Medzvezdna potovanja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
problemi

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a problemi »

bargo napisal/-a:
problemi napisal/-a: Ukinimo znanost, to uničevalko zabav!
:shock: :evil: Pretiravaš in malce te je zaneslo. Brez znanosti, ne bi bilo mogoče opisati zabave, njenega smisla in potrebe. Samo to in nič več !
Vse ostalo je politika in tvoj klic je povsem mino in še manipulativen povrhu. Tukaj bi bila res potrebna cenzura, prijatelj, glede na poljudnoznansveti forum ! :evil:
Sem razočaran, zelo razočaran. :cry:
Kvaziznanstvenik, nič jokcat, na predznanstvene čase pomisli, pa boš pol govoru al se da al ne opisat zabavo, pomisli na Herkulesa in Kseno, da Esmeralde niti ne omenjam, pomisli na tisti prelepi čas. Potem pa pride oni jeba Tales in začne težiti, da je voda pravzrok (arché). Voda, my ass. Valjda, ekstazi pa voda, ti kriminalec Tales. Ampak Herkulesu dol visi kaj si misli prvi kvaziznanstvenik Tales, on ve, da je elektrika pravzrok vsega.

P.S.

Živela cenzura, sploh na poljudnoznanstvenem forumu.

Uporabniški avatar
bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

problemi napisal/-a:
bargo napisal/-a:
problemi napisal/-a: Ukinimo znanost, to uničevalko zabav!
:shock: :evil: Pretiravaš in malce te je zaneslo.
Vse ostalo je politika in tvoj klic je povsem mino in še manipulativen povrhu. Tukaj bi bila res potrebna cenzura, prijatelj, glede na poljudnoznansveti forum ! :evil:
Sem razočaran, zelo razočaran.
Kvaziznanstvenik, nič jokcat
:shock: Kot oseba, ne kot etiketirana oseba ! Bistvo ne nakladanja ! Ti tvoji pozivi, so zelo nevarne manipulacije. Argumentacije pa irelevantne in ali še celo kaj več !
Z moje strani je bilo vse povedano in ni kaj več dodati ! :roll:

Motore

Odgovor Napisal/-a Motore »

bargo napisal/-a: Lahko pa pogledaš tole :http://www.youtube.com/watch?v=r8AgJ5Y8unU in poveš kako se ti je zdelo.
Perfektno, Katie Melua je carica. :D
problemi napisal/-a:Kakor zna znanost usrati zabavo, je ne zna nihče drug.

Vzemimo za primer zabave, ko se je umetniško nalivalo z domačo šmarnico ali šljivovico in je družba celo noč pela, se zabavala, tu in tam dol dala. Ja, potem pa sranje, uleti znanost, na zabavah se začne pojavljati MDMA ali ekstazi ali, bog obvaruj nas, crystal meth, nič več se ne poje, niti zabava, dol dajanje spada v rubriko "še pomnite tovariši", vse kar je ostalo so zategnjene ličnice in bebast smeh ... Ja ...

Ukinimo znanost, to uničevalko zabav!
Ti to resno?

problemi

Motore napisal/-a:Ti to resno?
Zakaj sprašuješ, ko tako že veš?

Uporabniški avatar
vojko
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Kaj te je zabavalo ob gledanju ? Kaj je navdihnilo občutek "zabave" ?

Gre namreč za znanstvenika, ki se sreča z umetnostjo. Tole srečanje je dokaj posrečeno,
Umetnica odgovori na izziv. Zgodba je kar plastična, vsaj zame.
Ja, to popravljanje starosti vesolja na 13,7 milijarde let, pa besedilo sploh. Meni se sicer takšna kombinacija znanost-umetnost v popevkarstvu ne zdi preveč cool, ampak o okusih se ne da prepirati. Ne razumem, kaj misliš s »plastična zgodba«?
Na veliko tvojih izzivov sem odgovoril. Nekako imam občutek, da ti manj na moje. Tole z marsom misliš ? Hm. Nisem o tem razmišljal tako, da nimam (še) mnenja oz. pogleda.
Sem, če so se mi zdeli vredni odgovora; moraš priznati, da si vsaj v začetku mlatil prazno slamo, če se zelo milo izrazim. Zdaj se popravljaš. :wink:

Pri teh medzvezdnih potovanjih se postavlja strateško in usodno vprašanje: ali iskati tuje civilizacije, ali se jim odkriti, ali vzpostaviti stik z njimi? Hawking zagovarja tezo, da je nevarno, če se oglašamo in to primerja s situacijami v zgodovini, ko so naprednejše civilizacije (npr. belci-Indijanci, Evropejci – neevropejci) uničile šibkejše ali pa jih vsaj izkoriščale.

