navesti zadostne razloge za kaj: upravičiti ustanovitev podjetja; upravičiti zahteve 2. z ravnanjem, dosežki dokazati pravico do česa: upravičil je svoj položaj / kinoteka je upravičila svoj obstoj / upravičil je zaupanje delovnih ljudi

upravíčen -a -o 1. deležnik od upravičiti: s temi dejstvi je stvar upravičena 2. za katerega obstajajo zadostni razlogi: upravičen odpor proti potujčevanju; upravičeni pomisleki; upravičen sum; upravičena domneva 3. ki ima pravico do česa: upravičen dedič; biti upravičen do otroškega dodatka; prisl.: upravičeno pohvaliti, zavrniti kaj; upravičeno se pritoževati


Ker si me pa že pocukal za rokav, pa še tele pripombe:

-kakšen "iq" test poskusit, - IQ se piše z velikimi črkami, nedoločnik se piše 'poskusiti'.
-Jaz govorim o jabolkah ti pa o hruškah - pravilno: o jabolkih ti pa o hruškah
-tvoja inteligencija - pravilno: tvoja inteligenca
-Poskusi to trditev prežvečit – pravilno: Poskusi to trditev prežvečiti.

O vejicah ne bom izgubljal časa... :lol:

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a Vedež »

vojko, spet si me razočaral. Malce več bistrosti pričakujem od tebe.

Ne vem komu odgovarjaš tisto o "opravičen". Meni morda ali problematiku? Jaz sem povedal problematiku natanko to kar si ti potem še bolj razčlenil. Hvala ti za obširnejšo razlago med opravičen in upravičen. Toda prosim te, beri poste po vrsti, da boš vedel komu in kaj odgovarjaš.

In če greva dalje - bodi to kar si in naj te uporaba "inteligencije" ne zmoti v tvoji inteligentnosti.

Dragi vojko, "iq" test te je zmotil? A da je z velikimi črkami praviš? Ne dovoli mi, da se spustim tako nizko, da ti moram razložiti, da so v pogovoru s šrinkom nekatere besede nalašč zapisane tako kot so, pa še v narekovajih, z malimi začetnicami, ..., sem misli, da boš razumel. Nenazadanje te spoštujem, ti mi pa takole pamet soliš. Edino kar ti dam za prav je "o jabolkih".

Pa lep pozdrav.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a problemi »

Vedež napisal/-a:Ne trosi bedarij, ker nisi dojel konteksta.
Že možno, čeprav praviloma spranci tvojega kova sami ne dojemajo konteksta tistega kar povedo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Medzvezdna potovanja

Odgovor Napisal/-a shrink »

(ne)Ved(n)ež napisal/-a:
shrink napisal/-a:Dej, nehi, no, nevednež: pa menda ne trdiš, da je bil človek ustvarjen šele "sedaj" (recimo pred par tisoč leti, kot je moč brati v sv. spisih)? A si tako neveden (bolje rečeno: neinteligenten), da ti ne potegne, da je tudi človek produkt evolucije vse od "pojava" prvih organizmov in je zato imbecilno govoriti o evolucijski prednosti?
Takšne primitivne razlage si pa ti kot učenjak ne bi smel privoščiti. Boš moral še kakšen "iq" test poskusit, da boš videl kako nazaduješ.
Takšne razlage so "primitivne" le za nevedne in/ali neinteligentne, za ostale pa so povsem logične. :lol:
Seveda so vsaj 65 mio let pred nami v razvoju, lahko da so 70, 80 ali 150 mio let pred nami, odvisno od tega kdaj so postali inteligentni. Seveda so zavri tako kot človek produkt evolucije. Ampak kot poznaš in zagovarjaš prostor čas teorije, potem ti mora potegniti, da so reptili zaradi svoje časovno zgodnejše evolucije od človeka, po razvoju pač lahko toliko let pred nami.
Ponovitev imbecilnega razumevanja evolucije: nevednežu še vedno ne potegne, da so pred 65 milijoni let obstajali evolucijski predniki človeka, tako da noben organizem na tem planetu ni v evolucijski prednosti pred drugim organizmom.

Komentar v zvezi z inteligenco organizmov naj nevednež bere niže. :lol:
Nazadnje boš trdil, da mi nismo v nikakršni razvojni prednosti pred amebami.
Po tvoji nevedni logiki so amebe v razvoju pred dinozavri vsaj 1.4 milijarde let. Koliko so pa one bolj inteligentne od dinozavrov? Si kdaj igral šah z amebo, (ne)Ved(n)ež? :lol:
In kakšno zvezo naj ima tvoj sestavek zgoraj s tem? Jaz govorim o jabolkah ti pa o hruškah.
Ima, ima, nevednež: le oglej si više, kako amebe inteligenčno vladajo "zavrom". :lol:
Zavri so tako daleč pred nami, da tudi tvoja inteligencija tega ne prebavi. Poskusi to trditev prežvečit, čeprav sem prepričan, da je ne boš zmogel, saj je tvoja (ne)inteligentnost na takšni stopnji na kakršni pač je, da tega ne prežvečiš, ne moreš in povrhu vsega tudi nočeš. Torej boš vse to lepo izpljunil, kajne?
Naj tvoja nevedna pamet poskusi prebaviti tole:

Nadred Dinosauria ni povsem izumrl; vanj spadajo (samo za nevedneževo pamet podrobna klasifikacija):

Dinosauria --> Saurischia --> Theropoda --> Tetanurae --> Coelurosauria --> Maniraptoriformes --> Maniraptora --> Aves

Če ti odebeljeno v latinščini dela težave, namig: Si že kdaj igral šah s kakšnim 'tičem? :lol:
Pa daj ...
Pa sem. LOL
P.s.: sicer si pa to zanimivo temo sam začel
Kot ponavadi tvoja nevedna pamet ni bila sposobna zaznati sarkazma. LOL
Zadnjič spremenil shrink, dne 9.6.2015 17:12, skupaj popravljeno 4 krat.

Odgovori