Ta njegova teza je ena redkih, s katero se ne strinjam in menim, da bi bil stik s tujo Inteligenco koristen in ga ne moremo primerjati s stiki različnih civilizacij iz naše zgodovine, ki jih je ločevalo nekaj desetletij tehnološkega razvoja. Meni se zdi že samo pomisel, da bi se tuja Inteligenca lotila medzvezdnih potovanj, da bi kolonizirala ali »premagala« neko civilizacijo, infantilna. Verjetno bo razlika v tehnološkem razvoju tako velika, da si to sploh težko predstavljamo.

Ali tebi pade na misel, ko greš mimo mravljišča, da bi ga napadel in koloniziral? :wink:

problemi

bargo napisal/-a:Z moje strani je bilo vse povedano in ni kaj več dodati ! :roll:
Govori prijatelj, govori, tako gre zgolj za govor ...

Naj ne neha se govor ...

P.S.

Ali bomo na Marsu govorili, potem ko dospemo tja?

problemi

vojko napisal/-a:Pri teh medzvezdnih potovanjih se postavlja strateško in usodno vprašanje: ali iskati tuje civilizacije, ali se jim odkriti, ali vzpostaviti stik z njimi? Hawking zagovarja tezo, da je nevarno, če se oglašamo in to primerja s situacijami v zgodovini, ko so naprednejše civilizacije (npr. belci-Indijanci, Evropejci – neevropejci) uničile šibkejše ali pa jih vsaj izkoriščale.
Ali lahko prosim citiraš, kje Hawking izjavi to o naprednejših civilizacijah, ker takšne rasistične izjave že dolgo nisem prebral?

Uporabniški avatar
bargo

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Gre namreč za znanstvenika, ki se sreča z umetnostjo. Tole srečanje je dokaj posrečeno,
Ne razumem, kaj misliš s »plastična zgodba«?
Ljudje smo verniki in razumniki. Umetnost je bolj nagnjena k izražanju čustev. Če poenostavim, "slikanju" subjektivnega sveta v objektivnost(realnost) ! Se spomniš : Kubistična šala ! :D
Znansteniki so lahko torej izrazito razumni, so samo znansveniki , drugi so tudi umetniki, Znanstvenik-umetnik !
Plastičnost je v tej zgodbi sledeča: Kako pri hudiču, lahko znansvenik tako reagira na umetnost ?!
Vidi samo dejstva, brez kompozicije !

vojko napisal/-a: Sem, če so se mi zdeli vredni odgovora; moraš priznati, da si vsaj v začetku mlatil prazno slamo, če se zelo milo izrazim. Zdaj se popravljaš. :wink:
Me veseli. :wink: Slama je še zmeraj ista ! Izgleda kot da bi bila sedaj kaj več ! :shock:

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

problemi napisal/-a:
vojko napisal/-a:Pri teh medzvezdnih potovanjih se postavlja strateško in usodno vprašanje: ali iskati tuje civilizacije, ali se jim odkriti, ali vzpostaviti stik z njimi? Hawking zagovarja tezo, da je nevarno, če se oglašamo in to primerja s situacijami v zgodovini, ko so naprednejše civilizacije (npr. belci-Indijanci, Evropejci – neevropejci) uničile šibkejše ali pa jih vsaj izkoriščale.
Ali lahko prosim citiraš, kje Hawking izjavi to o naprednejših civilizacijah, ker takšne rasistične izjave že dolgo nisem prebral?
http://www.huffingtonpost.com/2010/04/2 ... arlie_Rose_

http://dsc.discovery.com/tv-shows/other ... aliens.htm

http://www.msnbc.msn.com/id/36769422/ns ... sks-earth/

Kaj pa je rasističnega v izjavi, da so belci premagali Indijance v Severni (in Južni!) Ameriki??!!
(The 68-year-old scientist said a visit by extraterrestrials to Earth might well be like Christopher Columbus arriving in the Americas, "which didn't turn out very well for the Native Americans.")

Zaradi svoje tehnološke superiornosti! Ampak to lekcijo sva že enkrat absolvirala, ne ljubi se mi ponovno ponavljati vseh argumentov. Če se ti ljubi, jih poišči sam.

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

Bargo je napisal:

Ljudje smo verniki in razumniki.
Ne vsi. Večina nas je samo razumnikov. :lol:
Umetnost je bolj nagnjena k izražanju čustev. Če poenostavim, "slikanju" subjektivnega sveta v objektivnost(realnost) ! Se spomniš : Kubistična šala !
Znansteniki so lahko torej izrazito razumni, so samo znansveniki , drugi so tudi umetniki, Znanstvenik-umetnik !
To bi podpisal vsak razumnik. Če umetnost nadomestiš z religijo, je vse o.k. Ne mešaj religije z umetnostjo in čustvi! :lol:
Plastičnost je v tej zgodbi sledeča: Kako pri hudiču, lahko znansvenik tako reagira na umetnost ?!

To niti približno ni res! Einstein, ki je bil znanstvenik par excellence, je bil tudi ljubitelj umetnosti (celo amaterski violinist!). Večina vrhunskih znanstvenikov ljubi umetnost in uživa v njej – mislil da celo bolj kot je povprečje za celotno populacijo! :lol:

Glede slame pa: zdaj se že najde kakšno zrno vmes... :lol:
Zadnjič spremenil vojko, dne 6.1.2013 18:48, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
bargo

problemi napisal/-a:
bargo napisal/-a:Z moje strani je bilo vse povedano in ni kaj več dodati ! :roll:
Naj ne neha se govor ...
Ne gre samo za govor in ti to dobro veš. :evil: Gre tudi za sprejemanje in interpretiranje povedanega ! Postaviti predmetne manimulativne teze in potem o njih javno debatirati je najbolj sprevženo dejanje. :cry: Seveda, gre tu za moje lastne kriterije, moje ocene.
Kar me pa dejansko skrbi je moje dojemanje tvoje osebnosti ! Vendar to je moja lastna skrb ! :wink: :roll:

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

problemi napisal/-a:

Naj ne neha se govor ...

P.S.

Ne, molčali bomo kot mutec Osojski... :lol:

Uporabniški avatar
bargo

vojko napisal/-a:
Ljudje smo verniki in razumniki.
Ne vsi. Večina nas je samo razumnikov. :lol:
Mojster Vojko ! Tudi ti si vernik ! Ali naj te spomnim : Superior General of the Society of Science. :wink:
Pa debata o dogmah in aksiomih, itd.
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Umetnost je bolj nagnjena k izražanju čustev. Če poenostavim, "slikanju" subjektivnega sveta v objektivnost(realnost) ! Se spomniš : Kubistična šala !
To bi podpisal vsak razumnik. Če umetnost nadomestiš z religijo, je vse o.k. Ne mešaj religije z umetnostjo in čustvi! :lol:

Halo, Vojko ! Boš moral videti in razmisliti, potem šele govoriti iz vere ! Kje je omenjena religija ?
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Plastičnost je v tej zgodbi sledeča: Kako pri hudiču, lahko znansvenik tako reagira na umetnost ?!

To niti približno ni res! Einstein, ki je bil znanstvenik par excellence, je bil tudi ljubitelj umetnosti (celo amaterski violinist!). Večina vrhunskih znanstvenikov ljubi umetnost in uživa v njej – mislil da celo bolj kot je povprečje za celotno populacijo! :lol:
O, pa je, še kako res ! Sam si povedal, Einstein spada med znanstvenike-umetnike. Vendar ne zato, ker se je ukvarjal z violino, temveč na kakšen način je podajal svoje, pazi, razumevanje vesolja !
Veliko je takih !

problemi

vojko napisal/-a:
Kaj pa je rasističnega v izjavi, da so belci premagali Indijance v Severni (in Južni!) Ameriki??!!
(The 68-year-old scientist said a visit by extraterrestrials to Earth might well be like Christopher Columbus arriving in the Americas, "which didn't turn out very well for the Native Americans.")

Zaradi svoje tehnološke superiornosti! Ampak to lekcijo sva že enkrat absolvirala, ne ljubi se mi ponovno ponavljati vseh argumentov. Če se ti ljubi, jih poišči sam.
"If aliens ever visit us, I think the outcome would be much as when Christopher Columbus first landed in America, which didn't turn out very well for the Native Americans." (citat iz, mislim da v prvega linka, tako ni važno).

Drugih nisem pogledal, bo ta dovolj. Mi lahko prosim pokažeš, kje je zgoraj moč prebrati kaj o naprednejših civilizacijah. Namreč to da nekdo premaga nekoga še ničesar ne pove o civilizaciji ne naprednejši ne zaostalejši. Zgoraj zgolj piše oziroma nekdo v Hawkingovem imenu pove, da se je srečanje Native Americans in Christopher Columba ni dobro končalo za prve. O napredni evropejski civilizaciji lahko ugotavlja izključno rasist (latentni ali pa tudi ne).

Tvoja izjava, da sva nekaj absolvirala, morebiti koga še fascinira, vendar če me spomin ne vara, je bil rezulatat absolvacije zgolj ta, da sem ugotovil, da si evrocentrik, anglofil in rasist. Glede civilizacije bo dovolj, da pogledava o kakšni civilizaciji govorimo v času Kolumba in takratne Španije, ter to primerjamo s predkolumbovskimi civilizacijami.

Govoriti o civilaciji izključno na podlagi tehnične in tehnološke superiornosti je povsem zgrešeno početje. Upam, da ti je jasno zakaj je temu tako.

No, naj zaključim, ugotovil sem, da Hawkinga povsem po svoje interpretiraš in mu polagaš rasistične izjave v usta, kar nikakor ni korektno početje.

problemi

bargo napisal/-a:Ne gre samo za govor in ti to dobro veš.
Kvaziznanstvenik, ti kar sprašuj. :lol:

Za govor gre. (n-tič) :lol:

:lol: . :lol:

Odgovori